Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie do wokalu Eminence delta pro 12 4ohm plus Stx D.12.800.8TI


Skokus 2006
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w trakcie robienia sobie „nietypowo” wyglądającej paczki pod wokal. W załączniku zdjęcia, tego co póki co zmaściłem. Ma to być pod wokal na próby mojego zespołu. Ma być wyraźny środek, czysty, aby móc uwypuklić detale instrumentu głosowego. Póki co „wygrzewam” głośniki na Spotify ;) 

Zwrotnica jakaś zupełnie podstawowa, kondensator 4,7 cewka hmmm . Z zestawu dwudrożnego tonsila pochodzi całość. Wg mnie pięknie się podzieliło pasmami środka. Natomiast sybylianty typu S mnie wkurzają. Śpiewam po polsku więc wiadomo dużo tego skrzeczenia jest w polskim języku. Przy głosce T też zaczyna już być nienaturalnie. Uwaga mam wersje 4 ohmową tego Eminence, 8 ohm stx. Blachy Perkusyjne brzmią szeleszcząco jak w altusach, czego nie znoszę. Czy da się to jakoś wyeliminować ? Obciąć pasmo od góry. Samą górkę? Czy te głośniki tak mają? Powiem tak,  środek brzmi „rewelacyjnie” bo brzmi duuużo czyściej i równiej od Kempton by FBT których używam na codzień i cały zestaw jest dużo głośniejszy, dynamiczny i bardziej naturalny ale tylko po środku. Muszę odejmować wysokie na -5db żeby było miło w odsłuchu, w moim przypadku nie odcina średnich wiec pewnie coś koło 10khz wzwyż jest brzydko. Nie ma dziur w paśmie. 
Dlatego rozważam... 

a) obcięcie najwyższego pasma

b) zakup „lepszego” drivera 

c) obcięcie pasma i dodanie czegoś co przetwarza naturalnie coś w granicach od 7-20khz.

w sumie moje pytanie się sprowadza do tego czy stx skrzeczy na górze?

Przesyłam „bezsensowny” link jak to brzmi 

I kilka fotek 

4386F5D9-73E5-428F-A378-BDEA89B25C32.jpeg

88E8638F-60B9-4AD3-80C2-295BCC2B6590.jpeg

49A3593F-3118-4CE5-9766-BF7D65E1C981.jpeg

D70CED7B-09FB-44E2-B9DF-21763A3D269D.jpeg

98D48094-70CB-4570-B16B-F0845AA03BA0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze ostatnia opcja....

mam wzmacniacz Crown cdi 2000 z wbudowanym DSP. Mogę podzielić kanały na bi amp. Można dość dokładnie equalizować oraz crossować obcinać pasma pomiędzy głośniki, jako bym użył zestawu jako „aktywny” Taki typu Bi amp. Co myślicie o takich wariacjach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz lepszy driver dopasuj efektywność, bo jeśli Eminence jest "na golasa",

to sama różnica pomiędzy nimi to ok 10 dB więc już masz przerąbane.

Zacznij od wstawienia w układ drivera dwóch rezystorów:

https://www.poweraudio.pl/rezystor-ceramiczny-20-watt-5-60-ohm-p-1135.html       ten szeregowo

https://www.poweraudio.pl/rezystor-ceramiczny-20-watt-2-70-ohm-p-1127.html      a ten równolegle

do samego głośnika wg rysunku tuż nad tabelką do liczenia:

http://sengpielaudio.com/calculator-Lpad.htm         a kondensator daj lepiej 3,9 uF, może nawet

jeszcze mniej, jak ma być tylko I rząd. Jakby było jeszcze za dużo góry to sobie policz z tabelki.

To, co zapodałem jest dla 8 Ohm i 12 dB tłumienia.

Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.