Skocz do zawartości
IGNORED

kupujesz sprzęt nowy...czy używany?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, tomek7776 napisał:

ja oaza spokoju....

Spoko.

Takie są moje spostrzeżenia, nie są to żale.
Jeśli chodzi o kwestię Myśliwego i Jelenia szczególnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, xniwax napisał:

Zasada polskich dystrybutorów i czy też dilerów jest prosta acz moim zdaniem mocno kontrowersyjna - sprzedać cokolwiek, gdziekolwiek ale mało i drogo zamiast dużo ale taniej.

O zasadach można podyskutować jeśli one są. Zasada dobrego handlowca; duży obrót mały zysk.

...

Handel oparty na wyłącznie kumulacji zysku, jest chory. Do tego sumuje się durne przepisy; niby z jakiej przyczyny zakupy on-line muszą mieć gwarancję zwrotu? Jest to obliczone na co innego - alienacja ludzi poparta bezrozumnym wygodnictwem, które gwarantuje w zasadzie bezkarność kupujących. Kupując w sklepie stacjonarnym, zwroty są jedynie dobrą wolą sprzedawcy.

Kupując przez internet, gwarancja otrzymania towaru w stanie fabrycznym, maleje do zera a tłumaczenie, że wypożycza się jedynie egzemplarz wystawowy, jest tylko wymówką dla wierzących we wszystko leszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale.....

koszta sklepu audio to ok 60tys zl miesiecznie.zeby wyjsc na swoje przy marzy powiedzmy 10% ,musi robic on obrot 600tys zl miesiecznie.

NIEREALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklepy spozywcze ,te male chodza na 25% marzy.

a jakie sa w/g ciebie koszta prowadzenia sklepu audio?

nawet przy 40% marzy sklep audio przy takich kosztach musialby miec 150tys zl obrotu.

nie licze zysku.

a co do kosztow 5 osob ,to juz 30tys kosztow,20tys zl czynsz,10tys zl inne.

czegos nie rozumiesz?

czy po teoretyzujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, tomek7776 napisał:

sklepy spozywcze ,te male chodza na 25% marzy.

a jakie sa w/g ciebie koszta prowadzenia sklepu audio?

nawet przy 40% marzy sklep audio przy takich kosztach musialby miec 150tys zl obrotu.

nie licze zysku.

a co do kosztow 5 osob ,to juz 30tys kosztow,20tys zl czynsz,10tys zl inne.

czegos nie rozumiesz?

czy po teoretyzujesz

uruchom działalność gospodarczą, zorganizuj sklep albo dwa...a dowiesz się tego co wiem ja i przestaniesz produkować bzdury na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W handlu detalicznym podstawowe marże są w okolicy 30%. Koszty promocji są najczęściej przypisywane dostawcy / dystrybutorowi / producentowi. 

Koszt sklepu mają bardzo duży rozrzut za M2 . Miasto i odległość od umownego centrum decyduje o wszystkim . 

Są skrajne przypadki . Znajoma w centrum warszafki ma luksusowy butik z babskimi szmatami . Za kilkadziesiąt M2 kwadratowych płaci ponad 30 tyś miesięcznie . Tu marże są ponad 100% . Głównie przez koszta jakie generują stołeczne celebrytki traktujące sklep jako darmową wypożyczalnię . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co szukać winnego po stronie sprzedawców albo klientów. Cena sprzętu musi uwzględniać wszystkie koszta w tym wypożyczanie, trzeba to dopisać do rachunku za który płaci klient końcowy. Wypożyczenia dają możliwość posiadania przez chwilę różnego rodzaju sprzętu na który przeznacza się ułamek jego wartości. Może kiedyś tak będzie wyglądał rynek audio, że będzie się sprzedawało wypożyczenia, a sporadycznie sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez jest cos takiego jak leasing.

 

lub

tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Od każdego z branżystów, który proponuje lub zgadza się na propozycję sprzedaży na zasadzie posłuchaj i oddaj, należy żądać przedstawienia zdjęcia na forum, w jakim stanie - użyczany za równowartość - jest ten przedmiot.

