Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Aria 926 za CXA80 - Atoll czy Naim


andrevtix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Poszukuję wzmacniacza o bardziej ciepłym brzmieniu do kolumn Focal Aria 926 (muzyka to głównie chillout, filmowa,  ale lubię też posłuchać Pink Floyd )  Obecnie słucham tego zestawu na CXA80 a za transport robi Bluesound Node 2i z modyfikacją zasilania. Generalnie szału nie ma  - jest poprawnie ale spodziewam się, że pewnie nawet 50% potencjału tych kolumn nie wykorzystuje.... Starczyło na kolumny, potem przyszedł COVID więc wzmacniacz musiał zostać ale teraz  myślę poważnie nad zmianą. Po poczytaniu trochę opinii większość poleca Atoll IN100 ew. IN200  lub należy rozważyć też NAIM 5si. Budżet jakim dysponuje to ok 5000 zł więc szału ni ma ale liczę, że coś w tych okolicach znajdę. Od razu mówię, że na lampę nie jestem jeszcze gotowy. Co byście polecili ? Oczywiście odsłuchy są najważniejsze ale chciałbym wybrać max 2,3 typy do testów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Atoll IN200 Signature, który uspokoi nieco górę pasma i nada większej lekkości w dźwięku. Naim 5si to bardziej rozrywkowe brzmienie ale również często wybierane przez klientów. Jeśli na lampę nie jesteś jeszcze gotowy to może warto zwrócić uwagę na wzmacniacz hybrydowy typu Vincent SV500 czy SV227. Brzmienie z dobrą podstawą basową, słodkim środkiem i muzykalną górą. W przypadku Arii 926 możesz także spróbować Audiolab 6000a. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze Roksan K3. 

Za 5400 mozesz wyrwac. 

Na poczatku bylem z niego niezadowolony ale po zmianie kabli jest super. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksana K3 zdecydowanie lepsza propozycją niż Audiolab 6000A. Ten ostatni nie uciągnie 926.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ich granie bardzo pasuje do Atolla in100 , chyba ,że upolujesz in200 signature, może być jeszcze lepiej. Otrzymasz duzo więcej "mięsa" w dźwięku niż z cxa80 , muzyka filmowa wtedy wyrywa z butów i chwyta za gardło. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrevtix napisał:

Cześć

Poszukuję wzmacniacza o bardziej ciepłym brzmieniu do kolumn Focal Aria 926 (muzyka to głównie chillout, filmowa,  ale lubię też posłuchać Pink Floyd )  Obecnie słucham tego zestawu na CXA80 a za transport robi Bluesound Node 2i z modyfikacją zasilania. Generalnie szału nie ma  - jest poprawnie ale spodziewam się, że pewnie nawet 50% potencjału tych kolumn nie wykorzystuje.... Starczyło na kolumny, potem przyszedł COVID więc wzmacniacz musiał zostać ale teraz  myślę poważnie nad zmianą. Po poczytaniu trochę opinii większość poleca Atoll IN100 ew. IN200  lub należy rozważyć też NAIM 5si. Budżet jakim dysponuje to ok 5000 zł więc szału ni ma ale liczę, że coś w tych okolicach znajdę. Od razu mówię, że na lampę nie jestem jeszcze gotowy. Co byście polecili ? Oczywiście odsłuchy są najważniejsze ale chciałbym wybrać max 2,3 typy do testów. 

Node 2i gra znacznie lepiej na wyjściu cyfrowym więc zmieniając wzmacniacz na taki bez dobrego DACa licz się z potrzebą zakupu takowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

z tych dwóch, które wymieniłeś zarówno Naim jak i Atoll dobrze sprawdzają się z Arią 926. Atoll zagra trochę mocniej dołem, Naim będzie trochę szybszy. Żaden z nich nie zagra jednak ciepłą barwą. Niekoniecznie musisz myśleć o lampie, moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem byłby wzmacniacz hybrydowy, na przykład Unison Research Unico Primo. To sprawdzone połączenie z Focalami, ładnie wyeksponuje środek i dół, uspokoi trochę górę. Jeśli chciałbym go przetestować daj nam znać.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5000zł za wzmacniacze stereo zmieścisz się także z Musical M3si - wzmacniacz bardzo ciekawy, w wielu aspektach inny niż Atoll i warto porównać. Można się miło zaskoczyc. 

https://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3si-m3-si-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-85w-audiofilski 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, muda44 napisał:

Node 2i gra znacznie lepiej na wyjściu cyfrowym więc zmieniając wzmacniacz na taki bez dobrego DACa licz się z potrzebą zakupu takowego. 

Dziękuję - już tego doświadczyłem testując wbudowany w BS vs. ten który jest w CXA80. Zdecydowanie dla BS jeżeli szukamy jakości, detali potrzeba zewnętrzny DAC

Bardzo dziękuję za wszystkie opinie  - generalnie trzeba testować co będę czynił . Zastanawiam się tylko dlaczego jest tyle niepochlebnych opinii o CXA80. Naprawdę dobrze wyposażony, mocny wzmacniacz, może nie do moich kolumn bo mają dużo większy potencjał których on nie wykorzystuje ale bardzo fajny. Z czym on zagra dobrze ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliśmy ostatnio tych Arii z Heglem H120 i Yamahą A-S1200. Grało bosko z delikatnym wskazaniem na Hegla ? Drogie piece patrząc na kolumny, ale tam była taka sytuacja, że w najbliższym czasie szykuje się przeprowadzka i wymiana na większe i już Electry ?

