Skocz do zawartości

il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo lubię kawę z masłem.
Powinno się mieszać w blenderze ale mycie tego mnie przerasta, podobnie jak dbanie o ekspres.
Robię rozpuszczalną i dokładnie mieszam z masłem w filiżance. Tak z 40g masła.

Najbardziej jednak lubię podwójne espresso, gęste, podane na rynku w jakiejś małej południowej mieścinie, o poranku, gdy jeszcze nie ma turystów.
Albo w Paryżu, na stojąco, w bistro, patrząc bezkarnie na kobiety jedzące szybkie śniadanie w drodze do metra.
Albo w nocy przy autostradowym Autogrillu, pośród kierowców, emigrantów i różnych dziwnych typów - ta potrafi być zadziwiająco esencjonalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do kuchni dokonać pomiarów.
35-40g masła na 140ml kawy.
Czasami się weźmie mniej czasami więcej:-)

Kawy rozpuszczalnej dwie czubate łyżeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Froju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na Kanarach popularny jest taki wynalazek. Nazywa się Barraquito. Słodkie mleko skondensowane, likier pomarańczowy, espresso i spienione mleko.

Jest to słodkie jak ulepek a tubylcy jeszcze sypią do tego cukier! ?

 

 

Na szczęście tuż koło mojego hotelu na Teneryfie jest włoska lodziarnia, gdzie serwują Lucaffe w firmowych filiżankach, więc nie muszę pić ulepków. ? To tam pierwszy raz trafiłem na Lucaffe i zostałem wiernym fanem.

2048.Jpg

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy kupilem moja maszyne przestalem praktycznie pic kawe poza domem. Rano americano (podwojna) czasami dwie od czasu do czasu espresso (doppio). Co do kaw to wylacznie lokalne mieszanki i lokalnie palone (musza byc bardzo swieze). Przestalem kupowac zupelnie kawy produkowane masowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, il Dottore napisał:

 

A na Kanarach popularny jest taki wynalazek. Nazywa się Barraquito. Słodkie mleko skondensowane, likier pomarańczowy, espresso i spienione mleko

 

Drobna uwaga - to nie jest likier pomarańczowy. Licor 43 to najsłynniejszy hiszpański likier składający się z 43 składników, którego receptura podobno pochodzi jeszcze z czasów rzymskich. Bardzo dobry do koktajli z mlekiem i ananasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jackk napisał:

Od kiedy kupilem moja maszyne przestalem praktycznie pic kawe poza domem.

No właśnie to jest minus zakupu własnej maszyny. Znam ten ból. Jeśli już muszę pić kawę poza domem to zabieram kubek termiczny z własnym wyrobem. Trzyma dobrze spokojnie 4 godziny. ?

5 minut temu, cortes napisał:

Licor 43 to najsłynniejszy hiszpański likier składający się z 43 składników, którego receptura podobno pochodzi jeszcze z czasów rzymskich.

To akurat jakaś lux knajpa musi być. ? Na ogół do Barraquito leją lokalny pomarańczowy. Jest pewnien antagonizm (delikatnie mówiąc) między archipelagiem a kontynentem.

Mówiąc krótko - za noszenie koszulki Barcelony można obskoczyć w trąbę a odmowa obsługi w wielu lokalach to norma. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją maszynę  od wielu lat, oprócz tego palę kawę sam, ale chętnie też piję kawę poza domem i na ogół mi smakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, il Dottore napisał:

Nigdy nie próbowałem kawy z kardamonem. Są kraje, gdzie to jest normalka ale jako człowiek kultury łacińskiej piję po włosku. ?

Włosi nie wymyślili kawy.

Spróbuj kardamonu. Nigdy nie trafiłem tak jak robił mi kawę rodowity arab (doktorant w naszym instytucie). Przywoził ten kardamon od siebie. Nie wiem, pochodzenie, suszenie...

Ale z kardamonem to chyba nie z maszyny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kawy z kardamonem (lub cynamonem) idealny jest tygielek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Włosi nie wymyślili kawy.

