Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z kablem zasilającym..


Alex81

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

...po co się udzielasz w takich wątkach?

Bo skoro autor zapytał, to poinformowałem jakie są fakty. 

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Jeśli kable nie mają dla ciebie znaczenia...

Znaczenie kabli dla mnie pomijam, a skoro autor zapytał, to poinformowałem jakie są fakty. 

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

...ludzie chcą się powymieniac informacjami na ich temat. Zgoda?

Zgoda, więc skoro autor zapytał, to poinformowałem jakie są fakty. 

-----

2 godziny temu, Audiolubny napisał:

Nawet nauka jest po części wiarą.

Po części tak... no i są tacy, co nie wierzą, że 2+2=4, Ziemia jest okrągła, a ich wrażenia słuchowe obarczone są "błędem" badanym przez psychoakustykę. Sory, ale biorąc pod uwagę wiedzę teoretyczną i możliwości  praktycznych doświadczeń przeciętnego użytkownika audio, to ma on do wyboru wiedzę naukową przyjąć, albo wyjść na idiotę.

-----

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

...super kabli które masz oczywiście w swoim systemie. 

Nie pisałem, że mam je w systemie, ani że są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2020 o 08:00, 5z0p3n napisał:

I prosimy już któryś raz daj fotki tych super kabli które masz oczywiście w swoim systemie.

Chyba będzie kłopot, bo Pan Szymon długo miał ten system w stopce, ale niedawno usunął. Były tam jakieś w stu procentach plastikowe kolumienki i dwie(!) prościutkie marketowe miniwieże. Moim zdaniem moderacja powinna jakoś zadbać o usuwanie takich trolli siedzących tu od rana do nocy całymi latami (prawie 8 tys. komentarzy), bo duża część wchodzących na forum to ludzie młodzi, czy bez doświadczenia w audio, albo jedno i drugie. I czytanie podobnych fantazji wprowadza ich w błąd, widzę to nieraz w komentarzach, czasem pewnie na długie lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez to.spacer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam po co toczyć dalej tę jałową dyskusję i udowadniać sobie nawzajem jedynie słuszne racje skoro autor tego tematu już go rozwiązał. Czy nie należałoby pozaprzedmiotową dyskusję przenieść do innego, godnego wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie dzieci w dziale hifi wątek audiomity, tam możecie spróbować uzasadnić swoją rację.

22 godziny temu, to.spacer napisał:

wprowadza ich w błąd

Przypominając zatajane przez Was fakty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie tylko forum to też jest właśnie źródło takiej wiedzy dla tych młodych ludzi którzy rozpoczynają swoją przygodę więc to ja przeczuwam że to nie chodzi o wiek Szymona tylko o jego po prostu skrajne podejście jeżeli on nie sprawdzał żadnego kabla wie że nie ma różnicy no to z nim nie ma po prostu dyskusji realnej dyskusji. Mówił że ma jakieś kable drogie kable też tych kabli nikt nie widział. dobrze pamiętam jak sam jakiś czas temu wybierał z tym dla siebie z tego co pamiętam to chyba nawet ja mu wspominałem o tym Onkyo które obecnie ma czy tam miał. Fora czy w ogóle cały internet no niestety takich ludzi będzie miał więc to mi to nie przeszkadza myślę że tobie też nie najgorzej jest jeżeli trafi na to taka osoba która realnie chce poznać jakąś opinię czegoś się dowiedzieć. A tu du..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, 5z0p3n napisał:

...jeżeli trafi na to taka osoba która realnie chce poznać jakąś opinię czegoś się dowiedzieć.

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, to mu szczerze i uczciwie odpowiedz jakie są fakty: sieciówka teoretycznie grać nie może, w praktyce granie sieciówek nie zostało potwierdzone, ale Twoim zdaniem sieciówki grają. Wypożycz i posłuchaj, tylko pamiętaj, że wrażenia bez potwierdzenia ślepym testem, pozbawione są jakiejkolwiek wartości. A skoro oszukujesz ukrywając niewygodne dla Ciebie fakty, to nie płacz, że ktoś szczery i uczciwy je przypomina.

