Skocz do zawartości
IGNORED

Cambridge audio 851n Tidal Master


czarek691
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! CA 851n w ustawieniach sprzętu wpisałem dane konta Tidal ( oczywiści wersja master) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak widać odtwarzacz wyświetla plik 44.1kHz/16bit FLAC, niestety nie 96kHz/24bit. Hak zrobić aby odtwarzać pliki 24bitowe?

Następny problem,  jeśli załaduję pliki z menu tunera / biblioteka muzyczna/ TIDAL/ no moja muzyka/ ulubione /wykonawcy / wybieram wykonawcę / następnie najlepsze utwory lub albumy/ ładuje się i odtwarza oczywiści jak na zdjęciu 16bi nie 24 bit, wchodząc do aplikacji Cambridge Connect 1578919095_Screenshot_20200712-145104_CambridgeConnect.thumb.jpg.072fa1a8d0700ac34649ddb6157b876d.jpg

Wybieram Tidal recommends/ następnie 

645432361_Screenshot_20200712-145115_CambridgeConnect.thumb.jpg.99b4a18b0f1cd6c727152e5fec2c47e6.jpg

dany gatunek i oczywiście wszystko pięknie działa do momentu kiedy wybieram utwór do odtwarzania i na wyświetlaczu wisi komunikat /ZATRZYMANO/ 

Z POZYCJI APLIKACJI MOŻNA JEDYNIE TO CO JEST OTWORZONE Z POZYCJI TUNERA.

Spotify działa ok z pozycji aplikacji. 

Co robię źle?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, czarek691 said:

Tak jak widać odtwarzacz wyświetla plik 44.1kHz/16bit FLAC, niestety nie 96kHz/24bit. Hak zrobić aby odtwarzać pliki 24bitowe?

Głowy nie dam, bo mnie nic nie wyświetla parametrów, ale może musisz znaleźć o odtworzyć plik ze znaczkiem "master"?

Co do reszty nie pomogę. Apka i funkcjonalność Tidala generalnie stoi daleko za Spotify. Bezstratny streaming to jedyny jego plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak jak widać w opisie plik 24bitowy, odbiór 16 bitowy, więc coś jest nie tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 876571321_Screenshot_20200712-184448_CambridgeConnect.thumb.jpg.df8e68b34bedcb2eecc4852fa308833c.jpgtak wygląda na aplikacji, jedynie tutaj można  wybierać utwory które widać w aplikacji CC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czarek691
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, czarek691 said:

Tak jak widać w opisie plik 24bitowy, odbiór 16 bitowy, więc coś jest nie tak. 

Brak wsparcia MQA przez odtwarzacz? Może po USB pójdzie, tylko po co wtedy ten klocek ?

Generalnie nie ma się co podniecać tymi 96/24, bo to jakaś wydmuszka z tego co wiem, strumień to właśnie jakość CD i z tego należy się cieszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz laptopa po usb albo smartfona przez OTG. Sam jestem ciekaw co się wyświetli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez januss73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze Cambridge Audio z Tidal grają pliki 16/44. Nie odtwarzają plików  Tidal Master (MQA). Podobno ma się to zmienić ale tylko w przypadku najnowszej wersji CXN i w NQ bo one mają nową płytkę sieciową.  To co widzę to są screeny ze starej aplikacji Cambridge Connect. Proszę ściągnąć nową aplikację Stream Magic By Cambridge. Jest dużo lepsza, jest wspierana przez producenta, funkcjonalniejsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa apka troszkę lepsza, oczywiście jak w komentarzach, problem ze znalezieniem źródła (odtwarzacza), resety itd i działa aplikacja. W 2018 roku chwalili się że będzie działało MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,  źle zrozumiałeś "marketingowy" przekaz. Oni się chwalą,  że MQA obsługuje Tidal a nie ich odtwarzacz... przykro, ale tak właśnie wprowadza się klienta w błąd ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest jasne stanowisko - na chwilę obecną - ze strony firmy Cambridge

https://techsupport.cambridgeaudio.com/hc/en-us/articles/360000579989-Does-the-TIDAL-update-support-MQA-playback-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

851N obsługuje chyba UPNP. Spróbuj użyć aplikacji mConnect, która robi tzw. "pierwszy unfolding" MQA. Powinieneś wtedy dostać na streamerze strumień 24bit i połowa częstotliwości podawanej dla pliku MQA, czyli np. w przypadku tego Division Bell będzie to 24/48.