Oczywiście, że nie. Kawę (i jej nazwę) zawdzięczamy Arabom. Choć niektórzy wymieniają koptyjskich mnichów jako tych którzy pierwsi odkryli jej sekret w Etiopii.  Ale to włoscy (weneccy) kupcy przywieźli ją do Europy prawdopodobnie w XVI wieku.  Niektórzy mnisi apelowali do papieża Klemensa VIII o zdelegalizowanie „muzułmańskiego” napoju. Papież stwierdził jednak, że kawa jest tak dobra, iż grzechem byłoby pozwolenie na picie jej tylko poganom. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz7 napisał:

A Sobieski pod Wiedniem a kwestia kawy w Europie...

No cóż... Pierwszą w Wiedniu kawiarnię o nazwie „Hof zur Blauen Flasche”, co oznacza “Pod błękitną butelką” otworzył Franciszek Jerzy Kulczycki, zasłużony podczas odsieczy wiedeńskiej.

Legenda głosi że używał początkowo worków kawy z zapasów Kara Mustafy, podarowanej mu za zasługi wojenne przez Sobieskiego. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, il Dottore said:

Oczywiście, że nie. Kawę (i jej nazwę) zawdzięczamy Arabom. Choć niektórzy wymieniają koptyjskich mnichów jako tych którzy pierwsi odkryli jej sekret w Etiopii.  Ale to włoscy (weneccy) kupcy przywieźli ją do Europy prawdopodobnie w XVI wieku.  Niektórzy mnisi apelowali do papieża Klemensa VIII o zdelegalizowanie „muzułmańskiego” napoju. Papież stwierdził jednak, że kawa jest tak dobra, iż grzechem byłoby pozwolenie na picie jej tylko poganom. ?

Z Etiopii świetna jest yirgacheffe, jedna z moich ulubionych, niestety nie łatwo dostępna☹️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, meganert napisał:

Z Etiopii świetna jest yirgacheffe, jedna z moich ulubionych, niestety nie łatwo dostępna☹️

Jezu... Tak patrzę na jej ceny na Amazonie, to 100g kosztuje prawie tyle co kilogram mojej Lucaffe. Droga zabawa. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, xajas napisał:

 


jeszcze powroce do tego Americano.
jak to robisz?

espresso 1/3, woda 2/3 - to ja

Moja żona - espresso+ woda ile wlezie ? Wychodzi jakaś total lura raczej bez związku z kawą. Na szczęście edukuje się i wody jest już coraz mniej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli goraca woda dolana z czajnika albo z maszyny (ten dodatkowy obieg na pare albo wode)

 

BTW.

jak to sie fachowo nazywa po Polsku ten jeden albo dwa dodatkowe „obiegi“ do podgrzewania pary albo wody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie z czajnika. Ja mam guziczek z kropelką wody i drugi z parą. Jak wcisnę ten z kropelką to z dyszy leci gorąca woda z bojlera. A jak wcisnę parę to... muszę czekać, bo maszyna jednobojlerowa. ?

W każdym razie dolewam wody 91C, jak się parzyła. Lejąc z czajnika nie mam kontroli nad temperaturą a 91C jest praktycznie od razu zdatna do picia. Dobra ta kawa - taka nie za zimna i nie za gorąca. ?

17080-39-pattern-front.jpg

11 minut temu, xajas napisał:

jak to sie fachowo nazywa po Polsku ten jeden albo dwa dodatkowe „obiegi“ do podgrzewania pary albo wody

No chyba właśnie maszyna dwubojlerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z ta woda z dyszy zrozumialem, mam to samo, ale to z Dual Boiler to jest co innego

 

sa maszyny:

 

1. Single Boiler plus Jeden „Obieg“ (jedna dysza wspolna dla wody i pary), czyli taka jak moja albo twoja

 

2. Single Boiler plus Dwa „Obiegi“ (dysze) osobno na wode i pare

 

3. Dual Boiler - > jeden boiler i obieg na wode/kawe plus osobny boiler i obieg na pare

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wcale nie pijam kawy, a jeśli już to czasem w sobotę jedną - dobrej jakości rozpuszczalna, słaba - 1 łyżeczka na szklankę i koniecznie z mlekiem.
I tyle mam do napisania w tym zacnym wątku.

