Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Klipsch R-112SW, dołożyć drugi czy wymienić na 1 lepszy


piotrek_rr

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, WARMSTONE napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Godzinę temu, PawelMitsu napisał:

Normalne że charakterystyka nie będzie nigdy płaska ani taka jak w przypadku większej liczby subwooferów. 

@WARMSTONE to nie jest mój cytat, nie napisałem nic takiego. To słowa @don111, bez względu czy się z tym zgadzam czy nie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się @PawelMitsu nie łatwo Cię pomylić z @don111 bo gość podstawowego słownictwa audio nie zna . Pogonili go z politycznej bocznicowej trollowni i miejsca na forum sobie szuka . Wiedzą nabytą na YT i w necie chlasta na prawo i lewo cytując porównania i testy jako swoje doświadczenia nie znając nawet różnicy pomiędzy kalibracją a dsp , co drugi wpis jadąc po zielonych w temacie gdzie to sam powinien się edukować zanim coś napisze . Wystarczy przytoczyć wpisy jak :

19 godzin temu, don111 napisał:

 

 

Wbudowana w subie, coś jak Antimode. Nowe SVS od serii 2000 w górę to mają

Czy też:

 

19 godzin temu, don111 napisał:

Od tego jest kalibracja żeby wyrównać dołki i górki. 

A do tego:

 

2 godziny temu, don111 napisał:

Mowa o niedużych odchyłkach w kilku  punktach, jak jest duża zapaść to nie da się tego wyciągnąć tylko trzeba znaleźć inne miejsce. Normalne że charakterystyka nie będzie nigdy płaska ani taka jak w przypadku większej liczby subwooferów. 

Co to jest odchyłka, zapaść? ??

A tu nie wiem czy sam wie co chciał napisać:

2 godziny temu, don111 napisał:

 

Jak zwał tak zwał, mała czy większa ale jakaś sensowna kalibracja jest. Nie każdy amplituner ma takie ustawienia subwoofera.  Nie jest to trudne, chyba że ktoś jest mało rozgarnięty i zielony w temacie audio

Gonić go na trollownie i tyle , Martyn wyszczekany ale więcej ma pojęcia i przynajmniej coś opisuje ze swojego doswiadczenia a pacjent w podstawowym słownictwie się gubi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie ktoś powinien nauczyć przede wszystkich zachowania, bo z domu widać nie wyniosłeś. Typowy zadufany cwaniak, ze słomą w butach, nie umiejący czytać ze zrozumieniem i rozumie wszystko dosłownie, nie wie co to skrót myślowy lub uproszczenie. Jak żona zaprosiła do teatru na 'Wesele' Wyspiańakiego, to podobno wstąpiłeś po drodze do monopolowego, po pół litra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, don111 napisał:

 nie wie co to skrót myślowy lub uproszczenie

U Ciebie za to każda wypowiedź to uproszczenie bo tyle wiesz , sam nie umiesz podstawowych rzeczy opisać czy nazwać.  Braki w wiedzy nazywać uproszczeniem czy skrótem to trochę na krótką metę. Prędzej czy później wyjdzie jaki z ciebie znawca kinowego audio. Nie idzie czytać tych wpisów bo każdy inny i innymi słowy pisany czyli kserujesz tylko to co gdzieś wyczytasz a sam z siebie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety jak coś, a nie półsłówka. Czego niby nie napisałem od siebie i co takiego tak stasznie uprościłem że się dopier...lasz ? Korekcji w tych nowych tanich subach SVS nie można nazwać już jakąś podstawową kalibracją ? Nic to nie daje ?  A może trzeba słono zapłacić tak jak sam zrobiłeś, wtedy tylko jest perfekcyjnie, bo "ja tak mam i jestem gość" 

Za to swoje rozwiązanie podałeś super, dostaw drugiego suba i już problem z głowy. Na bank zagra lepiej. Ty to dopiero upraszczasz jakby to było zawsze lepszą opcją. A co gdy ten jeden sub stoi w kiepskim miejscu i gra słabo ? Wtedy prawie całą dobrą robotę będzie wykonywał ten drugi sub, więc jaki sens kupować drugi średniej jakości sub w takim wypadku, jak można od razu lepszego suba postawić w miejscu tego drugiego ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszy garbate co ci na pępku w hokeja grają - uproszcze tak jak w przedszkolu sie robiło .

