Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z kablem zasilającym..


Alex81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gila mniej co kto "slyszy" i na co wydaje. 

Ale wypowiedzi tych slyszacych sieciówki to zazwyczaj istny kabaret. 

Poziom wypowiedzi pozbawiony logiki czy kultury niestety razi. Zazwyczaj tacy ludzie sa tez mniej wiarygodni bez wzgledu na temat, o ktorym pisza. 

Proponuje podejsc do kabli zasilania, bezliecznikow, czy stolikow za trylion petrodolarow wnoszacych nasz system na kosmiczny poziom z dystansem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Fizycznie nie jest mozliwe

1. scena

2.double mono

3. pokój

To 1 jest za linią bazy - to definicja z audio

to 2 może być mylnie uznawane za 3D

Odnośnie 3 - odbicia to zwykle 80% fali (energetycznie) docierającej do miejsca odsłuchu.

Zależy od wytłumienia, ale fala przy głośnikach jest kulista i poprzeczna (tak jak z powierzchni drgającej), dalej  - zwykle to 1,5 - 2 metry już interpretujemy ją jako płaską i podłużną (czyli gradient przyrostu energii jest zgodny z kierunkiem rozchodzenia się fali) .Zależy na jaką odległość strojony jest zestaw głośnikowy.

Podwójne mono przy przeciwfazie może być zinterpretowane (bo słuch jest omylny i sobie dopowie większość) jako fałszywe stereo - bywało, że również sam temu uległem.

Nie atakujcie kolegi, please.

6 godzin temu, porlick napisał:

Równie dobrze możesz pisać, że nalezy skoczyć z dachu

Wybacz @porlick, ale tę powyższą sugestię Ty zgłaszasz  - nie @Bukaj

39 minut temu, Huberto1984 napisał:

wypowiedzi tych slyszacych sieciówki to zazwyczaj istny kabaret

Owszem. Mają tupet jak taran. Nie lubię szowinistów i fanatyków.

Przynajmniej masz i dystans do całego zagadnienia i umiar w jego wyrażaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

1. scena

2.double mono

3. pokój

To 1 jest za linią bazy - to definicja z audio

to 2 może być mylnie uznawane za 3D

Odnośnie 3 - odbicia to zwykle 80% fali (energetycznie) docierającej do miejsca odsłuchu.

Zależy od wytłumienia, ale fala przy głośnikach jest kulista i poprzeczna (tak jak z powierzchni drgającej), dalej  - zwykle to 1,5 - 2 metry już interpretujemy ją jako płaską i podłużną (czyli gradient przyrostu energii jest zgodny z kierunkiem rozchodzenia się fali) .Zależy na jaką odległość strojony jest zestaw głośnikowy.

Podwójne mono przy przeciwfazie może być zinterpretowane (bo słuch jest omylny i sobie dopowie większość) jako fałszywe stereo - bywało, że również sam temu uległem.

Nie atakujcie kolegi, please.

Sugerujesz, że zmiana kabla sieciowego spowodowała zmianę fazy w jednym z kanałów wzmacniacza stereo, do którego doprowadzono sygnał mono?

 Z sygnału mono doświadczyłeś "sceny"?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Nie granie ale wpływ kabli zasilających na brzmienie. Kilkanaście lat temu czytałem o tym z uśmiechem na ustach do czasu aż dostałem taki do testów. Od tego momentu wiem że mniej lub bardziej wpływają na brzmienie, kwestia tylko dobrać odpowiednie i jak najmniej na to wydać. 

Szanuję Cię bardzo. Wiele czytałem twoich wątków na forum i też mi pomogły w wyborze sprzętu. Wiem też co posiadasz jaką masz listwę zasilającą i jakie posiadasz przewody zasilające(Gigawatt PF2 MK2 z LC2 MKIII+).  Być może coś już zmieniłeś itp. Z całym szacunkiem to co posiadasz trochę kosztuje i może mieć jakiś  wpływ na dźwięk ale pisanie takich bzdur że przewód  z Ali robi takie czary mary:

12 godzin temu, Bukaj napisał:

 Doszła scena 3d, wybrzmienia , których przedtem nie słyszałem. 