Pozdrawiam wszystkich kawoszy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyklady

 

1 Classika

2 Technika

3 Synchronika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_6517.thumb.png.12fffff197a5df429a7adc90351916e6.pngIMG_6518.thumb.png.9235a8fdf3ea076be1c19b8e40f3b133.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie maszyny kolbowe da max 1000€ ?

Mialem już kilka do ok 500€ i żadna nie przetrwała dłużej niż rok po gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, il Dottore said:

espresso 1/3, woda 2/3 - to ja

Moja żona - espresso+ woda ile wlezie ? Wychodzi jakaś total lura raczej bez związku z kawą. Na szczęście edukuje się i wody jest już coraz mniej. ?

Ja chyba blizej 1 do 4 (nie mierzylem) ale espresso robie b. mocne (mocniej kawe 'ubijam') i wychodzi 3/4 malej filizanki

Acha i najpierw woda plus odrobina cukru (z tcziny), mieszam i dopiero doppio (dzieki temu crema ladnie sie trzyma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, xajas napisał:

to z ta woda z dyszy zrozumialem, mam to samo, ale to z Dual Boiler to jest co innego

 

sa maszyny:

 

1. Single Boiler plus Jeden „Obieg“ (jedna dysza wspolna dla wody i pary), czyli taka jak moja albo twoja

 

2. Single Boiler plus Dwa „Obiegi“ (dysze) osobno na wode i pare

 

3. Dual Boiler - > jeden boiler i obieg na wode/kawe plus osobny boiler i obieg na pare

A to nie wiem... Może jedno- i dwudyszowe? ? Nie mam pojęcia. Jedno- i dwuobiegowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fox733 napisał:

Jakie polecacie maszyny kolbowe da max 1000€ ?

Trudno mi cokolwiek doradzić. To mój pierwszy prawdziwy ekspres. Do tej pory jechałem na marketowych Krupsach czy DeLonghi.

Różnica jest jak przesiadka z kukuruźnika na F-16.

Musisz się zastanowić, czego potrzebujesz. Czy klasyczny bojlerowy (jedno- czy dwu-?) czy z termogrupą? Czy musi być PID? Czy wolisz grzać grupę klasycznie czy elektrycznie?

Teraz wychodzi nowa wersja Rancilio Silvia z dopiskiem Pro. Ta legendarna tania maszyna będzie teraz mieć PID. Moim zdaniem będzie przebojem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lelita sam używam i mogę tylko chwalić. Co jeszcze? Niemiecki ECM z droższych, hiszpańskie Ascaso z tanich, Bezzera - absolutny klasyk.

I 100 innych marek - może koledzy pomogą coś doradzić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się mocno nad Ascaso.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie skąd nazwa Americano? Podobno żony amerykańskich żołnierzy stacjonujących po wojnie w zachodniej części Europy dolewaly do zbyt mocnego dla nich espresso wody i stąd nazwa Americano. Inna wersja mówi o żołnierzach amerykańskich podczas II wojny a jeszcze inna o amerykańskich turystach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, stench napisał:

A jaką kupujesz ? Ostatnio którąś miałem i nie rzuciła mnie.

 

Ja mam kawiarkę. Najczęściej kupuję granatowe mielone Tchibo, albo zieloną rozpuszczalną z Lidla .

Dobre kawy mają tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

byłem u nich w kawiarni i coś mi podali, kop na cały dzien ale bez latających rąk.

Ja kupuje ziarnistą bo w przeciwieństwie do starego ekspresu w tym świeżo-mielona jest o niebo lepsza od sypanej.

O taką, to nowe opakowanie do niedawna było czarne:

spacer.png

Przeważnie u tego sprzedawcy bo ma dobrą cenę i termin przydatności zamieszczony w opisie i zawsze wszystko jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espresso to ja piłem z wodą, ale zimną, do przepłukiwania ust. A z ciepła olewaną do kawy? To po co espresso?

Nie żebym się czepiał, po prostu nie piłem. Aż spróbuje jutro rano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.