Skocz do zawartości
IGNORED

Naim Nait 5si albo...? Potrzebna porada


Funnykris

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Bardzo podoba mi się ten wzmacniacz ale jego cena jest dosyć wysoka a on sam ma kilka wad a największą z nich jest ekstremalna poddatność na zakłócenia z sieci elektrycznej. No i brak jakiegokolwiek DAC. Co w przedziale cenowym od 4000 do 6500zł jest jeszcze godnego uwagi? Mile widziany wbudowany DAC. Naim bardzo mi się podoba, jedyne co bym w nim poprawił to nieco wyeksponował wysokie tony ale ogólnie nie przeszkadza mi to że są lekko cofnięte. Teraz może opiszę mój system:

Kolumny: ATC SCM7

Źróło: RaspberryPi4 po USB wpięte w iFi nano idsd le

Interkonekt i kable głośnikowe są dobrej jakości i nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. 

Bardzo podoba mi się brzmienie tego Naima, Sugden A21 - ale ten mocno przekracza moje możliwości finansowe, natomiast nie leży mi granie w stylu NuPrime ida-8 czy nawet STA-9. Należy zaznaczyć że jestem gorącym zwolennikiem skracania toru audio. Tzn jeżeli wzmacniacz ma wbudowany DAC i mogę pominąć RCA to uważam to za dobrą zmianę (bez skojarzeń). Obecnie gram na co dzień na Audiolabie 8000A po tuningu i gra ogółem dobrze. Ale Naim go pozamiatał. Tyle detali ile wydarł na wierzch o których nie miałem pojęcia... głowa mała. Co jeszcze warto by było odsłuchać? Mam jeszcze na testach tuningowany Sugden A28 II (pominięty balans, nowe wtyki RCA, okablowanie wewnętrzne zmienione, coś tam powymieniane jeszcze ale szczegółów nie znam) i bas się rozłazi - widać że mocowo nie daje rady z ATC (co jest ciekawe bo A21 z 20W dawał radę bez problemu). 

Słyszałem dobre opinie o Hegel H90 ale póki co nie mam go jak dostać na wytestowanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może Rotel RA-1572? Powienien bez problemu uciągnąć te kolumny, ma wbudowany całkiem niezły DAC, alternatywa to Nad C388 także z wbudowanym dobrym dacem i modułami rozszerzeń. Te nowe Nady nie grają już typowo Nadowym dźwiękiem. Mają więcej kultury. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Powienien bez problemu uciągnąć te kolumny, ma wbudowany całkiem niezły DAC, alternatywa to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  także z wbudowanym dobrym dacem i modułami rozszerzeń. Te nowe Nady nie grają już typowo Nadowym dźwiękiem. Mają więcej kultury. 

Miałem przez 2 tygodnie NAD 356bee i z ATC to nie było zbyt... szczęśliwe połączenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podoba Ci się szkoła grania Naima i masz na wydanie 6.5K to ja bym z zamkniętymi oczami brał używkę Supernaita. Wkraczasz na znacznie wyższy level w graniu a przy tym masz wbudowanego dac'a {wejścia optyczne i koaksjalne}. Naim 5si jest bardzo dobrze grającym wzmacniaczem {porównując go do innych modeli z tego przedziału cenowego}, sam zaczynałem Naimowską przygodę z tym modelem, ale Supernait to już inna liga. Byś miał już solidną bazę do ewentualnych przyszłych zmian {lepsze kolumny itp.} i na pewno by Cię nie ograniczał. Warto to rozważyć ... Po co ograniczać się tylko nowymi wzmacniaczami jak w tej kwocie można znacznie lepiej. Akurat Naim robi bardzo solidne urządzenia, ja bym się nie bał używek. Nieraz te modele są sprzedawane od pierwszego właściciela, bardzo zadbane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu zrobi jak zechce, ale w stosunku do wzmacniacza i kolumn źródło jest po prostu baaardzo słabe...

Można się mocno zdziwić jak bardzo potrafi wpłynąć na ostateczny przekaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tal napisał:

Autor tematu zrobi jak zechce, ale w stosunku do wzmacniacza i kolumn źródło jest po prostu baaardzo słabe...

Można się mocno zdziwić jak bardzo potrafi wpłynąć na ostateczny przekaz.

