Skocz do zawartości
IGNORED

Wilson Audio / Genesis / Von Schweikert - czyli grube brzmienie


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, barni napisał:

tak nieprawdopodobnie namacalny

 

7 godzin temu, barni napisał:

tak spektakularne i nieprawdopodobne

 

7 godzin temu, barni napisał:

jest wprost nieprawdopodobna

 

A jak się do tego mają Twoje Zollery?

 

Bo wcześniej wynikało, jakby nic nie mogło się z nimi mierzyć. MBL są dobre, łączą w sobie kilka wyjątkowych cech. Brak pudła w pewnym zakresie (jak Lyngdorf), szeroki kąt promieniowania (jak inna firma...). Kupuj te małe, w Audiostemie po prostu wiedzą, w jaki deal ktoś celuje. Większe posłuchasz sobie na wystawie, pewnie nie tym roku, ale w przyszłości będzie okazja. Masz dobry słuch (nawet jak późno odkryty), zasługujesz na dobre kolumny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zollery to poziom mniej więcej Dynaudio Contour 60 ale z innym rozłożeniem akcentów.

Zollery mają znakomitą średnicę i w tym zakresie bardziej podobają mi się od Dynaudio. Jest ciekawsza, ma więcej wybrzmień, jest nieco bliższa dając przy okazji większe wrażenie obcowania z prawdziwym wokalistą. W Dynaudio jest minimalnie cofnięta, jakby bardziej asertywna i mniej rozwinięta, minimalnie uproszczona niemniej dalej znakomita. W Dynaudio trochę słychać ten polipropylenowy charakter średniotonowca,, niemniej pewnie fani Dynaudio stwierdzą, że w Focalach słyszą nalot kevlaru ?  

Góra jest lepsza w Dynaudio, selektywność, detaliczność Esotara jest nieco lepsza od tioxidowego Focala, który gra nieco bardziej bezpośrednim dźwiękiem. W Dynaudio góra jestbardziej wysmakowana, ma więcej mikrowybrzmień po uderzeniach, Focal gra bardziej bezpośrednim atakiem i szybciej wygasza pogłos.

Bas w Zollerach jest rewelacyjny i lepszy od Dynaudio, choć to kwestia smaku i gustu ( niemniej tak jak wskazywałem - moje Zollery to obudowa zamknięta, gdzie chyba większość pozostałych to bass refleksy ).. Przede wszystkim wielki plus dla Dynaudio ma nareszcie świetną fakturę i  konturowość basu, której brakowało starszym zestawom tej firmy. Jest on wreszcie mocny, krzepki, taki korzenny choć pozostał dalej nieco zmiękczony. Niemniej nawet w bardzo szybkich numerach rockowych nie gubił się i nie gonił reszty pasma, co było problemem w starszych Contourach. .Sporadycznie było czuć pomaganie sobie bass refleksem, niemniej było to marginalne w porównaniu do pozostałych zestawów jakie testowałem. Niemniej szybkość, konturowość i brak jakichkolwiek podbarwień Focalowej pary wooferów podoba mi się dalej bardziej. W tym zakresie również nieco wyżej od Dynaudio oceniłbym raktywną sekcję basową Cabasse, gdzie głośniki również pracowały w obudowie zamkniętej.

Niemniej Zollery znam na pamięć i stoją w dobranym pod nie torze kompletowanym od 14 lat, a Dynaudio słuchałem z Accuphase E-480 (świetna integra) ala bez całej zabawy w dobierania okablowania, źródła itd pod uzyskanie najlepszego rezultatu dla tego toru. WIęc tak czy owak czapki z głów za uzyskanie takiego brzmienia z zestawu sporo smuklejszego, o wiele łatwiej znikającego wizualnie w pokoju. W przypadku Zollerów mamy sytuację odwrotną - to pokój znika przy zestawach ? NIemniej Faith No More słuchane właśnie na Zollerach - rewelacja, to jesy muzyka do jakiej są stworzone.