Jest kilka leveli które trzeba osobiście sprawdzić w kinie i ogólnie audio żeby sobie wyrobić zdanie na własnym przykładzie a nie ufać opinii innych . Dual sub jest jednym z tych leveli bez którego nie ma progresu z basem,  kalibracja , akustyka , pomiary , rozmieszczenie głośników i ich jakość,  dsp i wiele wiele innych brane na słowo z forum i netu mogą Cię pozbawić czegoś co może tobie będzie odpowiadało ale zrobisz tak jak ktoś tam na forum i Cię to ominie.  Dual jest pewniakiem bez którego nie ma radochy w kinie A kto uważa że ją ma z jednym subem , posikał by się z radości przy dodatkowym dobrze ustawionym.  Tego nie przeskoczysz ani nie zastąpisz jednym a wielkim - dobre kino = minimalnie 2 suby . W innych przypadkach ludziska też wydają kasę bo ufają komuś a nie sprawdzą na sobie , przykłady można mnożyć w nieskończoność. I tak ładnie właśnie upraszczam,  gwarantuje zadowolenie z dwóch słabszych kosztem jednego mocnego i nawet lepszej firmy,  kto myśli inaczej tzn nie sprawdził jak to działa i tyle. Nie ma też kiepskiego miejsca na sub w domu tylko kompromisy . Znaleźć miejsce nie problem nawet metodą prób i błędów ale żona powie to czy tamto i już stał będzie gdzie indziej a ty włosy z głowy rwał że sub  masz kiepski itp różne są przypadki ale winny jesteś sam sobie wtedy.

Napisz do Stelvia żeby wypożyczył tylko jeden sb3000 mając już 2 klipsche 112 i napisze  ci opinie szczerą bo już chyba się z nimi poznał ( fakt że ma je ustawione tak jak pasowało ale chyba źle nie jest skoro nie zmienia ) @STELVIO dorzuć dwa grosze jak to jest z dualem bo gość się cały czas Audioholicsami sugeruje ale w innych tematach bo w tym trąbili na okręta jak dual przewyższa jeden sub.

Się kolega może oszukać jak z trollowni wyskoczył i myślał że karierę zrobi u chłopaków z kina huhu nie ma łatwo,  kino nie tak prosta sprawa jak ci się wydawało.  Może spróbuj w " stereo " tam tylko 2 kolumny i bez subów.  Próbuj dalej , kto nie ryzykuje tuli brzydkie niunie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył z trollowni ? Chyba z kimś mnie pomyliłeś ? 