Chodzi o DAC? No do wymiany w przyszłości na 100%. Choć miałem ostatnio Aune X1S i niewiele zmienił. Chyba trzeba mierzyć już w okolice 3k za DAC. Ale ten iFi nie jest też tragiczny. Jak za te pieniądze to wybitny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tal napisał:

Autor tematu zrobi jak zechce, ale w stosunku do wzmacniacza i kolumn źródło jest po prostu baaardzo słabe...

Można się mocno zdziwić jak bardzo potrafi wpłynąć na ostateczny przekaz.

Skąd tanie wnioski, że ifi idsd jest bardzo słabe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Prewwit napisał:

Skąd tanie wnioski, że ifi idsd jest bardzo słabe?

Bo tego typu wydumki mam już za sobą i jako właściciel Primare DAC30 wiem, że: 

" (...) słuchając przetworników z niskiej półki nie usłyszymy aż takich różnic między odtwarzanymi plikami. Inwestując w DAC-a tysiąc złotych z małym kawałkiem możemy się spodziewać brzmienia naturalnego, ale w dużej mierze uśrednionego i wypłukanego z detali. Wchodząc na tak zwaną średnią półkę możemy już wziąć na celownik porównywalne cenowo odtwarzacze płyt kompaktowych, ale nie powiedziałbym, żeby tego typu maszyny przyprawiały mnie o dreszcze. Zwykle dają brzmienie poprawne, ale daleko im do audiofilskiej magii. DAC30 jest natomiast jednym z tych urządzeń, które udowadniają, że muzyka z plików może wywołać ciarki na plecach. Jest aż tak dobry."

21 minut temu, Funnykris napisał:

(...) ten iFi nie jest też tragiczny. Jak za te pieniądze to wybitny.

Tak długo będzie dla Ciebie wybitny i nie taki tragiczny dopóki nie usłyszysz prawdziwej bestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tal napisał:

Bo tego typu wydumki mam już za sobą i jako właściciel Primare DAC30 wiem, że: 

" (...) słuchając przetworników z niskiej półki nie usłyszymy aż takich różnic między odtwarzanymi plikami. Inwestując w DAC-a tysiąc złotych z małym kawałkiem możemy się spodziewać brzmienia naturalnego, ale w dużej mierze uśrednionego i wypłukanego z detali. Wchodząc na tak zwaną średnią półkę możemy już wziąć na celownik porównywalne cenowo odtwarzacze płyt kompaktowych, ale nie powiedziałbym, żeby tego typu maszyny przyprawiały mnie o dreszcze. Zwykle dają brzmienie poprawne, ale daleko im do audiofilskiej magii. DAC30 jest natomiast jednym z tych urządzeń, które udowadniają, że muzyka z plików może wywołać ciarki na plecach. Jest aż tak dobry."

Czyli na żywo nie słyszałeś? Te maleństwa od iFi potrafią zadziwić, chociaż nie pozorne.

Godzinę temu, Tal napisał:

Tak długo będzie dla Ciebie wybitny i nie taki tragiczny dopóki nie usłyszysz prawdziwej bestii.

Tyle że należy patrzyć na półki cenowe, ta Twoja "prawdziwa bestia" to jaki budżet cenowy?

 

Funnykris przed dokonaniem wybory koniecznie odsłuchaj Hegla H200, mnie zauroczył?, bardzo ładnie gra wszelkie detale i separuje dźwięki, przy tym góra nie męczy, bardzo dobra kontrola niskich. Sygnał daje iFi idac2 , w przyszłości pewnie zmiana na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o Marantz PM8006? Mieści się w budżecie. Jak wypada w porównaniu  z Naim Nait 5si?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Funnykris napisał:

A co możecie powiedzieć o Marantz PM8006? Mieści się w budżecie. Jak wypada w porównaniu  z Naim Nait 5si?

Funny a miałeś może okazję posłuchać naszych ATC z Primare I15? Nigdy żadnego Primare nie miałem, ciekawe jak to ustrojstwo wypadłoby  z ATC 7? Masz możliwość wypożyczyć ten klamot? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Funnykris napisał:

A co możecie powiedzieć o Marantz PM8006?