Całościowo dżwięku Zollerów nie jestem w stanie odnieść do MBL-i bo te podstawki są dosyć wysoko ucięte na basie. Niemniej jest to zrobione bardzo sensownie, bez pompowania basu tunelem bass refleksu i udawania grania większym dźwiękiem. Wręcz zdziwiłem się, że tunel bass refleksu w nich istnieje, bo nie było w ogóle czuć wspomagania się nim przynajmniej na tych nagraniach jakich słuchałem. Mimo, że te dwie cebulki w 126 są wspomagane klasycznym głośnikiem oraz membraną pasywną nie było słychać żadnych problemów związanych z ich integracją i sklejeniem. Z kolei słuchajac tych MBL111F, gdzie te wspomagające przetworniki są nieco większe miałem wrażenie, że ta średnio tonowa sfera jest odcięta wyżej i część jej pracy wykonuje za nią już przetwornik klasyczny, stąd dźwięk nie był tak fantastycznie oderwany i namacalny jak w mniejszych zestawach. Sama barwa i wyrównanie pasma w zakresie porównywalnym czyli średnicy i górze była podobna do Zollerów, z tym że MBL generował te holograficzną przestrzeń i miał o wiele lepszą rozdzielczość oraz separacje poszczególnych planów i wokali. Analizując np chórki towarzyszące wokaliście można było śledzić je zarówno jako całość jak i konkretne osoby stojące koło siebie i śpiewające różnymi głosami, które można było rozseparować.  Natomiast głos głównego wokalu był nieco powiększony, taki lekko nadmuchany, zajmujący więcej miejsce w przestrzeni przez co nie miał tak precyzyjnego osadzenia w konkretnym miejscu przestrzeni jak w klasycznych zestawach. To trochę tak,. jakby obserwować całość przez lekką lupę która je powiększając daje wiele lepszy wgląd w nagranie i pokazywała przy okazji więcej detali, których bez tej lupki by nie byłoby słychać. Dżwięk ten jest efektowny, ale nie efekciarski, bo nie męczy przy dłuższym słuchaniu, jak chociażby przetworniki tubowe, które również powiększają wokale, ale w sposób nienaturalny, dający efekt włożenia mikrofonu do gardła wokalisty.

Mimo niewielkiej wielkości tych podstawek scena generowana przez nie była ogromna  i dawała złudzenie obcowania z realnymi wokalistami stojącymi w pokoju za zestawami. W przypadku klasycznych zestawów prezentacja wydaje się taka uproszczona, chórki dalej mają tę samą barwę, ale bez możliwości śledzenia indywidualnych głosów,  wokale są bardziej monolityczne, bryłowe, ale umieszczone w konkretniejszym miejscu w przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podoba Ci się OZ i aktywny bas to podjedz do U22 do Warszawy i posłuchaj Sveda Audio. Bas jest obłędny, nisko schodzący, szybki z bardzo dobrą kontrolą, nie ma problemów BR. Tutaj daje sobie rękę uciąć, że Ci się spodoba. Pytanie czy średnica i wysokie Cie zadowolą ? Bardzo dokładne brzmienie, precyzyjne, rozdzielcze i równe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 13:18, kaviter napisał:

nie dostaniesz tu żadnych sensownych rad i to nie tylko ze względu na bardzo słaby merytoryczny poziom tego forum

Nie pisz więcej w ten sposób, budzi to u mnie bynajmiej sprzeciw wewnętrzny, stąd reakcja.

Przyprowadź na forum kogoś, kto zna się na głośnikach wedle Twojego rozeznania perfekcyjnie, porozmawiamy.

Sensowne rady mogą być trudne do przyjęcia, gdyż wychodzą poza przyjęty kanon działania.

 

 Wymagacie dźwięku od zestawów, - to błąd, wymagajcie go od wszystkiego co jest przed zaciskami głośnikowymi, - a będziecie Koledzy przecierać oczy ze zdziwienia co mogą / potrafią dane.

 

P.S.

Oczywiście że niewłaściwa zwrotnica potrafi zepsuć możliwości przetworników.

Te, jako działające na identycznej podstawie fizycznej, nie różnią się tak wiele między sobą.

P.S II

Dynaudio, firma, jeśli chciałaby uzyskać stosowny kształt charakterystyki zestawu, uczyniła by to bez trudu, skoro są takie, musiały być zaprojektowane z powodu uznanego za ważny.

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 01:58, barni napisał:

Góra jest lepsza w Dynaudio

Wszystko jest lepsze w Dynaudio, jeszcze jest długo nic i są zestawy inne które wymieniasz.

