Skocz do zawartości
IGNORED

Złota rączka radzi


szymon1977

Rekomendowane odpowiedzi

Za późno, BTW nie. To tylko szpachlowanie, z resztą sobie jakoś radzę... a biorąc pod uwagę standardy w UK, to radzę sobie całkiem nieźle. Jakbyś zobaczył jak tu się robi, to byś nie uwierzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczęła się trzecia strona na temat szpachlowania jednej dziury. Fascynujące!

A jakby były dwie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szymon1977 napisał:

a biorąc pod uwagę standardy w UK, to radzę sobie całkiem nieźle

W Polsce jest tak.

W piątek rozpocząłem malowanie pomieszczenia o powierzchni 30 m kw.

Etap I. - piątkowy. Zabezpieczenie listwy przypodłogowej, podłogi, okien, drzwi i sprzętów przy pomocy kartonów, folii i taśmy malarskiej;  zaszpachlowanie i przytarcie ubytków w ścianach; zagruntowanie ścian Ceresitem oraz pomalowanie wałkiem sufitu pierwszy raz.

Etap II. - sobotni. Malowanie sufitu drugi i dwukrotne ścian. Uprzątniecie pomieszczenia i wyczyszczenie narzędzi. Pomieszczenie gotowe do użytkowania.

W przerwach relaksowałem się czytaniem tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zyzol napisał:

...malowanie...

Nienawidzę robić malowania, szpachlowania i wszystkiego, co ma ładnie wyglądać. Grrrr...

13 godzin temu, Jaro_747 napisał:

...trzecia strona na temat szpachlowania jednej dziury.

Gdyby nie Twoje nic nie wnoszące do tematu trolposty, to strony byłyby tylko dwie.

4 godziny temu, Zyzol napisał:

A Polsce jest tak.

A w UK po tygodnie miałbyś popaćkane listwy, drzwi, okna, meble i ściany. Dlatego robię sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2020 o 02:08, Jaro_747 napisał:

Rozpoczęła się trzecia strona na temat szpachlowania jednej dziury. Fascynujące!

A jakby były dwie?

Znam watki gdzie trzeba połączyć dwa klocki kablem i stron wychodzi kilkanaście...

Przy drugim kablu już robią się pętle czegoś tam i stron musi być kilkadziesiąt...

A to tylko kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie gotową zaprawę tynkarską cementową, daj wody ile instrukcja mówi i działaj. Projektowanie zapraw i betonów to cała dziedzina naukowa. Dasz za mało cementu, masz piasek. Dasz za dużo i spęka. Dasz za dużo wody - spęka albo będzie słaby itd itp. W fabryce zaprawy już to ćwiczenie załatwili za ciebie. 

Jak chcesz koniecznie sam mieszać, to kup sobie cement hutniczy albo jakiś popiołowy (po polsku CEMII, CEM III, po angielsku nie wiem) ma wolniejsze wiązanie i mniejszy skurcz. Ilość cement/piasek/woda.. Zależy od gradacji piasku, jego wilgotności itp. Jak ktoś ma doświadczenie to na oko zrobi, a jak  brak, to szkoda myślenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle wpadacie czasami z zadumę nad tym całym wiązaniem zapraw i betonów?

Ot takie cudo natury.

Ostatnio robiłem przebitkę w fundamencie na kanalizę. 

Potężne otwory pilotujące i młot udarowy... Ledwo dało radę.

A wydawać by się mogło, że beton taki sobie bo z lat PRL`u...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotem pod rurę 160 ? Mogłeś uzyć otwornicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fox733

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110.

A co za moc uciągnie taką otwornicę?!

Kto by to utrzymał. 

Widziałem taki sprzęt do pobierania próbek z murów, stropów, fundamentów. Najpierw panowie kotwili to ustrojstwo w stropie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Grzegorz7 napisał:

to by to utrzymał. 

kotwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała dziura zajęła około godziny ciągłej pracy.

Z przerwami ze 2 godziny.

Lepszej fotki nie mam. Teraz to już uszczelnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Otwór wyszedł nad wyraz dobrze. Żadna tam wyrwa w fundamencie.

Młot tylko 5J. Wiertarka z udarem pneumatycznym 1,5kW. Wcześniej kilka otworów na wylot (400mm); najpierw fi 8, potem fi22. Wiertło stawało momentami. Ale jakby wiertarka była mocniejsza to zwyczajnie by mnie obracało ?. Kiedyś takie chece miałem z jakąś solidną Hilti. 

Tak się to robi Fox w Polsce...

Jakbym miał narzędzia tak jak Wy tam na Zachodzie to bym promy kosmiczne robił...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, Grzegorz7 said:

A tak w ogóle wpadacie czasami z zadumę nad tym całym wiązaniem zapraw i betonów?

Ot takie cudo natury.

Ostatnio robiłem przebitkę w fundamencie na kanalizę. 

Potężne otwory pilotujące i młot udarowy... Ledwo dało radę.

A wydawać by się mogło, że beton taki sobie bo z lat PRL`u...