By było wiadome ile tego wypożycza i co dalej z tym robi. Jeśli jest to sprawa publiczna, a jest, to ma być wszystko pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ale w czym problem, poważne sklepy audio wiekoszc kolumn tańszych mają na stanie, pożyczasz model ekspozycyjny bez możliwości wyboru forniru, słuchasz demo i jak sie zdecydujesz odsyłacz demo i za tydzień-dwa dostajesz nowe kolumny w wybranym kolorze, w zaklejonym kartonie. 
Po dwóch, trzech wypożyczeniach nie da sie uniknąć jakis rys czy obić i zawsze takie kolumny maja widoczne ślady użytkowania. Oczywisce sa tez sprzedawane jako eks demo w wyraźnie izszych cenach (wiele sklepów na allegro ma swoj profil i jak poszukasz czesto eks demo ze sklepu kupisz taniej niz używkę z drugiej ręki). 
 

Problem jesli występuje to w małych firemkach czy manufakturach gdzie używane kolumny wzięte w rozliczeniu sprzedaje sie jako „nowe jak nowe” (cokolwiek to sformułowanie znaczy), tak samo jak kolumny pokazowe, które nigdy nie sa nowe, bo przy małej sprzedaży producent tzw. manufaktury nie jest w stanie pozwolić sobie by pod kazdej prezentacji sprzętu poświecić jeden egzemplarz (zbyt mała skala sprzedaży). 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak jak przedmówca napisał. W poważnych (i poważanych) salonach audio sytuacja wydaje się być jasna: nowe to NOWE a druga kategoria to "poekspozycyjne" / "demo". Ja np z tą drugą kategorią nie mam najmniejszego problemu. Zazwyczaj jest nieco niższa cena niż nowego (niemacanego :) ). A dla mnie prywatnie obie kategorie są i tak jako nowe. Gwarancja też jest zawsze taka sama. Nie mam najmniejszego problemu z zakupem sprzętu (także drogiego), który był ileś tam (nie wiadomo ile) razy wysyłany na testy do ludzi. Na razie się na tym nie "przejechałem" (choć oczywiście mowa o zakupionych przeze mnie tylko kilku sztukach - mała próbka).

Mam również świadomość marży salonów audio. To nie jest jakaś sprawa mega tajemna: wystarczy trochę się "pokręcić", trochę sprzętu pożyczyć i kupić, mieć uszy i oczy szeroko otwarte, dopasować do siebie (jak puzzle :) ) te cząstkowe informacje, które świadomie lub trochę przypadkowo się otrzymało to tu to tam. I staje się w miarę jasne, jakie marże mają salony audio.

Zapewniam Was, że obie strony są względnie zadowolone:

- ja, mimo pełnej świadomości, że przepłacam (ale mogę przebierać w sprzęcie i testować) - no dobra, ostatnio dzięki wyimaginowanemu problemowi z COVID-19 podreperowałem znacząco budżet na GPW :)

- salony audio (mimo dodatkowej roboty związanej z organizowaniem odsłuchów oraz pakowaniem i wysyłaniem sprzetów do testów u klienta oraz mimo niektórych groteskowych wręcz rozmów z "upierdliwymi" i "roszczeniowymi" klientami, którzy też niestety się zdarzają itp. itd.)

z pozdrowieniami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zależy co oczywiście, jeżeli chodzi o komputer, telewizor czy telefon to ja osobiście wolę inwestować w nowy sprzęt, gdyż zwyczajnie ostro się zużywa. 
Jednakże w przypadku auta jako że mam własną firmę to w leasing i to aut używanych. Parę stówek miesięcznie mnie to kosztuje o odliczeniu zwrotu podatku. A tu kalkulator leasingowy, jakby Was interesowala cena konkretnych modeli akurat Toyoty 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasadniczego tematu wątku to zawsze przy sprzęcie audio raczej staram się kupić sprzęt używany ale z wyższej półki i tzw. łatwosprzedawalny. Mogę wtedy posłuchać we własnych 4 ścianach i wrazie niepodpasowania odsprzedać praktycznie bez straty. 

Jedyny wyjątek zrobiłem dla źródła. Jak wiadomo lasery w CD się zużywają, niektóre są trudno zdobywalne, kupując nowy mam zamiar mieć z tym spokój na wiele lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 09:11, kazik-t napisał:

Sprzedawca natomiast, czyści, wyciera ślady paluchów, przepakowuje  do nowych kartonów, układa w nowych foliach, zakleja nową taśmą, nakleja nowe etykietki i wystawia na sprzedaż jako nowe. I tak do skutku.

