Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z kablem zasilającym..


Alex81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, xetras napisał:

To nie wątek o mnie EOT

:Przecież to nie ma znaczenia - do zabezpieczenia wkładkami topikowymi zalicznikowymi mam dojście, ale to nieistotne- dalej plomby, licznik wymieniany w cyklu 7-letnim.

Nie mam problemu, dlatego nie o mnie.

Problem w tym, że @Bukaj od soboty 10.07 przestał się odzywać. Co poniekąd typowe jest dla forum  w letnim sezonie.

Bardziej spektakularne jazdy szły.

Pytałem o średnice bo zastanawiam się czy kiedykolwiek widziałem większy przekrój  przewodu ochronnego w powszechnie stosowanych przewodach i kablach ...
Nijak nie mogę sobie wyobrazić analogii do przewodów kanalizacyjnych ?. Czy aby na pewno chodziło Ci o przewody kanalizacyjne? O rurach słyszałem, przewodów nie widziałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kalasanty Ciaputko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na umowie z dostawcą energii masz wartość prądu - mieszkanie maksimum to 25 A , 32 A . O ile potrzeba więcej, wtedy raczej jest instalacja trójfazowa.

Przyłącze budynkowe to 50A, 63 A, lub 100 A, przy gęstości obciążeniowej długotrwałej  4A /mm2 rozkładanej na poszczególne fazy i obwody  - uzyskujesz dopuszczalne minimalne wartości pól przekrojów - czyli w praktyce to było do maksimum  - 5 razy 6 mm2. 

 Projektant oraz wykonawca i konserwator sieci jest odpowiedzialny za odpowiedni do szacowanego obciążenia dobór przekrojów.

 

Przewód jak nazwa wskazuje jest od wody i od wodzenia, Ciebie na manowce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wyczerpać temat - najgrubsze z jakimi miałem do czynienia to OPD,  YDY oraz YKY 5 razy 6 mm2 oraz 4 żyłowy napowietrzny aluminiowy (czyli lekki) "warkocz" AsXsN  4 razy 16 mm2.

Ten napowietrzny możesz widywać, te wcześniej wymienione są w ścianach i w ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Na umowie z dostawcą energii masz wartość prądu - mieszkanie maksimum to 25 A , 32 A . O ile potrzeba więcej, wtedy raczej jest instalacja trójfazowa.

Przyłącze budynkowe to 50A, 63 A, lub 100 A, przy gęstości obciążeniowej długotrwałej  4A /mm2 rozkładanej na poszczególne fazy i obwody  - uzyskujesz dopuszczalne minimalne wartości pól przekrojów - czyli w praktyce to było do maksimum  - 5 razy 6 mm2. 

 Projektant oraz wykonawca i konserwator sieci jest odpowiedzialny za odpowiedni do szacowanego obciążenia dobór przekrojów.

 

Przewód jak nazwa wskazuje jest od wody i od wodzenia, Ciebie na manowce.

 

Godzinę temu, xetras napisał:

Aby wyczerpać temat - najgrubsze z jakimi miałem do czynienia to OPD,  YDY oraz YKY 5 razy 6 mm2 oraz 4 żyłowy napowietrzny aluminiowy (czyli lekki) "warkocz" AsXsN  4 razy 16 mm2.

Ten napowietrzny możesz widywać, te wcześniej wymienione są w ścianach i w ziemi.

Świetnie, dziękuję za obszerną wypowiedz zupełnie zbędną. Zdarzało mi się kłaść grubsze przewody.
Jednak nadal nie odpowiedziałeś na moje pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dowód dla wszystkich, którzy się, ze mnie śmiali, że głupoty pisze, o diametralnym zmianie dźwięku, o scenie, w stacji radiowej podawanej w wersji mono. Proszę Was bardzo. Filmik oryginalny zajmuje niecałe 52mb, musiałem skompresować(zajmuje niecałe 2mb, więc jakość dźwięku już nie taka sama), by specjalnie wrzucić go dla niedowiarków. Podawać maile to wam powysyłam jeszcze inne filmiki z sceną w mono.

Nagrywałem w ciemności, żeby jak najmniej filmik zajmował. 

 

Ps. Przykro mi się zrobiło, jak tak najeżdżacie na mnie.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bukaj napisał:

Tu dowód dla wszystkich, którzy się, ze mnie śmiali, że głupoty pisze, o diametralnym zmianie dźwięku, o scenie, w stacji radiowej podawanej w wersji mono. Proszę Was bardzo. Filmik oryginalny zajmuje niecałe 52mb, musiałem skompresować(zajmuje niecałe 2mb, więc jakość dźwięku już nie taka sama), by specjalnie wrzucić go dla niedowiarków. Podawać maile to wam powysyłam jeszcze inne filmiki z sceną w mono.

