Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Klipsch R-112SW, dołożyć drugi czy wymienić na 1 lepszy


piotrek_rr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraź sobie że masz dużo racji Stelvio.  Nie wrzucę zdjęć i mam spokój a wspomniałem o tym jak tylko tu dołączyłem .  Wrzucę i się zaczyna , to źle,  to masz za wysoko , tamto za nisko , kolor kanapy czy ścian masz do dupy,  to bym lepiej zrobił a tamto to nie modne, komentarzy mnóstwo a ani jednej osoby która naprawdę ogarnia temat która miała by rację  . Wiem co mam i nie potrzebuje waszej aprobaty tak jak robisz ty czy Martyn z oczekiwaniem na lajki,  komentarze i gratulacje pokazując swój pokój,  system , czy nawet dom z każdej strony ...zbędny striptiz,  dziękuję nie dla mnie . 

Cześć traktuje jak dorobek życia,  jak ty i wrzuca zdjęcia jako powód do dumy i pochwalenia się.  Ja nie mam takich kompleksów bo dobrze zarabiam i nie brakowało też jak dorastałem więc takie niskiego lotu pokazówki mnie nie rajcują. 

Sprzęt używany jest codzienne,  katowany nie raz bo do tego służy bo aż takim fanatykiem kina nie jestem żeby był moim sensem życia.  Jest bo chce to mieć i używam zgodnie z przeznaczeniem a nie robię mu sesje i chwalonko na forum jak ty. 

Każdy Seba na tej właśnie zasadzie musiał mieć fotkę swojego passata czy beemwu na fejsie , co by ludziska wiedzieli że się dorobił i pani w szkole się myliła mówiąc mu że jest debilem i do niczego w życiu nie dojdzie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Youtube. Tu na to się nie patrzy. Laiki czy inne bzdety. Dobrze o tym wiesz. Za wstawienie zdjęć ze swoim sprzętem czy pokojem dostałem i pochlebne opinie i krytyczne. Wstawiając to musisz się na to godzić. Nie mam z tym problemu. Ale śledząc to forum dużo wcześniej chciałem dorzucić coś od siebie i tyle. Po to, to forum jest. Każdy może coś od kogoś wziąć, skopiować. Czy dobrze czy źle. Wolny wybór. Ale na takim forum krytyka osoby totalnie anonimowej jest dla mnie nie ważna. Nie istotna. To tak jak ktoś narzeka na wszystkie rządy, prezydentów, ale na wybory to już nie koniecznie idzie. Troszkę na czasie.
Taki mały off topik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że twój wpis się powiększył xpedite więc coś dopiszę. Tak masz rację. Jestem dumny z tego co mam. I wstawiłem lub jak to nazywasz pochwaliłem się sprzętem który posiadam. Także wykończonym pomieszczeniem. W zakładce na forum do tego stworzonej. Ty zaś co wpis piszesz o swoim super wirtualnym sprzęcie i wirtualnym bogactwie od dzieciństwa. Kasa, kasa, kasa.To się tak zastanawiam kto ma większe kompleksy. Sądzę, że w tym co napisałem, wstawiłem, pokazałem nie jestem odosobniony. Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie, kto tu jest zakompleksionym debilem z przebłyskami geniuszu.

To są objawy jakiejś przypadłości psychicznej na 100%
W sumie, to nie jest śmieszne wcale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, RAF77 napisał:

Każdy wie, kto tu jest zakompleksionym debilem z przebłyskami geniuszu.

To są objawy jakiejś przypadłości psychicznej na 100%emoji3.png
W sumie, to nie jest śmieszne wcale emoji27.png

To już od dawna jest wiadomo. Niby tyle wcieleń a nic dobrego z tego nie wyszło.

Teraz fantazjuje w innym temacie, że niby ma procesor do zarządzania subami. Ciekawe

Swoją drogą to bujną fantazję na ten koleżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same mordy , te same pretensje , te same opowieści i klepanie  po plecach na wzajem ....i kto tu potrzebuje specjalisty ? Pisanie o tym że ma się kasę i mnie stać na zabawki tego typu to chwalenie ? Ja to oznajmiam a nie się tym chwalę jak Stelvio cały czas to wyłapuje,  wiem że Cię to boli za ma ktoś więcej niż ty przy dużo mniejszym wysiłku i musisz coś dodać w tym stylu jak to pasja Cię wciągnęła kina domowego i jakim sumiennym jesteś Polakiem,  ojcem , mężem i uczciwym pajacem a zdjęcia to tylko wrzucasz przypadkowo ???