Dwa suby są lepsze od jednego, no tego nie trzeba tłumaczyć, to oczywiste że otrzymujesz lepsze, bardziej równomierne wypełnienie basem w pokoju oraz wyższą moc, ale w stosunku do jednego lepszego suba niekoniecznie otrzymujesz wyższą moc, a do tego rozciągnięcie basu i jego jakość pozostaje taka jak oryginalnie, więc to nie jest taka prosta sprawa jak twierdzisz. Odwieczny dylemat czy jeden dużo lepszy sub czy dwa słabsze. Na specjalistycznych forach angielskich / amerykańskich, gdzie ludzie są bardziej zakręceni i doświadczeni w temacie subów raczej przeważa opinia - że owszem, dwa to minimum - ale nie kupować dwóch od razu tylko ten jeden lepszy, a za jakiś czas drugi.  Kupując jeden słabszy albo od razu nastawiasz się na dokupienie drugiego, ewentualnie tracisz w późniejszej odsprzedaży i kupujesz ten jeden lepszy jaki mogłeś kupić na początku.  A najlepsze - że to nie jest reguła, może być tak że subwoofer gra centralnie na środku ustawiony pomiędzy kolumnami i gra bardzo dobrze, lepiej niż dwa rozstawione bliżej boków. Ja mam dwa suby w stereo i jednego mocniejszego do samego kina, choć podłączałem nawet i 3 na raz w różnych miejscach (inne suby niż te do stereo), nie czuję potrzeby na ten moment wstawiać większej ilości subów, ale docelowo pewnie tak będzie. Testowanie i poznawanie akustyki własnego pokoju jest ważne, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, dopasowuje się je do warunków.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwszy sub Tagi grał fajnie. Ha, ha bo jak miał grać jak nie miałem porównania. Wymieniłem go na klipscha R-112SW. O, to jest bas. Teraz to jest kino. Za namową na forum podłączyłem z powrotem Tagę jako dual. Nosz kuźwa. Tej różnicy się nie spodziewałem na plus. Dla tego mam dwa klipsch. Suby wcześniej jeździły po pokoju. Bez ograniczeń. Na miejscu odsłuchowym nigdy nie grały lepiej jak były z przodu. Nawet gdy były szerzej to nie było to. I dla mnie lepiej. Są naprawdę delikatnie ustawione. Membrany falują dosyć mocno jak na ten model (tu się proszę nie śmiać, bo wiadomo jaka to półka). I bas jest taki jak lubię. Zaznaczam, że do stereo nie używam subów. Dlatego byłem bardzo ciekawy tych co chciałem wcześniej wypożyczyć. Czy będę zadowolony z jednego. Ale przez tego koronawirusa nic mi nie wyszło. Nie było ich na stanie. Był to Svs pb2000 pro, svs sb3000 i sb2000 pro. Te chciałem mieć jednocześnie w domu. Później najlepszy chciałem porównać z sb4000. A teraz na razie odpuściłem sobie. Więc nie za dużo wniosłem do tematu. Na tą chwilę dual The best.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u kumpla testowaliśmy 3 jednakowe ale nazwy już nie pamiętam,  jakieś padaczki ale najważniejsze jest to że największy przeskok był z 1 na 2 bo już dodanie trzeciego było ledwo odczuwalne . Pewnie trzeba na 4 żeby było coś definitywnie czuć.  W kinie ma być moc i bas ma się otaczać z każdej strony jeżeli mamy wogole mówić o jakimś realizmie,  taką " Godzillę " i jej kroki trzeba czuć a nie słuchać.  Wszelkiego rodzaju sci fi i komiksowe adaptacje tak samo bez suba ani rusz , dlatego w takich scenach liczy się moc a nie audiofilska jakość basu . Wiadomo im niżej i potężniej tym lepiej ale tak właśnie ma grać sub w kinie - mocno i z przytupem.  To nie jest jakieś jazzowe granie gdzie liczy się podkreślenie dołu tylko akcja , wybuchy,  i ciągła naparzanka.  Masz czuć że tam jesteś i wybuch który widzisz na ekranie jest 5 metrów od ciebie albo bliżej. Jeden sub tego nie zapewni bez względu jaki będzie . Na twoim miejscu Stelvio brał bym dwa modele pod uwagę.  Klipscha 115 ( 150 spl chyba nowy się nazywa ) albo pb3000 . Dlatego bo seria 2000 jest zbliżona do 115 na tyle że nie warto przepłacać a jak już sięgać po serie 3000 to w otwartej obudowie  ( ja bym tak zrobił)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem SVS PB2000 Pro na testy. Będzie na początku przyszłego tygodnia. Porównam go z Klipschem w obecnym pokoju. Z ciekawości podłączę nawet obydwa. Zrezygnowałem póki co z SB3000 bo myślę, że zostanie PB2000 Pro i kiedy się przeprowadzę to dokupię drugiego.

Puenta tematu jest taka, że co 2 to nie 1.