23 minuty temu, 5z0p3n napisał:

...jeżeli on nie sprawdzał...

Ja przypominam fakty, i nigdy nie argumentuję własnym widzimisię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon  ja czytam ogólnie forum, ale ostatnio moją uwagę zwróciły wątki dotyczące wszelkiej maści  kabli, a w szczególności twoj bunt przeciwko tym co kable słyszą. Uczestniczysz w każdym wątku, nawet kiedyś mieliśmy okazję wymienić kilka odmiennych zdań ze sobą, ale tam chodziło o kable głośnikowe. Twoim powtarzającym się stwierdzeniem to jest ..."zjawisko psychoakustyczne"...  Testów kabli nie chcesz robić bo twierdzisz, że to bzdura, ok twoje zdanie. Ale tym samym udowadniasz, że nie masz doświadczenia w temacie.  Przypuszczam, że badania odnośnie w/w zjawisk psychoakustycznych tez nie są twojego dzieła. Tak  że  stoisz pomiędzy tymi co robili testy kabli w domu, a tymi co przeprowadzali badania. Fakt, że druga grupa to pewnie inżynierowie dysponujący odpowiednim zapleczem, ale i Ci pierwsi coś też w kierunku zdobycia doświadczenia zrobili. Ja kiedyś tez bawiłem się tymi sieciówkami, zresztą pisałem wcześniej o tym.  Były to kable drogie i bardziej drogie. Na szczęście były wypożyczone, a zachowanie rozsądku i odrobinę zimnej krwi w czasie testów pozwoliło mi na zaoszczędzenie sporo kasy. Dlatego z własnego doświadczenia wiem, ze nie każdy jest podatny na sugestie sprzedawcy i marketingu, a  co za tym idzie to ja proponuje właśnie na własnej skórze, a raczej uszach sprawdzać czy słychać czy nie. A do tego  ta cala zabawa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, to mu szczerze i uczciwie odpowiedz jakie są fakty: sieciówka teoretycznie grać nie może, w praktyce granie sieciówek nie zostało potwierdzone, ale Twoim zdaniem sieciówki grają. Wypożycz i posłuchaj, tylko pamiętaj, że wrażenia bez potwierdzenia ślepym testem, pozbawione są jakiejkolwiek wartości. A skoro oszukujesz ukrywając niewygodne dla Ciebie fakty, to nie płacz, że ktoś szczery i uczciwy je przypomina.

Ja przypominam fakty, i nigdy nie argumentuję własnym widzimisię.

Po raz kolejny powtarzam:

- w praktyce granie zostało potwierdzone czy to u mnie czy innych kolegów tutaj choćby na forum

- robiłem ślepe testy. Przypominam zaprosiłem Cie. Przywieź wzmacniacz, w ramach rozpoznania zostaje u mnie. I sam przepinaj. Uwierz że wybiorę specjalnie takie kable na których ten test nie będzie trwał długo.

Szymon uważa że głośnikowe i interkonekty też nie grają. Miałem kiedyś tańszy system , pokroju tego Szymonowego ale kabli nigdy badziewnych nie miałem. Interkonkt i głośnikowe były tez odpowiednio dobrane. Wówczas zakup sieciówki był bez sensu. Ale teraz już nie jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Po raz kolejny powtarzam:

- w praktyce granie zostało potwierdzone czy to u mnie czy innych kolegów tutaj choćby na forum

- robiłem ślepe testy. Przypominam zaprosiłem Cie. Przywieź wzmacniacz, w ramach rozpoznania zostaje u mnie. I sam przepinaj. Uwierz że wybiorę specjalnie takie kable na których ten test nie będzie trwał długo.