Niestety pełnego wsparcia MQA nie będzie, jak już zostało tu napisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, felix napisał:

851N obsługuje chyba UPNP. Spróbuj użyć aplikacji mConnect, która robi tzw. "pierwszy unfolding" MQA. Powinieneś wtedy dostać na streamerze strumień 24bit i połowa częstotliwości podawanej dla pliku MQA, czyli np. w przypadku tego Division Bell będzie to 24/48.

Niestety pełnego wsparcia MQA nie będzie, jak już zostało tu napisane.

 

MQA - Marketing Quality Authenticated produkt dla pelikanów rynku audio podawany przez Meridian

Zamknięty format z korekcją i filtracją, prezentujący dźwięk bez dywersyfikacji dynamicznej, czyli mówiąc prościej ze skompresowaną dynamiką

zapraszam dla przypomnienia albo dla pierwszego razu zapoznać się z tekstami w poniższych linkach

https://www.computeraudiophile.com/ca/reviews/mqa-a-review-of-controversies-concerns-and-cautions-r701/

 

i w języku pijących Sobieskiego, Chopina czy Pana Tadeusza

http://hd-opinie.pl/13528,audio,zasiac-ferment-czesc-i-a-moze-po-prostu-bladzimy.html

http://hd-opinie.pl/12723,audio,zasiac-ferment-czesc-ii-biznes-jak-zwykle.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze autor wątku pytał o MQA, to podpowiedziałem, co zrobić.

Po drugie MQA jest kontrowersyjne, nie przeczę. Jednak nie wydaje mi się, żeby sprawa była aż tak oczywista jak ją przedstawiłeś, żeby wydawać tak kategoryczne osądy. Czytałem różne rzeczy na temat MQA, więc wiem o co Ci chodzi.

Meridian to firma raczej "zacna" na rynku audio i nie sądzę, żeby robili coś, co kompletnie nie ma sensu i nic nie wnosi.

Poza tym nie wydaje mi się, żeby wielu dobrych producentów audio inwestowało środki w bezsensowne rozwiązania, tylko ze względów marketingowych. Kowalski nie ma pojęcia o MQA, więc go to nie ruszy. A licencja i wdrożenie obsługi MQA swoje kosztuje, więc po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, felix napisał:

Po pierwsze autor wątku pytał o MQA, to podpowiedziałem, co zrobić.

Po drugie MQA jest kontrowersyjne, nie przeczę. Jednak nie wydaje mi się, żeby sprawa była aż tak oczywista jak ją przedstawiłeś, żeby wydawać tak kategoryczne osądy. Czytałem różne rzeczy na temat MQA, więc wiem o co Ci chodzi.

Meridian to firma raczej "zacna" na rynku audio i nie sądzę, żeby robili coś, co kompletnie nie ma sensu i nic nie wnosi.

Poza tym nie wydaje mi się, żeby wielu dobrych producentów audio inwestowało środki w bezsensowne rozwiązania, tylko ze względów marketingowych. Kowalski nie ma pojęcia o MQA, więc go to nie ruszy. A licencja i wdrożenie obsługi MQA swoje kosztuje, więc po co?

Nie takie MQA przemijały z wiatremi nie takie Meridiany zabierały się za produkty mające zawojować świat

Poza tym, nie odbieraj tego materiału osobiście ?

No chyba, że jesteś beneficjentem Meridian ?, jeżeli nie to rezejrzyj się...

Przykłady ? Proszę bardzo

XRCD

HDCD

SACD

BLU SPEC 2

DVD A

ITP ?

