Skocz do zawartości
IGNORED

nowe Proaki - czy ktos zna szczegoly?


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

dzis premiera - Studio 130 i 140. czy ktos wie co to za nowe twory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche znalazlem po angielsku:

ProAc

For the very first time ProAc are demonstrating 2 brand new floor standing loudspeakers, the ProAc Studio 130 and the ProAc Studio 140. The Studio 130 is a replacement for the award-winning Studio 125 and sells for £1,099.00. It is a significant improvement on the old Studio 125 having a new cabinet design, new drive units and is floor ported as in the 'D' range. The Studio 140 is a completely new design, and is taller than the Studio 130 and incorporates 2 bass drivers and sells for £1,399.00.

 

czyli, ze Studio 130 zamiast 125 - nowe przetworniki i bas reflex do dolu. A Studio 140 jako zupelnie nowa konstrukcja z dwoma przetwornikami niskosredniotonowymi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie. Woofery są dobre, Vifa jest zaledwie przyzwoita. Tyler ma talent... do sprzedawania drogo tego, co tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie zazdroszczę. Kończymy właśnie z kolegą usprawnioną wersję klona Response 2,5. Zapraszam na odsłuchy porównawcze z klonami zrobionymi jak oryginał. Odsłuch jest najlepszym sposobem oceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna..., śledzą nasze forum... i poznali pewnie opinię grze... o gwizdkach w ProAc'ach. Który sypnął ?

No i w efekcie zmienili gwizdki, coby grze... i McGyver nie mieli co poprawiać ;))

 

Żartuję.

They look v. sexy ;) (Jak to ProAc'i ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea, fakt, Vifa DX jest sporo lepsza od Seasa KT19, więc jest postęp. Ale Ty będziesz miał luksus, Morelek to nie byle co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> McGyver: wiele bym, dał, by posłuchać Waszych usprawnionych wyczynowców ;) Ale Śląsk leży daaaleko : (

Można je będzie kupić ? (Przedtem odsłuch obowiązkowy rzecz jasna ;)

Poproszę o info na priva, jakby co ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

while you're at it, proponuje jeszcze poprawic Audio Physic oraz chocby Living Voice, ktore przeciez tez sa na taniutkich komponentach robione, na pewno cos jeszcze sie znajdzie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można będzie. ScanSpeak 18W8535 ma lepszą średnicę niż Seas W17PPI z Tabletek, a góra z Dynaudio Esotec... sam wiesz, słuchałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitdog, bądź łaskaw posłuchać, zapraszam. Później napisz obiektywną opinię opartą na odsłuchu, a nie na gdybaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj, Ty czytasz co ja pisze czy sobie sam cos tam wymyslasz? czy ja cokolwiek pisalem n/t Twoich wyrobow? o co Ci chodzi? nie watpie, ze sa fajne. nie sluchawszy wogole sie o nich nie wypowiadam, ale sadze, ze sa fajne.

pomysl troszke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może się trochę zagalopowałem. To przez to że pijesz do mnie o zazdroszczeniu Tylerowi i o poprawianiu Living Voice. Co do Tylera, to słyszałem zarówno dobre, jak i złe jego konstrukcje, więc święty nie jest, a kasę faktycznie robić umie tak, że pogratulować. Niektóre jego konstrukcje cenię, jak na przykład Studio 100. Na odsłuchy serdecznie zapraszam, lubię poznawać ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

Jednak miałem o tobie lepsze zdanie. Po raz kolejny przekonujesz mnie< w podtekście> że np. ProAc to zdziercy i nabijają ludzi w butelkę.

Chłopie za chwile mi napiszesz że sonus, harbeth, thiel, audio psyhic, avalon to ściema i tak naprawde to u CIEBIE ludziska powinni kupować sprzęt by nie zostać oszukanym. Bawisz mnie do łez. I jak tu z powagą podchodzić do DIY?

Kiedyś ci napisałem co masz zrobić by wypłynąć na szerokie wody i zdetronizowac konkurencje zresztą nieuczciwą!

