Skocz do zawartości

il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.06.2021 o 21:14, sir.jax napisał:

Zawsze 6g/100ml wody, lekkość uzyskasz jak zaczniesz w końcu używać drippa, a jak byś do tego użył deszczownicy w postaci Gabi B, to zobaczyłbyś co to lekkość i czystość smaku w kawie.

Temperatura dobierasz do grubości przemiału, ja ostatnio większość parzę na 94"C, ale zmielona jest na grubą frakcję coś jak cukier trzcinowy. 

Dobrze, że coś kombinujesz, ale cały czas trzymasz się jednej metody i kręcisz się w kółko, nie zapominaj też, że jakość wody ma mega znaczenie dla smaku.

Kranówka to słaby wybór, chyba najgorszy, a przepuszczanie jej przez filtry typu Britta, to takie leczenie syna pudrem.

Spróbuj  takich kaw z Brazylii

Ja jeszcze jestem w lesie. Ostatnio przesiałem kawę z młynka przez dwa sita, najdrobniejszy przemiał poszedł do 2,5 minutowego parzenia temp. 92 początkowa, spada parę stopni. Reszta idzie do grubego sita, to co przejdzie do parzenia 5 minut temp. 92 do 84 na końcu. Doszedłem do wniosku, że bez sortowania przemiału nie ustalę czasu parzenia, a tak sobie positkowałem i po paru parzeniach w podobnej temp. ustaliłem czas parzenia. Za krótki czas oznacza kwas, za długi oznacza gorzkość - rozwiązanie problemu to równe ziarna po przemiale.

Robię na kranówce, nie przekraczam temp., czyli nie robię tak, że studzę wodę po przegotowaniu...to ma związek z zawartością powietrza i może jakieś osady się mniej wytrącają, bo czasem nie zdążyłem i był na ściance biały osad.

Polecasz mi dobre kawy, ale jeszcze chyba nie wykorzystałem ze swoimi umiejętnościami potencjału kaw z marketu...tylko bym zmarnował. Mam teraz ze 3 rodzaje rozpakowane, a czeka 3 kolejne. Kończę Dallmayr crema d'oro z której byłem średnio zadowolony, ale po sortowaniu przemiału jest bardzo przyjemna. Robiłem trochę mieszanek na bazie tej kawy, bo taka łagodna i mało wyrazista, ale teraz jeszcze wyszlachetniała. 

11 godzin temu, il Dottore napisał:

Liczysz 14 zeta za kawę?

Ha ha, w pierwszej chwili pomyślałem o paczce kawy. 

Za 35-40 można kupić w promocji Dallmayr 1kg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Robię na kranówce, nie przekraczam temp., czyli nie robię tak, że studzę wodę po przegotowaniu...to ma związek z zawartością powietrza i może jakieś osady się mniej wytrącają, bo czasem nie zdążyłem i był na ściance biały osad.

Kranówka, to bardzo zły wybór, spróbuj na Kryształ Żywiecki, naprawdę.

Ja mam filtrowaną wodę i do tego mineralizowaną, więc woda Żywiecki, czy jaka inna mnie nie interesuje. Natomiast dla smaku kawy ma zasadnicze znaczenie jakość wody właśnie. 

Cały czas mnie irytuje, jak Ty te kawy parzysz?

Zalewasz, eksoress, czy jakiś inny frenchpress.

Ja plolecam dobre kawy, żebyś w końcu zapomniał o marketowych, na nich nie wychodzi nic, ja nie tykam w ogóle kaw z marketu, ale ja parze w alternatywach, nie mam I nie chce ekspressu.

Kup najtańszy zestaw do alternatyw dripp, filtry do tego i jedziesz. 

A kawy które polecam to jedne z tańszych, ale dobre na początek i tutaj naprawdę osiągniesz ciekawe efekty.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranówka, to bardzo zły wybór, spróbuj na Kryształ Żywiecki, naprawdę.
Ja mam filtrowaną wodę i do tego mineralizowaną, więc woda Żywiecki, czy jaka inna mnie nie interesuje.



to znowu taka „generalna“ ortodoksyjna wypowiedz.