 

12 godzin temu, Bukaj napisał:

Słychać scenę 3d, nawet na stacjach radiowych Mono. Wiadomo jak mono gra, płasko, co nie można powiedzieć o stereo,bo tu zawsze jest scena . A tu taka niespodzianka.  

Od razu takie coś się wychwytuje. 

Miałem na odsłuchu Gigawatt PF-1e + LC-1 EVO. Jednak stwierdziłem że narazie wolę dołożyć do elektroniki.  Naprawdę ciężko mi było usłyszeć różnicę być może w moim systemie się nie sprawdziła i nie muszę iść do Laryngologa bo słuch mam dobry ?

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

doświadczyłeś "sceny" ?

Sam tego nie lubię, muszę mieć dźwięk na klatę. Nie słyszałem. 

Przy dziwacznych ustawieniach dopuszczam równie dziwaczne reakcje fizjologiczne organizmu.

Na pewno też aktywizacja psychoruchowa poprawia koncentrację.

Przecież omawiamy efemeryczne urojenia - zobaczymy, jak się to rozwinie . Lubię poezję, byle oryginalną.

PS.

Ambientu nie słucham, chyba że po to żeby sobie popatrzeć (ale wtedy nie słucham, tylko patrzę) na skaczące membrany, jak przy Biosphere , np.Oi1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
dodatki

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Oskar09 napisał:
14 godzin temu, Bukaj napisał:

 Doszła scena 3d, wybrzmienia , których przedtem nie słyszałem. 

 

14 godzin temu, Bukaj napisał:

Słychać scenę 3d, nawet na stacjach radiowych Mono. Wiadomo jak mono gra, płasko, co nie można powiedzieć o stereo,bo tu zawsze jest scena . A tu taka niespodzianka.  

Od razu takie coś się wychwytuje. 

Miałem na odsłuchu Gigawatt PF-1e + LC-1 EVO. Jednak stwierdziłem że narazie wolę dołożyć do elektroniki.  Naprawdę ciężko mi było usłyszeć różnicę być może w moim systemie się nie sprawdziła i nie muszę iść do Laryngologa bo słuch mam dobry ?

To jak najbardziej normalne, bo jak sieciówka ma zróżnicować zawartość kanałów, skoro za nią są: wspolne trafo, mostek prostowniczy, wspólny zestaw kondensatorów, z którego oba kanały pobierają ten sam prąd? To przecież fizycznie i logicznie niemożliwe. 

A może ktoś z wierzących w cudowne sieciówki podejmie dialog i opisze, dlaczego to, co napisałem powyżej jest nieprawdą i wytlumaczy, dlaczego?

Tylko bardzo proszę, beż "bo tak słyszę", tylko jasno i rzeczowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, porlick napisał:

tylko jasno i rzeczowo.

a to  "ja to słysze" to nie jest jasno i rzeczowo ?  ?

 

co w tym jest niejasnego ?

 

? :d ? ? ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, porlick napisał:

To przecież fizycznie i logicznie niemożliwe

Potraktuj przewód sieciowy jako filtr dolno przepustowy RLC. Wyobraź sobie, że dla bardzo wysokich częstotliwości trafo sieciowe i filtry RC za nim to pikuś. Wchodzą RFI z sieci do wzmaka, cdka czy daca jak nóż w masło. Oczywiście do dwóch kanałów. Przewód sieciowy może te wysokie częstotliwości filtrować. Kwestia do wyjaśnienia to jak wysokie częstotliwości zakłóceń degradują dźwięk w tych klockach i jakie częstotliwości filtruje sieciówka. Są tu techniczni niech policzą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Sam tego nie lubię, muszę mieć dźwięk na klatę. Nie słyszałem. 