Szymon uważa że głośnikowe i interkonekty też nie grają. Miałem kiedyś tańszy system , pokroju tego Szymonowego ale kabli nigdy badziewnych nie miałem. Interkonkt i głośnikowe były tez odpowiednio dobrane. Wówczas zakup sieciówki był bez sensu. Ale teraz już nie jest.

 

Szymon przyjedzie, poprzepina kable i stwierdzi, że tani chinczyk był najlepszy spośród reszty, zmienił diametralnie dzwiek na duży plus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 20:08, 5z0p3n napisał:

Dla Ciebie gra tak samo.

Przy tym zostańmy.

Zgadzasz się? Możesz otworzyć piwo i wyczilowac? Masz 18 lat?

Tu jest sedno sprawy. Szanujmy siebie i swoje opinie i tyle. Jeden slyszy, drugie nie. Jedni slysza kable nawet USB a czesc, którzy slysza sieciówki czy glosnikowe tych USB nie slysza. 

Tak samo jak jedni widza, ze kolka na obrazku sie ruszaja a inni nie. Inni jeszcze wiedza, ze to zludzenie. Po co sie klocic o takie pierdoly. 

Jedno jest pewne...wydawac na kable sieciowe czy usb wieksze kwoty to poprostu bzdura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bukaj napisał:

Szymon przyjedzie, poprzepina kable i stwierdzi, że tani chinczyk był najlepszy spośród reszty, zmienił diametralnie dzwiek na duży plus ?

 

No to już jego sprawa jakie wnioski wyciagnie. Jeśli sam stwierdzi że słyszy różnice to będzie mu głupio się przyznać. Jeśli się nie przyzna a ja w ślepym teście Poznań który to kabel teoretycznie lepszy to jego wzmacniacz jest mój ?

34 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Tu jest sedno sprawy. Szanujmy siebie i swoje opinie i tyle. Jeden slyszy, drugie nie. Jedni slysza kable nawet USB a czesc, którzy slysza sieciówki czy glosnikowe tych USB nie slysza. 

Tak samo jak jedni widza, ze kolka na obrazku sie ruszaja a inni nie. Inni jeszcze wiedza, ze to zludzenie. Po co sie klocic o takie pierdoly. 

Jedno jest pewne...wydawac na kable sieciowe czy usb wieksze kwoty to poprostu bzdura. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dokładnie tak. 

Ja jeszcze czekam, wieczorkiem coś otworze :):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Jedno jest pewne...wydawac na kable sieciowe czy usb wieksze kwoty to poprostu bzdura.

Popieram.Lub innaczej-przejście ze zwykłych ósemek czy komputerowych iec na w miarę porządne przewody to na mój słuch ogromny przeskok w jakości dźwięku.

Natomiast przejście z przewodu który kosztował np. 1000 na taki który kosztuje 3000 nie powoduje tak dużej zmiany jak by sugerowała cena.Miałem kiedyś siatkę przewodów na miesiąc testów od jednego z naszych producentów więc wiem co piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Po raz kolejny powtarzam:

- robiłem ślepe testy.

A ja jechałem seryjnym Polonezem 190km/h.

4 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Szymon uważa że...

Nie wmawiaj publicznie w moje usta tego, co Ty sam piszesz. Zwłaszcza, że to co ja uważam jest bez znaczenia.

4 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Przypominam zaprosiłem Cie. Przywieź wzmacniacz...

Wzmacniacza nie postawię, bo choć jestem sceptykiem, to grania kabli wykluczyć nie mogę. Ale skoro Ty tak bardzo grania kabli jesteś pewien, to może postawisz swój?

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Jeśli sam stwierdzi że słyszy różnice będzie mu głupio się przyznać. ...

Już wielokrotnie pisałem, ja słyszę różnice nawet jak nic w systemie nie zmieniam. Słyszałem także zmianę brzmienia wywołaną przez niepodłączony w tor korektor graficzny. Nie jest mi głupio się przyznać, bo tak po prostu działa ludzki słuch.