To przeciez zalezy od kranowki. Kazda okolica ma inna kranowke. Sa okolice, w ktorych kranowka ma dobre parametry (Twardosc) potrzebne dla dobrej kawy. A te mozna sprawdzic (info z stacji wodociagow) i przeliczyc

Twardosc = (Ca * 1 ,4 + Mg * 2,307) / 10

te dane mozesz tez odczytac na nalepkach wody mineralnej.

wazna jest stosunkowo niska zawartosc Ca, ale nie za mala Mg, bo to jest nosnik smaku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak woda do ekspresu kolbowego musi być miękka żeby poźniej nie płacić za kosztowną wymianę zwapnionych kamieniem grzałek, przewodów, zaworów, etc

Ja mam centralną stację uzdatniania wody tak że np pod prysznicem też nie mam trudnego do usunięcia osadu z szyb. Ale są też wkłady do filtrów do wody posiadających większą ilość zmiękczacza tak że da rady u każdego wlewać zmiękczoną wodę

Tak że mineralna ok ale przed lub po wypiciu kawy. Włosi po rannym mocnym espresso piją szklankę mineralnej. W sumie to naturalne bo i tak kawa generuje poczucie pragnienia jak i częstsze chodzenie do toalety na siusiu

Przy tak zmiękczonej wodzie polecam jednak uzupełniać minerały pijąc wodę mineralną z większą ilością magnezu i potasu, kawa przez swoją moczopędność lubi z organizmu wypłukiwać te niezbędne do życia pierwiastki stąd np. objawy w postaci niepożàdanych bolesnych skurczów mięśni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jest dobre dla kolby i prysznica, a co jest dobre dla smaku, to nie to samo

mozesz sobie wyfitrowac wode tak, ze ci kolba nie zakalkuje, ale kawa smakuje nijako. To wtedy nie potrzebuje kolby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

to co jest dobre dla kolby i prysznica, a co jest dobre dla smaku, to nie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mozesz sobie wyfitrowac wode tak, ze ci kolba nie zakalkuje, ale kawa smakuje nijako. To wtedy nie potrzebuje kolby

Nieprawda.

Masz racje, że jakość wody zależy od regionu, ale wierz mi Polska wypada bardzo słabo. 

Ale woda jak ja używam z moich filtrów osmotycznych i mineralizatora nie ma sobie równych w kranówkach.

Kiedyś ktoś w pracy próbował mi swoje racje przedstawiać w podobny sposób, więc dałem się napić mojej wody i z pobliskiego dystrybutora Daru Natury, mina mojego interlokutora bezcenna. Kolejnemu zaś zrobiłem herbatę z tejże wody i z Daru Narury, wyszło podobnie jak z poprzednikiem. 

Od czasu kiedy używam filtrów nie mam żadnych osadów z CA w czajnikach i innych takich garnkach.

Nie da się poprostu porównać smaków kawy z kranówki i z dobrych filtrów nie da się i koniec. 

 

 

 

6 godzin temu, xajas napisał:

Twardosc = (Ca * 1 ,4 + Mg * 2,307) / 10

te dane mozesz tez odczytac na nalepkach wody mineralnej.

wazna jest stosunkowo niska zawartosc Ca, ale nie za mala Mg, bo to jest nosnik smaku

Mam miernik TDS, mierze te wody mineralne, ilość związków rozpuszczonych w tej wodzie jest podobna jak w kranówce. 

Zgadzam się co do nośnika smaku, ale z tym w wodach wodociągowych to wiesz, tam przeważają inne związki, nie chcesz wiedzieć.

Czasem nawet do tej mojej mineralizowane dodam do czajnika od kawy szczyptę soli.

A tak swoją drogą teraz mi się przypomniało, jest na YT filmik czajnikowy pl jak solą można poprawić smak kawy, próbowałem kiedyś i działa.  Polecam zwłaszcza tym, którzy parzą kawy z marketu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtorze sie. To ze twoj Dar Natury nie smakuje nie jest zadnym dowodem na to, ze inne/gdzie indziej nie moga smakowac

ja tez uzwam extra dla kawy specjalne filtry BWT dopasowane do mojej kranowki, a mimo to najlepsza kawa, herbsta itd. jakie pilem pochodza z kranowki moejo kuzyna w Limburgu

Nie lubie takich absolutnych wypowiedzi opartych o ograniczone wlasne subiektywne doswiadczenia i smaki.
Dozwolone jest to co smakuje, a nie to co nalazuje ortodoksyjna filozofia.

A jak mi najlepiej smakuje marketowka na kranowce, to nikt mi nie wmowi ze sie myle, bot jest MOJA kawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sssssssssssssssskarb! 🙂

1250838062564065280

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, xajas napisał:

tez uzwam extra dla kawy specjalne filtry BWT dopasowane do mojej kranowki, a mimo to najlepsza kawa, herbsta itd. jakie pilem pochodza z kranowki moejo kuzyna w Limburgu

Pisałem przecież, tu Polska tu nie masz dobrej wody w kranach, jest nawet jakiś artykuł o tym jak Polska wypada pod tym względem na tle innych państw UE.

1 godzinę temu, xajas napisał:

Dozwolone jest to co smakuje, a nie to co nalazuje ortodoksyjna filozofia.

To żadna filozofia.