Dźwięk jest całością, nie da się słuchać zakresów, to patologia.

Dynaudio są wymagające, osoby które są ich właścicielami najczęściej nie mają możliwości aby się o tym dowiedzieć, przekonać.

Dynaudio to zestawy docelowe średniego sektora.

Wystawa AS pokazuje, jak osoby będące w jednym pomieszczeniu przyjmują te same bodźce dźwiękowe.

Zachwycający się, stoją obok całkowicie odrzucających wrażenia.

Z tego powodu, z innych również, świat hi end jest tak bogaty, albo biedny, zależy kto jak go potrafi zinterpretować.

Wydaje się że występuje bogactwo form o jednak ubogiej treści.

 

Jak przychodzi co do czego, to niemal nie ma z czego wybierać, stąd pomysły aby konstruować samodzielnie.

W dniu 15.07.2020 o 13:18, kaviter napisał:

przetestował w tym pomieszczeniu z elektroniką którą masz

Typowy błąd, rada na drogę donikąd.

Zakupując zestaw dobrze jest wiedzieć jakie są jego pełne możliwości.

Ułatwia to obranie właściwego kierunku na przyszłość, orientuje też w obecnej sytuacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 23:03, barni napisał:

MF308 lub 2 x ATC P1

Te wzmacniacze krańcowo nie nadają się do Dynaudio.

Przykro mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Te wzmacniacze krańcowo nie nadają się do Dynaudio.
Przykro mi.

Nigdzie nie mowie, ze maja zostać :-) Moze wtedy jakies Accu by sie pojawiło niemniej ma razie blizej mi do MBL-i i jakiegoś suba grajacego swietnie w stereo. Musze tylko dogłębnie przemyśleć temat i zastanowić sie ktory model oraz zrobic pod nie akustyke pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 03:35, 747 napisał:

Dźwięk jest całością, nie da się słuchać zakresów, to patologia.

Wyjąłeś fragment z kontekstu, bardzo proszę nie podważaj mojego lajkowania?

Nie ma firmy która od początku do końca robi wszystko bardzo dobrze, wiem to boli Cię jako fana tej marki ale tak jest, proza życia

 

W dniu 25.07.2020 o 03:35, 747 napisał:

Dynaudio są wymagające, osoby które są ich właścicielami najczęściej nie mają możliwości aby się o tym dowiedzieć, przekonać.

Tak to bardzo trudne kolumny w napędzeniu ale jak się ma łut szczęścia to potrafią się odwdzięczyć, w innych zestawieniach prezentują się jako padaka

W dniu 25.07.2020 o 03:35, 747 napisał:

Wystawa AS pokazuje, jak osoby będące w jednym pomieszczeniu przyjmują te same bodźce dźwiękowe.

Zachwycający się, stoją obok całkowicie odrzucających wrażenia.

Wystawa na AVS to tylko sugestia w którym kierunku należy szukać, najczęściej są łączone razem elementy które dystrybutor wystawca ma w ofercie, ciężko coś w torze uświadczyć od konkurencji lub firm trzecich

W dniu 25.07.2020 o 03:35, 747 napisał:

Jak przychodzi co do czego, to niemal nie ma z czego wybierać, stąd pomysły aby konstruować samodzielnie.

Typowy efekt różnicowania wyrobów poprzez ich celowe psucie zastosowanymi słabszymi elementami, poza tym efekt księgowego znany od końca lat 70"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

bardzo proszę nie podważaj mojego lajkowania

Co robisz w ramach branży ?

2 godziny temu, ASURA napisał:

Nie ma firmy która od początku do końca robi wszystko bardzo dobrze

To popraw topowe wzmacniacze Kondo czy AudioNote.

Wzmacniacza Sony TAN - 902 nie poprawisz, najwyższych Sansui oraz wiele, wiele innych urządzeń i kolumn głośnikowych.

Powód jest prosty, są zestrojone, choć wyrażenie to jest uproszczeniem, są zaprojektowane i wykonane w sposób perfekcyjny technicznie.

Kto robi klony Yamaha MX 10000 ?

Dlaczego nikt ?

 

Urządzenie brzmi jak technologia pozwala, tych jest ileś tam, decydując się potrzeba potrafić żyć z jej właściwościami inaczej szybciej trafi się przejście na tamten świat niż uzyska pełną satysfakcję.