-----

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Tak samo jak jedni widza, ze kolka na obrazku sie ruszaja a inni nie. Inni jeszcze wiedza, ze to zludzenie. Po co sie klocic o takie pierdoly. 

Dopóki ktoś nie wmawia, że kółka na rysunku się ruszają bo on sły... przepraszam bo on widzi, to faktycznie nie ma się o co kłócić. A jeśli ten ktoś namawia innego do pobrania za milion dolców rysunku z kręcącymi się kółkami, to kłócić się nawet należy.

BTW ja raz widzę, że kółka się kręcą, a raz że nie - taka to wiarygodność obserwacji poczynionych kudzkimi zmysłami.

-----

5 godzin temu, vade napisał:

...bunt przeciwko tym co kable słyszą.

Ja się buntuję przeciwko ukrywaniu w dyskusji faktów, a nie przeciwko czyjemuś słyszeniu. A fakty nie podważają słyszenia, tylko je tłumaczą.

5 godzin temu, vade napisał:

Testów kabli nie chcesz robić bo twierdzisz, że to bzdura...

Wprost przeciwnie! W teście bardzo chętnie chciałbym uczestniczyć - bzdurą natomiast jest traktowanie opisu wrażeń że zwykłego odsłuchu jako testu.

5 godzin temu, vade napisał:

...nie masz doświadczenia w temacie.  Przypuszczam, że badania odnośnie w/w zjawisk psychoakustycznych tez nie są twojego dzieła.

Oczywiście. Szanuję doświadczenie bardziej doświadczonych i więdzę mądrzejszych. Nie czuję się na siłach by pociwstawić się specjalistom.

5 godzin temu, vade napisał:

...ja proponuje właśnie na własnej skórze, a raczej uszach sprawdzać czy słychać czy nie. A do tego  ta cala zabawa?

Tak, tylko jak się kogoś do zabawy namawia, to powinno się poinfirmować jakie są fakty, a nie je bezczelnie ukrywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Poloneza to pierniczysz głupoty... była seryjna fabryczna wersja z silnikiem Fiata Argenta 2.0 w dohc i spokojnie tym dało się i 205 polecieć... nigdy nie zapomnę tej wycieczki.. ul Zemborzycka w Lublinie ja kumpel polonez i... akacja przy krawędzi jezdni a na liczniku brak skali.... dopiero jak się zatrzymaliśmy to do nas dotarło że to była głupota na maksa... jak ktoś miał opony z dętką to wie jak często to gu...no pękało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

Co do tego Poloneza to pierniczysz głupoty...

Nie. Jak chcesz, a jesteś w stanie zrozumieć kilka podstawowych motoryzacyjnych faktów, to Ci na Bocznicy wytłumaczę, dlaczego to możliwe.

7 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

...była seryjna fabryczna wersja z silnikiem Fiata Argenta 2.0 w dohc...

A 190km/h było w 1.6SLE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

.

Wprost przeciwnie! W teście bardzo chętnie chciałbym uczestniczyć - bzdurą natomiast jest traktowanie opisu wrażeń że zwykłego odsłuchu jako testu.

Oczywiście. Szanuję doświadczenie bardziej doświadczonych i więdzę mądrzejszych. Nie czuję się na siłach by pociwstawić się specjalistom.

Tak, tylko jak się kogoś do zabawy namawia, to powinno się poinfirmować jakie są fakty, a nie je bezczelnie ukrywać.

Ad1 Przecież dostałeś propozycję testów i to bodajże z zakładem. Jaki problem? Bierzesz wzmacniacz pod pachę, a po wszystkim     wracasz z dwoma do domu. Albo i nie. To jest hazard, który ogromnie  uzależnia. Wygrasz raz będziesz chciał więcej. Przegrasz  będziesz chciał się odegrać.  Tak czy owak trzeba zachować zimną krew. 

