Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie kable zasilające ERRATA


szymon1977
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ odebrano mi możliwość wypowiadania się w pierwotnym wątku, a moją wypowiedź na temat wraz z trollingiem jednego z Userów pochopnie usunięto, to napiszę w tym.

Otóż zjawiska psychoakustyczne są nieodłącznym elementam działania zmysłu słuchu, jednym z etapów transformacji wpadającej do uchali fali akustycznej, na wrażenie odbierane w mózgu. W doświadczeniu zjawisk psychoakustycznych nie ma więc nic nadzwyczajnego, bo doświadcza ich każdy. Jest to rzecz zupełnie pospolita i całkowicie prawidłowa.

Jeśli więc ktoś doświadczenie zjawisk psychoakustycznych odbiera jako rzecz obraźliwą, to albo nie ma bladego pojęcia o omawianym temacie, albo całkiem świadomie wprowadza zamieszanie. Tak w jednym jak i w drugim przypadku sam zasługuje na epiety, którymi mnie obraził.

I tyle ja. Jeśli moderacja w wątku o graniu sieciówek, nie chce rzeczowej dyskusji nt grania sieciówek, to jej mieć nie będzie. Trol dzieła dokonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro Szymonie że odebrano ci głos. Wiedzz e ja nie miałem z tym nic wspólnego.

Rozumiem że nawiązujesz i tego wątku

Zatem dla mnie nie są to zjawiska psychoakustyczne. No kurcze słyszę no .... ?

w poście przedstawiono także link to cenionego przeze mnie reduktora szumu. Tak się ciekawie składa że dzisiaj jest nowy film gdzie między innymi omawiane są kable van den hula. Węglowe. Czy też jak się okazuje nie wiadomo czy węglowe. 

ale tu już z całym szacunkiem kable analogowe też testowałem i pisałem o tym wątek. Jeśli van den hul i white lightening brzmi tak samo. To nie mamy o czym rozmawiać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bo dość przystępnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A ludzki mózg i świadomość itp.

polecam artykuł w "przekroju" nr 2 z 2019

tytuł - Czy "JA" to Ja?

"Czasem mądrze być niemądrym"

oraz

"Najstarszy lekarz świata"

oraz..

ciekawostka ale obrazująca czym dysponujemy :

 

 

Polecam

(gdyby ktoś nie mógł dostać tych artykułów - prosze o info na PW)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M-K napisał:

Polecam

Film świetny. Doskonale tłumaczy, dlaczego niektórzy tak uparcie twierdzą, że słyszą różnicę, choć fizycznie jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykładu zrozumiałem że jak dany  mózg interpretuje  i przetwarza "rozumie " dane zjawiska to sprawa indywidualna  .Interpretacja mózgu polega na zebranych w ciągu całego okresu doświadczeniu i jest dla każdego inna . Stąd coś dla kogoś jest bardziej dostrzegalne, a dla drugiego nie.

Sam w młodości spędziłem  dziesiątki  godzin na porównywaniu dźwięku magnetofonów w których wymieniłem głowicę i które regulowałem na słuch aby uzyskać jakość nagrywania porównywalna z odtwarzaczem  cd . Jakość nagrywania polskich magnetofonów niestety była dramatycznie niska. A bawiłem się tak dlatego że zmarł  gość który robił to na przyrządach a  innego elektronika" audiofila" nie znałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.06.2020 o 00:16, szymon1977 napisał:

Otóż zjawiska psychoakustyczne są nieodłącznym elementam działania zmysłu słuchu, jednym z etapów transformacji wpadającej do uchali fali akustycznej, na wrażenie odbierane w mózgu.

czy pogrubione zdanie jest twoim wymysłem, opisem twojego doświadczenia? bo wygląda ono, z kontekstu pierwszego wpisu, na twoje zdanie, jakbyś pisał je od siebie...

A jak tak, napisz coś więcej o korelacji zmysłu słuchu i zjawisk psychicznych. Napisz też o tym, jakim innym etapem jest zjawisko psychoakustyczne, czyli co się jeszcze dzieje w uchu do którego fala wpada? Połącz to z wrażeniami mózgu i opisz jego wpływ na związek z tym o czym piszesz.

