Skocz do zawartości

il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sir.jax napisał:

Z zachowania określiłbym to inaczej, ale za to jest ban murowany.

Zatem nie masz pojęcia o kawie pod żadnym względem nawet tego jak się nią delektować.

Takich Januszy jak ty poddalem testowi w pracy, raz że zrobiłem każdemu z nich ich własną kawę jaką pijają na codzień, tylko, że zrobiłem ją w Aeropresie na mojej wodzie. A wtedy ich mina była bezcenna, jak może smakować im ich kawa, którą zazwyczaj spijają jako zalewajkę. Zaś kiedy zobaczyli jak może smakować poprzez siorbanie niż normalne moczenie dzioba w kubku, oddali honor i zrozumieli w czym rzecz.

Tylko, że oni nie są betonami i potrafią uznać, że mogli się dotychczas mylić, chociaż to nie ich bajka.

 

 

 

 

Potem Ci kierownictwo podziękowało bo pracownicy zamiast pracować namiętnie parę razy w ciągu 8 godzin szli siorbać kawę ;))))

19 godzin temu, sir.jax napisał:

Niekoniecznie, ok 2tygodnie wystarczy.

Ale ty kupujesz tego rodzaju kawy z takich żrudeł gdzie towar po drodze potrafi zalegać ponad miesiąc za tym w sumie i zaraz po zakupie powinna Ci spasować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Ależ się buduję piękne hollywoodzkie zakończenie 🤗

I dobrze bo wyjadlem wszystkie chipsy i popcorn, aktualnie zakąszam klikuketnie sandały, w planach były tapety 😁

 

2 godziny temu, il Dottore napisał:

Takie dramy tylko na AS. 🙂

Czasem mam wrażenie, że jak ktoś tu założy temat - na przykład - o spinaczach biurowych, to tak gdzieś od trzeciej strony dyskusji zacznie się wydrapywanie oczu, podduszanie i kręcenie wora ze skutkiem śmiertelnym... 😂
Pysznej niedzielnej kawki życzę.
OBOJĘTNIE JAK ZAPARZONEJ!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ASURA napisał:

Ale ty kupujesz tego rodzaju kawy z takich żrudeł gdzie towar po drodze potrafi zalegać ponad miesiąc za tym w sumie i zaraz po zakupie powinna Ci spasować

Ja pisałem o surowce, którą sobie sam wypalam.

Natomiast wypalone kupuję świeże,  czasem dociera do mnie po 2dniach od wypalenia, ale też jak kupuje w coffedesk pl lub w podobnym to staram się taką z datą nie przekraczającą miesiąca od daty wypalenia.

Wszystko masz w opisie na stronie i na opakowaniu kawy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sir.jax napisał:

Ja pisałem o surowce, którą sobie sam wypalam.

Natomiast wypalone kupuję świeże,  czasem dociera do mnie po 2dniach od wypalenia, ale też jak kupuje w coffedesk pl lub w podobnym to staram się taką z datą nie przekraczającą miesiąca od daty wypalenia.

Wszystko masz w opisie na stronie i na opakowaniu kawy.

 

Ja podobnie jak Ty, także z Cafe mon amour, Bogactwo kaw i ostatnio La Cava gdzie jest wiekszy wybór dla Ciebie niż dla mnie pod kolbę ale Jorge  Brazil  super owocowa mi wychodzi tak że coś tam kapnie. Ma ona 88 punktów ale oni tam zaniżają punktację w przeciwieństwie do innych palarni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ależ się buduję piękne hollywoodzkie zakończenie 🤗

I dobrze bo wyjadlem wszystkie chipsy i popcorn, aktualnie zakąszam klikuketnie sandały, w planach były tapety 😁

Marcin ja już popcornu i chipsów nie mam, ale sandały lub skórzane laczki chętnie pożuję 😂

Ty się kuruj i przez najbliższy miesiąc łykaj probiotyki, bo widzę, że z łatwością przychodzi ci łykanie antybiotyków. 