Każdy z twórców powyższych tworzył je w szczytnym celu, a że $ € £ miały być przy okazji, to "skutek uboczny" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram osobiście twój wpis, bo nazwałeś mnie "pelikanem rynku audio". Tak, mam Tidala, mam sprzęt z obsługą MQA i używam go. 

Jakoś nie lubię, jak ktoś gdzieś coś przeczyta, a potem obraża innych przy okazji głoszenia "prawd objawionych", które wygrzebał gdzieś w necie... 

Wymieniłeś akurat trochę formatów, które Technicznie miały trochę zalet i zwykle jednak oferowały nieco lepszą jakość. Tyle, że Kowalski miał to w nosie bo i tak nie usłyszałby tego na swojej mini wieży Technicsa. 

Różnica między tymi formatami a MQA polega na tym, że to drugie jest obecnie łatwo dostępne dla każdego, dzięki adopcji tego formatu przez jeden z największych serwisów streamingowych. Czyli prawie każdy może mieć do niego dostęp. A czy usłyszy różnicę, to już inna bajka. 

Zobaczymy na jak długo zostanie z nami MQA. Póki jest, zamierzam korzystać choćby z tego względu, że obecnie jest to chyba jedyny legalny i bezproblemowy sposób na streaming "high res" w Polsce. 

Każdy nowy format tworzony jest dla pieniędzy, nie czarujmy się. Ale już to jak się przyjmie na rynku zależy od tego, czy potencjalni licencjobiorcy również zobaczą w tym interes. Żeby tak się stało, format ten musi oferować coś ciekawego dla konsumentów, a nie być tylko marketingową wydmuszką. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że MQA przyjmuje się na rynku dość dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, tadeo napisał:

Były jeszcze albumy audio na kartach pamięci ,jakieś urządzenia pana Waszczyszyna to czytały .

Należy się odznaka tropiciela niszowych formatów ?

10 minut temu, felix napisał:

Odbieram osobiście twój wpis, bo nazwałeś mnie "pelikanem rynku audio". Tak, mam Tidala, mam sprzęt z obsługą MQA i używam go. 

Jakoś nie lubię, jak ktoś gdzieś coś przeczyta, a potem obraża innych przy okazji głoszenia "prawd objawionych", które wygrzebał gdzieś w necie... 

Wymieniłeś akurat trochę formatów, które Technicznie miały trochę zalet i zwykle jednak oferowały nieco lepszą jakość. Tyle, że Kowalski miał to w nosie bo i tak nie usłyszałby tego na swojej mini wieży Technicsa. 

Różnica między tymi formatami a MQA polega na tym, że to drugie jest obecnie łatwo dostępne dla każdego, dzięki adopcji tego formatu przez jeden z największych serwisów streamingowych. Czyli prawie każdy może mieć do niego dostęp. A czy usłyszy różnicę, to już inna bajka. 

Zobaczymy na jak długo zostanie z nami MQA. Póki jest, zamierzam korzystać choćby z tego względu, że obecnie jest to chyba jedyny legalny i bezproblemowy sposób na streaming "high res" w Polsce. 

Każdy nowy format tworzony jest dla pieniędzy, nie czarujmy się. Ale już to jak się przyjmie na rynku zależy od tego, czy potencjalni licencjobiorcy również zobaczą w tym interes. Żeby tak się stało, format ten musi oferować coś ciekawego dla konsumentów, a nie być tylko marketingową wydmuszką. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że MQA przyjmuje się na rynku dość dobrze. 

Specjalista strzelił focha to raz

I to o co, o pelikana

A pelikan to fajny ptak

Dwa MQA to forma tuning'owania źródła a nie jak zdecydowana większość pelikanów sądzi upgrade jakości

Forma odczynianego od czci i wiary EQ

Poza tym podałem źródła argumentujące

A Ty co na to ?

Tylko ousto brzmiące frazesy z pochlipywaniem w tle o pelikany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, felix napisał:

Póki jest, zamierzam korzystać choćby z tego względu, że obecnie jest to chyba jedyny legalny i bezproblemowy sposób na streaming "high res" w Polsce. 