Że jest przeciwieństwem wzmacniacza jaki powinien napędzać ATC. Własnie od takich połączeń zaczyna się fama o suchym, beznamiętnym i technicznym graniu ATC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk Naima jest bardzo charakterystyczny, jesli Ci sie spodobał to sprawdzaj inne urządzenia tej marki. A jesli jestes zwolennikiem upraszczania systemu to zacznij od sprawdzenia Atoma. O ile nie potrzebujesz cd to masz all in one i koniec wydatków. Dźwiękowo rewelacja. Musisz tylko sprawdzić czy napędzi ATC, ale nie skreślaj go tylko dlatego ze na papierze ma 40W. Jak ja testowałem Atoma to u mnie pokonał kilka znacznie mocniejszych wzmacniaczy. Wyjątkowo udany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jazzuita napisał:

Dźwięk Naima jest bardzo charakterystyczny, jesli Ci sie spodobał to sprawdzaj inne urządzenia tej marki. A jesli jestes zwolennikiem upraszczania systemu to zacznij od sprawdzenia Atoma. O ile nie potrzebujesz cd to masz all in one i koniec wydatków. Dźwiękowo rewelacja. Musisz tylko sprawdzić czy napędzi ATC, ale nie skreślaj go tylko dlatego ze na papierze ma 40W. Jak ja testowałem Atoma to u mnie pokonał kilka znacznie mocniejszych wzmacniaczy. Wyjątkowo udany sprzęt.

Najbardziej zaskakuje w Naimie dźwięk perkusji. Ma naprawdę znakomity atak  i wyraźnie słychać bęben basowy. Grałem trochę lat w zespole rockowym i tak brzmi właśnie stopa. Do tego wokale - bardzo bliskie. Kontrola basu wzorowa. Mocowo z ATC SCM7 spokojnie sobie daje radę. I to z nawiązką. 

40W z wydajnym zasilaniem potrafi dać bardzo dużo. Już od dawna nie patrzę na to ile W ma wzmacniacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Funnykris napisał:

40W z wydajnym zasilaniem potrafi dać bardzo dużo. Już od dawna nie patrzę na to ile W ma wzmacniacz

Myślisz, że ATC tak z czapy zaleca min. 75 W do swoich najtańszych paczek (7 i 11) ? Nie pytam złośliwe tylko akurat ludzie z ATC nie opowiadają audiofilskich bajek, są szczerzy aż do bólu. Ciekawe czy ATC sia 2 150 nie zmieniłoby Twojego zdania o basie Naima 5si? Nie znam obu piecyków, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Adam 38 napisał:

Myślisz, że ATC tak z czapy zaleca min. 75 W do swoich najtańszych paczek (7 i 11) ? Nie pytam złośliwe tylko akurat ludzie z ATC nie opowiadają audiofilskich bajek, są szczerzy aż do bólu. Ciekawe czy ATC sia 2 150 nie zmieniłoby Twojego zdania o basie Naima 5si? Nie znam obu piecyków, niestety...

ATC pisze też żeby nie sugerować się "symbolicznymi watami" i patrzeć na wydajność prądową. Jak już kiedyś pisałem Sugden A21 spokojnie je kręci swoimi 20W i bynajmniej nie jest to anemiczne granie. Co do Sia 150 to prawdopodobnie będę mógł tego posłuchać w bliższej  przyszłości ale słyszałem już kilka opinii że są lepsze wzmacniacze do ATC. Mój brat odsłuchał wszystkie ATCz serii Entry prócz 19 i najlepiej podobno grał Gryphon Diablo 120. 120W przy 8ohm a podobno SCM40 grały rewelacyjnie. Inna sprawa że Gryphon to koszt i to spory. Miałem też u siebie kilka paczek które przekraczały 100 a nawet 200W na kanał i dajmy na to para końcówek STA-9 wcale jakoś nie szokowały mocą... A podobno 290W na kanał. Naprawdę nie polecam czytać specyfikacji wzmacniaczy bo to do nikąd nie prowadzi. Podobnie jak recenzje sprzętu bo przecież 99% recenzji to ochy i achy nad nie wiadomo czym. Wolę opinie ludzi którzy coś słyszeli i nikt im za to nie zapłacił. Podejrzewam że ATC podaje takie waty znając rynek i wiedząc mniej więcej ile realnie mocy oddaje przeciętny wzmacniacz 100W. Inna sprawa że wzmacniacz 100W praktycznie może być słabszy niż wydajny prądowo 50W. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pytanie tylko czy faktycznie z naim 5si i ATC 7 masz rozdzielczość  i dynamikę czy tylko jednostajnie łupiący średni bas i gęstą, zabałaganioną, pozbawioną rozdzielczości ścianę dźwięku? Pytam bo rozmawiałem właśnie z kilkoma osobami mega zafiksowanymi na punkcie paczek ATC i bardzo lubiących nasze siódemki i pytałem też o Naima 5. Domyślasz się ich opinii. Oczywiście są jeszcze nasze gusta ale nie uwierzę w tego Naima Atoma czy 5si jako dobry wybór do jakichkolwiek paczek ATC. Tu jest taka ciekawa sytuacja również z salonami audio handlującymi ATC, dystrybutor - Planeta Dźwięku powie, że absolutnie 40 W Naima wystarczy do ATC a już w Q21 tylko uśmiechną się pod nosem na ten pomysł i przytargają ATC sia 2 150. Oczywiście jak podoba Ci się granie 5si z ATC i nie słyszysz, że ATC grają na pół gwizdka to luzik i więcej kasy w kieszeni zostanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naleśnik 60W do kolumn o skuteczności 84dB ?

