Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy Świat Radio !


GuruForA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, jezz napisał:

A radia posłuchałeś, masz coś do powiedzenia?

Tak, posłuchałem, ale tak jak trójka nie do końca spełnia moje oczekiwania. Słucham głównie "stacji" o profilu jazzowym, ale nie tylko i głównie takich gdzie nie ma gadania albo jest jego minimum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie uzupełnienie do moich spisów stacji z wysokim bitrate z początku wątku. Ponieważ operator obsługujący tunery f-my Hama zmienił się teraz jest tam vTuner stwierdziłem że na stronie internetowej tej firmy na której są spisy dostępnych stacji można je sobie uporządkować w różny sposób np. w zależności od bitrate. Możliwe że to już jest wiedza powszechna, ale ponieważ nie śledzę wątku więc przekazuję tą informację, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście te stacje są pewnie oferowane również przez innych operatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na androidzie z nienachalnymi reklamami jest bardzo dobre radio.pl - 160ooo opinii!

i na nim trojka jest oraz

ŚWIETNE radio LINN classical oraz LINN Jazz - naprawdę klasa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

stream magic 6 v2 mi to znajduje obok 2 gorszych strumieni,  kiedys tez byl ten strumień, tylko byla cisza w glosnikach, a teraz juz gra 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marek.pap napisał:

Znalazłem tylko strumienie MP3 192kb/s.

Wpisz w wyszukiwanie po nazwie Polskie Radio Czwórka, jest w AAC 194kbps

Podobnie z PR 3, wyszukiwanie po nazwie i 195kbps AAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

Wpisz w wyszukiwanie po nazwie Polskie Radio Czwórka, jest w AAC 194kbps

Podobnie z PR 3, wyszukiwanie po nazwie i 195kbps AAC

W ten sposób szukam od dawna. Znajduję adresy URL AAC, ale tylko 128kb/s. Dla bitrate 192kb/s wyszukuję tylko mp3.
Jeśli macie namiary na taki strumień (AAC 192kb/s) to proszę o info, ja nie mogę znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek.pap napisał:

W ten sposób szukam od dawna. Znajduję adresy URL AAC, ale tylko 128kb/s. Dla bitrate 192kb/s wyszukuję tylko mp3.
Jeśli macie namiary na taki strumień (AAC 192kb/s) to proszę o info, ja nie mogę znaleźć.

Wpisuję w wyszukiwarkę stacji radiowych CA 851N, nie używam klamotów PC do ałdio więc to jedyna informacja, która ewentualnie może być dla Ciebie pomocna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym, czy najlepiej. Porównując z 357 to na pewno brzmi głośniej i jaśniej. Głosów ze studia nie porównuje bo większość redaktorów boi sie nie wiadomo czego i nadaje w dość wątpliwej jakosci z amatorskich aż do bólu domowych pseudo studyjek. Teoretycznie 357 powinno lepiej brzmieć choćby z powodu zastosowanego kodeku AAC i tak faktycznie jest. Ich dźwięk jest ciemniejszy, bardziej dociążony, pełniejszy. Takie moje odczucia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że AAC+ jak tylko 128 i brak trochę głębi i szczegolowosci, owszem ciemniej, podobnie jak Trójka,  która mimo AAC+ 195 tylko czasami gra naprawdę swietnie..

wszystko zależy od sprzętu wspoltowarzyszacego, gustu, i rodzaju muzyki, ja przedstawiłem swoje odczucia, a 256 mp3 jest porównywalne jakościowo raczej  z 195 AAC+ a nie 128 AAC+, mam nadzieję że konkurencja zrobi swoje i 357 podniesie bitate 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja nie mam dostępu  do 256kb/s i porównuje ich stream standardowy dla nie-patronów czyli 128kb/s w mp3 do 128kb/s mp3 R357. Owszem, wiem, że mają AAC+ ale dla porównania wybrałem te same przepływnosci i jednak milsze w odbiorze jest 357, to z kolei moje odczucia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 1.08.2020 o 16:46, Lech36 napisał:

Po prostu nie lubię komuny, nawet takiej czarnej jak PiS.

Komuna to pojęcie ogólne i nie można tego ustroju uogólniać.

Czy jeżeli lubię kolor czerwony, kolega to komunista, lubię oglądać 4-pancernych, a najlepsze wspomnienia mam z okresu komuny to znaczy, że mam wyprany mózg ?

Fotograf nie kojarzy koloru z komuną, komunista to bardzo uczciwy i życzliwy człowiek, a gra nowoczesnych celebryckich gwiazd w porównaniu do aktorów z 4-pancernych to istna żenada.

Ludzie  za komuny , to kultura i bardzo dobre kontakty,  dwa różne światy w porównaniu do  błaznowania w kapitalistycznej demokracji, która zmieniła się w ostatnich latach w totalitarny komunizm.