Nagrywałem w ciemności, żeby jak najmniej filmik zajmował. 

 

Ps. Przykro mi się zrobiło, jak tak najeżdżacie na mnie.. 

Teraz wiadomo co to jest czarne tło w muzyce.Genialne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Nikonman napisał:

Teraz wiadomo co to jest czarne tło w muzyce.Genialne!

Dowód bardzo Cię boli, ja wiem. Głupio Ci teraz co? Nie ma żadnego czarnego tła, nie siedzę w pustym pokoju, mam obrazy na ścianach, dywan na podłodze. Pokoj mam cały zabudowany szafy, komody, lozko, poduszki. Miejsce praktycznie na góra 2 osoby. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Bukaj napisał:

Dowód bardzo Cię boli, ja wiem. Głupio Ci teraz co? Nie ma żadnego czarnego tła, nie siedzę w pustym pokoju, mam obrazy na ścianach, dywan na podłodze. Pokoj mam cały zabudowany szafy, komody, lozko, poduszki. Miejsce praktycznie na góra 2 osoby. 

Zadam Ci pytanie.
Jaka jest różnica między nagraniem monofonicznym a nagraniem stereofonicznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Zadam Ci pytanie.
Jaka jest różnica między nagraniem monofonicznym a nagraniem stereofonicznym?

Taka, że utwór nagrany jest tylko na kanał lewy, ale może on zostać odtworzony na dwóch kolumnach lewym i prawym. Stereo to oczywiście nagranie na dwa kanały lewy i prawy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bukaj napisał:

Taka, że utwór nagrany jest tylko na kanał lewy, ale może on zostać odtworzony na dwóch kolumnach lewym i prawym. Stereo to oczywiście nagranie na dwa kanały lewy i prawy. 

 

 

Na kanał lewy? A nie prawy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

@Bukaj już Ci pisałem wcześniej daj se spokój bo będą tobie ubliżać, śmiać się, zrobią z Ciebie takiego malutkiego że ledwo od ziemi będziesz widoczny, po prostu zjedzą cię.... 

ps. Do mnie jutro przyjeżdża paczka z Dynavoxem X7000 i kablami sieciowymi Isotek, co do brzmienia nie będę nic pisał za to mogę fotkę wstawić i nic po za tym!!! 
 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Martin Rejek napisał:

będą tobie ubliżać, śmiać się, 

co do brzmienia nie będę nic pisał za to

 fotkę 

O to chodzi.

tzn. o zmianę wyglądu - konieczna jest.

Mi wystarcza granie i muzyka. (Tylko nieliczne przody zagadają tak jak chcę.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

ps. Do mnie jutro przyjeżdża paczka z Dynavoxem X7000 i kablami sieciowymi Isotek, co do brzmienia nie będę nic pisał za to mogę fotkę wstawić i nic po za tym!!! 

Czyli przedstawisz dokladnie wszystko to, co się zmieni, czyli wygląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablopatologia - właściwie czemu nie ?

Po każdej wymianie choćby wzmacniacza jakieś mi zostawały.

Chyba je poprzerabiam na coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martin Rejek napisał:

@Bukaj już Ci pisałem wcześniej daj se spokój bo będą tobie ubliżać, śmiać się, zrobią z Ciebie takiego malutkiego że ledwo od ziemi będziesz widoczny, po prostu zjedzą cię.... 

ps. Do mnie jutro przyjeżdża paczka z Dynavoxem X7000 i kablami sieciowymi Isotek, co do brzmienia nie będę nic pisał za to mogę fotkę wstawić i nic po za tym!!! 
 

Pozdrawiam 

Czyli potwierdzasz, że wymiana kabla sieciowego z przekazu monofonicznego potrafi wydobyć np. scenę 3D?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Czyli potwierdzasz, że wymiana kabla sieciowego z przekazu monofonicznego potrafi wydobyć np. scenę 3D?

Nie, absolutnie z tym się nie zgadzam... to jest akurat bujda na maksa... ale co do zmian w brzmieniu to się zgadzam sam słyszałem na własnych uszach... gdybym tego nie słyszał nie wypowiadałbym się w tym temacie... i kable kupiłbym tylko by polepszyć swoje „EGO” natomiast jest inaczej wiec... 