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Teraz fantazjuje w innym temacie, że niby ma procesor do zarządzania subami. Ciekawe

To zwykłe dsp młocie a dla Ciebie " procesor do zarządzania subami" hahaha i to było w tym temacie znafco...wygooglaj se ???co to dsp bo już co to jest procesor kina Cię nauczyłem ile znaczy , nauki ciąg dalszy - googlaj Paulu i wracaj z komentarzem w stylu " tosz to dawno wiedziałem " , " myślisz że nie wiedziałem, tak specjalnie napisałem " itp itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Każdy wyraził swoją opinię. Poprawię Cię tylko z jednym. Nikt tu przypadkowo zdjęć nie wstawia. Robi to specjalnie. Przypadkowo to Ty się kasą chwalisz. Nie łudź się. Nikt Ci niczego nie zazdrości. Nie dodawaj sobie. Już nie zaśmiecajmy wątku koledze Piotrkowi.
Czekam na wrażenia z Klipsch R-115sw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, piotrek_rr napisał:

Xpedite999 odpowiesz na moje wcześniejsze pytanie jaki masz model DSP ?

Ja nic nie mam i nic nie wiem. Wróci Paul z googlarni to ci napisze co to dsp po swojemu i jakie modele są. Ty jak na razie nie wiesz jak je wogole wpiąć więc sama nazwa nic tu nie zmieni ale wiele przed Tobą bo jeszcze jednego suba nie wybrałeś a gdzie drugi i dsp . Powoli .

Na marginesie to pewnie na benzynę więcej wydaje miesięcznie niż ty Stelvio zarabiasz ... to też chwalenie? Taki fakt z życia przy 12 garnuszkach ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Xpedite999 napisał:

Ty jak na razie nie wiesz jak je wogole wpiąć więc sama nazwa nic tu nie zmieni

Wpięcie jest banalnie proste, więc nie ma tu filozofii.

Nazwa mnie interesuje, bo może zamiast wspomnianego miniDSP 2x4 lub modelu 2x4 HD, wezmę taki jak Twój, będę mógł o nim poczytać i porównać. Na razie nikt przykładu innego niż ja nie podał...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RAF77 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Super, dzięki, poczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł Klipsch R-115SW. Nie było dużo czasu na odsłuch, ale jakieś wnioski są.

Ogólnie jak dla mnie brzmienie 115 jest podobne do 112, tyle, że potężniejsze i oczywiście niżej schodzące.

Słuchając paru dobrze mi znanych dem Dolby Atmos z różnych filmów, po obejrzeniu paru kluczowych basowo scen np. z Aquamena bardziej pasuje mi SVS PB 2000 Pro. Bas z niego jest mimo wszystko bardziej zróżnicowany i przyjemniejszy. Jest więcej szczegółów, szczególnie przy cichym oglądaniu. Np. jest takie demo w którym kobitka jedzie przez las i dachuje samochodem, następnie wpada do wody. Nie wiem z jakiego to filmu. Mniejsza o to. Moment kiedy dachuje na obu Klipschach jest podobny. Uderzenia, dosyć twarde i lekko buczące zejście basu kiedy wpada do wody. Na SVS ta scena ma o wiele więcej miękkich przejść, dźwięków których nie słychać na Klipschach.

Zrobię jeszcze trochę porównań, ale puki co zostaje SVS.

Dodam, że PB2000 PRO to nie jest to samo, co starszy model PB 2000. Jest inny głośnik, inny wzmacniacz i inne dziury :) Buda tylko wielkościowo taka sama. Nie wspominam o apce do sterowania.

A tu małe porównanie wizualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FA922ACD-ABEA-4F07-B9CC-C3AAFA575E86.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testu testuj - dobrze ci idzie :)

jeszcze polecam do testów dema:

Cloverfield -street crossfire, , Godzilla -the Bridge, War of the Worlds- Pods emerge, Blade Runner2049 -crash i wall,

13 Hours ..Bengazi -Artilery strike, termonator Genisys -nuclear beginning

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, donsalieri napisał:

Cloverfield -street crossfire, , Godzilla -the Bridge, War of the Worlds- Pods emerge, Blade Runner2049 -crash i wall,

13 Hours ..Bengazi -Artilery strike, termonator Genisys -nuclear beginning

Dzięki, sprawdzę. Mam Reelwood Demo Clips 2019, tam też jest sporo dobrych urywków. Musze koniecznie Godzille sprawdzić, tego nie widziałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ucichł nam Piotrek, pewnie naprawia meble i ściany uszkodzone od takiej ilości basu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ucichłem, tylko praca ?. Dopiero wróciłem. 
Ampli Yamaha RX-A1080 z frontami Klipsch RP280F podpiętymi po HT do wzmacniacza stereo Peachtree Grand Integrated X1. Dalsze odsłuchy zrobię jutro, bo dzisiaj już późna pora.