2 godziny temu, ASURA napisał:

łut szczęścia

Zwykła wiedza wystarcza do poprawnej aplikacji każdej techniki, każdej bez wyjątku.

2 godziny temu, ASURA napisał:

w innych zestawieniach prezentują się jako padaka

Padaka to rzeczywiście właściwe określenie, lecz dotyczące urządzeń wielu innych marek, nie Dynaudio.

2 godziny temu, ASURA napisał:

Wystawa na AVS to tylko sugestia w którym kierunku należy szukać

Wystawa jest wspaniała, gdyż każdy wystawca stara się jak tylko potrafi by dobrze wypaść, ci, których marka jest już ustalona nie muszą tego robić, mogą postawić jeden głośnik do tego nie podłączony, zainteresowanie i tak będzie adekwatnie do pozycji już uzyskanej na rynku może całe dziesięciolecia wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

celowe psucie zastosowanymi słabszymi elementami

Bez komentarza.

Jak celowo psuje Dynaudio, albo Yamaha ?

 

 

Firmy nie psują, tylko nie mają z czego robić, bo nie mogą uzyskać dostępu do najlepszych podzespołów.

To świadoma polityka ochrony własnych rynków czy firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

Co robisz w ramach branży ?

Mam lepszy autorytet ;D

 

3 godziny temu, 747 napisał:

To popraw topowe wzmacniacze Kondo czy AudioNote.

Mogę je poprawić nie tykając ich

3 godziny temu, 747 napisał:

Kto robi klony Yamaha MX 10000

Nikt nie robi bo aż takiego piętna na rynku nie odcisneły, były zrobione w małych seriach na zasadzie no cost co nie jest równoległe z tym że tak samo muszą zagrać. Pierwszy lepszy przykład Pivetta za 6milionów

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Urządzenie brzmi jak technologia pozwala, tych jest ileś tam, decydując się potrzeba potrafić żyć z jej właściwościami inaczej szybciej trafi się przejście na tamten świat niż uzyska pełną satysfakcję.

Lub tak pozwala jak przeszkadza sama zastosowana technologia która nie jest świadectwem że została maksymalnie zoptymalizowana. Pierwszy lepszy przykład z 1" berylowymi kopułkami, sam beryl nie jest wyznacznikiem dobrego grania, dopiero cała reszta wokół. Czy nie dziwią Cię słabe parametry kopułek diamentowych, przecież to skandal że liniowość tracą już na 40kHz a powinno być tak pięknie

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Zwykła wiedza wystarcza do poprawnej aplikacji każdej techniki, każdej bez wyjątku.

 

Wiesz dlaczego luty bezołowiowe są bardzo nieekologiczne mimo ich "ekologiczności" ? i stosuje je 800milionowa Europa?

3 godziny temu, 747 napisał:

Padaka to rzeczywiście właściwe określenie, lecz dotyczące urządzeń wielu innych marek, nie Dynaudio.

Każde urządzenie techniczne którego docelowy użytkownik nie może poprawnie użytkować z racji jego dużych wymagań co do spełnienia wielu warunków technicznych będzie na rynku odbierane jako nie udane lub przynajmniej mało przyjazne; Dynaudio nie jest jakimś ewenementem. 

 

3 godziny temu, 747 napisał:

ci, których marka jest już ustalona nie muszą tego robić, mogą postawić jeden głośnik do tego nie podłączony, zainteresowanie i tak będzie adekwatnie do pozycji już uzyskanej na rynku może całe dziesięciolecia wcześniej.

Tak dla zbieraczy metek i owszem, dla osób wymagających przestaje to być takie oczywiste bo zmieniają się zarówno technologie produktów jak i techniki ich wytwarzania. Przypomnę że od wielu lat głośniki to najsłabszy element w torze audio, wystarczy popatrzeć na ich THD. Przypomnę tylko że z badań na populacji zniekształcenia dżwięku poniżej 0.03% są nie zauważalne przez ucho ludzkie (o skrajach pasma chyba wiemy ale też są problemy i to duże)

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Jak celowo psuje Dynaudio, albo Yamaha ?