Dla mnie mono to jest coś takiego jak np. W lewym kanale gra perkusja a w prawym nie, natomiast gitara gra w prawym a w lewym nie to chyba stare „Stereo” o ile się nie mylę... mono to jest dubel na jednym jak i drugim kanale, brak stereofoni, sceny itd. to jest moje rozumowanie jeżeli jest błędne poprawcie mnie... jestem z rocznika 89’ i wychowałem się na Pinkach, Led-ach, Purplach i innych... lata 96-98 zmieniłem gust i słuchałem muzyki pop... dziś mile wracam do tamtych lat w ramach relaksu... Sandra, Enigma, Oldfild, Steve Wonder i wiele zespołów z tamtych lat... dzisiejsze zespoły to nie to co kiedyś... tych nowych słucham do kotleta 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Martin Rejek napisał:

Nie, absolutnie z tym się nie zgadzam... to jest akurat bujda na maksa... ale co do zmian w brzmieniu to się zgadzam sam słyszałem na własnych uszach... gdybym tego nie słyszał nie wypowiadałbym się w tym temacie... i kable kupiłbym tylko by polepszyć swoje „EGO” natomiast jest inaczej wiec... 

Dla mnie mono to jest coś takiego jak np. W lewym kanale gra perkusja a w prawym nie, natomiast gitara gra w prawym a w lewym nie to chyba stare „Stereo” o ile się nie mylę... mono to jest dubel na jednym jak i drugim kanale, brak stereofoni, sceny itd. to jest moje rozumowanie jeżeli jest błędne poprawcie mnie... jestem z rocznika 89’ i wychowałem się na Pinkach, Led-ach, Purplach i innych... lata 96-98 zmieniłem gust i słuchałem muzyki pop... dziś mile wracam do tamtych lat w ramach relaksu... Sandra, Enigma, Oldfild, Steve Wonder i wiele zespołów z tamtych lat... dzisiejsze zespoły to nie to co kiedyś... tych nowych słucham do kotleta 

 

28 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Czyli potwierdzasz, że wymiana kabla sieciowego z przekazu monofonicznego potrafi wydobyć np. scenę 3D?

Scena jest słyszalna , zresztą macie nagrania, ale nie jest ona taka potężną jak na stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bukaj napisał:

 

Scena jest słyszalna , zresztą macie nagrania, ale nie jest ona taka potężną jak na stereo. 

Proszę Cię, niby czego te nagrania mają dowieść? Że zgasiłeś światło w pokoju?
Proponuję Ci poczytać trochę fachowej lektury. I dobrze Ci radzę nie opowiadaj, że dzięki sieciówce z audycji monofonicznej uzyskałeś scenę 3D, choćby w minimalnym stopniu. To jest absurd. Sygnał mono nie zawiera żadnej informacji co do umiejscowienia instrumentów, wokalistów itp.

 

49 minut temu, Martin Rejek napisał:

Nie, absolutnie z tym się nie zgadzam... to jest akurat bujda na maksa... ale co do zmian w brzmieniu to się zgadzam sam słyszałem na własnych uszach... gdybym tego nie słyszał nie wypowiadałbym się w tym temacie... i kable kupiłbym tylko by polepszyć swoje „EGO” natomiast jest inaczej wiec... 

Dla mnie mono to jest coś takiego jak np. W lewym kanale gra perkusja a w prawym nie, natomiast gitara gra w prawym a w lewym nie to chyba stare „Stereo” o ile się nie mylę... mono to jest dubel na jednym jak i drugim kanale, brak stereofoni, sceny itd. to jest moje rozumowanie jeżeli jest błędne poprawcie mnie... jestem z rocznika 89’ i wychowałem się na Pinkach, Led-ach, Purplach i innych... lata 96-98 zmieniłem gust i słuchałem muzyki pop... dziś mile wracam do tamtych lat w ramach relaksu... Sandra, Enigma, Oldfild, Steve Wonder i wiele zespołów z tamtych lat... dzisiejsze zespoły to nie to co kiedyś... tych nowych słucham do kotleta 

Nie ma czegoś takiego jak stare stereo.
Rozwiązaniem jest poczytanie na temat STEREO.
Nie piszę tego złośliwie, zaczerpnięcie wiedzy może uchronić przed wydatkami i wyśmianiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Proszę Cię, niby czego te nagrania mają dowieść? Że zgasiłeś światło w pokoju?
Proponuję Ci poczytać trochę fachowej lektury. I dobrze Ci radzę nie opowiadaj, że dzięki sieciówce z audycji monofonicznej uzyskałeś scenę 3D, choćby w minimalnym stopniu. To jest absurd. Sygnał mono nie zawiera żadnej informacji co do umiejscowienia instrumentów, wokalistów itp.