Tym tropem można by powiedzieć, jak komuś smakuje kawa na wodzie z kałuży, to nikt temu komuś nie wmówi, że jest inaczej. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sir.jax napisał:

tu nie masz dobrej wody w kranach

Nie można generalizować. W takiej Warszawie oczywiście z kranu płynie Trzaskowianka, ale znam wiele miejsc w kraju, gdzie kranówa jest po prostu znakomita.

W Irlandii generalnie z kranu płynie syf. W dodatku fluorują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, il Dottore napisał:

W dodatku fluorują.

No i do niedawna święcili; same problemy czy rury już wypłukane czy jeszcze nie ale wyjdźmy tu z polityki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ASURA napisał:

No i do niedawna święcili; 

Dobre 🙂

Znam tradycje swieconych jajek (w koszyku) ale z woda kawowa jeszcze nie probowalem. Kto wie, moze dziala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, il Dottore napisał:

W takiej Warszawie oczywiście z kranu płynie Trzaskowianka

Lepiej Trzaskowianka niż miałaby lecieć Kaczowianka, albo inna Ziobrówka. 

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 01:50, xajas napisał:







LavAzza Espresso Super Gusto UTZ


....

Kawa-ziarnista-LAVAZZA-SUPER-GUSTO-1-kg

Potwierdzam, mnie smakuje lepiej od murzynka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, il Dottore napisał:

Mój sssssssssssssssskarb!

Pycha. Saszetki ESE też. A wygodne toto, że hej! Miałem kupiony starter z saszetkami różnych firm i Murzynek wygrał w cuglach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tadeiro napisał:

Murzynek wygrał w cuglach

Te pody to bezkofeinowa - żona chciała, a nie było ziarnistej Decafeinato u naszego lokalnego importera, bo koronabryndza. Z tego samego powodu zostały jeszcze pody Murzynka. Z góry uprzedzam wszelkie pytania: też nie rozumiem mojej żony. Dziś kawa bez kofeiny, jutro wódka bez alkoholu... gdzie tu sens, gdzie logika?

Ale nie ma to jak zmielić na świeżo samemu! 🙂 Potwierdzam - Murzynek nie ma konkurencji. Próbowałem tak powszechnie zachwalanej Pellini Top - i nawet koło Mr Exclusive nie stała. Po długich miesiącach koronaposuchy jestem szczęśliwy jak świnia w błocie i wczoraj obaliłem 3 Murzynki a dziś zamierzam jeszcze więcej.

Życie jest piękne! 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tadeiro napisał:

Murzynek

Jeśli już to Afroamerykanin kolego ;b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie mdli od lewacko - prawackich przegięć, ale niech Ci będzie:
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tadeiro napisał:

Aż mnie mdli od lewacko - prawackich przegięć, ale niech Ci będzie:
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No przeca nabijam się z tej głupoty i przegięcia przez poprawność polityczną pały co najlepiej widać także po zmianie opakowania kawy z...murzynkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2021 o 18:45, sir.jax napisał:

Cały czas mnie irytuje, jak Ty te kawy parzysz?

Zalewasz, eksoress, czy jakiś inny frenchpress.

Ja się uczę o co chodzi w kawie. Te metody znam z filmów, opisów i co ludzie na forum piszą. Kawa z filtra - co w tym odkrywczego?

Wygląda na to, że pracuje nad własną metodą, chcę mieć kontrolę nad parzeniem.

FP mi nie podszedł...służy za naczynie do kawy i czasem filtr, ale ten filtr też mi nie leży.

W dniu 12.06.2021 o 18:45, sir.jax napisał:

Kup najtańszy zestaw do alternatyw dripp, filtry do tego i jedziesz. 

A kawy które polecam to jedne z tańszych, ale dobre na początek i tutaj naprawdę osiągniesz ciekawe efekty.

Te kawy jasno palone podobno są właśnie trudne na początek, bo idą w kwas nawet prawidłowo parzone.

Do dripa jakiego filtra używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, J.Jerry napisał:

Ja się uczę o co chodzi w kawie. Te metody znam z filmów, opisów i co ludzie na forum piszą. Kawa z filtra - co w tym odkrywczego?

Wygląda na to, że pracuje nad własną metodą, chcę mieć kontrolę nad parzeniem.

W przelewach dripp, aeropress, chemex, masz 100% kontrolę,  reszta to tylko eksperymenty z czasem preinfuzji, grubością przemiału, temperatura wody itd.

Myślisz, że teraz masz kontrolę?😉

Kawa z filtra - co w tym odkrywczego?

A no to, że naprawdę profil smakowy przewija się przez cały czas siorbania kawy wraz ze stygnięciem kawa się zmienia.

 

13 minut temu, J.Jerry napisał:

Te kawy jasno palone podobno są właśnie trudne na początek, bo idą w kwas nawet prawidłowo parzone.