Ad2  Naukę i ludzi nauki trzeba szanować.Tak mawiał pewien  profesor u mnie  na uczelni. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale trzeba też uszanować ludzi, którzy robią coś dla siebie, dla zabawy, dla poprawienia samopoczucia, dla chęci wyróżnienia się, dla hobby, dla pokazania się, dla .....................

Ad3 Tutaj myślę, że jak ktoś przystępuje do tej zabawy to jest świadomy tego co robi. Nie świadomie ryzykować np. dwa, trzy tysiące?  Hmm.  Nikt tutaj nic nie ukrywa. Dzisiaj dostęp do przynajmniej podstawowej wiedzy z większościowi dziedzin jest w zasięgu    telefonu. Oczywiście do tej wiedzy zaliczyć trzeba fora dyskusyjne, na których ludzie wymieniają poglądy, doświadczenia itd.  Myślę, że  Twoim błędem jest to ,iż  próbujesz zbyt nachalnie poinformować o faktach opierając się na dwóch, trzech  argumentach  zaczerpniętych z internetu. Do tego dokładasz jakieś historie o kablach, które posiadasz, a których nikt nie widział.  Chcesz ja rzekomo sprzedać, ale nie przyjmujesz propozycji pokazania co chcesz sprzedać nawet na priv. To źle wpływa na wiarygodność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że nie ma sensu tu więcej pisać. 

Ja wolę robić jednak coś innego.

Temat uważam za wyczerpany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vade napisał:

To źle wpływa na wiarygodność.

Pan Szymon kiedyś w jakimś wątku chwalił się sercowymi podbojami na dyskotekach. Po czym ktoś zauważył, przy takiej ilości komentarzy nie jest to trudne, że weekendowe wieczory spędza przecież przed komputerem. Poskarżył się moderacji i wątek zniknął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, to.spacer napisał:

Pan Szymon kiedyś w jakimś wątku...

A poza przypier...laniem się do mojej osoby, to jakieś argumenty na zaprzeczanie faktom naukowym macie?

-----

13 godzin temu, vade napisał:

...jak ktoś przystępuje do tej zabawy to jest świadomy tego co robi

Osoba świadoma (pomijam nawet poprawność jej świadomości) nie pyta czy sieciówki grają.

13 godzin temu, vade napisał:

Nikt tutaj nic nie ukrywa. 

Jak ktoś mówi, że sieciówki grają pomijając, że teoretycznie jest to niemożliwe, praktycznie nie potwierdzone, a jego obserwacje obarczone są wynikającym z zasady działania ludzkiego słuchu błędem, to ukrywa prawie wszystko.

13 godzin temu, vade napisał:

Przecież dostałeś propozycję testów i to bodajże z zakładem. Jaki problem?

Za daleko, a hazardu nie lubię. Jak ktoś chętny w Lancashire lub okolicach, to ja jestem chętny baaardzo.

13 godzin temu, vade napisał:

Naukę i ludzi nauki trzeba szanować.Tak mawiał pewien  profesor u mnie  na uczelni. Oczywiście zgadzam się z tym. Ale trzeba też uszanować ludzi, którzy robią coś dla siebie, dla zabawy, dla poprawienia samopoczucia, dla chęci wyróżnienia się, dla hobby, dla pokazania się, dla .....................

Nie neguję Waszej satysfakcji. Ale Wy negujecie fakty naukowe. Więc nie mów o szacunku.

-----

2 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Temat uważam za wyczerpany. 

Został wyczerpany po moim pierwszym wpisie, więc nie wiem po co się przez 3 strony miotacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

 

Osoba świadoma (pomijam nawet poprawność jej świadomości) nie pyta czy sieciówki grają.

Jak ktoś mówi, że sieciówki grają pomijając, że teoretycznie jest to niemożliwe, praktycznie nie potwierdzone, a jego obserwacje obarczone są wynikającym z zasady działania ludzkiego słuchu błędem, to ukrywa prawie wszystko.