Mam fajny i sprawdzony skład probiotyki z bdb szczepami, często profilaktycznie zażywam, bo o jelita i układ trawienny trzeba dbać 😉

Polecam, bo to świetny skład:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, sir.jax napisał:

Ty się kuruj i przez najbliższy miesiąc łykaj probiotyki, bo widzę, że z łatwością przychodzi ci łykanie antybiotyków. 

Na szczęście rzadko jestem zmuszony. Przy covid lekarze przepisują nie na wirusa, a na wszystko inne co zaczyna Cie podgryzać korzystając z okazji że organizm mocno osłabiony 🙄

W marcu antybiotyk wziąłem niestety bardzo późno i że tak powiem blisko było... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.

Mnie na jesieni dwa lata temu nic nie przepisali,  a kiedy byłem podejrzliwy w marcu ubiegłego,  inna pani doktor zupełnie co innegoo zalecała, a nie antybiotyk. Akurat nie zaskoczyła mnie niczym, bo proponowane przez nią dawki akurat zażywam x3, a nawet 4 😁😁😁

Antybiotyk sieje spustoszenie w jelitach i trudno odbudować florę bakteryjną, warto o to zadbać, a jogurciki niewystarczające niestety.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 11:06, ASURA napisał:

To normalne zaraz po paleniu!

OK, tylko ja pisałem o kawie PRZEPALONEJ = wypalonej za mocno. Tym niemniej zgadzam się z tymi 14 dniami, skróciłem do 10 dni a tak, żeby nie wywoływać niepotrzebnych kontrowersji. 

Czekanie czekaniem, a metoda ekstrakcji całkiem inna sprawa:

dziś zamiast preinfuzji 10s 1bar, zrobiłem 10s 2bar

O ile w pierwszej metodzie dźwignia pozostaje stale w górze (ciśnienie w bojlerze), o tyle dziś poszła trochę w dół (2 bary), potem znów w górę i ekstrakcja 9bar  ~10s i potem 6bar 10-11s (licząc od wytworzenia 9 barów na dźwigi). Uzysk- 28,5g kawy z dozy 14,5g. Delikatna, bez śladu przepalenia/goryczy, goryczka prawie nieobecna. Orzechowo. 

A więc pierwszy raz poprawna ekstrakcja. Czy to z powodu pre-infuzji 2 bar czy ponad 2 tyg od palenia? 

Jasne, że nie oczekuję odpowiedzi- za wiele zmiennych wchodzi w grę powiedzą jedni, inni zaś, że dźwigniowce to strasznie kapryśnie bestyje 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.
Mnie na jesieni dwa lata temu nic nie przepisali,  a kiedy byłem podejrzliwy w marcu ubiegłego,  inna pani doktor zupełnie co innegoo zalecała, a nie antybiotyk. Akurat nie zaskoczyła mnie niczym, bo proponowane przez nią dawki akurat zażywam x3, a nawet 4
Antybiotyk sieje spustoszenie w jelitach i trudno odbudować florę bakteryjną, warto o to zadbać, a jogurciki niewystarczające niestety.
Pozdrawiam

Sok z kiszonego buraka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Antybiotyk sieje spustoszenie w jelitach i trudno odbudować florę bakteryjną

To może trwać 5 lat (odbudowa, nie zawsze możliwa). Z probiotyków jedyne, które mają sens to zsiadłe mleko, kiszone ogórki, takaż kapusta lub kalafior. Ostatnio zajadałem się kiszonym topinambur (słonecznik bulwiasty).  Hardcorowcy i koneserzy ukiszą rzodkiewkę (naprawdę mocna rzecz). 

A pastylki? Cóż... nawet się nie będę wypowiadał, nooooo może nie zaszkodzą?

2 minuty temu, TomekL3 napisał:


Sok z kiszonego buraka.

też OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, absinth3 napisał:

A pastylki? Cóż... nawet się nie będę wypowiadał, nooooo może nie zaszkodzą?

To nie są pastylki, to raz, a dwa można suplementacje kontrolować stosownymi badaniami.

Zresztą powiedz to lekarzom, którzy na bele infekcję zapisują antybiotyk. 

Zgadzam się, że kiszonki są bdb, ale tam są tylko określone szczepy jak tutaj u Swansona, jedne z drugimi warto łączyć.