Nieprawda.

Pierwsze słyszę,  faktem jest, że np. moja pierwsza w alternatywach Etiopia Guji od Johana&Nyströma zrobiła na mnie ogromne wrażenie aromatem kwiatów. Takich kaw trzeba się nauczyć pić, dla mnie to było przestawienie się o 180°.

Z tych, co podałem w linkach to bezpieczny wybór,  zwłaszcza Brazylia, a nie są drogie. Tylko te kawy warto przelewać w dripach i innych gadżetach, ale parzone jak zalewajka będą też lepsze niż marketówy. 

Moim zdaniem szkoda czasu na marketówy, bo z nich i tak niewiele uzyskasz, a jak wejdziesz level wyżej w kawy z małych manufaktur, to i tak będziesz musiał się przestawić.

Nie ma tak dobrze, że znajdziesz swoją metodę, a ta się sprawdzi z każdą kawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, J.Jerry napisał:

Do dripa jakiego filtra używasz?

Drippa używam v2, a filtrów tylko V3, najlepsze jakościowo i najmniej psują kawę. 

Nawet jak mam nałożyć "deszczownicę" na dripa Gabi B, to wolę ten filtr obciąć niż kupować v 01.

Ale jak już to te w pudełkach pakowane po 40szt od Hario.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja biorę te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozostałe rozmiary we folii się zepsuły, Hario coś zmieniło w tych filtrach i wewnątrz jest jakaś śliska powłoka, gorzej się przelewa i gorzej smakuje kawa, dlatego jak we folii to V60-03, albo w kartonikach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ASURA napisał:

No przeca nabijam się z tej głupoty i przegięcia przez poprawność polityczną pały co najlepiej widać także po zmianie opakowania kawy z...murzynkiem

Zauważyłem emotkę:  😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze polecam nasze rodzime palarnie jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Hardbeansa dawno nie piłem ale od Antonia naturalne Kenie, Etiopie czy mokre i naturalne Kolumbie nie mają sobie równych. Rwandy i Honduras pani Perez też spoko!

Przy tych naszych palarniach nie muszę wydawać większej kasy na Johan&Nystrom.

Odkąd jadę na V60-02 ekspres może dla mnie niei istnieć, no chyba że czasem pomylę się i wrzucę coś jasnego do Jury 🙂

Z mieszanek marketowych jak np. lucaffe też się wyleczyłem, rzeczywiście szkoda kiszek (co zrobili z Brasilianą!). Nawet Passalacqua Harem nic ciekawego 😉

sir.jak hario właśnie zepsuł te filterki pakowane po 100. Mówisz że te po 40 szt. jeszcze oryginal Japan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pierote napisał:

Odkąd jadę na V60-02 ekspres może dla mnie niei istnieć, no chyba że czasem pomylę się i wrzucę coś jasnego do Jury 🙂

Zgaduję,  że w przelewach więcej się dzieje jeśli chodzi o profile smakowe. 😉

Tylko V60, czy inne też?

Moja ostatnia nabyta zabawka to Gabi Master, powtarzalność, kawa słodsza z fajnym body w gębie. 

Ale od dawna np Gabi B nakładka na dripper daje fajne efekty, polecam.

Mastroantonio poszerzył trochę wybór kaw, jakiś czas temu nie miał aż takiego wyboru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pierote napisał:

ale od Antonia naturalne Kenie, Etiopie czy mokre i naturalne Kolumbie nie mają sobie równych. Rwandy i Honduras pani Perez też spoko!

Ja też popieram ale od Antonio to raczej do alternatyw mu wychodzi

Kolba ma inne wymagania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusy rosną

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X, Fiuuu, to levetta? 

MA w espreso też daje rade, #3 lub Brazylia Jaguara świetne. Szkoda że już Panamy nie ma 🙄

Może polecicie coś w stylu mocne czerwone owoce z innych palarnii, do dripa i do espreso. Espreso raczej minimum cytrusków 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pierote napisał:

Może polecicie coś w stylu mocne czerwone owoce z innych palarnii, do dripa i do espreso. Espreso raczej minimum cytrusków 😉

Poszukaj Kolumbii, bardziej wyrazisty smak to obróbka natural, ale bardzo ciekawe efekty są z kaw poddanych specjalnej fetmetacji, zazwyczaj jest w opisie kawy. Odmiany Burundii są ciekawe, Red Bourbon.

To jest ciekawa kawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tutaj masz same maliny w naparze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tutaj coś wybierzesz,  ostatnio mi podeszły kawy z Rwandy właśnie odmiana Red Bourbon, masz owocowa słodycz itp. Z dobrych wypałów to Hayb, Manhattan Coffee Roasters, Rum Baba Coffee.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możesz spróbować tę kawę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.