 

Geigerem sprawdź ten beton.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2020 o 23:32, szymon1977 napisał:

Co spier.łem?

Zycie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Kiedyś takie chece miałem z jakąś solidną Hilti.

Kiedyś stosowałem do do tego rodzaju prac w domu markowe narzędzia. Przekonałem się jednak, że tańsze są w zupełnosci wystarczające. Do wykonania otworu o fi = 12 cm w zbrojonym betonie kupiłem koronkę no name wzmacnianą węglikiem spiekanym i młoto-wiertarkę udarową Euroteca. Koronka wytrzymała tylko tę jedną pracę. Eurotec-a używam już około 8 lat, ale stosuję do niego markowe oprzyrządowanie. Np. ostatnio kupiłem wiertło do betonu Hitachi o długości ok. 50 cm i fi = 22 mm. I takie połączenie spisuje się świetnie.

Jeszcze dwie uwagi. Kiedyś używałem prawie wyłącznie narzędzi ręcznych, ponieważ uważam, że ich precyzja jest najlepsza. 20 lat temu otwór o fi = 15 cm wykułem ręcznie przecinakami i młotkami 1 i 6 kg. Teraz 75 % prac w domu wykonuje przy pomocy elektronarzędzi. Po prostu siła rąk słabnie. 

Chcę także uczulić innych majsterkowiczów na używanie w czasie tych prac środków ochrony osobistej. Nie jest to może zbyt wygodne, ale konieczne. Do większości prac używam wysokiej jakości gogli ochronnych - ma ich kilka różnych par oraz rękawic ochronnych - tych mam również kilka par, nawet takie, które mogę bezpiecznie używać przy elektronarzędziach. Używam też słuchawek nausznych oraz półmasek - w zależności od rodzaju robót - zwykłych przeciwpyłowych z zaworkiem i profesjonalnej z wymiennymi filtrami. Uczulam wszystkich na ochronę własnego zdrowia i zachęcam do stosowanie tego rodzaju środków. 

I jeszcze jedno mieszkam w Polsce.☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jackk napisał:

Geigerem sprawdź ten beton.

I myślisz, że mnie zaskoczyłeś?

A... posiadam DP-66.

Znajomi już zbadali swoje chałupy... ?

Beton akurat jest "czystszy" od cegły wypalanej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drobnych prac wystarczy solidna młotkowiertarka, ale do dużych średnic można wypożyczyć otwornicę.

Jak budowałem dom nie miałem jeszcze planów na przyłącza mediów. Dlatego musiałem ręcznie za pomocą przecinaka i młota wykuć dziurę w betonie o średnicy circa 20cm i głębokości 45cm

Ale wtedy nie było jeszcze wypożyczalni elektronarzędzi.

 

 

 

 

32 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

I myślisz, że mnie zaskoczyłeś?

Ciebie nikt nie zaskoczy. Jesteś najlepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fox733 napisał:

Dlatego musiałem ręcznie za pomocą przecinaka i młota wykuć dziurę w betonie o średnicy circa 20cm i głębokości 45cm

Za pomocą młotka i przecinaka to można w piaskowcu kuć...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzysz w swoje możliwości. Kiedyś ludzie  piramidy budowali...

Mój ś.p, teść potrafił przenieść dwie butle z tlenem i gazem oraz 50m węży na odległość kilkudziesięciu metrów. Wszystko na raz.

Takich ludzi już chyba nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzejemy się po prostu. Ja kiedyś 100kg dałem radę, teraz przy 10kg zastanawiam się, od której strony się zabrać.

1 godzinę temu, Zyzol napisał:

Chcę także uczulić innych majsterkowiczów na używanie w czasie tych prac środków ochrony osobistej. Nie jest to może zbyt wygodne, ale konieczne.

Tak!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki ochrony to podstawa, kiedyś w suficie piwnicy wierciłem pod kotwę fi10mm  i nie szło .Zdjąłem okulary ochronne by się przyjrzeć o co kaman  i w tym momencie gorący opiłek wpadł mi do oka. Dwa tygodnie opatrunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szymon1977 napisał:

Ja kiedyś 100kg dałem radę, teraz przy 10kg zastanawiam się, od której strony się zabrać.

Dzięki! Dowartościowałeś mnie! ?

Jeszcze teraz mogę dźwignąć jednorazowo 30 do 50 kg bez problemów. W zależności od samopoczucia w danym dniu, ale kobiet do łóżka już na rekach nie układam. Bo nadal kocham takie o pełnych kształtach. ? Ze strona nadal nie mam problemu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fox733 napisał:

Środki ochrony to podstawa, kiedyś w suficie piwnicy wierciłem pod kotwę fi10mm  i nie szło .Zdjąłem okulary ochronne by się przyjrzeć o co kaman  i w tym momencie gorący opiłek wpadł mi do oka. Dwa tygodnie opatrunek.

Dwadzieścia lat temu w upał układałem wełnę mineralną. Drogi oddechowe chroniłem prostą maseczką przeciwpyłową. Teraz przypuszczam, że miało to bardzo negatywny skutek dla mojego zdrowia.

