Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Klipsch R-112SW, dołożyć drugi czy wymienić na 1 lepszy


piotrek_rr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wiesz do czego jest ? Wogole podłączyłeś tego suba ? Opisy tak śmieszne że wątpię że wogole go słuchałeś a drugi kolega już w kilku tematach oferował czyjeś opinie jako swoje , podobno nieszczęścia chodzą parami ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mam Ci zdjęcie wysłać, że go w domu mam ? Czy jak ? Jak chcesz zdjęcie to Ci wstawię ? Opisz jak mam go wg. Ciebie ustawić, żebym nie miał wrażenia zbyt małej ilości basu po kalibracji YPAO to Ci podziękuje...

50 minut temu, Xpedite999 napisał:
2 godziny temu, piotrek_rr napisał:

Ciekawy jestem jaki wyjdzie pomiar z UMIK-1.

???????????

To jeszcze skomentuj co widzisz trudnego w pomiarze i jego interpretacji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.06.2020 o 19:21, don111 napisał:

Na chwilę obecną najlepszy w tej cenie wydaje się PB 2000 Pro, mocniejszy od Klipsch 15" i SB3000, z lepszą kontrolą basu od Klipsch, no i ma już kalibrację

Dzięki don111 za zwrócenie uwagi na PB-2000 Pro. Po kolejnych seansach tym razem serialowych daje naprawdę dużo nowej frajdy z oglądania. Nawet po cichu bas przyjemnie otacza pomieszczenie. Mam sporo demówek Dolby Atmos, które dość dobrze znam i na nich niektórych szczegółów przy Klipschu 112SW w ogóle nie było słychać.

Dokupienie drugiego Klipscha było by bez sensu. Zostawię sobie PB 2000 Pro, a w przyszłości pomyślę o drugim.

SB3000 odpuszczam.

SB 2000 Pro mi nie podszedł w ogóle. REL HT1205 jest wg. mnie tańszy i lepszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że SB3000 nie pobije w kinie PB2000 Pro. Trochę mnie SB2000 Pro rozczarował. Jeżeli SB3000 to to samo tylko mocniej to nie to co szukam. Gdyby był dostępny od ręki razem z modelami 2000 to bym wypożyczył. Niestety będzie dostępny najwcześniej na koniec tego tyg. +wysyłka paletowa, czyli mam go najwcześniej w połowie przyszłego tyg., a kończy mi się czas na oddanie PB 2000 Pro, również na palecie. Dlatego w sumie razem zostaje PB.

Przyszedł dzisiaj mikrofon UMIK-1. Teraz w wolnym czasie skupię się na w miarę (jak na możliwości obecnego pokoju) optymalnym ustawieniu PB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo kombinowałeś. Z doświadczenia ci powiem że SVS z serii 2000 żaden nie da ci takich doświadczeń w kinie jak 115 Klipsha. A czytając to co pisałeś to ona dokładnie by co dała ciśnienie na klatę. Głośna kiedy trzeba schodzi nisko, barwna. Od SVS to dopiero seria 3000 ma sens. Sorry. Za kasę za SVS pewnie miałbyś 2 klipsche 115 co może by było nawet za dużo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch jest bardzo dobry jeśli chodzi o cenę i jakość do ceny ale nie przesadzaj -  obecny Klipsch SPL 150 kosztuje ok 3k po negocjacjach a SVS ok 4k. Więc można mieć dwa Klipsch w cenie jednego SVS,  ale SPL 120. To zawsze jest dylemat - jeden lepszy czy dwa większe. Po drugie - na jakiej podstawie twierdzisz że Klipsch 115 zagrałby potężniej od SVS PB 2000 Pro? Coś mi się wydaje, że tylko patrzysz na wielkość głośnika. Mniejszy SVS i tak schodzi niżej i gra 2x potężniej na samym dole, 25hz i niżej, dopiero przy 30hz Klipsch zrównuje się mocą z SVS a od 40hz i wyżej gra wyraźnie głośniej (co już mniej istotne). Mowa o PB2000, dla nowego i trochę lepszego PB2000 Pro nie ma jeszcze oficjalnych pomiarów CEA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 godziny temu, RAF77 napisał:

Czyli SB 3000 nie słuchałeś, tylko SB 2000 i PB 2000?

