Skocz do zawartości

il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w domu ponad stuletnia ksiazke o medycynie, a mimo to mam g. pojecia o tym i nie wystarczylo wyjechac do Reichu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, pewnie nie była w języku lokalsów bo tak się zachowujesz jak byś wyciągnął ich najgorsze cechy a przecież byli i Goethe, Schuman, Tomasz Man, Klaus Schulze, twórcy Bauhausu który tak bardzo lubię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, pewnie nie była w języku lokalsów bo tak się zachowujesz jak byś wyciągnął ich najgorsze cechy a przecież byli i Goethe, Schuman, Tomasz Man, Klaus Schulze, twórcy Bauhausu który tak bardzo lubię...

Twoje wypowidzi to czysty chaos i katastrofa. Gdzie cos wyciagam?
BTW.
Deutsch ist die Sprache der Denker und Dichter!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak coś masz do mnie to napisz na PW bo się tak doczepiłeś i jak ratlerek kąsasz po kostkach tylko uj wie dlaczego właśnie w wątku o kawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 01:53, sir.jax napisał:

Tylko w miarę przyzwoity młynek odstraszy kolegę ceną. 

Mam młynek. Zapoznałem się z tematem młynków, znam ceny, wiem że za kilkaset zł można kupić młynek ręczny, żarnowy ceramiczny a nawet jeden jest z żarnami metalowymi za 300, ale to dopiero low end. Docelowo taki młynek żarnowy może być i za 500, a tymczasem można kupić za parę stówek więcej ekspresy znanych firm nawet z młynkiem, choć te bez też są sensowne. Taki ekspres przecież teoretycznie robi z kawą to co się robić powinno, czyli odpowiednio zmieli, zaparzy pod ciśnieniem, czas chyba można ustawić.

Z tego toku rozumowania wyszło, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup młynka ze śmigłem Bosch w cenie poniżej 80 zł, więc mam młynek, który mieli porównywalnie do kaw fabrycznie zmielonych z jednym zastrzeżeniem, że kawy twarde chyba nie będą mielone równomiernie - mówię chyba, bo dopiero co zacząłem porównywać.

W kwestii parzenia kawy podchodzę bardzo poważnie - mierzę temperaturę żeby nie przekroczyć 95 stopni, ale też nie spaść poniżej - chyba 85 stopni, dawka kawy 6g na 100 jak dla mnie za duża - prędzej 2-2,5g na 100.

Jeszcze z moich obserwacji - kawa pozbawiona fusów smakuje inaczej, ale niestety smak jest uboższy jak porównywać kawy z cukrem. Bez cukru jest już znacznie lepiej, ale też nie ma rewelacji - smakuje tak jak pachnie. Tu mówię o kawach w cenie promocyjnej ok 10 zł za 250g. Lavazza Qualita d oro jednak okazała się lepsza w smaku od Dallmayr, ale w tej wersji 4 minutowej bez cukru - jest sporo droższa nawet w promocji. Będę musiał Lavazze znów porównać bo tymczasem zużyłem - mam w tej chwili 2 gatunki Dallmayr i nowy nabytek Honduras Arabica z Biedronki z nutą cytryny i chyba z owocami na pewno z tych bardziej kwaśnych. Wyrazisty smak właśnie przez tę cytrynę, ładnie się mieli. Ta kawa chyba pójdzie do zmieszania z Dallmayr, a w czystej postaci 1-2 razy w tygodniu.

Podsumowując ten tydzień sporo eksperymentów, spektakularnych smakowych efektów brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, J.Jerry napisał:

Z tego toku rozumowania wyszło, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup młynka ze śmigłem Bosch w cenie poniżej 80 zł

Jeśli masz na myśli takie wynalazki, to nadają się tylko do zrobienia cukru pudru. Nie ustawisz grubości przemiału i zrobisz przepaloną sieczkę.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tej przypalonej sieczce, ale jak dotąd mielę i nic takiego nie następuje. Czas mielenie do 20s.

Jednak nie wykluczam, że zdarzają się takie przypadki, może przy próbie zmielenia na puder trzeba długo mielić, może trzeba też naładować więcej kawy do młynka niż producent przewiduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

rozwiązaniem jest zakup młynka ze śmigłem Bosch

Ja p.....