Twoja postawa jest żałosna

P.S tak VIFA to cieniarze ale brytyjski VOLT to geniusze. Hm.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike27, widzę że nie chcesz czytać ze zrozumieniem, i widzisz tylko to co chcesz zobaczyć. Napisałem tutaj co napisałem, nigdzie w tym nie ma tego, co chcesz zobaczyć, robisz to wyłącznie żeby się czepiać. Tego, że pisałem że cenię niektóre zestawy ProAca nie raczyłeś zauważyć, co jest typowe dla ciebie. Mimo zaproszeń nadal nie wyraziłeś chęci posłuchania tego co robię, boisz się że mogłoby wypaść dobrze? Nienewidzę jak ktoś przekręca moje wpisy! A ty to robisz nagminnie. Na szczęście na forum żaden wpis nie znika, zawsze można sprawdzić jak się komuś chce. Gdzie napisałem że Vifa to cieniarze? Pisałem że jest tania, pisałem też że przyzwoita. Co do Volta, to ich woofery są dobre, choć nie wybitne. Tyler wybrał tą firmę aby uniemożliwić klonowanie, o czym było wspomniane w jednym z wywiadów w Audio albo HIFI, nie pamiętam. Więc nie kierował się wyłącznie jakością, i to powinno cię boleć, bo Tyler nie jest ideałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver ma troche racji twierdząc, że nowe konstrukcje ProAc'a mogą wynikać raczej z walki o szerszego klienta niż z dążenia do stworzenia "kolumny idealnej. Tak to już jest że trzeba czasem celowo "popsuć" dany produkt żeby tylko uzupełnić ofertę o nowy przedział cenowy. Nie można sprzedawać kilku kolumn po 10 k pln bo to się nie opłaca.

Niestety argumentacji typu "poprawiłem klona" wydaje się być mało poważna. Po pierwsze fakt że ktoś "poprawił" gotowy wyrób (przyjmując że obiektywnie tak było) nie oznacza że producent nie zrobiłby tego 100 razy lepiej (gdyby chciał).

Po drugie poprawianie "klona" to trochę jak tuning "klona mercedesa" zbudowanego z różnych kawałków(przód z bmw tył z audi a silnik z mazdy) do fabrycznej S-ki. Trochę to mało śmieszne (przy całym szacunku dla McGyver'a jako osobnika znającego się na budowaniu kolumn)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint, dzięki za obiektywizm. Niestety, jak ktoś ma swoje zdanie, to niektórych to kole w oczy. Co do poprawiania klona: Zapraszam na odsłuch który się wkrótce odbędzie. Będziesz mógł obiektywnie się wypowiedzieć na temat swoich wrażeń. Ale twierdzenie, że klony są wykonane jak składaki z przypadkowych części jest przykre, żeby nie powiedzieć że obraźliwe dla dziesiątków ludzi, którzy poświęcili swój czas, pieniądze i siły na wykonanie klona. Widziałem niektóre z nich, słuchałem również, bywają wykonane bardzo porządnie, i już choćby samo to zasługuje na uznanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ja nie kwestionuję jakości "klonów" bo przecież ich nie słyszałem. Twierdzę natomiast że jeżeli chcemy coś porównywać to tylko do oryginałów.

Krzywdzącym to wydaje mi się szafowanie na tym forum zwrotami typu "zrobiłem klona proaca i zagrał gorzej niż cośtam". W sumie o proaca bardzo się nie martwię ale przyznasz że nie poczułbys się szczęsliwy gdyby ktoś za kilka lat zbudował kolumny podobne do twoich wyrobów (tym samym wróżę ci rozwój w dziedzinie konstuowania kolumn;) i porównywał je z czymśtam. Człowiek stara się wyrobic sobie markę a inny podszywa się pod niego.

A klonów chętnie posłucham. Może nawet kiedys sobie zrobie. Zaraz jak wymienię pokój odsłuchowy na większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver: zgadzam się w kwestii wysokotonówki - w tej cenie ProAc mógłby użyć lepszej i nawet doliczyć do ceny, w końcu wiele droższe by nie były, za to sporo lepsze.