PIS jest bee, a podaj mi inną partię, która jest wzorem do naśladowania.

W dzisiejszych czasach nie można odciąć się od polityki, wszystko powiązane jest z polityką.

Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie własnego świata, niestety o ile kilkadziesiąt lat temu było to bardziej realne , teraz jet to praktycznie niemożliwe.

RNŚ to nowe radio, ale ludzie tam pracujący mają swoje poglądy polityczne i idea nowego świata już pryska.

Nawet własna płytoteka. Która jest a polityczna.

W pewnym sensie jest polityczna, co z tekstami i muzyką ? Która jest łączona i kojarzona z .....

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 20:39, costa brava napisał:

co z tego że AAC+ jak tylko 128 i brak trochę głębi i szczegolowosci, owszem ciemniej, podobnie jak Trójka,  która mimo AAC+ 195 tylko czasami gra naprawdę swietnie..

wszystko zależy od sprzętu wspoltowarzyszacego, gustu, i rodzaju muzyki, ja przedstawiłem swoje odczucia, a 256 mp3 jest porównywalne jakościowo raczej  z 195 AAC+ a nie 128 AAC+, mam nadzieję że konkurencja zrobi swoje i 357 podniesie bitate 🙂

40 lat temu ludzie słuchali muzyki.
Trójki, radia Luksemburg, wieczoru płytowego w niedzielę o 22.00.......
Aktualnie czego słuchają ? Bitrate, high endu, kabli.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, djedryk napisał:

Czy jeżeli lubię kolor czerwony, kolega to komunista, lubię oglądać 4-pancernych, a najlepsze wspomnienia mam z okresu komuny to znaczy, że mam wyprany mózg ?

Nie, tylko wtedy jak wierzysz w komunę PiS-owską budowaną przez Prezesa 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lech36 napisał:

Nie, tylko wtedy jak wierzysz w komunę PiS-owską budowaną przez Prezesa 😉

Nie wierze w żadną partię, czy ty naprawdę wierzysz w dobre intencje partii rządzących  ?

Śmieszy mnie tylko stado optymistów i pesymistów   :-)  które wierzy że oddając obywatelski głos na kogokolwiek coś zmieni.

Każda partia ma jedynie własny cel a na wiele spraw nie ma kompletnie wpływu.

Dlaczego odpowiedz sobie sam gdyż nie mam zamiaru wchodzić w dyskusję.

Kolego chyba nie masz pojęcia co to  naprawdę takiego 100% komuna.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2022 o 06:10, djedryk napisał:

Ludzie  za komuny , to kultura i bardzo dobre kontakty

Myślę że taki sam poziom kontaktów międzyludzkich był np. w Irlandii za czasów naszej komuny. Zmiany w tym względzie nie wynikają z przemian politycznych w tymkraju a po prostu z rozwoju technologii. Są komórki, komunikatory, emaile, możliwość rozmów video itp. Za komuny zaś mało kto miał zwykły telefon. To jak się mieli ludzie ze sobą kontaktować, jak nie osobiście?

I nie muszę marnować już czasu na podróż z Gdyni do Poznania, żeby dowiedzieć się, co tam u kumpla czy wujka słychować... Myślę, że nie ma nic złego w korzystaniu z technologii. Oszczędzamy czas i pieniądze - i to jest realny postęp.

Gorzej oczywiście, jeśli ktoś w ogóle wyłącza się z realu i żyje tylko w internecie. I np. jeśli trzej kumple grają sobie multiplayera zamiast wyjść razem na rower, czy na panienki - to niedobra jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, adams19 napisał:

djedryk moim zdaniem przesadzasz, polecam radio Rockserwis fm 😁

W czym przesadzam ?

Sorry nie skorzystam :-)

Nie wierzę w Sondy ( nie mylić z SONDĄ ) w dobre intencję większości ludzi, partie, polityków i cały układ światowy.

Dziadek uciekał z obozu  koncentracyjnego, z łagrów,  ukrywał się przed komunistami działał w AK.

Przetrwał tylko dzięki temu że  nie wierzył nikomu :-) Szlak go trafiało że po upadku komuny ludzie głosowali na komunistów, prezydentem był dwie kadencje komunista.

A to co zrobiły z Polska naprzemiennie partie po 89  zostawię bez komentarza.

Niestety wejścia do UE nie dożył i nie ma co żałować.

Wszyscy myśleli że wchodząc do UE będziemy mieć miód malina :)

Właśnie widać tego skutki,   polska rozwinęła się gospodarczo to trzeba ją przyhamować karami,  dekretami.

Demokracja zachodnia miała zbyt długo  za dobrze i co z tej demokracji zostało.

Świat idzie w bardzo złym kierunku i niestety nie mamy na to wpływu.

Dziadek miał blisko 100 lat a rozum lepiej mu funkcjonował niż 15,25,35 czy 60 latkowi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.