SB 3000 mocą i zejściem nie odbiega tak znacznie od SB 2000 Pro, żeby był sens takiej zabawy.  Oba są za słabe na wymagania kolegi i chyba też jednak bardziej mu pasuje styl grania otwartych subów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam oba. A 115 kupisz bez problemu za 2300 zł nowy z gwarancją. W potędze dźwięku Klipsch jest lepszy bez dwóch zdań. 115 schodzi tak nisko że już go nie słychać a ciśnienie w pomieszczeniu jest takie że ciężko oddychać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Konrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111 daj se z nim spokój, z tym co się tak źresz hihi (diabelskie szóstki do góry nogami)   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Klipsch jest bardzo dobry jeśli chodzi o cenę i jakość do ceny ale nie przesadzaj -  obecny Klipsch SPL 150 kosztuje ok 3k po negocjacjach a SVS ok 4k. Więc można mieć dwa Klipsch w cenie jednego SVS,  ale SPL 120. To zawsze jest dylemat - jeden lepszy czy dwa większe. Po drugie - na jakiej podstawie twierdzisz że Klipsch 115 zagrałby potężniej od SVS PB 2000 Pro? Coś mi się wydaje, że tylko patrzysz na wielkość głośnika. Mniejszy SVS i tak schodzi niżej i gra 2x potężniej na samym dole, 25hz i niżej, dopiero przy 30hz Klipsch zrównuje się mocą z SVS a od 40hz i wyżej gra wyraźnie głośniej (co już mniej istotne). Mowa o PB2000, dla nowego i trochę lepszego PB2000 Pro nie ma jeszcze oficjalnych pomiarów CEA. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
SB 3000 mocą i zejściem nie odbiega tak znacznie od SB 2000 Pro, żeby był sens takiej zabawy.  Oba są za słabe na wymagania kolegi i chyba też jednak bardziej mu pasuje styl grania otwartych subów. 
Teoretyczne rozważania, mnie nie interesują.
Myślałem że kolega posłucha obu sb3000 i pb2000 i coś napisze na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipscha nie biorę pod uwagę, ma go szwagier. Wiem jak gra u niego, potęga jest, ale dużo buczenia również. Ogólnie męczy na dłuższą metę. Z pewnością nie jest optymalnie ustawiony, ale jakoś SVS gra kulturalniejszym, bardziej zrównoważonym dźwiękiem. Ogólnie przyjemnie się go słucha.

Zobaczymy, czy Q21 zgodzi się na przedłużenie powyżej 14 dni testowania PB. Jak tak to zamówię jeszcze SB3000 żeby je porównać.

Dodam, że uruchomiłem wstępnie program REW z UMIK-1. Na razie zabawa, jeszcze się muszę sporo dokształcić w temacie, ale od razu widać ze Yamaha źle ustawiła mi opóźnienie suba i reszty kolumn. Nie są ze sobą optymalnie zgrane. Mam je odcięte na 80Hz i na wykresie między 70 a 85 Hz mam spory dołek. W zasadzie tych częstotliwości nie słychać. Dodałem odrobine opóźnienia do suba i dołek w połowie się wyrównał. Nie mam dzisiaj czasu na większe pomiary, ale to świetne narzędzie żeby zobaczyć co się dzieje w pokoju  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdę obok jak widzę taki wylew geniuszu jak z Czajki w Warszawie.  Jeden lubi klipscha i nie wie czemu SVS nie ma tego czegoś co mu się w nim podoba ( bo nie słyszał wcześniej subów typowo kinowych ) ale uparcie chce SVS gdzie nawet Konrado podał mu receptę na zadowolenie za mniejsze pieniądze( też mu radziłem 115)  ale ma być SVS bo tak sobie ubzdurał choć wszystkie znaki na ziemi niebie wskazują że będzie kosztowało zadowolenie i to słono. 

Drugi geniusz @don111 nie znalazł jakiegoś w miarę tekstu na szybko do przekserowania więc napisał coś własnymi słowami i ....wiekszych bzdur dawno nie czytałem . Wiesz wogole co to są suby i do czego służą i jak w realu są wrażenia przy 20 , 30 , 40 a tym bardziej 50 i 60 hz ? Komedia i nic więcej. 

2 godziny temu, don111 napisał:

 Mniejszy SVS i tak schodzi niżej i gra 2x potężniej na samym dole, 25hz i niżej, dopiero przy 30hz Klipsch zrównuje się mocą z SVS a od 40hz i wyżej gra wyraźnie głośniej (co już mniej istotne).