Może już dalej nic więcej tu nie pisz za komuny to się tak kawę mieliło... jak nic nie można było kupić w sklepach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę tak profanować kawy za tym nie mogę pisać co chcę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, J.Jerry napisał:

Mam młynek. Zapoznałem się z tematem młynków, znam ceny, wiem że za kilkaset zł można kupić młynek ręczny, żarnowy ceramiczny a nawet jeden jest z żarnami metalowymi za 300, ale to dopiero low end. Docelowo taki młynek żarnowy może być i za 500, a tymczasem można kupić za parę stówek więcej ekspresy znanych firm nawet z młynkiem, choć te bez też są sensowne. Taki ekspres przecież teoretycznie robi z kawą to co się robić powinno, czyli odpowiednio zmieli, zaparzy pod ciśnieniem, czas chyba można ustawić.

Z tego toku rozumowania wyszło, że jedynym sensownym rozwiązaniem jest zakup młynka ze śmigłem Bosch w cenie poniżej 80 zł, więc mam młynek, który mieli porównywalnie do kaw fabrycznie zmielonych z jednym zastrzeżeniem, że kawy twarde chyba nie będą mielone równomiernie - mówię chyba, bo dopiero co zacząłem porównywać.

W kwestii parzenia kawy podchodzę bardzo poważnie - mierzę temperaturę żeby nie przekroczyć 95 stopni, ale też nie spaść poniżej - chyba 85 stopni, dawka kawy 6g na 100 jak dla mnie za duża - prędzej 2-2,5g na 100.

Jeszcze z moich obserwacji - kawa pozbawiona fusów smakuje inaczej, ale niestety smak jest uboższy jak porównywać kawy z cukrem. Bez cukru jest już znacznie lepiej, ale też nie ma rewelacji - smakuje tak jak pachnie. Tu mówię o kawach w cenie promocyjnej ok 10 zł za 250g. Lavazza Qualita d oro jednak okazała się lepsza w smaku od Dallmayr, ale w tej wersji 4 minutowej bez cukru - jest sporo droższa nawet w promocji. Będę musiał Lavazze znów porównać bo tymczasem zużyłem - mam w tej chwili 2 gatunki Dallmayr i nowy nabytek Honduras Arabica z Biedronki z nutą cytryny i chyba z owocami na pewno z tych bardziej kwaśnych. Wyrazisty smak właśnie przez tę cytrynę, ładnie się mieli. Ta kawa chyba pójdzie do zmieszania z Dallmayr, a w czystej postaci 1-2 razy w tygodniu.

Podsumowując ten tydzień sporo eksperymentów, spektakularnych smakowych efektów brak.

Bardzo dobry, równo mielący młynek za 300zl to Nivona Cafe Grano 130. Jedyny minus że trzeba go raz na tydzień rozebrać i wyczyścić z resztek starej kawy. Ale mieli idealnie. I konstrukcja żaren na poziomie młynków za kilka tysiecy

@sir.jax i co grzeje? Widzi jak autor mieli? Widział nivone? Z młynkami to widzę  jak z kablami u audiofili 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Młynek to podstawa, a dokładniej to nie młynek tylko grubość i równomierność zmielenia. Tutaj niestety nie ma wskazania na konkretne rozwiązanie czy żarna ceramiczne, metalowe płaskie, czy stożkowe, ważna jest dokładność i trwałość. W ten prosty sposób trafiamy do profesjonalnych wielkich, pancernych młynków w sumie czemu nie.

Jeśli chodzi o te młynki ostrzowy, to rzeczywiście spotkałem się z opisami, że mocno się nagrzewają. Pewnie wiele osób tak mieli lub mieliło kawę. Podobno młynki żarnowe nie pozostają zimne...zapewne nie wszystkie.

Z tego już rysuje się obraz idealnego młynka - zimny i daje równy przemiał. Można to łatwo sprawdzić przesiewając zmieloną kawę przez sita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny młynek żarnowy jest jak mielimy dla siebie jedną trzy kawy a skoro się grzeje to żarna do wymiany. Profesjonalne kawiarniane młynki mają specjalny wentylator chłodzący ale w domu to przerost formy nad treścią

Młynek ostrzowy to jak losowanie szóstki w totalizatora :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, J.Jerry napisał:

Jeśli chodzi o te młynki ostrzowy, to rzeczywiście spotkałem się z opisami, że mocno się nagrzewają

Z nożowym nie chodzi tylko o nagrzewanie, nigdy nie zmielisz równo jak w żarnowym.

Młynek jest ważny, a skoro to on mieli, a nie tylko jakieś żarna, to nadal wracamy do tego, że dobry młynek równo mielący na żarnach, to zawsze młynek i tanio nie będzie. 

Zależy ile kto chce lub może wydać.

 

DeLonghi ma żarna płaskie,  chyba metalowe, nie rozbierałem, ale pyli jak jasna cholera, kupiłem pewnej lubej i jak zobaczyłem jak się elektryzuje i pyli, to doceniłem Wilfę Svart.