Najnowszej Yamahy nie jestem w stanie słuchać, to jest jazgot a nie muzyka tak że szkoda klawiatury bo nie ma takiej muzyki w realu

Dynaudio  pokazują koledzy na zdjęciach rozbieranych, poczytaj sobie w klubie ile kosztują kolumny specjalnie różnicowane cenowo dla konkretnego targetu a za ile w niektórych ich kolumnach potrafi księgowy wstawić elementy do zwrotnicy, wygląda to na kpinę z klienta który chce kupić coś markowego. Od razu zastrzegam że w innych markach ta technika jest bardzo często nadużywana i sytuacja jest bardzo podobna i wcale Dynaudio nie jest gorszy od nich. Sytuację wymógł sam klient, chce aby wszystko było tanie no i ma... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Mogę je poprawić nie tykając ich

Nietykając każdy może, proponowałem zaproponowanie rozwiązania dotyczącego wewnętrznej konstrukcji owych urządzeń.

Godzinę temu, ASURA napisał:

Nikt nie robi bo aż takiego piętna na rynku nie odcisneły, były zrobione w małych seriach na zasadzie no cost co nie jest równoległe z tym że tak samo muszą zagrać

Nikt nie robi klonu wzmacniacza o najlepszych parametrach na papierze w historii audio..?

 

Może nie bardzo osoby które by chciały zejść w tak małe zniekształcenia wiedzą jak się do tego zabrać, bo to nie jest klasyczna konstrukcja, to bardzo zaawansowane urządzenie.

 Japończycy robili w małych seriach niemal 100 procent swoich najlepszych dzieł, inni choćby Kondo czy AN, też fabryk z seryjną produkcją topowych urządzeń nie posiadają, to więc żaden argument.

Twierdzenie że nie grają równo - bez komentarza.

Sam posiadam małoseryjny wzmacniacz Onkyo Grand Integra, / ok 300szt / poleciłem koledze i też kupił, gra identycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Lub tak pozwala jak przeszkadza sama zastosowana technologia która nie jest świadectwem że została maksymalnie zoptymalizowana

Cała technika nawet fizyka stoi na tym, że to co umożliwia granie audio jednocześnie jest źródłem wszystkich zniekształceń, napisałem w wpisie, że trzeba się z tym liczyć oraz zaakceptować, bo innego odbioru w ramach reprodukcji elektrycznej po prostu nie ma, komentarz Kolegi odbieram jako niepotrzebny.

Co do maxymalizacji wydajności, to raczej Kolega raczy żartować sobie z konstruktorów, usiłując wmówić im niekompetencje, to nie trafiona uwaga, te osoby poświęciły najczęściej całe życie na opanowanie fachu w dziedzinach specjalistycznych, czasem bardzo wąskich, prosta krytyka ich to rzucanie się z motyką na Słońce, to działanie z gatunku zachowań infantylnych, wielu to jednak stosuje, z rezultatami, jakie muszą nadejść - kompropmitacją.

Godzinę temu, ASURA napisał:

sam beryl nie jest wyznacznikiem dobrego grania

Beryl jest materiałem.

W sposób jak Kolega opisuje rzeczywistość hi end audio, można dyskutować bez końca i bez skutku.

Wszystko gra tylko tak dobrze jak dobre i właściwe jest otoczenie i środowisko, to banał w tym miejscu forum.

Godzinę temu, ASURA napisał:

Czy nie dziwią Cię słabe parametry kopułek diamentowych, przecież to skandal że liniowość tracą już na 40kHz a powinno być tak pięknie

Nie wiem co Kolega ma na myśli, mam kopułki berylowe od Yamahy, porównując z wszystkim innym co posiadam, wypadają co najmniej na równi z innymi najlepszymi, znalazłyby się osoby, które stwierdziłyby że to właśnie one są ..najlepsze.

Yamaha podaje na wykresach  i w katalogu pasmo do 20 000 hz.

Wstęga technics gra do 100 000 hz, owszem słychać to wyraźnie ale...no właśnie to ale to są te nieuchwytne właściwości.

Gdyż grać, drgać może przetwornik bardzo wysoko, ale ważna jest treść, czyli - czym gra , po czym i w jakich okolicznościach płynie prąd, który zamieniany jest w drgania fizyczne.

Tu jest miejsce na wiedzę inżynierów hi end i oni ją posiadają, wiedzą co robią.