Sama "maślanką" nic nie wskórasz, tak jak pitolenie, że by utrzymać  właściwy poziom wit D wystarczy wystawić się na Słońce-bzdura.

Temat o kawach, nie o suplementacji, do tego chyba jest stosowny wątek. 

15 minut temu, TomekL3 napisał:

Sok z kiszonego buraka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sir.jax napisał:

To nie są pastylki

Jak nie jak tak, takie kapsułki z czymś tam w środku. Życie w jelicie jest bardzo skomplikowane- o ile mi wiadomo.  Do tego stopnia, że w hematologii stosuje się od lat... przeszczepy stolca. Ale fakt- to wątek o kawie a nie pożytecznych żyjątkach jelitowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, absinth3 napisał:

OK, tylko ja pisałem o kawie PRZEPALONEJ = wypalonej za mocno. Tym niemniej zgadzam się z tymi 14 dniami, skróciłem do 10 dni a tak, żeby nie wywoływać niepotrzebnych kontrowersji. 

Czekanie czekaniem, a metoda ekstrakcji całkiem inna sprawa:

dziś zamiast preinfuzji 10s 1bar, zrobiłem 10s 2bar

O ile w pierwszej metodzie dźwignia pozostaje stale w górze (ciśnienie w bojlerze), o tyle dziś poszła trochę w dół (2 bary), potem znów w górę i ekstrakcja 9bar  ~10s i potem 6bar 10-11s (licząc od wytworzenia 9 barów na dźwigi). Uzysk- 28,5g kawy z dozy 14,5g. Delikatna, bez śladu przepalenia/goryczy, goryczka prawie nieobecna. Orzechowo. 

A więc pierwszy raz poprawna ekstrakcja. Czy to z powodu pre-infuzji 2 bar czy ponad 2 tyg od palenia? 

Jasne, że nie oczekuję odpowiedzi- za wiele zmiennych wchodzi w grę powiedzą jedni, inni zaś, że dźwigniowce to strasznie kapryśnie bestyje 

No i sukces czas jak i ciśnienie idą równolegle w parze ale młyn na początku grubiej a z każdym następnym okresem na wyczucie drobniej

Żeby kawa w całości równomiernie oddawała aromat należy ją najpierw bardzo szybko namoczyć w całości objętości kolby za tym i 10 bar przez 6-8sekund jest dobra. Później można zejść nawet do 5barów o ile napar nie staje się z racji długiego przepływu niesmaczny. Schodzimy także tak nisko z ciśnieniem jak kawa jest mocno przepuszczalna i nie chcemy drobniej mielić co by nie była gorzka a musimy uzyskać stałą 25gramową ilość naparu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2022 o 06:00, il Dottore napisał:

Simplo? Polska palarnia? Błagam! Jakie pojęcie o kawie może mieć Polak??? W tymkraju nie ma żadnej kultury picia, przygotowywania, a cóż dopiero - palenia kawy.

Przy włoskich specjalistach i znawcach to jak dać małpie brzytwę. 🙂

Co ty wiesz o Polakach?! A kawkę po wiedeńsku to kto spropagował 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest wiele palarni u nas które są w stanie przewyższyć smakiem kawy J&N i włoskie marketówki. Lavazzy, Illy czy Brasiliany już dawno się przejadły 😉

sir.jax dzięki za Lani. Od nich espreso jak na razie chyba nr. 1 wogle. I już nie wiem które z tych trzech leprze ☺️

187910083_laniespreso.thumb.jpg.2e1613bc4d547eaf8efd1b106ea0a206.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale, że wszystkich innych nasze palarnie mogą przewyższyć, ale czy jednocześnie w jakości i cenie, czy tylko w jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pierote napisał:

sir.jax dzięki za Lani. Od nich espreso jak na razie chyba nr. 1 wogle. I już nie wiem które z tych trzech leprze ☺️

 

Cieszę się, że Tobie podeszła ta kawa.