Zresztą komeś i tak zamiata te młynki, jeśli chodzi o równy przemiał. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sir.jax napisał:

DeLonghi ma żarna płaskie,  chyba metalowe, nie rozbierałem, ale pyli jak jasna cholera, kupiłem pewnej lubej i jak zobaczyłem jak się elektryzuje i pyli,

Miałem kiedyś taki srebrno czarny, chyba kg89 patrząc po fotach , faktycznie masakra 👍 pył i elektryzowanie 

Jedyny plus że się nie miala gdzie stara kawa w żarnach zbierac, choć to raczej skrobaki były 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tu mówię o kawach w cenie promocyjnej ok 10 zł za 250g. Lavazza Qualita d oro jednak okazała się lepsza w smaku od Dallmayr, ale w tej wersji 4 minutowej bez cukru - jest sporo droższa nawet w promocji. Będę musiał Lavazze znów porównać bo tymczasem zużyłem


Jesli lubisz Lavazza, to polecam dwie ponizsze. Wyprobowalem wiele, wiele gatunkow Lavazza, i najlepsza dla mnie byla Espresso Super Gusto UTZ, a potem Gran Riserva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moj codzienny Number 1 to ta Super Gusto UTZ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xajas napisał:

Moj codzienny Number 1 to ta Super Gusto UTZ

Nie znam... a ostatnio mi posmakował niebieski Dallmayr z papugą. Miałem ja po lubianej przeze mnie pomarańczowej Cafe Mauro i chyba jest lepsza... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 20:40, sir.jax napisał:

Młynek jest ważny, a skoro to on mieli, a nie tylko jakieś żarna, to nadal wracamy do tego, że dobry młynek równo mielący na żarnach, to zawsze młynek i tanio nie będzie. 

Zależy ile kto chce lub może wydać.

Z młynkami ręcznymi jest problem wywierania dużych sił na oś żarna, więc jak to nie jest dokładnie spasowane to od razu rusza się na boki i w pionie. Potem dochodzi zużycie tulejki i ośki i wtedy jest coraz gorzej. Oglądałem takie porównanie trzech młynków, gdzie jeden potrafił zmielić równo i kawa była również lepsza. Konstrukcyjnie chyba nie ma innego rozwiązania jak podeprzeć ośkę dwoma łożyskami maszynowymi i takie młynki są dostępne od 500 zł. Przy okazji oglądania wnętrza młynków dotarło do mnie, że trzeba je po każdym zmieleniu rozebrać i wyczyścić...

 

23 godziny temu, marcinmarcin napisał:

niebieski Dallmayr z papugą

Mam, ale jeszcze nie otwierałem.

23 godziny temu, marcinmarcin napisał:

niebieski Dallmayr z papugą

Mam, ale jeszcze nie otwierałem.

Miałbym pytanie o ocenianie kawy - czy coś mówi o jakości kawy kolor ziaren i ich twardość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Z młynkami ręcznymi jest problem wywierania dużych sił na oś żarna, więc jak to nie jest dokładnie spasowane to od razu rusza się na boki i w pionie. Potem dochodzi zużycie tulejki i ośki i wtedy jest coraz gorzej. Oglądałem takie porównanie trzech młynków, gdzie jeden potrafił zmielić równo i kawa była również lepsza. Konstrukcyjnie chyba nie ma innego rozwiązania jak podeprzeć ośkę dwoma łożyskami maszynowymi i takie młynki są dostępne od 500 zł. Przy okazji oglądania wnętrza młynków dotarło do mnie, że trzeba je po każdym zmieleniu rozebrać i wyczyścić...

To prawda.

Z tym rozbieraniem po każdym mieleniu, to przesada chyba.

Ja mam gruchę taka rozm.9 bodajże jak do lewatywy 😁 po każdy mieleniu w Comandante przedmuchuje wnętrze i od strony dolnego żarna, wystarczy. Co jakiś czas można rozkręcić i pędzelkiem dokładniej wyczyszcić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusmariaiwszyscyświęci! Robisz gruchą lewatywę Comandantowi, a potem jeszcze dmuchanko? 😱

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tadeiro napisał:

Jezusmariaiwszyscyświęci! Robisz gruchą lewatywę Comandantowi, a potem jeszcze dmuchanko? 😱

Tak, dokładnie tak i to co dziennie kilka razy, tak żeby było dobrze 😁😁😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ćwiczę Mestizo - mieszanka z lokalnej palarni "w 100% bezemisyjnej". Zupełnie bez wyrazu kawa.