Przy dziwacznych ustawieniach dopuszczam równie dziwaczne reakcje fizjologiczne organizmu.

Na pewno też aktywizacja psychoruchowa poprawia koncentrację.

Przecież omawiamy efemeryczne urojenia - zobaczymy, jak się to rozwinie . Lubię poezję, byle oryginalną.

PS.

Ambientu nie słucham, chyba że po to żeby sobie popatrzeć (ale wtedy nie słucham, tylko patrzę) na skaczące membrany, jak przy Biosphere , np.Oi1

Proszę Cię, autosugestia i efekt placebo to się da wytłumaczyć...
Mogę jeszcze uwierzyć w poprawę niskich tonów, tam trzeba mocy i wymiana jakieś "sznurówki" na porządny kabel powinien pomóc zasilaczowi wzmacniacza na dostarczenie odpowiedniego prądu do końcówek mocy. O ile nie jest to wzmacniacz w klasie A.


Kiedyś kilku kolegom w wzmacniacze montowałem tz. "poszerzenie bazy stereo" pomysł zaczerpnięty nie pamiętam skąd a dział tak jak w niektórych boomboxach "wide stereo". Efekt był niezaprzeczalny, koledzy zadowoleni. Ale to była mocna ingerencja w wzmacniacz.
Tylko ktoś kto nie ma pojęcia o budowie sprzętu audio może powiedzieć, że z materiału monofonicznego dzięki kablowi zasilającemu uzyskał efekt 3D i scenę...

16 minut temu, MariuszZ. napisał:

Potraktuj przewód sieciowy jako filtr dolno przepustowy RLC. Wyobraź sobie, że dla bardzo wysokich częstotliwości trafo sieciowe i filtry RC za nim to pikuś. Wchodzą RFI z sieci do wzmaka, cdka czy daca jak nóż w masło. Oczywiście do dwóch kanałów. Przewód sieciowy może te wysokie częstotliwości filtrować. Kwestia do wyjaśnienia to jak wysokie częstotliwości zakłóceń degradują dźwięk w tych klockach i jakie częstotliwości filtruje sieciówka. Są tu techniczni niech policzą ?

Skonfrontuj pojemność kabla sieciowego, jakiegokolwiek nawet za pierdylion dolarów z pojemnościami które występują w zasilaczach. Porównaj indukcyjność uzwojeń transformatorów z indukcyjnością dowolnego kabla zasilającego.
Wierz, że za mostkiem Gretza jest 100 Hz ( gdy w sieci mamy 50Hz )? Te 100Hz jest wygładzane pojemnościami od kilku mikrofaradów wzwyż. I praktycznie we wszystkich wzmacniaczach mocy na tym się kończy zasilacz, wyprostowane i wygładzone napięcie zasila bezpośrednio końcówki mocy. Im wyższa częstotliwość tym trudniej jest jej się przebić.
I zauważ, że nie jest mowa o zakłóceniach tylko o poprawie sceny czy wręcz uzyskanie jej z monofonicznego sygnału, o poprawie wybrzmień, o poprawie niskich rejestrów itd. Ani słowa nikt nie wspomina o zakłóceniach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była już o tym mowa- zakłócenia to usterka do usunięcia, a nie powód do audio-orgazmu.

Wierzący piszą, że wymiana okablowania to "dopieszczanie" systemu, gdy już cała reszta jest maksymalnie dobrana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Proponuje podejsc do kabli zasilania, bezliecznikow, czy stolikow za trylion petrodolarow wnoszacych nasz system na kosmiczny poziom z dystansem...