Qobuz według mnie ( i w moim zestawie) gra troszkę lepiej. Co prawda wymaga zakupu konta na ebay i konta na soundiiz do zarządzania płytoteką, ale działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, shureido said:

Należy się odznaka tropiciela niszowych formatów ?

Specjalista strzelił focha to raz

I to o co, o pelikana

A pelikan to fajny ptak

Dwa MQA to forma tuning'owania źródła a nie jak zdecydowana większość pelikanów sądzi upgrade jakości

Forma odczynianego od czci i wiary EQ

Poza tym podałem źródła argumentujące

A Ty co na to ?

Tylko ousto brzmiące frazesy z pochlipywaniem w tle o pelikany...

Nie strzeliłem focha, tylko napisałem co myślę o twojej wypowiedzi. Niestety mam alergię na internetowych "mędrców", którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, a jak ktoś się z nimi nie zgadza, to wyzywają. 

Znam źródła, które podałeś, ale mam inne zdanie i tyle. Nie mam zamiaru przytaczać innych, bo i tak nazwiesz je "marketingowym bełkotem dla pelikanów", niezależnie od tego, co w nich będzie. 

Tylko pamiętaj, że marketing działa w dwie strony ?

A teraz żegnam, muszę iść pochlipać w poduszkę ?

34 minutes ago, mkk1 said:

Qobuz według mnie ( i w moim zestawie) gra troszkę lepiej. Co prawda wymaga zakupu konta na ebay i konta na soundiiz do zarządzania płytoteką, ale działa

Wiem, że się da, ale nie chcę kombinować. Jak ktoś ma w nosie nasz rynek, to ja jego mam w nosie. 

Oficjalnie w Polsce mamy de facto Tidala i Spotify. Z tych dwóch wybieram Tidala. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, felix napisał:

Oficjalnie w Polsce mamy de facto Tidala i Spotify. Z tych dwóch wybieram Tidala.

Jeszcze jest Deezer HiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, felix napisał:

Nie strzeliłem focha, tylko napisałem co myślę o twojej wypowiedzi. Niestety mam alergię na internetowych "mędrców", którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, a jak ktoś się z nimi nie zgadza, to wyzywają. 

Znam źródła, które podałeś, ale mam inne zdanie i tyle. Nie mam zamiaru przytaczać innych, bo i tak nazwiesz je "marketingowym bełkotem dla pelikanów", niezależnie od tego, co w nich będzie. 

Tylko pamiętaj, że marketing działa w dwie strony ?

A teraz żegnam, muszę iść pochlipać w poduszkę ?

Wiem, że się da, ale nie chcę kombinować. Jak ktoś ma w nosie nasz rynek, to ja jego mam w nosie. 

Oficjalnie w Polsce mamy de facto Tidala i Spotify. Z tych dwóch wybieram Tidala. 

Przeglądając Twoje posty, to masz wysoki odczyn alergiczny, którego skutkiem ubocznym jest niedobór i/lub całkowity brak argumentów, chociażby w tym temacie czyli MQA

Korzystasz jedynie ze schematu "moje zdanie/opinia jest właściwe, a dlaczego "bo tak i już" 

Infantylna postawa, delikatnie określając

Jeżeli na tym polega Twoja wiedza w tematach xyz, to nawet pelikanom opadają skrzydła, gdy mędrkujesz w stylu "moje lepsze niż twoje, bo tak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek USB Audio 2.0 zamówiony,, zrobimy test laptopa. Przyznam że kupującą taki klocek, to raczej aby wyeliminować takie zabawki z systemu audio jak komputer. Kocham czarne płyty i lampy, streaming miał być wygodną formą w przyzwoitej jakości  posłuchania czegoś  nowego, ewentualnie sprawdzeniem czegoś ptzed kupnem czarnej płyty.

Dziękuję za pomoc, zdam relacje z połączenia komputera. Pozdrawiam Wszystkich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.