Tu przeszedłeś sam siebie , debilizmy za które powinni chłostać żeby dalej w świat ich nie powtarzać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie napisać do audioholics, że muszą się dokształcić, bo tutaj w Polsce mamy geniusza (a raczej Gieniusia666 ze słomą w butach), który kwestionuje jedyne w pełni miarodajne i uczciwe metody pomiary subów, w identycznych warunkach. Gieniuś miał pałę z matematyki, logicznie też nie myśli więc czytanie wykresów i cyferek to trudna rzecz, za to w gębie mocny i wszystkich dookoła poucza.  

5 godzin temu, Konrado napisał:

Od SVS to dopiero seria 3000 ma sens. Sorry. Za kasę za SVS pewnie miałbyś 2 klipsche 115 co może by było nawet za dużo ?

Seria PB 3000 możliwe że ma sens, za dużo większą kasę, a SB 3000 ma wg pomiarów o ok 1.5db więcej (czyli ok 50% głośności) ponad SB 2000, możliwe że SB 2000 Pro jest jeszcze bliżej, więc SB 3000 też sensu dużego teoretycznie nie ma, tym bardziej że w SPL znacznie ustępuje PB 2000 / PB 2000 Pro. Można tak iść cenowo w górę aż do PB 4000 albo jeszcze wyżej, to już trochę więcej niż 2x Klipsch. To już za 4-4,5k można sprowadzić sobie z USA HSU zamkniętego na 15" (ULS).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, don111 napisał:

Trzeba będzie napisać do audioholics, że muszą się dokształcić, bo tutaj w Polsce mamy geniusza (a raczej Gieniusia666 ze słomą w butach), który kwestionuje jedyne w pełni miarodajne i uczciwe metody pomiary subów, w identycznych warunkach. Gieniuś miał pałę z matematyki, logicznie też nie myśli więc czytanie wykresów i cyferek to trudna rzecz, za to w gębie mocny i wszystkich dookoła poucza.  

Żebyś skończył na wrzuceniu wykresów to ok ale dodałeś własny ( tak własny a nie z netu czy YT ) i wyszło ile masz pojęcia o tym co piszesz nawet mając wykresy przed oczami . Zielonego pojęcia nie masz jakie częstotliwości występują typowo w kinie a się udzielasz bo wyczytałeś na Audioholics ?? wolne żarty bo pasowało by rozumieć to co się pisze i to nie ja jestem geniuszem tylko ty idiotą bo nawet amator podważy to co piszesz bezmyślnie.  Ty dałeś ciała a nie Audioholics !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiadomo że w kinie to przede wszystkim takie 30hz + a te najniższe to nie mają znaczenia. To może zacznij polecać suby estradowe lub kolumny estradowe - te to dopiero kopią na mid-basie, a nie jakieś durne SVS co napieprzają w okolicy 20hz. Może JTR, które są uważane za najlepsze komercyjne suby do kina, strojone na 10hz to też wymysł jakiegoś półgłówka, bo taki gieniuś na audiostereo krzyczy ? Ośmieszaj się dalej :)

Miałem takiego suba co bardzo nap...lał basem 30-50hz że uszy autentycznie bolały i czuć było wręcz w żołądku (Infinity SW12) ale dopiero przy BK usłyszałem, poczułem te niższe częstotliwości (choć słabo z SPL), dopiero na SVS jest lepiej, ale nie idealnie, za to niedługo DIY na 18". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj w jakich filmach słyszałeś bas 20hz lub poniżej. 

Ty naprawdę masz sub ? Puść sobie człowieku nawet z YT próbkę od 200hz w dół bo bredzisz jak potłuczony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko o to co pisałeś.  Jakie filmy mają bas w swoich scenach w okolicach 20hz , problemy masz a tak doceniasz te obszary ? Ja mam myśleć jeżeli sam zacząłeś? Jakie częstotliwości odpowiadają za to czego jest najwięcej w filmach czyli np wybuchy,  eksplozje,  tąpnięcia ala godzilla itp , wiesz mistrzu czy nie ??!!!

Zaznaczam że nie chodzi o podchwytliwe nie słyszenie od 20hz.

Nie pisali na Audioholics to nie masz pojęcia?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, piotrek_rr said:

Klipscha nie biorę pod uwagę, ma go szwagier. Wiem jak gra u niego, potęga jest, ale dużo buczenia również. Ogólnie męczy na dłuższą metę. Z pewnością nie jest optymalnie ustawiony, ale jakoś SVS gra kulturalniejszym, bardziej zrównoważonym dźwiękiem. Ogólnie przyjemnie się go słucha.

Zobaczymy, czy Q21 zgodzi się na przedłużenie powyżej 14 dni testowania PB. Jak tak to zamówię jeszcze SB3000 żeby je porównać.