Dzięki za porady i sugestie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś źle nie zrozumiał,  nie naciskam na klipscha tylko biorę pod uwagę twoją kasę.  Masz sporo więcej $$$ to bierz dwa sb3000 albo pb3000 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem SVS PB2000 Pro na testy. Będzie na początku przyszłego tygodnia. Porównam go z Klipschem w obecnym pokoju. Z ciekawości podłączę nawet obydwa. Zrezygnowałem póki co z SB3000 bo myślę, że zostanie PB2000 Pro i kiedy się przeprowadzę to dokupię drugiego.
Puenta tematu jest taka, że co 2 to nie 1.
Dzięki za porady i sugestie
Dobrze by było abyś po teście jeszcze tu wrócił i opisał swoje wrażenia. Obojętnie jak by to nie wyglądało zawsze można porównać póżniej z własnymi odczuciami. Nie wiem jak grają suby w salonach z aneksem ale w tzw zamkniętych pomieszczeniach już tak. Moim zdaniem lepiej, bo łatwiej zadbać o akustykę. Nie pamiętam co to był za pokój testowy na forum ale że svs sb4000 tam nic nie pokazał to jestem lekko zdziwiony. Nie wiem jak to wszystko się zakończyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RAF77 napisał:

Na dwóch sb3000 się skończyło.

Zamówiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem PB-2000 PRO.

Subwoofer gra potężnym dźwiękiem. Zdecydowanie barwniejszym i bardziej zróżnicowanym basem od Klipscha. Ogólnie znacznie bardziej wypełnia pomieszczenie. Schodzi niżej, gra głębszym basem.

Jednak to nie to o co mi chodzi. Dźwięk jest zbyt poduchowaty. Ma potęgę, ale kiedy jest uderzenie lubię je wyraźnie, punktowo czuć na sobie. A tutaj trochę się rozlewa po pokoju. Nie ma impulsu. Klipsch R112SW pomimo, że jest słabszy i z pewnością ma gorszej jakości bas jest bardziej odczuwalny w moich warunkach akustycznych. Bardziej kopie po kanapie.

Dlatego zamówiłem na testy jeszcze SB 2000 PRO i za tydzień jak będzie dostępny SB 3000.

Zobaczymy co pokażą. Duala nie będę testował, bo przyszły salon jeszcze nie gotowy, a w obecnym nie ma na to warunków.

Jak któryś mi podejdzie to wezmę teraz jeden, a w przyszłości dokupię drugi.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuj testuj, dobrze ze opisujesz wrażenia, niejednemu to się przyda.

A co do PB2000pro to żeby uzyskać efekt SB2000pro nie wystarczy zatkać porty w PB? ciekaw jestem takich różnic 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma gąbek w komplecie, Zamawia się bezpośrednio z SVS w USA. Tak zrobiłem. Wysyłają za darmo. Może zdążą przyjść do czasu kiedy go oddam. Samo zatkanie chyba nie da takiego samego efektu, bo pudło znacznie większe. Zatkam je dzisiaj „czymś”? Jutro będzie SB2000 Pro. Opiszę wrażenia porównawcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj razem z SB-2000 Pro przyszły gąbki do PB. Należy się absolutna pochwała dla SVS USA, w 4 dni dostarczyli mi zatyczki ze stanów. Brawo.

Dzisiaj poświęciłem trochę więcej czasu na odsłuchy.

SB-2000 Pro jest bardziej impulsowy, ale w porównaniu do PB-2000 Pro to z pewnością nie kinowy sub. Nie ma przyjemnie schodzących wrażeń dźwiękowych, szczególnie przy cichym oglądaniu. Jak dla mnie REL HT1205, którego również jakiś czas temu testowałem jest lepszy od SB-2000 PRO.