Ja tez polecam nie wierzyc w bajki ze podróbki z aliexpress, gdzie siedzi zwykly drut jak mozna sie przekonać. Tak mysle czy przypadkiem Bukaj sobie jaj nie robi. Chinski kabel ze zwyklym drutemw w srodku zmienia mu mono w 3d...takich kosmicznych bzdur jeszcze tu nie bylo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Skonfrontuj pojemność kabla sieciowego, jakiegokolwiek nawet za pierdylion dolarów z pojemnościami które występują w zasilaczach. Porównaj indukcyjność uzwojeń transformatorów z indukcyjnością dowolnego kabla zasilającego.
Wierz, że za mostkiem Gretza jest 100 Hz ( gdy w sieci mamy 50Hz )? Te 100Hz jest wygładzane pojemnościami od kilku mikrofaradów wzwyż. I praktycznie we wszystkich wzmacniaczach mocy na tym się kończy zasilacz, wyprostowane i wygładzone napięcie zasila bezpośrednio końcówki mocy. Im wyższa częstotliwość tym trudniej jest jej się przebić.
I zauważ, że nie jest mowa o zakłóceniach tylko o poprawie sceny czy wręcz uzyskanie jej z monofonicznego sygnału, o poprawie wybrzmień, o poprawie niskich rejestrów itd. Ani słowa nikt nie wspomina o zakłóceniach...

No właśnie. Nikt nie wspomina o zakłóceniach, a to główny winowajca, że coś w muzyce jest nie tak. Poza tym jeżeli chodzi o wielkości pojemności w kablu to fakt, że są niewielkie w porównaniu do tych w filtrach RC zasilacza powoduje, że kabel filtruje część RFI. W lepszej jakości zasilaczach bocznikuje się duże pojemności małymi własnie w celu lepszej filtracji zakłóceń o wyższych częstotliwościach. Myślę, że we wzmacniaczach ma to mniejsze znaczenie niż w CDkach czy DACach ale nie podejmuję się teoretyzowania. Sam fakt, że mniej zakłóceń dostaje się do układu jest wartością dodaną, a świadomość tego wycisza niepokój w świadomości pozwalając lepiej skoncentrować się na muzyce ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nikt nie wspomina o zakłóceniach...

Wprost przeciwnie, wspomina się o nich bardzo często. Tylko jeśli są zakłócenia na słyszalnym poziomie, to jako usterki techniczne się je po prostu usuwa, a nie delektuje nimi traktując jako atuty audiofilskich gadżetów. A sugestii jakoby zakłócenia mogły wpływać na "plankton, scenę i czarne tło" kultura osobista nie pozwoli mi skomentować.

21 minut temu, MariuszZ. napisał:

...świadomość tego wycisza niepokój w świadomości pozwalając lepiej skoncentrować się na muzyce ? 

Spokój ducha to mam ja, bo nie słyszę zakłoceń bez wydania worka pieniędzy na bzdety.

21 minut temu, MariuszZ. napisał:

Sam fakt, że mniej zakłóceń dostaje się do układu jest wartością dodaną, a świadomość tego...

To raczej próba poradzenia sobie z brakiem świadomości, że to nic nie zmienia. No bo ślepy test potwierdzający, że poprawa nie leży w sferze psychiki a w akustyce, nie został na razie wykonany.

To walka z problemem, którego nie ma. Równie dobrze mógłbyś kolumny przyozdobić czerwonym migającym światłem, żeby nie wylądował na nich helikopter czy jakieś inne UFO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Tylko jeśli są zakłócenia na słyszalnym poziomie, to jako usterki techniczne się je po prostu usuwa, a nie delektuje nimi traktując jako atuty audiofilskich gadżetów. A sugestii jakoby zakłócenia mogły wpływać na "plankton, scenę i czarne tło" kultura osobista nie pozwoli mi skomentować.

Kultura? Co ona ma z merytoryczną dyskusją? Chyba, że planujesz znowu szydzić i wyzywać od "złotouchych". Nie wzrusza mnie taki ton. Jeżeli nie widzisz powiązania między tzw. czarnym tłem, a zakłóceniami "szumowymi" czy sceny z zakłóceniami "fazowymi" to naprawdę będzie ci trudno cokolwiek wytłumaczyć. 