Lepiej by zrobili gdyby do smaku kawy przykładali się bardziej niż do "bezemisyjności".

Mestizo-3-762x763.jpg

W kolejce również lokalny Slumber Jack, ale jeszcze nie otwierałem.

Slumberjack1_grande.jpg?v=1606423396

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić nowy młynek - wybór padł na szykowną pomarańczową Eurekę Mignon Specialita.

1102b34c9abc9d17b810076d5c00f787.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te młynki elektryczne chyba mają jeszcze większy problem z czyszczeniem niż ręczne, chyba że jest to młynek ostrzowy. Mało jest opinii jak wygląda czyszczenie i konserwacja młynka elektrycznego, więc też mało jest oceny jakości mechaniki...tu o niebo lepiej wypadają młynki ręczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te młynki elektryczne chyba mają jeszcze większy problem z czyszczeniem niż ręczne, chyba że jest to młynek ostrzowy. Mało jest opinii jak wygląda czyszczenie i konserwacja młynka elektrycznego, więc też mało jest oceny jakości mechaniki...tu o niebo lepiej wypadają młynki ręczne.

Jakie problemy i jaka konserwacja?

Rozebranie mojego mlynka to nawet nie minuta roboty

Patrz od 30tej sekundy



Wyszczotkujesz i zalatwione

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy młynek, dobre recenzje, cena pewnie adekwatna.

Trochę poszukałem opinii o młynkach ręcznych i o dziwo C40 wypada na tle innych w sumie lepiej, bo miele równo i jest trwały, chociaż są szybsze, ładniejsze, lepsze w uchwycie, ale coś tam zawsze nie do końca jest dopracowane. Wygląda na to, że warto dać 1 000 za taki ręczny młynek nawet w porównaniu z elektrycznymi.

Ten Sette 270 jest ciekawy, ale chyba nie lepszy od C40. W sumie nie znam się, temat otwarty.

Wykombinowałem jak zaparzyć szybko i prosto fabrycznie zmieloną kawę, trochę pooglądałem i mam taki sposób. Gorąca, ale jeszcze nie wrząca woda do kubka termicznego, na wierzch kawa, zamieszać, poczekać kilkanaście sekund i następnie przez gęste sitko do kubka, co zajmuje 30-45 sekund.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, J.Jerry napisał:

Gorąca, ale jeszcze nie wrząca woda do kubka termicznego, na wierzch kawa, zamieszać, poczekać kilkanaście sekund i następnie przez gęste sitko do kubka, co zajmuje 30-45 sekund.

Nie lepiej French Press? Ja do roboty kawę sobie robię właśnie w ten sposób. Zaparzanie we French Press przez 6 minut, potem do najlepszego na świecie kubka termicznego czyli Contigo West Loop. 🙂 Polecam drapaną stal bo wersje kolorowe się jednak rysują. A wgniecenia i rysy na surowej stali dodają tylko kubkowi turystycznego charakteru. 😉

s-l400.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, il Dottore napisał:

Nie lepiej French Press? Ja do roboty kawę sobie robię właśnie w ten sposób. Zaparzanie we French Press przez 6 minut, potem do najlepszego na świecie kubka termicznego czyli Contigo West Loop. 🙂 Polecam drapaną stal bo wersje kolorowe się jednak rysują. A wgniecenia i rysy na surowej stali dodają tylko kubkowi turystycznego charakteru. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zalewasz go najpierw ciepłą wodą żeby złapał temperaturę? Jeśli tak to jaką i ile Ci godzin faktycznie trzyma ile stopni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ASURA napisał:

Zalewasz go najpierw ciepłą wodą żeby złapał temperaturę?

Nalewam wrzątku z czajnika z meniskiem wypukłym 😉 i chwilę trzymam, żeby temp. wody spadła tak do 95C. Potem zalewam tym kawę we French Press (po polsku to będzie chyba - w kawiarce?) a kubek od razu zamykam. Na pełny kubek Contigo daję 4 czubate łyżeczki kawy. Po 6 minutach otwieram kubek, wlewam kawę z kawiarki do kubka i znów zamykam. Kubek trzyma kilka godzin. Nie wiem ile  dokładnie, bo po 3 godzinach kawy już nie mam.  Ale tak samo by trzymał bez tych wszystkich cyrków.

Dawniej kupowałem świetną kawę na stacji benzynowej, ale wyszło mi, że zamiast płacić 2,50 za kubek na CPN, lepiej zainwestować w termiczny, co da ponad 400€ oszczędności rocznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.