 

Posłuchaj tego 150W ATC, będziesz miał fajny komplet. DAC/PRE muzykalny na lampkach i będzie zacnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, S0nic napisał:

naleśnik 60W do kolumn o skuteczności 84dB ?

 

Posłuchaj tego 150W ATC, będziesz miał fajny komplet. DAC/PRE muzykalny na lampkach i będzie zacnie.

Bo to magiczne W Naim-a, trzeba tylko w to uwierzyć albo zapomnieć o mikrodynamice a rewelacyjny bas spłycić do ujednoliconego utwardzenia tego zakresu. Wtedy i piecyk Toppinga za tysiaka zrobi z ATC co zechce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Funnykris napisał:

ATC pisze też żeby nie sugerować się "symbolicznymi watami" i patrzeć na wydajność prądową. Jak już kiedyś pisałem Sugden A21 spokojnie je kręci swoimi 20W i bynajmniej nie jest to anemiczne granie. Co do Sia 150 to prawdopodobnie będę mógł tego posłuchać w bliższej  przyszłości ale słyszałem już kilka opinii że są lepsze wzmacniacze do ATC. Mój brat odsłuchał wszystkie ATCz serii Entry prócz 19 i najlepiej podobno grał Gryphon Diablo 120. 120W przy 8ohm a podobno SCM40 grały rewelacyjnie. Inna sprawa że Gryphon to koszt i to spory. Miałem też u siebie kilka paczek które przekraczały 100 a nawet 200W na kanał i dajmy na to para końcówek STA-9 wcale jakoś nie szokowały mocą... A podobno 290W na kanał. Naprawdę nie polecam czytać specyfikacji wzmacniaczy bo to do nikąd nie prowadzi. Podobnie jak recenzje sprzętu bo przecież 99% recenzji to ochy i achy nad nie wiadomo czym. Wolę opinie ludzi którzy coś słyszeli i nikt im za to nie zapłacił. Podejrzewam że ATC podaje takie waty znając rynek i wiedząc mniej więcej ile realnie mocy oddaje przeciętny wzmacniacz 100W. Inna sprawa że wzmacniacz 100W praktycznie może być słabszy niż wydajny prądowo 50W. 

podobno skutecznosc 79dB.

 

Efektywność SCM7 jest bardzo niska, a ponieważ impedancja znamionowa jest wysoka (8-omowa), więc czułość jest dokładnie taka sama - wynosi 79 dB. Wiem, że to mniej, niż wskazują pomiary w innych źródłach, czego nie potrafię definitywnie wyjaśnić, ale przynajmniej objaśnię (przypomnę) inną ważną różnicę.

Gdy głośniki o efektywności np. 79 dB mają impedancję 4 Ω, wówczas ich czułość wynosi 82 dB, jest o 3 dB wyższa dlatego, że przy ustalonym (standardowym dla pomiaru czułości) napięciu 2,83 V pobierają dwa razy wyższą moc (2 W) niż obciążenie 8-omowe (1 W).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

cudow nie bedzie.a wzmacniacz zalecaja 100W na 8ohm.

autor testu nie chcial zdradzic z jakim go testowal.lecz sugestia byla ze mocny.

producent zaleca 75-300W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność moich Dynek X14 to 82 dB. Przełączając się na ATC 7 nie ma żadnych wątpliwości, że ich skuteczność jest poniżej Dynek X14 więc ten pomiar z "Audio" może być prawdziwy. 