Wie Yamaha i wie Dynaudio, wiedzą, widzę to w ich konstrukcjach.

1 godzinę temu, ASURA napisał:

luty bezołowiowe

Lut, jaki by nie był, to fatalny pomysł na połączenie w technice audio wysokiej jakości - odradzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Każde urządzenie techniczne którego docelowy użytkownik nie może poprawnie użytkować z racji jego dużych wymagań co do spełnienia wielu warunków technicznych będzie na rynku odbierane jako nie udane

Kolega sobie wyraźnie rości prawo do definitywnych stwierdzeń, cóż ludzie mają też takie charaktery, musimy jako społeczność z tym żyć.

Rynek, to jest nikt.

Człowiek jest odbiorcą produktu audio, jest w naturalny sposób dość inteligentny, aby poradzić sobie z każdym produktem.

1 godzinę temu, ASURA napisał:

Dynaudio nie jest jakimś ewenementem

Tu jesteśmy w konflikcie, Dynaudio to produkt docelowy średniego sektora, bez dwóch zdań, tak jak nikt nigdy nie zastanawiał się kto jest czy był królem muzyki pop, królem rock n rolla, królową muzyki pop czy gitarzystą wszech czasów.

1 godzinę temu, ASURA napisał:

dla osób wymagających przestaje to być takie oczywiste bo zmieniają się zarówno technologie produktów jak i techniki ich wytwarzania

Prawa rządzące warunkami przepływu prądu - umownie są wciąż te same, więc kulą w płot..

Nic się nie zmienia, wystarczy zakupić urządzenie z lat 70 - tych, podłączyć, posłuchać, bardzo ładnie gra, np wiele magnetofonów, gramofony, niektóre kolumny, nawet czasami wzmacniacze, choć tu odradzam, gdyż nie było wtedy czystych przewodników i super metalurgii w rdzeniach traf jak dziś.

1 godzinę temu, ASURA napisał:

Przypomnę że od wielu lat głośniki to najsłabszy element w torze audio

Obawiam się że jest dokładnie odwrotnie, wystarczą proste testy a każdy sam się przekona.

W bardzo dobrym i drogim torze, zagra więcej złych kolumn, niż w przypadku kiedy one są fantastyczne, a zestaw pozostawia wiele do życzenia.

To elementarz.

Doskonałe kolumny pokażą jak na tacy najmniejszy feler w dźwięku, będzie trzeba zatkać uszy i wyjść z pomieszczenia,- sam byłem świadkiem takich sytuacji na AVS.

Kolumny są na końcu toru, nawet nieco słabsze nie zdążą tak znacząco zniekształcić przekazu by był niejako nie do odbioru, szczególnie kiedy mamy bardzo dobre kable.

Jeden zły kabel rozwali cały system audio, zapewne to wie każdy, który tu zagląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

popatrzeć na ich THD

THD jest takie jakie wychodzi po zastosowaniu wszelkich czynników rozwoju jakości danej konstrukcji, nie robi się zespołu pod parametry mierzalne, one są pomocą, nie są celem ostatecznym samym w sobie.

Zespół głośnikowy ma za zadanie zapewnić transmisję fizyczną wielkości elektrycznych, w sumie elektromagnetycznych na fizyczne oddziaływanie akustyczne na nasz słuch, nie na czułość mikrofonu czy urządzenia pomiarowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Przypomnę tylko że z badań na populacji zniekształcenia dżwięku

Z moich badań wynika, że do audio hi end udaje się specyficzna część populacji, bardzo mało tolerancyjna, bardzo.

Wykorzystują brak ścisłych reguł, ustanawiają więc własne często stosują niezwykle wyrafinowane metody ukrytej agresji, by osobnika który jest w zasięgu oddziaływania do owych własnych hierarchii przekonać, czy wręcz je podyktować.

Stanowi to sytuację, gdzie czynniki statystyczne tracą swoje znaczenie, po prostu tu, w świecie osób z zainteresowaniami audio jest inaczej.

Łatwo to stwierdzić, kiedy ma się możliwość przebywania w różnych gronach społecznych.

 

 

Osoba o charakterystyce fana dobrego brzmienia jest zdolna wiele z swej uczciwości wrodzonej, naturalnej, kojarzonej z sumieniem, bezwarunkowej, - poświęcić, by przeforsować własne wyobrażenia - co, jak, aktualnie słyszy, podczas przykładowo odsłuchu publicznego.