Usterki techniczne? Szymonek! Zakłócenia są w sprawnych urządzeniach! Szum jest zakłóceniem, wiesz co to jest SNR, czego funkcją jest dynamika? Gdzie ty żyjesz? Co to za Matrix? 

Popatrz na zdjęcie mojego wzmacniacza. Kondensator małej pojemności pomiędzy masą sygnału na wejściu wzmacniacza, a PE (ziemią). To nie jest likwidowanie usterki. To jest audio higiena. Takie same funkcje może spełniać przewód zasilający odpowiednio skonstruowany. Będzie filtrował wysokoczęstotliwościowe zakłócenia RFI od strony zasilacza. To nie jest jego funkcja ale można to tak interpretować rozpatrując zakłócenia RFI. Nie wpływają te zakłócenia na pracę wysokoczęstotliwościowych obwodów DACa czy CDka? Udowodnij ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, MariuszZ. napisał:

No właśnie. Nikt nie wspomina o zakłóceniach, a to główny winowajca, że coś w muzyce jest nie tak. Poza tym jeżeli chodzi o wielkości pojemności w kablu to fakt, że są niewielkie w porównaniu do tych w filtrach RC zasilacza powoduje, że kabel filtruje część RFI. W lepszej jakości zasilaczach bocznikuje się duże pojemności małymi własnie w celu lepszej filtracji zakłóceń o wyższych częstotliwościach. Myślę, że we wzmacniaczach ma to mniejsze znaczenie niż w CDkach czy DACach ale nie podejmuję się teoretyzowania. Sam fakt, że mniej zakłóceń dostaje się do układu jest wartością dodaną, a świadomość tego wycisza niepokój w świadomości pozwalając lepiej skoncentrować się na muzyce ? 

 

Duże pojemności bocznikuje się w celu uniknięcia oscylacji z powodu pasożytniczych indukcyjności.
Filtry RC to tylko w lampowych wzmacniaczach ( może w przedwzmacniaczach ), dobry zasilacz to zasilacz z jak najmniejszą rezystancją wewnętrzną a dodanie R temu nie sprzyja.

Filtry RFI stosuje się np. do falowników ( przemienników częstotliwości ) i mają za zadanie nie tyle co filtrowanie zakłóceń z sieci a ograniczenie dostawania się zakłóceń do sieci produkowanych właśnie przez np. falownik.

5 minut temu, MariuszZ. napisał:

Kultura? Co ona ma z merytoryczną dyskusją? Chyba, że planujesz znowu szydzić i wyzywać od "złotouchych". Nie wzrusza mnie taki ton. Jeżeli nie widzisz powiązania między tzw. czarnym tłem, a zakłóceniami "szumowymi" czy sceny z zakłóceniami "fazowymi" to naprawdę będzie ci trudno cokolwiek wytłumaczyć. 

Usterki techniczne? Szymonek! Zakłócenia są w sprawnych urządzeniach! Szum jest zakłóceniem, wiesz co to jest SNR, czego funkcją jest dynamika? Gdzie ty żyjesz? Co to za Matrix? 

Popatrz na zdjęcie mojego wzmacniacza. Kondensator małej pojemności pomiędzy masą sygnału na wejściu wzmacniacza, a PE (ziemią). To nie jest likwidowanie usterki. To jest audio higiena. Takie same funkcje może spełniać przewód zasilający odpowiednio skonstruowany. Będzie filtrował wysokoczęstotliwościowe zakłócenia RFI od strony zasilacza. To nie jest jego funkcja ale można to tak interpretować rozpatrując zakłócenia RFI. Nie wpływają te zakłócenia na pracę wysokoczęstotliwościowych obwodów DACa czy CDka? Udowodnij ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ma na celu eliminowanie zakłóceń i zapobieganiu pasożytniczych sprzężeń i potencjalnych wzbudzeń się układu, ponieważ masa nie jest elektrycznie połączona z obudową. Połączenie z obudową masy (GND) która jest uziemiona mogłoby powodować niekorzystne pętle masy.
Nie ma to nic wspólnego z osiągnięciem poprawy brzmienia, sceny i tym podobnych.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Filtry RFI stosuje się np. do falowników ( przemienników częstotliwości ) i mają za zadanie nie tyle co filtrowanie zakłóceń z sieci a ograniczenie dostawania się zakłóceń do sieci produkowanych właśnie przez np. falownik.