I przykład niemal z ostatnich dni. Ciąłem kątownik z aluminium szlifierką kątową. Wziąłem do ręki zabezpieczonej rękawiczką ochronną niewłaściwy koniec i poparzyłem sobie palec, bo rękawiczka wykonana była ze skóry i tkaniny syntetycznej. Ta ostatnia stopiła się od wysokiej temperatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zyzol napisał:

Jeszcze teraz mogę dźwignąć jednorazowo 30 do 50 kg bez problemów.

30 spoko, ale 50? Gdybym nie musiał to nie podjąłbym próby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, Zyzol - układałeś. Nową wełnę z paczki, gdzie te zewnętrzne papiurki się solidnie trzymają.

Wyobraź sobie zdejmowanie/ likwidację takiej wełny, która zamontowana była na poddaszu jakieś 30 lat wcześniej.

Zabezpieczony byłem bardzo dobrze, zarówno gęba, jak i reszta ciała. Oddechowo przeszło bez problemów, natomiast choćbym miał i 20 rąk - i tak by nie wystarczyło, aby się wszędzie podrapać.

Dramat.

......

 

Szymon tu biadoli o jakiejś dziurze, co to roboty jest na dwie godziny, używając na przykład kleju do płyt gipsowych.

Ja mam wyzwanie takie:

Ułożyć w sypialni kafelki heksagonalne, postawić wannę, prysznic i dwie umywalki. Tak! W sypialni na piętrze domu. Właścicielka się głupich folderów naoglądała i kombinuje. Ale, póki dobrze płaci...

Na razie wyciąłem stary parkiet pod te cholerne fafelki i dzisiaj będę robił wzmocnienie pod wannę, aby baba z całym tym majdanem nie wpadła do pokoju na pierwszym piętrze.

Robię zdjęcia. Gdy skończę - zamieszczę.

 

 

Chyba, że spierdolę na maksa - wtedy nie zamieszczę???.

 

Ps - a przedwczoraj jechałem z moim bratem do szpitala, bo mu drzazga z parkietu wbiła się w oko. Będzie żył!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Ty, Zyzol - układałeś. Nową wełnę z paczki, gdzie te zewnętrzne papiurki się solidnie trzymają.

Wyobraź sobie zdejmowanie/ likwidację takiej wełny, która zamontowana była na poddaszu jakieś 30 lat wcześniej.

Zabezpieczony byłem bardzo dobrze, zarówno gęba, jak i reszta ciała. Oddechowo przeszło bez problemów, natomiast choćbym miał i 20 rąk - i tak by nie wystarczyło, aby się wszędzie podrapać.

Dramat.

Potrafię to zrozumieć. Mikroskopijne cząsteczki wełny dosłownie stały wówczas w powietrzu, a na odkrytych częściach ciała miałem gruba warstwę wełnianego kurzu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Chyba, że spierdolę na maksa - wtedy nie zamieszczę???.

To nie fair - ja zamieściłem. 

28 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Szymon tu biadoli o jakiejś dziurze, co to roboty jest na dwie godziny...

Malutki jestem, to mam malutkie problemy.

29 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

...drzazga z parkietu wbiła się w oko.

O cholera!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A! Przypomniałem sobie. To okropieństwo usuwałem u teściowej mojego byłego szefuńcia. Bardzo sympatyczna i kochana starsza pani, która (czy chciałem, czy nie chciałem) - już od wczesnych godzin porannych poiła mnie pastisem w ilościach straszliwych.

Pani innych alkoholi nie uznawała, a moją odmowę (pierwszego dnia) potraktowała prawie jak obrazę majestatu.

No to cza było chlać, co przy tej akurat pracy mocno mnie znieczulało na miliardy szklanych igiełek. Natomiast, gdy "żółte" przestawało działać...?...?...

 

Ps - mam tu miłego koleżkę - Tadeusza, zwanego "Tadziem Bez Ucha".

Usuwał kiedyś stary, mocno już zniszczony, dębowy parkiet. Dla niewiedzących: gdy się taka klepka rozpęknie wzdłuż, można się tym bez mała ogolić.

No i Tadzik łupał ten parkiet, używając do tego "klucza od miasta", czyli sporego łomu. Nagle (że się tak wyrażę) - Trzask!!!??, prask! - Tadzinek leży na podłodze, a obok niego leży jego wierne ucho. 

Pozbieraliśmy Tadka, ucho do foliowego wora - i do szpitala. Przyszyli, bo byliśmy szybko.

 

Ale i tak został już na zawsze Tadkiem Bez Ucha.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Tak! W sypialni na piętrze domu. Właścicielka się głupich folderów naoglądała i kombinuje.

To się nazywa po nie naszemu bedroom ensuite.

Poczekaj Jacku jeszcze z 20 lat i sam będziesz chciał takie coś mieć.

Wygodna sprawa.

Roboty nie zazdroszczę bo trzeba się dobrze w tym fachu pozapierd... Mój brat rodzony w Niemczech tym się ima i już mu kolanka i kręgosłup dają się we znaki.

Grosz dobry ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amator 2b

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.