Zasłanianie się, że każdy słyszy inaczej, to humbug, zwykła ściema, mącenie, wszyscy słyszą tak samo jakość dźwięku w kategoriach bezwzględnych - lepiej / gorzej.

To że niuansują, nie ma żadnego znaczenia, to naturalne, każdy z nas jest jednocześnie taki sam, oraz każdy z nas jest inny, zależnie od przyjętego kryterium.

Każdy z nas posiada sumienie, które jest  w stanie zagłuszyć, lub słuchać się go, - to sprawa woli.

A wola może być uwarunkowana poza czynnikami rzeczywistymi dotyczącymi odsłuchu audio w danej chwili.

 

Dodatkowo mózg ludzki jest w stanie wszystko uzasadnić, - to jeszcze komplikuje już mocno złożoną sytuację, dotyczącą kto jak słyszy na tym samym odsłuchu materiału w tym samym czasie.

Rodzi to konflikty.

Czasem bardzo ostre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Najnowszej Yamahy nie jestem w stanie słuchać, to jest jazgot

To jest przkład na niezwykle ostry konflikt.

Najnowsza Yamaha, obiekt westchnień sporego grona osób, została poddana bezceremonialnej krytyce.

 

Yamaha na wystawie zdruzgotała konkurencję, to nie jest tak że nie było czego zbierać, po prostu konkurencja przyszła z niczym, nie mogła być nawet tłem, nawet pośmiewiskiem, można tylko było patrzeć / bo nie słuchać / z politowaniem i prosić Boga żeby dał im natchnienie do nawrócenia się na właściwą drogę.

 

Ludzie chcą łatwo zarabiać pieniądze.

Azjaci posiadają rodzaj dyscypliny, który zobowiązuje ich do pokonania przeciwnika.

 Z tego powodu człowiek tzw zachodu jest bez szans, bo nie poświęci tyle do odniesienia zwycięstwa jak uczyni to Azjata Japończyk.

Więc jest pozamiatane i to się nigdy nie zmieni, gdyż dotyczy głębokich kodów społecznych.

 

Można mieć albo głośniki japońskie albo inne, wtedy niestety tylko dla zabawy.

Dynaudio być może  kupiło w latach 80 - tych jakieś patenty ze wschodu, czytałem że były sprzedawane.

A jeśli nie, to po prostu są wyjątkiem, co absolutnie niczego nie zmienia w całokształcie problematyki.

Ogólnie, całościowo, głośniki Dynaudio znajdują się brzmieniem, dziwnie blisko Yamahy, zawsze mnie to zastanawiało.

Tym jednoczącym parametrem jest wiarygodność.

 

Na forum, bardzo mało mówi się o wiarygodności przekazu, to bardzo symptomatyczne, należałoby to zmienić, to fundamentalnie podstawowy parametr.

2 godziny temu, ASURA napisał:

ile kosztują

Zajmuję się techniką, nie rynkiem, on ma swoje prawa, na forum rozmawiamy nie o ekonomii lecz na temat sposobu uzyskania w pomieszczeniu najwyższej możliwej jakości dźwięku.

 

 

2 godziny temu, ASURA napisał:

w innych markach

Rynek hi end audio to nisza, nikt poważny nie schyla się po takie pieniądze, pozostawiony jest pasjonatom, czasem trafi się wszędzie jednostka która coś osiągnie bardziej znaczącego, ale nawet to w pełnej skali biznesu jest absolutnie niezauważalne.

Przykro mi.

Dlatego serdecznie proszę wszystkich o odpuszczenie napięcia związanego z tematyką hi end, - to tylko zabawa.

Rzeczy poważne to jest przemysł, energetyka, transport, handel etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 - abstrahując od tych wszystkich zasłyszanych "audiofilskich mądrości" nie wiem czy zauważyłeś, że piszesz sam z sobą ? Podziwiam samozaparcie ?

"Dynaudio to produkt docelowy średniego sektora" - szczególnie Consequence i Evidence Master ?