Za daleko, a hazardu nie lubię. Jak ktoś chętny w Lancashire lub okolicach, to ja jestem chętny baaardzo.

Nie neguję Waszej satysfakcji. Ale Wy negujecie fakty naukowe. Więc nie mów o szacunku.

Świadomość to wiedza, którą posiadamy, a nikt się z nią nie rodzi poprostu nabywamy ja z czasem. 

Ty chyba gdzieś ze Śląskiego jesteś o ile mnie pamięć nie myli.

Szymon Twój styl dyskusji to odnoszenie się do fragmentów zdań wyciętych  z kontekstu, oczywiście tych fragmentów, które tobie odpowiadają. Bo dalej nic na temat kabli  którymi obdarzył Cie twój podejrzewam wymyślony bogaty kolega. Tak swoją drogą gdyby ten kolega istniał i sprezentował Ci te kable to twoje zachowanie w tym momencie jest poniżej krytyki. Raz , że chcesz je sprzedać choć to prezent dwa  określasz je mianem , że zacytuje " nikt tego gówna nie chce kupić ". Jeżeli jemu i tobie na nich nie zależy to sprezentuj je komuś Ty. No chyba, ze chcesz na nich zarobić.

Przeczytaj tylko ze zrozuminiem moje wszystkie wpisy na temat kabli  szczególnie sieciowych. 

Podsumowując jeżeli 1977 to rok twoich narodzin to czas zacząć dorastać. 

Pozdrawiam

bez odbioru .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vade napisał:

Świadomość to wiedza, którą posiadamy, a nikt się z nią nie rodzi poprostu nabywamy ja z czasem. 

A więc ktoś kto pyta, czy sieciówki grają, jest dopiero przed uświadomieniem.

Godzinę temu, vade napisał:

...Twój styl dyskusji to odnoszenie się do fragmentów zdań wyciętych  z kontekstu...

Cytuję z obszernej całości te fragmenty, do których się odnoszę, a to nie ma na nic wspólnego z wyrywaniem z kontekstu. Zamiast marudzić, polecam nauczyć się i zrozumieć jak i po co jest "cytowanie selektywne". 

Godzinę temu, vade napisał:

...chcesz je sprzedać choć to prezent...

Ja je dostałem, ale to nie był prezent. Sam powiedział "jak chcesz to możesz je sprzedać, ja nie wiem ile to warte". 

Godzinę temu, vade napisał:

Przeczytaj tylko ze zrozuminiem moje wszystkie wpisy na temat kabli  szczególnie sieciowych. 

Chyba się nie spodziewasz, że skoro w tym wątku jedyne co robisz to czepianie się mojego nicka, to ja w zamian będę przeszukiwać całe Forum, bo może gdzieś indziej napisałeś coś sensownego ma temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon te 190km/h to ciagle na jedynce czy wrzuciales dwojke w Polonezie?

Dobre to byly maszyny, uktra szybkie z niesamowitym systemem naglosnienia - idealnie kable roznicowal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, file-moon napisał:

Szymon te 190km/h...w Polonezie?

 

22 godziny temu, szymon1977 napisał:

Jak chcesz, a jesteś w stanie zrozumieć kilka podstawowych motoryzacyjnych faktów, to Ci na Bocznicy wytłumaczę, dlaczego to możliwe.

 

7 godzin temu, szymon1977 napisał:

A poza przypier...laniem się do mojej osoby, to jakieś argumenty na zaprzeczanie faktom naukowym macie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty masz ? W wątku obok w którym także bierzesz udział kolega wrzucił wykres na którym zmieniano kable i ponownie mierzono kolumny. Okazuje się że odczyt jest inny. Jak się do tego odniesiesz? 