Stosunek jakości do ceny jest świetny,  nie wiem, czy masz kod rabatowy na 10%, jak masz to spoko, jak nie to dawaj na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, J.Jerry napisał:

Wspaniale, że wszystkich innych nasze palarnie mogą przewyższyć, ale czy jednocześnie w jakości i cenie, czy tylko w jakości

To nie jest tak, że każda kawa będzie super hiper, trzeba po prostu zamówić i sprawdzić. 

Ja właśnie siorbie sobie Etiopię 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i za cholerę  nie mogę znaleźć tych truskawek i wanilii w kawie, gorzką czekoladę bardziej, ale truskawki to są chyba jesz że na polu 😂

Dobrze że chociaż after taste długo się utrzymuje w gębie p tej kawie.

W kolejnym podejściu zmielę grubiej i zmniejszę temperaturę parzenia, zobaczymy.

To naprawdę lepiej smakuje mi palona przeze mnie domowym sposobem ta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a cena za 500g surówki niższa niż 250g Solberga.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sir.jax napisał:

za cholerę  nie mogę znaleźć tych truskawek i wanilii w kawie, gorzka czekoladę bardziej.

To są jakieś składowe aromatu...tak jakby szukać wanilii w kakao, gdzie wiadomo wanilia znajdować się nie może. O ile dobrze pamiętam trzeba mieć pod ręką truskawki, wąchać, a potem szukać tego samego w kawie. Nie podchodzę do tego poważnie od kiedy zobaczyłem kilka tabel, co można wyczuć w kawie.

Nie chcę psuć dobrego samopoczucia, ale trzeba poznać różne punkty widzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15 minut temu, sir.jax napisał:

To nie jest tak, że każda kawa będzie super hiper, trzeba po prostu zamówić i sprawdzić.

Wysoka powtarzalność mówi dużo o jakości i podejściu producenta. Nieudana partia powinna być wycofana lub sprzedana jako inny produkt o niższej cenie odpowiedniej do jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o kawę smakową o której prawi guru,  na efekt doznań i smaku składają się takie rzeczy jak konkretna uprawa, obróbka ziaren i sposób wypalenia. 

Sam zresztą napisał "kupicie jakąś porządną wysokojakościową arabikę, np. brazylijskiego Yellow Bourbona (z palarni Single Origin, oczywiście), to przez dłuższy czas i tak będziecie pili owe truskawki, bo ich smaku nie da się tak łatwo wywabić."

"Generalnie kawy mają takie nuty smakowe jak wina. Dobre ziarna, podobnie jak dobre wina, mają nuty smakowe, czyli coś, co przypomina w smaku np. orzech, ale ani nie jest orzechem, ani nie smakuje orzechowo, ale po prostu ma „nuty orzecha”.

"Arabiki afrykańskie często są rześkie, cytrusowe i kwiatowe. W kawach z Ameryki da się wyczuć orzecha lub czekoladę. A kawy z Azji, zwłaszcza z Indonezji, są nieco „cięższe”, leśne i ziemiste. Chyba nie ma zbytniej potrzeby „ubogacać” ich dodatkowymi smakami i aromatami."

Piłem kiedyś bardzo drogą kawę, o profilu smakowym, gdzie dominował w naparze aromat i posmak malin, to była kawa sezonowa z obróbki anareobowej, zapewniam cię, że nie było tam żadnej chemi.

Odmiany Red Bourbon w konkretnej obróbce często charakteryzujasie słodyczą czerwonych owoców jak m.in. truskawki, porzeczki i nie ma tam żadnych olejków.

Artykuł prawi o kawach słabych gatunkowo i w tych faktycznie dodawane są olejki i inne pierdy, kiedyś  ktoś mi przynosił wszystkie kawy MKCaffe Fresh niby z różnych regionów, a wszystkie raz, że palone ciemno pod ekspress, a dwa  niektóre z nich miały ziarna tak świecące, jakby je kto polerował, albo pacnął lakierem bezbarwnym.

Bardzo chciał mnie przekonać do tych kaw, a to były jedne z gorszych z jakimi miałem do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 10:42, J.Jerry napisał:

Wspaniale, że wszystkich innych nasze palarnie mogą przewyższyć, ale czy jednocześnie w jakości i cenie, czy tylko w jakości

80-120zł za mieszanki do espresso i 160+ za speciality to cytując paru rodzimych palaczy oddawanie za pół darmo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pierote napisał:

80-120zł za mieszanki do espresso i 160+

za kilo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, il Dottore napisał:

za kilo?