Dodam, że uruchomiłem wstępnie program REW z UMIK-1. Na razie zabawa, jeszcze się muszę sporo dokształcić w temacie, ale od razu widać ze Yamaha źle ustawiła mi opóźnienie suba i reszty kolumn. Nie są ze sobą optymalnie zgrane. Mam je odcięte na 80Hz i na wykresie między 70 a 85 Hz mam spory dołek. W zasadzie tych częstotliwości nie słychać. Dodałem odrobine opóźnienia do suba i dołek w połowie się wyrównał. Nie mam dzisiaj czasu na większe pomiary, ale to świetne narzędzie żeby zobaczyć co się dzieje w pokoju  ?

Buczy? No to jestdefinitywnie nie optymalniee ustawiony fizycznie Sub na podłodze, lub odcięcia na AV/sub lub pomieszczenie jest słabe. Ale rób jak chcesz. Ja ci doradzam najlepiej pod kino. Jak do mojej sali przychodzą znajomi (którzy też mają swoje salki wypasione) to są w szoku jak u mnie Bas chodzi. I zapomnij o wersjach zamkniętych. Te suby są do muzyki lub naprawdę słabych małychpomieszczeńń. Nie ma tam mocy abyś czuł jak ci fotel chodzi pod dupą jak lecisz np do czarnej dziury w Interstellar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaił się do klipscha 112 i te okolice które są tam podbite mu się tak w pamięć wryły że w SVS tego chce szukać ale to nie ta klasa subów i pb2000 nie ma szans w rejonach gdzie jest akcja tylko poniżej 30hz . Kupił by dwa 115 to posikał by się ze szczęścia gdzie są podbite rejony 50-70 hz może i sztucznie ale żeby to przebić trzeba minimalnie pb3000 bo to jest klipsch ze swoją wydajnością a nie jakieś jbl.  Bezmózgi będzie zakup subów za 4k gdzie klipsch masz poniżej 3tys ale autor widzi tylko znaczek więc na pewno wybierze SVS. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xpedite999 napisał:

Nie pisali na Audioholics to nie masz pojęcia?!

Właśnie nie mogę znaleźć, muszę głębiej poszperać, znajdę i powklejam.... 

2 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Przyzwyczaił się do klipscha 112 i te okolice które są tam podbite mu się tak w pamięć wryły że w SVS tego chce szukać ale to nie ta klasa subów i pb2000 nie ma szans w rejonach gdzie jest akcja tylko poniżej 30hz . Kupił by dwa 115 to posikał by się ze szczęścia gdzie są podbite rejony 50-70 hz może i sztucznie ale żeby to przebić trzeba minimalnie pb3000 bo to jest klipsch ze swoją wydajnością a nie jakieś jbl.  Bezmózgi będzie zakup subów za 4k gdzie klipsch masz poniżej 3tys ale autor widzi tylko znaczek więc na pewno wybierze SVS. 

50-70hz, faktycznie tam są najlepsze tektoniczne efekty :)))) Pukanie w rurę itp :))) 

Mało jest takich masochistów, których interesuje mega głośny bucząco-bzyczący rejon basu. To jest mega ważne u subów powiadasz a nie słyszysz że SVS na 12" gra 2x głośniej poniżej 30hz od Klipsch na 15". Super ciekawe. Aż nie wiarygodne że nie słyszysz, moze w ogóle nie miałeś SVS tylko bajki opowiadasz na forum ?Ja tam słyszę na swoim SVS każdą różnicę przy strojeniu BR na 25, 20 i 16hz , a najlepiej jak jest 12hz odcięcie i zamknięta obudowa, trochę moc mniejsza ale zejście i jakość basu najlepsza. I to faktycznie słychać oraz czuć, dokładnie taki efekt mi najbardziej pasuje, a nie męczące, zatykające uszy buczenie w jakimś wysokim zakresie basu. Teraz tylko dostać to samo przy większym SPL i będzie pełnia szczęścia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pytam po raz kolejny fanatyku SVS ile masz filmów i jakie sceny z basem w okolicach 20hz na który tak stawiasz w kinie . " męczące,  zatykające buczenie "... ty naucz się pierw podstaw czyli ustawienia suba i dopiero wróć do tematu bo nie wiesz o czym piszesz " znafco " .

Jak dla mnie zakup pb2000 czy pb2000 pro jest pozbawiony logiki względem klipscha 115 i tyle , gość najarał się to i kupi ale może później dopiero przemysli że mógł by mieć 2 x115 za niewiele powyżej 5k na 15" driverze. 