 

Nie ma czegoś takiego jak stare stereo.
Rozwiązaniem jest poczytanie na temat STEREO.
Nie piszę tego złośliwie, zaczerpnięcie wiedzy może uchronić przed wydatkami i wyśmianiem.

 

Tym, że jest słyszalna scena, dlatego wstawiłem ten filmik... to chyba oczywiste. 

Na zwykłym kablu jest tak jak piszesz , nie ma żadnej sceny nawet, w minimalnym stopniu ,tu się z Tobą zgadzam.

Na tym pytonie różnica przeogromna. Żałuję, że nie kupiłem tych kabli wczesniej. Pozdrawiam!  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Bukaj napisał:

Tym, że jest słyszalna scena, dlatego wstawiłem ten filmik... to chyba oczywiste. 

Na zwykłym kablu jest tak jak piszesz , nie ma żadnej sceny nawet, w minimalnym stopniu ,tu się z Tobą zgadzam.

Na tym pytonie różnica przeogromna. Żałuję, że nie kupiłem tych kabli wczesniej. Pozdrawiam!  

Będę trzymać kciuki za Ciebie... Bardzo błądzisz...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to Pet Shop Boys i Margaret to nie to.

Żeby była "scena" to:

1. nagranie musi  być tak zrealizowane

2. rozstawienie w pokoju nie za szerokie  

3. tylko na głośnikach ją uzyskujemy, a nie na słuchawkach, chyba że na binauralnych nagraniach specjalnie do słuchawek.

Co to jest scena?

Masz linię bazy stereo, czyli pierwszy plan - głośniki czyli przody dają dźwięk "na klatę" - poza pierwszym planem słyszysz też dalsze plany za linią bazy stereo. Do tego konieczna jest separacja instrumentów i ich rewerbacja (pogłos ze studio).

Jak słyszysz dalsze plany  - masz scenę.I tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
dopiski

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bukaj napisał:

Tym, że jest słyszalna scena, dlatego wstawiłem ten filmik...

Zastanawiam się, czy na prawdę można być tak bardzo nie w temacie.

3 godziny temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Będę trzymać kciuki za Ciebie... Bardzo błądzisz...

Obawiam się, że w tym przypadku nic nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, xetras napisał:

Jak słyszysz dalsze plany  - masz scenę.I tyle.

Muszę Cię zmartwić, bo fizycznie nie jest możliwe, aby sygnał dwupunktowy zawierał informacje o wysokości czy odległości do obiektu. O ile kierunek w poziomie określić możemy bardzo dokładnie, to wysokość i odległość w większości jest dziełem ludzkiej wyobraźni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, szymon1977 napisał:

Obawiam się, że w tym przypadku nic nie pomoże.

Dajcie chłopakowi spokój , młody jest , kiedyś obudzi się z przysłowiową ręką w nocniku i będzie pluł sobie w brodę ile czasu stracił na pierdoły kablowe .

Będzie się na zmianę śmiał i wk...ał jak sobie przypomni co tu pisał .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KALIBER napisał:

Dajcie chłopakowi spokój , młody jest , kiedyś obudzi się z przysłowiową ręką w nocniku i będzie pluł sobie w brodę ile czasu stracił na pierdoły kablowe .

Będzie się na zmianę śmiał i wk...ał jak sobie przypomni co tu pisał .

Ja bardziej obawiam się żeby mu nie wciskali cudownych gadgetów za grubą kasę ?
Widać że jest podatny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, szymon1977 napisał:

sygnał dwupunktowy zawierał informacje o wysokości czy odległości do obiektu. O ile kierunek w poziomie określić możemy bardzo dokładnie, to wysokość i odległość w większości jest dziełem ludzkiej wyobraźni. 

A gradient  czoła fali ?

Zlokalizujesz kierunek, nawet gdy jest z tyłu głowy. Po to masz krzywiznę czaszki i małżowiny. Zwykle bez określenia długości fali , ale właśnie o kierunek chodzi.

 

Co do umiejętności percepcji różnicowej sygnałów z lewej i prawej półsfery - różnią się pogłosem i czasem dotarcia do uszu. Układ słuchowy w stanie pobudzenia szczególnie wyczulony jest na ten pierwszy. Dlatego o gradiencie wspomniałem.

 

Umiejętność wyszukania fizycznego (pierwotnego) źródła fali jest niezbędna u myśliwych,  (strzała, miecz, ?pocisk) żeby uniknąć ciosu, śmierci , itd.

Co do ostatniego pojęcia nie mam, czy da sie przed nim uchylić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.