Ja mam sprzęt jak widać w stopce. Część używki, a nawet vintage, a część jak wzmacniacz to nówka z salonu. Sprzęt kupowałem w sklepie stacjonarnym w oryginalnym kartonie bez żadnych śladów ingerencji. Zresztą Cyrus przyjeżdża w dwóch kartonach. Karton właściwy i na zewnątrz karton transportowy. Przez net mało kupuję bo nie lubię. Zwłaszcza jak chcę coś kupić to chcę to od razu, a nie czekać. Jestem konsumentem, ale prawo do zwrotu towaru bez powodu uważam za chamstwo (do tego dochodzą inne sprawy, ale to już zahacza o tzw. teorie spiskowe) i niestety sprzedawca musi taką możliwość, że towar wróci uwzględnić w swojej działalności. Zwłaszcza jeśli towar jest specjalnie dla klienta sprowadzany. Ja jeszcze nigdy nie skorzystałem z prawa do zwrotu bo jak coś kupuję to wiem co kupuję, a wykorzystywanie tego prawa do odsłuchów sprzętu to nie moja bajka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę żałosne jest narzekanie na sprzedawców, że sprzedają sprzęt który ktoś wcześniej odsłuchiwał u siebie w domu oczekując od nich równocześnie, że będą nam ten sprzęt właśnie udostępniać. Takie typowe patrzeniem na swój czubek nosa tylko i wyłącznie. Osobiście bardzo cenię sobie możliwość wypożyczania, bo nie wyobrażam sobie kupowania w ciemno i w związku z tym nie mam problemu z kupnem potem takiego sprzętu pod warunkiem, że nie nosi wyraźnych oznak użytkowania i ma pełną gwarancję. Ale najchętniej kupuję jednak sprzęt używany ze względu na sporą utratę wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Arek80 napisał:

Takie typowe patrzeniem na swój czubek nosa tylko i wyłącznie.

To nawet ma swoją nazwę. "Moralność Kalego" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2020 o 10:31, tomek7776 napisał:

ale.....

koszta sklepu audio to ok 60tys zl miesiecznie.zeby wyjsc na swoje przy marzy powiedzmy 10% ,musi robic on obrot 600tys zl miesiecznie.

NIEREALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!

marżą detaliczna na sprzęcie AV Dochodzi nawet do 50% nie mówiąc już o akcesoriach typu okablowanie, splittery gdzie marże są po set procent (nominalnie mały zarobek) I nie ma w tym nic złego. Miesięczne koszty biznesu w mieście >500k ludzi opartym na sprzedaży nie swojej produkcji zatrudniając 2-3 pracowników to mniej wiecej 40k msc.

gdyby nie bezmyślne oddawanie produktów przez konsumentów to pewnie ceny były by jeszcze niższe. 
 

zastanawiam sie co by było gdyby zwrot towaru nie wynikający z wady produktu obarczony był kosztem 5-10% wartości przedmiotu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PawelMitsu napisał:

zastanawiam sie co by było gdyby zwrot towaru nie wynikający z wady produktu obarczony był kosztem 5-10% wartości przedmiotu?

Skończyłoby się januszowanie typu "kupię kamerę w tym tygodniu, w weekend sfilmuję wesele, a po wekendzie zwrócę bez podania przyczyny", ale... 
rykoszetem dostaliby normalni klienci którzy przed ostateczną decyzją o zakupie chcą danego klocka posłuchać we własnym systemie. 
Nie wiem czy istnieje tu dobre rozwiązanie godzące interesy uczciwych sprzedających i uczciwych kupujących. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Froju napisał:

A nie "b-stock"?

B stock to jest sprzet nowy z wadami. Taki, ktory nie przyszedl kontroli jakosci w fabryce np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzet otwarty to "open box". Moze byc never used albo po podlaczeniu. Taki sprzet ma zazwyczaj max "kilka tygodni". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzety ex demo to sa sprzety salonowe z demonstracji, po wystawach, prezentacjach itp. One moga miec nawet 2-3 lata. W zaleznosci jak czesto sprzedawca zmienia "stock". Zazwyczaj jest to rok przy tanszych produktach, drozsze zazwyczaj wiecej, ale to nie regula. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do tego sa sprzety typu "cancelled order", "manufacturer refurbished" itd...

Wszystkie powyzsze sa zazwyczaj z pelna gwarancja a ich stan jest zazwyczaj opisany przez sprzedawce w aukcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.