No właśnie ale te zakłócenia są w sieci bo nie każdy falownik czy inny zakłócacz ma filtr RFI i nie każde urządzenie audio ma tenże filtr więc wielce prawdopodobne, że urządzenia są narażone na te zakłócenia. 

6 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

To ma na celu eliminowanie zakłóceń i zapobieganiu pasożytniczych sprzężeń i potencjalnych wzbudzeń się układu, ponieważ masa nie jest elektrycznie połączona z obudową.

No to byłem blisko ?... bo eliminowanie zakłóceń. Dzięki za wyjaśnienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MariuszZ. napisał:

Udowodnij ?

Znam się mniej na tym od Ciebie, a udowodni Ci ktoś, kto zna się lepiej... o już to zrobił. Ja mogę ze swojej strony jedynie zaproponować ślepy test. Przy czym ponieważ praktycznie nie da się wykazać nieistnienia, to Ty się musisz mu poddać i wykazać istnienie wpływu na brzmienia. A na razie to teoretycznie wykluczone a w praktyce nie potwierdzone, więc pozostaje w sferze bajek, baśni i legend.

1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

Dzięki za wyjaśnienie ?

No właśnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

o już to zrobił

Nie. Nie zrobił. Dowód miał być nt. wpływu zakłóceń RFI na pracę wysokoczęstotliwościowych obwodów urządzeń audio. Kalasanty wyjaśnił rolę małego C między masą, a PE we wzmacniaczu. 

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ty się musisz mu poddać i wykazać istnienie wpływu na brzmienia

Poddałbym się chętnie tylko gdzie, jak, kiedy i po co? Dyskusja to jedno, a parcie na dowody to inna sprawa. Może gdyby była okazja to bym skorzystał z ciekawości i dla funu. Te drobnostki jakie ja stosuję, w moim systemie, a które dla ciebie są na pograniczu audiovoodoo dają mi wymierne, bo słyszalne korzyści. Nie potrzebuję robić z siebie pajaca i słuchać w opasce na oczach by się upewniać czy aby na pewno coś w systemie poprawiają. Poza tym ciągle mam wrażenie, że ślepy test rozumiany twoimi kategoriami nie jest ślepym testem. Daj jakiś mądry link doczytam. Wydaje mi się, że w ślepym teście powinno brać udział więcej osób niż jedną. To zabawa statystyką nie indywidualnymi predyspozycjami jednostki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MariuszZ. napisał:

Poddałbym się chętnie tylko gdzie, jak, kiedy i po co?

Mogę Cie zaprosić do siebie, no ale na moim sprzęcie podono nie ma to sensu.

9 minut temu, MariuszZ. napisał:

Dyskusja to jedno, a parcie na dowody to inna sprawa.

Dowody na coś, co na razie istnieje tylko w paranaukowych hipotezach? 

10 minut temu, MariuszZ. napisał:

...słyszalne...

Dźwięki to wrażenia powstające w mózgu nie tylko z fali akustycznej, dlatego dwa dźwięki mogą się różnić nawet, gdy fala akustyczna jest bez zmian.

12 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie potrzebuję robić z siebie pajaca i słuchać w opasce na oczach...

Potrzebujesz... chyba, że jesteś przybyszem z innej planety, a Twoje odbiorniki fal dźwiękowych, działają na odmiennych zasadach od ludzkiego słuchu.