10 minut temu, tomek7776 napisał:

autor testu nie chcial zdradzic z jakim go testowal.lecz sugestia byla ze mocny.

producent zaleca 75-300W

Tu akurat szkoda, że Kisiel chciał zadowolić wszystkich i w ten sposób z tego "wybrnął" ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrnal...hm.raczej uniknal niewygodnej odpowiedzi.bo mocny wzmacniacz.zaweza krag odbiorcow tych kolumn.

 

u mnie avance signature 3,napedza 80W lampa,na kanal.a skutecznosc mierzona maja 86dB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20200711_221742.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM7 to genialne kolumny ale bardzo wymagające i z pierwszym lepszym wzmacniaczem po prostu nie zagrają. W zakładanym budżecie masz świetnego Vincenta SV227mk, który spokojnie napędzi te kolumny, nabiorą nasycenia i masy. Alternatywą może być Atoll IN200 Signature, który również tworzy zgrany duet z ATC. Znajomy ma te monitory i napędza je systemem dzielonym accuphase, który zajmuje pół pokoju ale kolumny brzmią fenomenalnie. Warto posłuchać kilku opcji i ocenić samemu brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj szybciutko na OLX. Jeden z warszawskich salonów sprzedaje Marantz-a PM14S1SE (ich demo) z trzyletnią gwarancją za 6490zł !!! To jeden z referencyjnych wzmacniaczy tej firmy drugi od góry ale dźwiękowo uważany za nie gorszy niż topowy PM11S3. Jego cena katalogowa to około 11.000 zł. Sam gram na tym wzmacniaczu od niedawna i powiem ci że to na prawdę przedsionek hi-endu. Mój ostatni poważny wzmacniacz to była trioda Linę Magnetic LM 518 ia (cena katalogowa 17500 zł) i wolę tego Marantz-a. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Spoko, pytanie tylko czy faktycznie z naim 5si i ATC 7 masz rozdzielczość  i dynamikę czy tylko jednostajnie łupiący średni bas i gęstą, zabałaganioną, pozbawioną rozdzielczości ścianę dźwięku? Pytam bo rozmawiałem właśnie z kilkoma osobami mega zafiksowanymi na punkcie paczek ATC i bardzo lubiących nasze siódemki i pytałem też o Naima 5. Domyślasz się ich opinii.

Ze wszystkich testowanych przeze mnie wzmacniaczy Naim ma faktycznie najmocniejszy bas. Ma też w sobie sporo twardości. Ale w żadnym wypadku nie jest "łupiący". Rozdzielczość jest znakomita. Słychać bardzo dobrze każdy detal taki jak np. pogłosy wokalu czy fakturę instrumentów. No i scena... rozchodzi się na boki od kolumn z łatwością. Jest też bardzo dokładna choć nie jest bardzo głęboka. ten wzmacniacz gra blisko słuchacza - to nie wada a raczej cecha. Nie wiem na jakich poziomach głośności słuchacie muzyki ale ja tego Naima rozkręcam na ok 1/4, czasami więcej i dla mnie głośność jest w sam raz. Audiolaba 8000A też tak odkręcam. Ale jak słyszę na jakich poziomach głośności słuchają zastanawiam się nad stanem ich uszu...  Ja słucham ciszej bo za głośno gubią mi się detale. Ten Naim ma realnie 70W na kanał.  Nie wiem... może to ja słucham muzyki jakoś ciszej niż większość? Mam skromne 13m2 i naprawdę odkręcenie 50W wzmacniacza choćby na połowę to murowany ból głowy a nie przyjemność ze słuchania. 

Adam a pytałeś o Naim Nait 5i czy 5si? To chyba inne modele. 