 

Dziwne jest jednak moim zdaniem traktowanie klonów Response 2.5 jako punktu do porównań. To się właściwie nie powinno nazywać klonem a dalekim krewnym, ProAc stosował przecież modyfikowane głosniki.

 

Dla zwykłego 18W 8535 taka obudowa jest zdecydowanie za duża, stąd właśnie wszystkie klony mają problemy z kontrolą basu. Dawno temu sprawę podniósł w Grzegorz Swiniarski, dziwi mnie, że w dalszym ciągu kolumny te są bezmyślnie klonowane i traktowane jako równowartość oryginału. Chąc porównać swoje kolumny z ProAcami żeby obiektywnie ocenić to, co konstruktorowi udało się z nich wycisnąć powinieneć porównać z oryginałem

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat klony są robione na tych samych głośnikach co Response 2,5, oczywiście bez logo "ProAc", a obudowy i zwrotnice są skopiowane z oryginału, więc porządnie, dokładnie i solidnie wykonany klon może zagrać niemal jak oryginał. Niemal, bo używa się różnych cewek, kondensatorów i kabli, ale wpływ tych części nie jest ogromny, choć w bezpośrednim porównaniu może być słyszalny. Także same głośniki z różnych partii produkcyjnych wykazują zauważalne różnice, również w wyglądzie membran, ale problem ten dotyka też samego ProAca, więc nawet oryginalne Response 2,5 o różnych datach produkcji mogą się między sobą różnić. I ne piszę tego po to żeby udowodnić że nie masz racji, bo oczywiste jest że najlepiej porównywać z oryginałem, niemniej gdy oryginału brak, to dobry klon może go w bardzo dużym stopniu zastąpić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym właśnie miejscu się nie zgodzimy.Trudno, co robić.

 

Ale może wrócę do tematu czyli nowych produktów Proaca. Powiedzcie proszę czy basrefleks skietowany w dół zmienia jakoś charakterystykę brzmienia w porównaniu z tymi do przodu lub tyłu (w sensie trudności konstrukcyjnych)? Wydawało mi się że "nie bardzo" więc trochę się denerwowałem dlaczego w tak niewielu kolumna jest wykorzystywany. W sumie wiele osób ma problem z ustawieniem kolumn w pokojach (np. ja) i "rura wydechowa" do tyłu bardzo przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint, miło było. To się nazywa kulturalna, rzeczowa dyskusja, pomimo pewnej różnicy poglądów. Serdecznie zapraszam na odsłuchy i kawę, przy okazji porozmawiamy o "rurach wydechowych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Coś dla kablomaniaków

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chicco->

 

poszukaj sobie wykresow Gravesena glosnikow "z logiem proaca" i tych standardowych z oferty SS. Parametry mechaniczne i fizyczne dokladnie takie same, przebieg impedancji ten sam, charakterystyka SPL - zawirowanie nie wieksze niz 0,3 dB w woferze w granicach 80-120Hz . I niby gdzie tu ta roznica? Gdzie modyfikacja?

 

mcgyver->

 

co ty tak uparcie nazywasz swoje produkty "poprawionymi klonami Proaca 2,5" . Toż to całkiem inne kolumny. Inna kopółka, inne strojenie woofera, inna zwrotka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyku, to co piszesz to prawda. Po prostu chciałem pokazać co się da wycisnąć z takiego projektu, jak się go jeszcze raz przemyśli. Ludzie kopiują Response bez zastanowienia, a przecież da się zrobić lepiej, weź choćby strojenie skrzynki o którym wspomniałeś. Wysokotonówka też niezbyt się nadaje do projektów z taką częstotliwością podziału, ale już u Spendora w układzie trójdrożnym gra dobrze. Tych problemów można uniknąć, zatem dlaczego Tyler tego nie zrobił? Pewnie uznał, że i tak się sprzeda :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.