15 minut temu, MariuszZ. napisał:

Wydaje mi się, że w ślepym teście powinno brać udział więcej osób niż jedną.

Wydaje Ci się, możesz sam poddać się próbie 100 razy. To nawet lepsze, bo wyklucza wpływ różnic pomiędzy osobnikami.

17 minut temu, MariuszZ. napisał:

To zabawa statystyką...

Ponieważ nie skonstrukowano miernika wrażeń powstających w Twoim mózgu, a teorie naukowe wykluczające Twoją racje bezpodstawnie negujesz, to jedynym wyjściem jest statystyka i praktyczny test zakończony powodzeniem w powiedzmy 95/100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Oskar09 napisał:

Szanuję Cię bardzo. Wiele czytałem twoich wątków na forum i też mi pomogły w wyborze sprzętu. Wiem też co posiadasz jaką masz listwę zasilającą i jakie posiadasz przewody zasilające(Gigawatt PF2 MK2 z LC2 MKIII+).  Być może coś już zmieniłeś itp. Z całym szacunkiem to co posiadasz trochę kosztuje i może mieć jakiś  wpływ na dźwięk ale pisanie takich bzdur że przewód  z Ali robi takie czary mary:

 

Miałem na odsłuchu Gigawatt PF-1e + LC-1 EVO. Jednak stwierdziłem że narazie wolę dołożyć do elektroniki.  Naprawdę ciężko mi było usłyszeć różnicę być może w moim systemie się nie sprawdziła i nie muszę iść do Laryngologa bo słuch mam dobry ?

Pozdro

Nie miałem tego kabla więc się nie wypowiem natomiast przekonałem się u siebie jak w pewnym moim zestawie kabel za 7 PLN okazał się nie gorszy od takiego uznanego za 9600PLN. Kiedyś też kabel zasilający za 300PLN okazał się u mnie lepszy od takiego za 6500PLN. 

Obecne głośnikowe za 300PLN okazały się lepsze od takich uznanych za 14800PLN. 

Tak więc jak u siebie nie sprawdzę to się nie wypowiadam a z mojej praktyki wynika że cena nie jest wyznacznikiem jakości. 

 

Listwę PF2 mk2 z LC-2 MK3 sprzedałem. Szukam tańszej alternatywy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szymon1977 napisał:

Wydaje Ci się, możesz sam poddać się próbie 100 razy. To nawet lepsze, bo wyklucza wpływ różnic pomiędzy osobnikami.

No chyba nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z punktu widzenia organizatora testu audio, oczywistym jest, żeby zaprosić na taki test jak najwięcej osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dalej nie rozumiem czemu jedna osoba miałaby podlegać testowi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Ja tez polecam nie wierzyc w bajki ze podróbki z aliexpress, gdzie siedzi zwykly drut jak mozna sie przekonać. Tak mysle czy przypadkiem Bukaj sobie jaj nie robi. Chinski kabel ze zwyklym drutemw w srodku zmienia mu mono w 3d...takich kosmicznych bzdur jeszcze tu nie bylo

Kilka lat temu sprzedałem kabel Audioquest Colorado. Było kompletne opakowanie i faktura zakupu. Grał rewelacyjnie. Później kupiłem taki sam i kaplica. Kolejne 2 i nowa wersja Earth - to samo. 

Znalazłem zdjęcia tego pierwszego i okazało się że nie był oryginalny. Jeden szczegół - inaczej zrobiony frez wtyczek z tyłu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muda44 napisał:

Kilka lat temu sprzedałem kabel Audioquest Colorado. Było kompletne opakowanie i faktura zakupu. Grał rewelacyjnie. Później kupiłem taki sam i kaplica. Kolejne 2 i nowa wersja Earth - to samo. 

Znalazłem zdjęcia tego pierwszego i okazało się że nie był oryginalny. Jeden szczegół - inaczej zrobiony frez wtyczek z tyłu. 

