Skocz do zawartości
IGNORED

Tranport plików + dac czy streamer all in one ?


DAWH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Moim zdaniem w sytuacji, gdy i tak ma się pojawić zewnętrzny przetwornik wybrałbym choćby podstawową wersję SOTM SMS-200 Neo i wykupił aplikację Roon. Wygoda użytkowania jest nieoceniona, w przyszłości zawsze można transport rozbudować o zewnętrzny zasilacz. Z punktu widzenia cena/jakość może to być najlepsze rozwiązanie. 

Z gotowych, kompletnych rozwiązań może Mytek Brooklyn Bridge? Przyzwoity przetwornik, wzmacniacz słuchawkowy, spełnia chyba wszystkie wymagania.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

Moim zdaniem w sytuacji, gdy i tak ma się pojawić zewnętrzny przetwornik wybrałbym choćby podstawową wersję SOTM SMS-200 Neo i wykupił aplikację Roon. Wygoda użytkowania jest nieoceniona, w przyszłości zawsze można transport rozbudować o zewnętrzny zasilacz. Z punktu widzenia cena/jakość może to być najlepsze rozwiązanie. 

Z gotowych, kompletnych rozwiązań może Mytek Brooklyn Bridge? Przyzwoity przetwornik, wzmacniacz słuchawkowy, spełnia chyba wszystkie wymagania.

Pozdrawiam,

Michał

Kupując Sotma, zaopatrzyłbym się od razu w zasilacz liniowy. Nawet najtańszy IFi daje dużą poprawę vs orginalny, a kosztuje grosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Arek80 napisał:

Kupując Sotma, zaopatrzyłbym się od razu w zasilacz liniowy. Nawet najtańszy IFi daje dużą poprawę vs orginalny, a kosztuje grosze

Jeśli budżet na to pozwala to zdecydowanie warto dozbroić się od samego początku. Jest jednak spory wybór w zasilaczach więc moim zdaniem warto to przełożyć na osobny etap poszukiwań.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciągu słucham Tidal hifi na Chromecast Audio i czy go włączę po analogu czy przez DACa różnica do CDka nie jest zbyt duża... Zmiana kolumn, wzmacniacza to przepaść, zmiana DACa jest wyczuwalna. Ciekawi mnie jak się ma to tanie cos do innych streamerow bo strona użytkowa jest nie do pobicia. Stabilność 100%, od przynajmniej pół roku żadnego zwisu, zamulenia itp, a wygoda natywnego Tidala idealna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w dalszym ciagu slucham tidala na streamerze heos link hs2. Nie mam co prawda natywnego tidala ale mam chyba cala reszte, a przede wszystkim szybkosc i po kilka aktualizacji rocznie. Sam sie dziwie ze tak dlugo to aktualizuja.  Dzwiek jest bardzo dobry, zmienilem kable zasilajacy i rca na jasne i jest juz b. dobrze. 

Na dzien dzisiejszy szukam jak w temacie ale nie ma pospiechu. To male pudelko jest wystarczajace a kosztuje 1600zl chyba. Na poczatek i na dluzej jest ok. Docelowo policzylem sobie koszt za nowa zabawke jakies 10 tysi. Troche duzo i zastanawiam sie czy jest sens wydac tyle kasy zeby uslyszec lekka poprawe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie albo ca po analogu, albo po optyku przez topping d30. Przepinając wejścia wzmacniacza między dwoma ca grającymi to samo w grupie (analog vs optyk) różnica jest minimalna na korzyść ca+topping. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 11:52, DAWH napisał:

od pioniera wolę już combo Nad C658

Mimo wszystko wydaje mi sie że lepszym rozwiązaniem pod kątem łatwości użytkowania będzie Node 2i 

Miałem Node2i z Reimyo DAP-999EX i kablami odpowiedniej klasy a gram na Yamaha NP-S303 z modem i innym gniazdem zasilającym. 

Miałem też różne strumieniowe Pioneera i Cambridge. Teraz w końcu słucham muzyki a sprzęt działa tak jak chcę i kiedy chcę. 

Yamaha jest stabilna, mega szybka, bezproblemowa i bardzo dobrze gra pliki z dysku wpiętego pod USB. 

Node 2i długo mi startował, często się wieszał a po każdym włączeniu ponad 10 minut indeksował pliki z dysku. 

Raz jak przyjechałem po pracy to sam się włączył i mielił dyskiem który był mocno ciepły. Oddałem go. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk podpięty do routera. Włączenie zasilania Bluesounda stawia wszystko w gotowości w 10 sek. Nic się nie indeksuje i nigdy mi się jeszcze nie zawiesił.  Dłużej bo ok. 60 sek. startuje Pre przygotowując lampki do pracy ? ale ten czas wykorzystuję na przygotowanie odpowiedniego do nastroju napoju. Bo pić coś trzeba nie można podczas słuchania się odwodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta, gram ponad rok na zestawieniu Node2i+zasilacz liniowy po coaxie dac CitroneTubeDac. Postanowiłem podnieść jakość dźwięku poprzez wymianę dac na Pontusa II lub Gustarda R26. Zasięgnąłem języka tu i ówdzie i usłyszałem że z takimi dacami Node2 to cienki streamer, więc zacząłem interesować się Auralicami. Teraz nie wiem czy zostać przy łączonym zestawie np. Auralic Aries1 + te daci czy może all in one w postaci Vega1. Jak się ma taki dac w Vega do Pontusa lub GustkaR26? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.