Powtarzam że miałem w domu każdy z subów o których pisze poza wersją pro pb2000 więc wiem przynajmniej o czym pisze panie don111 teoretyku Audioholicsowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Xpedite999 napisał:

Jak dla mnie zakup pb2000 czy pb2000 pro jest pozbawiony logiki względem klipscha 115 i tyle , gość najarał się to i kupi ale może później dopiero przemysli że mógł by mieć 2 x115 za niewiele powyżej 5k na 15" driverze. 

Co ma wielkość głośnika do jego jakości ? SVS 12" daje lepszy i mocniejszy bas od Klipscha na 15", w rejonie który interesuje większość ludzi. Bo to daje właśnie najprzyjemniejsze efekty dla większości. A że mniejszość woli co innego i twierdzi odwrotnie, co zrobić. Każdy ma swój gust.

11 minut temu, Xpedite999 napisał:

Powtarzam że miałem w domu każdy z subów o których pisze poza wersją pro pb2000 więc wiem przynajmniej o czym pisze panie don111 teoretyku Audioholicsowy. 

Małpe jak wsadzisz za kierownicę po kolei 10 różnych samochodów, to i tak nic nie zrozumie i nie nauczy się jeździć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się pozer co nie widzi różnicy pomiędzy kalibracją a dsp, wyrówna dołki i górki w subie , odchyłki i zwyżki hahaha i teraz doda do tego bas który podoba się większości bo to daje najprzyjemniejsze efekty dla większości ( debiliada naprawdę) i jest opinia ala Audioholics na polskiej franczyzie hahaha dzieciak co nawet słownictwa nie zna w temacie audio . Palis papielosy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Żebyś skończył na wrzuceniu wykresów to ok ale dodałeś własny ( tak własny a nie z netu czy YT ) i wyszło ile masz pojęcia o tym co piszesz nawet mając wykresy przed oczami .

Do tego się jeszcze odniosę, bo nie wiem czego tu się czepiasz, ale zdaje się że coś niby sfałszowałem. Ciekawe. Żadnych "swoich" wykresów nie wrzucałem, nie oszukuj.

1 minutę temu, Xpedite999 napisał:

Odezwał się pozer co nie widzi różnicy pomiędzy kalibracją a dsp, wyrówna dołki i górki w subie , odchyłki i zwyżki hahaha i teraz doda do tego bas który podoba się większości i jest opinia ala Audioholics na polskiej franczyzie hahaha dzieciak co nawet słownictwa nie zna w temacie audio . Palis papielosy?

Nadinterpretujesz i manipulujesz. Ty za to masz mega doświadczenie :))) Po wielu latach na zmywaku Gieniuś zaczął szpanować podobno zakupem najdroższych SVS, by potem podobno zmienić na "lepsze" tańsze Klipsch, które tak dają w kinie, że aż słomę z butów Gienia na korytarzu wydmuchują :)  Badziewne SVS niestety tego nie dają, tylko jakiś niski ten bas, niewiadomo po co to i komu to potrzebne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, don111 napisał:

 

Nadinterpretujesz i manipulujesz. Ty za to masz mega doświadczenie :))) Po wielu latach na zmywaku Gieniuś zaczął szpanować podobno zakupem najdroższych SVS, by potem podobno zmienić na "lepsze" tańsze Klipsch, które tak dają w kinie, że aż słomę z butów Gienia na korytarzu wydmuchują :)  Badziewne SVS niestety tego nie dają, tylko jakiś niski ten bas, niewiadomo po co to i komu to potrzebne. 

Nie pajacuj kołtunie i nie zapomnij że pisze o tym co autor chce wybrać a nie co ja mam , jest kasa jest i klasa czyli sb16 ultra x 2. Podstawowy budżet = klipsch 115 nie do pobicia przez pb2000 , i nie przeskoczysz choć byś Audioholicsami straszył ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już jakość do ceny, to czysto technicznie - Klipsch 115 jest nie do pobicia wyłącznie w wyższym basie (mało kogo to obchodzi), SVS PB2000 jak widać po pomiarach ma ten sam poziom na dość wysokich 30hz a poniżej już leje Klipscha do samego dołu. PB 2000 Pro z pewnością jeszcze bardziej. Bardziej zawierzyć pomiarom CEA, jednolitym i przejrzystym, czy na słowo jakiemuś anonimowi z audiostereo, hmm, niesamowicie trudny wybór 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.