Twierdzisz że podróba Audioquesta grała świetnie, a oryginał do bani?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Dalej nie rozumiem czemu jedna osoba miałaby podlegać testowi. 

Bo wystarczy jak jedna osoba potwierdzi, że słyszalna przez nią po zmianie sieciówki różnica brzmienia, powstaje w sferze akustyki a nie psychiki. Próba musi być wielokrotnie powtórzona, bo masz 50% szansy trafienia. A wciągając do badań głucholca jak ja, zmniejsza szanse na korzystny dla złotouchów wynik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Twierdzisz że podróba Audioquesta grała świetnie, a oryginał do bani?

Dokładnie . Porównanie było ze Stereovoxem HDSE  i ten Colorado był pod każdym względem lepszy . Więcej powietrza , mikro detali , lepsza wyrazistość ale i lepsza barwa . Lepsza dynamika , niżej rozciągnięty bas .

Później ten sam HDSE w kilku innych systemach porównywałem z innymi , org Colorado / Earth i różnica była w druga stronę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

A wciągając do badań głucholca jak ja, zmniejsza szanse na korzystny dla złotouchów wynik.

No właśnie. Jedna osoba "głucha" lub o "wybitnym" słuchu w teście jednoosobowym zakłamie wynik badania. Potrzeba wiele osób żeby uwiarygodnić test ale tu też jest pułapka bo 99% populacji słyszy słabo w porównaniu do 1% słuchowych geniuszy, którzy słyszą "prawdę", tylko że 1% to za mało by potwierdzić inny wynik niż ten wynikający ze statystyki. Jeżeli to jest nielogiczne to proszę wytłumacz słabszemu ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczyłem już wiele razy: robisz 100 prób. Jeśli udzielisz sto prawidłowych odpowiedzi, to znaczy że faktycznie Twój kabel zmienia brzmienie.

Twój post jest logiczny, ale tu nie chodzi o sprawdzenie czy 99% społeczeństwa jest głucholcami, tylko czy sieciówka faktycznie wpływa na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Potraktuj przewód sieciowy jako filtr dolno przepustowy RLC.

Wyobraź sobie, że dla bardzo wysokich częstotliwości trafo sieciowe i filtry RC za nim to pikuś.

Wchodzą RFI z sieci do wzmaka, cdka czy daca jak nóż w masło. Oczywiście do dwóch kanałów.

Przewód sieciowy może te wysokie częstotliwości filtrować.

Kwestia do wyjaśnienia to jak wysokie częstotliwości zakłóceń degradują dźwięk w tych klockach i jakie częstotliwości filtruje sieciówka.

Sprawdzenie @Bukaj zrobił.

Ale po nim nikt nie sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MariuszZ. napisał:

99% populacji słyszy słabo w porównaniu do 1% słuchowych geniuszy

Zwazywszy na to, ze 99% tu piszacych ma wiecej niz 20lat to zapewne kazdy ma wieksze lub mniejsze ubytki sluchu. Co za tym idzie, slyszenie jakiegos ulamka decybela po zmianie kabla zasilania to jest mission impossible.

No, ale jak komus sie scena otwiera w 3D nawet w radio mono po zmianie kabelka to co tu dyskutowac  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.

Wszystko co opisałeś, to domysły.

Skoro ktoś sam na sobie sprawdza to niestety nawet uwzględniając logikę intuicjonistyczną, jest to wbrew niej.

Przy braku obserwatora nie zaangażowanego w badanie i sprawdzenie wynik nie podlega ocenie  - prawda ,fałsz, czy cokolwiek innego.

Nie ma znaczenia.

8 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Tak mysle czy przypadkiem Bukaj sobie jaj nie robi.

Sprawdzenie polega na tym, jak konwersacja wypadnie  a nie na tym, że coś się dzieje faktycznie.

Zamilkł pod naporem argumentów.

Już nie słyszy 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.