4 godziny temu, Q21 napisał:

ATC SCM7 to genialne kolumny ale bardzo wymagające i z pierwszym lepszym wzmacniaczem po prostu nie zagrają. W zakładanym budżecie masz świetnego Vincenta SV227mk, który spokojnie napędzi te kolumny, nabiorą nasycenia i masy. Alternatywą może być Atoll IN200 Signature, który również tworzy zgrany duet z ATC. Znajomy ma te monitory i napędza je systemem dzielonym accuphase, który zajmuje pół pokoju ale kolumny brzmią fenomenalnie. Warto posłuchać kilku opcji i ocenić samemu brzmienie. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz umówienia odsłuchu. 

A jak oceniacie połączenie ATC SCM7 z Naim Nait 5si? Bo w wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  napisaliście:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3 godziny temu, dlmtb napisał:

Zajrzyj szybciutko na OLX. Jeden z warszawskich salonów sprzedaje Marantz-a PM14S1SE (ich demo) z trzyletnią gwarancją za 6490zł !!! To jeden z referencyjnych wzmacniaczy tej firmy drugi od góry ale dźwiękowo uważany za nie gorszy niż topowy PM11S3. Jego cena katalogowa to około 11.000 zł. Sam gram na tym wzmacniaczu od niedawna i powiem ci że to na prawdę przedsionek hi-endu. Mój ostatni poważny wzmacniacz to była trioda Linę Magnetic LM 518 ia (cena katalogowa 17500 zł) i wolę tego Marantz-a. 

Za 6000zł oczekuję sprzętu całkiem nowego. Używki akceptuję gdzieś do okolicy 4k. Więcej mogę dać tylko z pewnego źródła gdzie wiem co się z danym sprzętem działo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, skoro bardzo Ci się podoba granie 5si z ATC to brać i dalej nie kombinować. Ja też słucham ATC z klamotem, który wywołuje jęk politowania wśród "starych wyjadaczy audio" i miłośników paczek ATC 7 ale i tak słucha mi się tego przyjemnie. A że i moje Dynie i ATC grają u mnie na "pół gwizdka" z Cyrusami... cóż,  już się z tym pogodziłem ? I jeszcze moje 12m2...o czym tu w ogóle gadać.  Nie ma sensu brnąć dalej w lepsze klamoty. Ps. Fajne są te nasze ATC 7 i śliczne - po wywaleniu  maskownic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam 38 napisał:

Może inaczej, skoro bardzo Ci się podoba granie 5si z ATC to brać i dalej nie kombinować. Ja też słucham ATC z klamotem, który wywołuje jęk politowania wśród "starych wyjadaczy audio" i miłośników paczek ATC 7 ale i tak słucha mi się tego przyjemnie. A że i moje Dynie i ATC grają u mnie na "pół gwizdka" z Cyrusami... cóż,  już się z tym pogodziłem ? I jeszcze moje 12m2...o czym tu w ogóle gadać.  Nie ma sensu brnąć dalej w lepsze klamoty. Ps. Fajne są te nasze ATC 7 i śliczne - po wywaleniu  maskownic ?

Mam w kolorze białym i z maskownicami wyglądają jakby lepiej ? Jest jeszcze roczny syn - także wiadomo ? 

No przy takich metrażach nie sądzę żeby więcej mocy było potrzebne. Inna sprawa że słyszałem moje SCM7 w pomieszczeniu 20m2. Wpięte w mocny system. I to była tragedia. Żeby grać odpowiednio głośno w takim pomieszczeniu trzeba było je mocniej odkręcić. I bas gdzieś znikał, scena się gubiła. Były za małe. Po coś te 19 powstały ? Gdzieś czytałem że 7 grają dobrze tak do 16m2 a 11 do ok.20. potem już 19 albo na bogato - 40. Myślę że ważne jest też pomieszczenie. To że u mnie jakieś połączenie "gra" nic jeszcze nie przesądza. W innej akustyce może być tragicznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje białe 7 też są śliczne, miałem je u siebie i żeby nie moje czarne standy to też bym taki kolor wybrał. Chociaż chiński dystrybutor ATC zamówił sobie siódemki z wykończeniem piano-lakier czy jak to się fachowo zwie i takie właśnie  czarne scm 7 wyglądają obłędnie. Niestety wersja tylko pod specjalne zamówienie, próbowałem je zakupić u naszego dystrybutora Planety Dźwięku  ale uslyszalem tylko, że jak kupię ileś tam dziesiąt par takich siódemek to wtedy nie ma problemu heh. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.