Przytaczasz fizyczne aspekty a prawdę mówiąc widać że fizykiem nie jesteś. Gadasz w kółko o psychoakustyce i braku oddziaływania kabli a nawet ich nie sprawdziłeś. Zachowujesz się po prostu jak dzieciak. O ile inni sceptycy po prostu są sceptykami i takich szanuje, mają swoje zdanie, o tyle ty trolujesz i rozsiewasz informacje mimo braku ich weryfikacji. Zastanawiam się czy Twój system jest aż tak słaby? Aż tak nie jesteś z niego zadowolony ze szukasz aprobaty na forum? Takiego zainteresowania twoja osobą? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

W wątku obok w którym także bierzesz udział kolega wrzucił wykres...

...i tam też mądrzejsi ode mnie go skomentowali. Znów ukrywasz niewygodne dla Ciebie pół prawdy.

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Zachowujesz się po prostu jak...

 

23 godziny temu, szymon1977 napisał:

A poza przypier...laniem się do mojej osoby, to jakieś argumenty na zaprzeczanie faktom naukowym macie?

Nawet w tej kwestii się mylisz, bo to nie ja podbudowuję swoją samoocenę i przekonanie o jakości posiadanego sprzętu, wątpliwej jakości spostrzeżeniami.

Ps.

- wykres został zweryfikowany tam, gdzie został zamieszczony, 

- mój system jest słaby, dlatego o nim nie piszę,

- zamiast kabli sprawdziłem za to jak bezwartościowe jest wnioskowanie czegokolwiek w oparciu o wrażenia dźwiękowe (np kiedyś ustawiłem sobie najprzyjemniejsze brzmienie korektotem, który nie był wpięty w tor), 

- Ty i kilku Słyszących zbieracie lajki za pyskowanie do mnie, więc nie mów nic o szukaniu aprobaty,

Ogólnie rzecz biorąc, to w każdym zdaniu się mylisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psps.

- ale to nie swój system "poprawiam" kablami, więc nie mów nic o braku zadowolenia. 

Nawet pyskować mądrze i zgodnie z prawdą nie potrafisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja jestem super zadowolony ze swojego systemu. 

I na prawdę moim celem nie jest przekonywanie cię o słuszności czy wartości wymiany kabli. Nie absolutnie. Nie zależy mi

 

Teraz bardziej irytuje mnie twoje podejście do tego. "Nie słuchałem ale wiem że nie ma". No po prostu odpuść. 

Ustalmy że nie bierzesz udziału w takich wątkach a ja nie jak to uważasz "przyp...... się do twojej osoby."

Jeśli chce porozmawiać z kimś o kablach to po prostu nie mam ochoty widzieć twoich anty postów. Zgoda? Uczciwa oferta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Teraz bardziej irytuje mnie twoje podejście do tego. "Nie słuchałem ale wiem że nie ma".

Nie mąć! To nie moja wiedza wyklucza granie sieciówek, a fakty naukowe. Mając świadomość, jak mało wiarygodne są obserwacje poczynione za pomocą słuchu, nie czuję się na siłach, aby fakty naukowe podważać.

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Jeśli chce porozmawiać z kimś o kablach to po prostu nie mam ochoty widzieć twoich anty postów.

To sobie załóż blog albo piszcie na priv. Jest jeszcze jedna opcja, w dziale Klub załóżcie "Klub słyszących kable". A skoro piszesz na publicznym forum dyskusyjnym, to swoją pisaninę wystawiasz na publiczną dyskusję.

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Uczciwa oferta. 

Oferty dopiero pół: napisałeś co chcesz, a nie napisałeś co w zamian. 

Godzinę temu, 5z0p3n napisał:

Zgoda?

Dobrze się czujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 5z0p3n napisał:

Dalsza dyskusja z tobą nie ma sensu. 

Wielce prawdopodobne że przy gównianym sprzęcie nawet druty zamiast kabli grają podobnie . Na pewno przy tezie że kable nie grają  można zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy ?

Jedyne czego nie rozumiem to że ktoś wydaje za kable tyle co za klocki ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.