Pokój obecny 32m. Przyszły będzie podobny, ale układ inny. Słucham/oglądam mniej więcej z 3,5 metra od TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Ciekawe. Spróbuj jeszcze postawić te monstra w innym miejscu i posłuchać.

Ja do testu niskiego basu i ciśnienia polecam Ci scenę z Interstellar jak główny bohater leci w kierunku czarnej dziury. Tam jest bardzo niski przepotężny bas że zatyka uszy. Ale oczywiście słuchając na referencyjnym poziomie. Klipsh ma potężniejszy bas ale to ma znaczenie jak słuchasz głośno tzn na referencyjnym poziomie db lub coś około tego. Przy cichym słuchaniu być może mniejszy głośnik SVS jest precyzyjniejszy. Ale taki Sub nie kupuje się do cichego słuchania raczej.......

A i ważne aby dobrze AVR skalibrował Suba. W obu przypadkach musisz je później trochę podkręcić na plus bo zwykle AVR ustawia za cicho.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało kto słucha na referencyjnym poziomie w salonie rodzinnym w bloku ?Interstelar znam,  nie mam obecnie niestety, ale początek Edge of Tomorrow Z Netflixa to masakra basowa. Bas jest przeogromny i schodzi baaardzo nisko. polecam ? Zgadzam się, że przy większych głośnościach Klipsch 115  ma mocniejszy bas, ale jest raczej twardy, zaczyna dominować pomieszczenie, podobnie jak w 112Sw tylko oczywiście na znacznie wyższym poziomie. Klipscha do słuchania cicho trzeba podgłośnić, a do słuchania głośno przyciszyć. Nie ma jednego dobrego ustawienia. Albo go mało słychać przy cichym, albo za bardzo napier.ala przy głośnym. SVS ma bas przyjemniejszy, trochę zmiękczony, ma więcej przejść, jak by „odcieni szarości”. Można suba dać znacznie głośniej, a nie meczy. Przy poziomach zbliżonych do referencyjnych również trzęsie pokojem niemiłosiernie. 
Nawet nieprzychylna ogólnie wszelkim zmianom audio Żona stwierdziła, że SVS jest „brzydki w stosunku do Klipscha, ale gra zdecydowanie miłej dla ucha”

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, żeby podsumować temat.

Zostawiłem sobie SVS PB 2000 PRO. Brzmienie już opisałem wcześniej. Dodatkowo aplikacja na telefon bardzo ułatwia oglądanie. Np. ustawiłem sobie profil do starszych filmów, w których jest trochę mniej wydatny bas. Suba ustawiłem odrobinę głośniej, bas podbiłem na EQ w aplikacji i mam nowe wrażenia w starszych filmach :), a wszystko dwoma kliknięciami w telefon/tablet. Bardzo wygodna sprawa.

W dniu 22.07.2020 o 14:52, Konrado napisał:

A i ważne aby dobrze AVR skalibrował Suba. W obu przypadkach musisz je później trochę podkręcić na plus bo zwykle AVR ustawia za cicho.

No właśnie, to jest absolutna prawda. Jeszcze nie zdarzyło mi się na żadnym amplitunerze (a miałem ich parę), żeby ustawił suba na odpowiednim dla mnie poziomie głośności. Zawsze muszę go podciągać po kalibracji głośników... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że dokładnych pomiarów nigdy nie robiłem. Kiedyś sprawdzałem apką w telefonie z miejsca odsłuchu z ciekawości. Poziomy były podobne. Zwykle używałem "na ucho" takiego dema Dolby Atmos, chyba Amaze, gdzie ptak leci dookoła głowy. Wiem, że to subiektywne wrażenie. 

Kupiłem sobie niedawno mikrofon UMIK-1. Pomierzę dokładnie w wolnej chwili.

 

Może po prostu jestem basolubny ? Przerobiłem kilka amplitunerów i systemów kalibracji (Harman Kardona, 2 Onkyo, Marantza, Denona, 2 Yamahy) i zawsze trochę suba mi brakuje bezpośrednio po kalibracji. Nie jest to jakiś problem, trochę go podciągam i jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek_rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic nie mam do zwiększania głośności suba to raczej konieczne, systemu auto kalibracji nie są idealne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie trzeba być basolubem, żeby zmieniać głośność. Po prostu za cicho ampli to ustawia. Mam, miałem to samo. Na starym amplitunerze podgłaśniałem także fronty, bo za cicho grały jak na moje ucho. W nowym już było ok. Ale atmosa zmieniałem może dlatego, że budżetowe kolumienki są. To ma pasować nam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.