Bardziej chodziło mi, żeby podkreślić synergię połączenia tych producentów ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat miał arie 936 w połączeniu z Roksan K3. Bardzo fajnie to grało. Myślę że z 926 tez by się sprawdził ten wzmacniacz. Naprawdę warto spróbować

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, andrevtix napisał:

 Zastanawiam się tylko dlaczego jest tyle niepochlebnych opinii o CXA80. Naprawdę dobrze wyposażony, mocny wzmacniacz, może nie do moich kolumn bo mają dużo większy potencjał których on nie wykorzystuje ale bardzo fajny. Z czym on zagra dobrze ?  

CXA80 to na prawdę dobry wzmacniacz. Sam go porównywałem z Atollem przed kupnem. Po prostu raczej z Ariami może nie pasować. Np Fyne Audio  czy Tannoy może mieć z nim lepszą synergię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeszcze wpadły mi w oko trzy pomysły po weekendowych poszukiwaniach:

 - Atoll IN100SE - trochę słabsze pudełko ale tańsze i sporo osób go poleca

 - Arcam SA 20 - moc podobna jak Atoll i fajny wbudowany DAC ale nie wiem czy nie będzie czasem podobnie do CXA80

 - Marantz 7000N - nie mam zdania ale sporo ludzi paruje tez ten zestaw. 

Będę wdzięczny za podpowiedź czy warto rozważać te opcje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam to na pewno cieplejsze granie niż CXA80. Pytanie, czy się zgra z kolumnami, ale wydaje mi się, że warto posłuchać. Wbudowany DAC jest dobry.

Marantz to trochę inna bajka, bo to bardziej all-in-one niż wzmacniacz. Też raczej powinien zagrać ciepło.

Rozważ jeszcze sprzedaż Node 2i i dołożenie tego do lepszego all-in-one. Trochę musiałbyś zwiększyć budżet, ale taki Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-1120 mogłyby się fajnie sprawdzić i przede wszystkim mają dobrą korekcję akustyki, która robi olbrzymią różnicę w większości przypadków (czyt. typowe mieszkanie bez adaptacji akustycznej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, felix napisał:

Marantz to trochę inna bajka, bo to bardziej all-in-one niż wzmacniacz

Przecież to na bazie PM 7004, więc co tam ma być "nie halo"?

Atoll 100 będzie dość równy w dźwięku, dlaczego nie?

Można jeszcze spróbować z Nadem C368. Klasa D ale mimo wszystko może się podobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem, że coś z nim nie halo ?

Sam go nawet rozważałem, bo to fajne urządzenie. 

Chodziło mi o to, że to all-in-one, a nie typowy wzmacniacz. Można by wtedy zrezygnować z Node 2i. Ale też nie zagra tak, jak typowy wzmacniacz w tym samym budżecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 10:26, andrevtix napisał:

- Marantz 7000N - nie mam zdania ale sporo ludzi paruje tez ten zestaw. 

Świetny wzmacniacz którego ch*je ciepłe brzmienie. Ma DAC i streamer wbudowany. W tej cenie to ciężki do przebicia z tym wszystkim co ma na pokładzie.

W dniu 13.07.2020 o 20:46, Tonnii99 napisał:

Przecież to na bazie PM 7004, więc co tam ma być "nie halo"?

PM7004 w żadnym stopniu nie przypomina PM7000N 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, S4Home napisał:

Świetny wzmacniacz którego ch*je ciepłe brzmienie. Ma DAC i streamer wbudowany. W tej cenie to ciężki do przebicia z tym wszystkim co ma na pokładzie.

PM7004 w żadnym stopniu nie przypomina PM7000N 

no to co przypomina? Próbujesz udowodnić, że firma Marantz ma konstrukcje nie bazujące na innych modelach ze swojego portfolio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, S4Home napisał:

Świetny wzmacniacz którego ch*je ciepłe brzmienie. Ma DAC i streamer wbudowany. W tej cenie to ciężki do przebicia z tym wszystkim co ma na pokładzie.

 

Najmocniej przepraszam podsyłam poprawioną wersję.
Świetny wzmacniacz którego cechuje ciepłe brzmienie. Ma DAC i streamer wbudowany. W tej cenie to ciężki do przebicia z tym wszystkim co ma na pokładzie.

13 godzin temu, Tonnii99 napisał:

no to co przypomina? Próbujesz udowodnić, że firma Marantz ma konstrukcje nie bazujące na innych modelach ze swojego portfolio?

Ja tu o brzmieniu piszę, ale patrząc z innej strony to PM7000N jest takim "rodzynkiem" ponieważ na tą chwilę nie ma w ofercie żadnego Marantza by grał tak tak ciepło jak ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 12:34, S4Home napisał:

Ja tu o brzmieniu piszę, ale patrząc z innej strony to PM7000N jest takim "rodzynkiem" ponieważ na tą chwilę nie ma w ofercie żadnego Marantza by grał tak tak ciepło jak ten model.

A czy nie uważacie, że do Focal Aria 926 może być za słaby pod względem mocy ?  Wszędzie generalnie piszą, że ta kolumna ma bardzo niską impedancję i potrzebuje dużo mocy.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Focale to miłośniki dobrych wzmacniaczy. Nie do końca moc będzie grała pierwsze skrzypce. Dobrze wspominam połączenie Aria 936 z Nadem Master M10 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 13:59, andrevtix napisał:

A czy nie uważacie, że do Focal Aria 926 może być za słaby pod względem mocy ?  Wszędzie generalnie piszą, że ta kolumna ma bardzo niską impedancję i potrzebuje dużo mocy.... 

Focal Aria 926:
Zalecana moc wzmacniacza: 40 – 250 W

Marantz PM7000N
- Moc wyjściowa (8 / 4 omy RMS) 60 W / 80 W

Wysterować wysteruje, lecz można by zapiąć coś mocniejszego. Na pewno będzie to sporym plusem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.