Sądzę, że warto popisać się wiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kazik-t napisał:

...napisz... 

Kliknij sobie link i przeczytaj, a nie oczekuj, że ja będę streszczeł Ci to, czego czytać Ci się nie chce.

54 minuty temu, dzeus67 napisał:

Z tego wykładu zrozumiałem że jak dany  mózg interpretuje  i przetwarza "rozumie " dane zjawiska to sprawa indywidualna  .Interpretacja mózgu polega na zebranych w ciągu całego okresu doświadczeniu i jest dla każdego inna . Stąd coś dla kogoś jest bardziej dostrzegalne, a dla drugiego nie.

Jest tam znaczni więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kazik-t napisał:

jprdl

i po to założyłeś nowy temat

W pierwszym wpisie wyjaśniłem po co założyłem ten temat. Jak widać nie czytasz nie tylko tego, co tu podlinkowano, ale nawet tego, co tu napisano.

A wystarczy kilka akapitów z Wikipedii, żebyś czytając "psychoakustyka" wiedział, o czym ktoś napisał. Ale jak widać dla Ciebie fajniej argumentować własnym brakiem wiedzy.

Żenujący z Ciebie typ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, szymon1977 napisał:

W pierwszym wpisie wyjaśniłem po co założyłem ten temat. Jak widać nie czytasz nie tylko tego, co tu podlinkowano, ale nawet tego, co tu napisano.

A wystarczy kilka akapitów z Wikipedii, żebyś czytając "psychoakustyka" wiedział, o czym ktoś napisał. Ale jak widać dla Ciebie fajniej argumentować własnym brakiem wiedzy.

Żenujący z Ciebie typ.

pytałem co ty masz do powiedzenia w swoim temacie, że pisząc, używasz takiego, jakiego użyłeś kontekstu, żenado pospolita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dzeus67 napisał:

Z tego wykładu zrozumiałem że jak dany  mózg interpretuje  i przetwarza "rozumie " dane zjawiska to sprawa indywidualna  .Interpretacja mózgu polega na zebranych w ciągu całego okresu doświadczeniu i jest dla każdego inna . Stąd coś dla kogoś jest bardziej dostrzegalne, a dla drugiego nie.

Oraz wpływ innych "mózgów" - tego zapomniałeś dodać

A elemntów składających się na twoje wrażenia/wszechświat jest znacznie więcej. Obejrzyj dokładniej.

Poczytaj te artykuły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, M-K napisał:

Oraz wpływ innych "mózgów" - tego zapomniałeś dodać

Tak ,ale np: jaki   na moje postrzeganie wpływu kabli na dźwięk miały miały inne" mózgi" kiedy ja to zauważyłem  sam w okresie gdy nie miałem żadnych kontaktów audio , nie było jeszcze ogólnodostepnego netu, telefonów komórkowych i tp. To było moje samodzielne odkrycie przy zmianie  kabli do głośników . Gdy próbowałem  rozmawiać na te tematy z znajomymi to był temat  dla nich nierealny. No chyba że mój" mózg" wpłynął na innych i teraz po 30 latach ludzie bardziej dostrzegają wpływ kabli głośnikowych -to tak żartem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, M-K napisał:

Polecam bo dość przystępnie :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam, bo koledzy z pracy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dzeus67 napisał:

mój" mózg" wpłynął na innych i teraz po 30 latach ludzie bardziej dostrzegają wpływ kabli głośnikowych -to tak żartem.

No żartem żartem .

26 minut temu, dzeus67 napisał:

To było moje samodzielne odkrycie przy zmianie  kabli do głośników . Gdy próbowałem  rozmawiać na te tematy z znajomymi to był temat  dla nich nierealny.

Znajomi logicznie myślący ludzie uznali że tu żartów nie ma , mam nadzieję że mimo tego  przyjażni nie zakończyli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako założyciel tematu, proszę moderację o jego zamknięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Na wniosek założyciela wątku szymona1977 wątek zamykam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.