Poświęciłem więcej uwagi modelowi PB, zmieniłem odrobinę ustawienie, trochę pobawiłem się apką i udało mi się z niego wyciągnąć większą impulsowość. Bas stał się bardziej odczuwalny na kanapie. Z pewnością wymaga poświęcenia mu czasu na ustawienia i wydaje mi się, że będzie faworytem. Jeszcze go trochę potestuję. Zamówiłem sobie mikrofon UMIK-1. Trochę pozgłębiałem temat pomiarów programem REW. Może uda mi się go optymalnie ustawić. Dodam, że odsłuchy robię tylko w jednym, niestety wymuszonym ustawieniu suba w pokoju. W przyszłym mieszkaniu będzie trochę więcej pola do popisu. Wtedy planuję dokupić drugi sub ?

W dniu 9.07.2020 o 11:27, donsalieri napisał:

A co do PB2000pro to żeby uzyskać efekt SB2000pro nie wystarczy zatkać porty w PB? ciekaw jestem takich różnic 

Zatkanie PB gąbkami nie zmienia go w jego zamknięty odpowiednik, czyli SB. Nie staje się bardziej impulsowy, czy szybszy. Po prostu ogranicza go w najniższych rejestrach. Do muzyki myślę że to dobre rozwiązanie, ale w kinie zbędne.

Jeszcze nie podjąłem decyzji, czy PB 2000 Pro zostanie u mnie, czy nie. Jednak Klipsch mimo, że ma mniej zróżnicowany i barwny bas to też bardzo dobry i wydajny sub w kinie.

 

Jeszcze zapytam o jedną rzecz odnośnie SVS ogólnie:

Na jaką głośność ustawiacie swoje suby w aplikacji ?

Pytam, bo w stosunku do Klipscha obydwa SVSy grają ciszej.

Domyślne ustawienie SVS -10db w aplikacji (skala -60 do 0) to na klipschu ok. 2/5 skali czułości.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek_rr fajnie to opisujesz. Dzięki. Mi się nie udało tego sprawdzić. Ale jeszcze nic stracone. Pb 2000pro to był mój faworyt. Jakość/cena. Ale jeszcze porównanie z sb3000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis " bardziej impulsowy " było najlepsze , takie profesjonalne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wszystko cały czas wychodzi na to, że z tą półką dwa klipsch r-112sw i tak źle nie wypadają. A to akurat mnie cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Xpedite999 napisał:

Super opis " bardziej impulsowy " było najlepsze , takie profesjonalne

Masz problem ze zrozumieniem ? Ok, punktowy. Wydaje się profesjonalniej ?

Nie pajacuj kolego.

31 minut temu, STELVIO napisał:

Pomijając wszystko cały czas wychodzi na to, że z tą półką dwa klipsch r-112sw i tak źle nie wypadają. A to akurat mnie cieszy.

Tak jak napisałem, mogę ustawić suba tylko w jednym miejscu. Być może krążąc po pokoju różnice byłyby większe. Po obejrzeniu Aquamena po raz drugi z PB-2000PRO na pokładzie jest więcej smaczków. Jednak SVS schodzi niżej i z większym SPL w najniższych rejestrach. Bas z PB jest, nie wiem jak to opisać... przestrzenniejszy. Masz wrażenie, że cały salon promieniuje basem. To pewnie kwestia schodzenia SVS do 16Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, piotrek_rr napisał:

SB-2000 Pro jest bardziej impulsowy, ale w porównaniu do PB-2000 Pro to z pewnością nie kinowy sub. Nie ma przyjemnie schodzących wrażeń dźwiękowych, szczególnie przy cichym oglądaniu.

 

53 minuty temu, piotrek_rr napisał:

 ?Zatkanie PB gąbkami nie zmienia go w jego zamknięty odpowiednik, czyli SB. Nie staje się bardziej impulsowy, czy szybszy. Po prostu ogranicza go w najniższych rejestrach. Do muzyki myślę że to dobre rozwiązanie, ale w kinie zbędne.