Przeważnie za kilo ale też są nasze rodzime palarnie co za topowe odmiany ta cena jest za 250gram nie czarujmy się takie są światowe ceny to dlaczego u nas ma być taniej?  Lokalne konflikty zbrojne też utrudniają życie, cały rok nie mogłem zamówić super kawy z lokalnego rejonu w Kongo. Poprzednio była super a obecnie randka w ciemno... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pierote napisał:

80-120zł za mieszanki do espresso i 160+ za speciality to cytując paru rodzimych palaczy oddawanie za pół darmo 😉

A jak z powtarzalnością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 11:59, sir.jax napisał:

Tu nie chodzi o kawę smakową o której prawi guru,  na efekt doznań i smaku składają się takie rzeczy jak konkretna uprawa, obróbka ziaren i sposób wypalenia. 

Sam zresztą napisał

Napisał o nutach smakowych, a tych nut aż tak wiele nie ma np. kwaskowatość typowa jest dla owoców, a nie jest typowa dla orzechów, więc idąc tym tokiem rozumowania nie sposób jest zrobić kawę bez żadnych nut smakowych. Kawa surowa raczej nie zawiera nut czekolady, może orzech, bo też surowy, więc zarzut, że w kawie nie ma nut owocowych nie można traktować, że jakaś kawa od nowości nie miała nut owocowych, czy nie mogłaby ich mieć, gdyby była jasno palona.

Te nuty smakowe robią podobną robotę przy mieszaniu przetworów z owoców np. na pewnym etapie obróbki sok z winogron ma posmak truskawek i aromat truskawek, a jest to specyficzna kwaskowatość. Na marginesie mieszanie owoców może dać w efekcie lepszy smak. Myślę, że z kawą będzie tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nuty smakowe składa się odmiana, region, obróbka ziaren, a później metoda palenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, il Dottore napisał:

za kilo?

il Dottore oczywiście za kilo, nie jestem szaleńcem 🙂

Raz wziąłem ćwiartkę mikroflora Kolumbii od Antonia MA za właśnie 150 i.. może i kwiecistość x100 (ja nie przepadam za kwiatkami :)) i owoców różnych 10 x tyle ale całościowo dałem jej jak w audio że 25% subiektywnie lepiej a 3x drożej więc nie przepłacam 😉

2 godziny temu, J.Jerry napisał:

A jak z powtarzalnością?

Na powtarzalności to ja swego czasu naciołem się przy Brasilianie, Kimbo i Pellini 😉 Oraz Danesi Doppio w topowej warszawskiej kawiarni na NŚ - raz kwas raz gorycz a cena jak za ćwiartkę ziarenek :))

 

Mam nadzieję że Łani espreso będzie powtarzalna bo bardzo mi posmakowała 🙄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pierote

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, sir.jax napisał:

Na nuty smakowe składa się odmiana, region, obróbka ziaren, a później metoda palenia.

Palenie jest na końcu, więc nie ma największego znaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J.Jerry napisał:

Palenie jest na końcu, więc nie ma największego znaczenia?

Na końcu jest parzenie i to ma znaczenie 😛

Wystarczy, że pozmieniasz parametry i dooopa blada.

A jakie, powineneś wiedzieć 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sir.jax napisał:

Na końcu jest parzenie i to ma znaczenie 😛

A potem picie i lepsze życie

6 minut temu, sir.jax napisał:

Wystarczy, że pozmieniasz parametry i dooopa blada.

I nie chodzi tu o parametry do opalania?

8 minut temu, sir.jax napisał:

A jakie, powineneś wiedzieć 😉

Od stopnia wypalenia też zależą wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, J.Jerry napisał:

Od stopnia wypalenia też zależą wrażenia.

Oczywiście,  że tak. 

Spróbuj te samą kawę zaparzyć temp 96C, a w kolejnym podejściu 90C lub +/

Albo zmiel raz drobniej, a drugi raz grubo i zaparz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.