Taki masz efekt ale troszkę błędnie go odczytujesz -  bas jest równiejszy ale słabszy (głośność ogólna, bez podbić BR) ale nie te najniższe oktawy, które mogą być mniej słyszalne w muzyce, bardziej odczuwalne. Po zamknięciu BR - subwoofer będzie w stanie zagrać ten najniższy bas potężniej niż z otwartym 1x BR i 2x BR, od pewnych wyższych częstotliwości dopiero otwarcie BR (i odpowiednio jeszcze wyżej przy 2x BR) zrobi dużą różnicę. Ale to musiałbyś wyczuć na odpowiednich filmach / płytach testowych, ten SVS schodzi na tyle nisko że to może być trudne, wchodzisz w obszar gdzie bas bardziej czuć niż słychać. Wyjątkiem są tylko te największe i najlepsze kinowe suby, które nawet przy BR generują bardzo duże SPL niemal do granicy 1 cyfrowych hz, więc zamykanie BR w nich jest już zupełnie pozbawione sensu (w kontekście zysku SPL, przy tak niskich częstotliwościach nikomu to niepotrzebne). Ale w takich "normalnych" dobrych subach, jest to jeszcze słyszalne. Nie próbowałeś zatkać oba lub jeden BR i zrobić trochę głośniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatykam oba. W ustawieniach aplikacji jest tylko opcja oba zamknięte lu oba otwarte. Nie testowałem jednego zamkniętego. Na pewno jest tak jak piszesz. Pobawię się trochę z jednym zamkniętym. Tak jak wspominałem niestety mam tylko jedno miejsce gdzie mogę ustawić sub więc tam je odsłuchuję. Na pewno nie jest to optymale miejsce. W rogu pokoju. Ogólnie testując otwarty brzmi najbardziej kinowo. Zatykając go mam wrażenie, że go ograniczam, a nic nie zyskuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RAF77 napisał:

Aplituner po pomiarach głośności kazał ustawić -18 ale niedawno podniosłem na -15.

Moja Yamaha jak mam -10 w aplikacji SVS po kalibracji ustawia sub na -8db. Dla mnie to za mało. I dopiero ustawienie na 0db w Yamaszce przy -10db w aplikacji daje dobry efekt. Inaczej wydaje mi się, że basu jest za mało. Na pewno jest to przez mody pomieszczenia. Ciekawy jestem jaki wyjdzie pomiar z UMIK-1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioter już dał opis teraz don111 coś dorzucić może jak zwykle nie od siebie i mamy pojedynek na opinie przeczytane w necie , ciekawe . Dwa łby się spotkały które nawet suba nie potrafią ustawić a będą prawić swoje wrażenia i przekładać to tym co przeczytali lub widzieli na YT,  ubaw po pachi. 

1 godzinę temu, piotrek_rr napisał:

Ciekawy jestem jaki wyjdzie pomiar z UMIK-1.

???????????

1 godzinę temu, piotrek_rr napisał:

 Inaczej wydaje mi się, że basu jest za mało. Na pewno jest to przez mody pomieszczenia. 

Z pewnością ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz wskazać błąd w tym co napisałem powyżej? Jak nie to nie ośmieszaj się dziecinnymi zaczepkami. Typowy durak co interpretuje wszystko wg własnego widzimisię. Podając link do YT nagle mam wiedzę tylko z YT...  Mistrzem logiki to raczej nie jesteś, a masz czelność innych pouczać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Xpedite999 napisał:

Pioter już dał opis teraz don111 coś dorzucić może jak zwykle nie od siebie i mamy pojedynek na opinie przeczytane w necie , ciekawe . Dwa łby się spotkały które nawet suba nie potrafią ustawić a będą prawić swoje wrażenia i przekładać to tym co przeczytali lub widzieli na YT,  ubaw po pachi. 

??  Nie wiem, czy się śmiać czy płakać nad Tobą ? Wiem, że jesteś kolego tu forumowym, wszechwiedzącym mistrzuniem. Co wątek próbujesz komuś dogryźć swoim, jakże elokwentnym komentarzem, ale chyba zatraciłeś w tych swoich aroganckich wycieczkach pojęcie do czego służy forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.