PS. Odpuść dalsza dyskusję i tak jej nie będę widział ?  Jak chcesz uprawiać dalej offtop -> bocznica.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, barni napisał:

Odpuść dalsza dyskusję

 

 Najwyższy sektor cenowy, też ma swoją hierarchię, - Dynaudio plasuje się tam na poziomie wartości średnich.

W stosunku do konkurencji będzie pewnym, solidnym punktem, na którym, wokół którego, można budować system.

Barni - powodzenia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, 747 rozczarowałeś mnie, nic ciekawego tym razem między Twoimi wierszami nie znalazłem; bardzo mnie zmartwiłeś; tyle tekstu i pisania na darmo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

747 rozczarowałeś mnie

Widzisz, tam jest w tym nic nie napisaniu wszystko co uczyniłeś swoim wpisem - manipulacja, projekcja, ukryta agresja, dorównałeś Koledze Barni.

 

Ustosunkuj się na wzór i podobieństwo jak ja to uczyniłem, argumentami, odpowiedz swoim na każdy mój, - to będzie już choćby polemika.

Nie wymiękaj.

Godzinę temu, ASURA napisał:

nic ciekawego tym razem między Twoimi wierszami nie znalazłem

A znalzłeś ciekawsze głośniki na rynku niż japońskie ?

Godzinę temu, ASURA napisał:

bardzo mnie zmartwiłeś

Kup sobie AMP 8, zaraz morducha się Tobie rozweseli, pozapraszaj kolegów, niech przyniosą graty do porównania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

tyle tekstu i pisania na darmo

Pozostaw sobie jeszcze mylne interpretacje na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 09:21, barni napisał:

Accu by sie pojawiło

Accu nie gra dość dobrze by współpracować z Dynaudio.

""Blisko 30 lat temu grupa inżynierów w Skandeborg, w Danii, dzieląc wspólną pasję słuchania muzyki na sprzęcie wysokiej jakości, doszła do wniosku, że nawet najlepsze dostępne wówczas kolumny głośnikowe nie były w stanie oddać muzyki tak, jak to sobie założył jej twórca. Takie zniekształcenia, jak przesunięcia fazy, brak liniowości, niezadowalająca odpowiedź impulsowa i inne, mierzalne odstępstwa od neutralności, trapiły wszystkie dostępne na rynku marki. Założyli więc swoją własną firmę, w której wszystkie te usterki miały być wyeliminowane. Tak powstało Dynaudio.

Zespół inżynierski nowej firmy postawił sobie ambitny cel stworzenia zupełnie nowej, nowoczesnej generacji głośników w oparciu o przeprowadzane samodzielnie, często pionierskie badania. Zapewniły one firmie wszechstronny, oparty o nowe technologie rozwój, stanowiący fundament niezwykłych osiągnięć Dynaudio. Takie opracowania, jak np. DDC (Dynaudio Directivity Control – kontrola kierunkowości) i inne ustaliły światową renomę kolumn z Danii, które stały się punktem odniesienia, referencją dla innych firm."""

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Dynaudio są świetne - ale nie mogą służyć dożywotnio. Po jakimś czasie ich dźwięk może męczyć - nie są rzetelne. Ta ‚nierzetelność’ dotyczy też i najwyższej półki. Z drugiej strony  jest w dźwięku Dynaudio coś szlachetnego i niemęczącego - coś, co zostaje zakodowane jako przyjemność i łagodność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2020 o 01:16, 747 napisał:
W dniu 26.07.2020 o 22:40, ASURA napisał:

Najnowszej Yamahy nie jestem w stanie słuchać, to jest jazgot

To jest przkład na niezwykle ostry konflikt.

Najnowsza Yamaha, obiekt westchnień sporego grona osób, została poddana bezceremonialnej krytyce.

Yamaha na wystawie zdruzgotała konkurencję, to nie jest tak że nie było czego zbierać, po prostu konkurencja przyszła z niczym, nie mogła być nawet tłem, nawet pośmiewiskiem, można tylko było patrzeć / bo nie słuchać / z politowaniem i prosić Boga żeby dał im natchnienie do nawrócenia się na właściwą drogę.

Ogólnie, całościowo, głośniki Dynaudio znajdują się brzmieniem, dziwnie blisko Yamahy, zawsze mnie to zastanawiało.

Jak Dynaudio znajdują się brzmieniowo blisko Yamahy, to może dla autora tematu, monitory Yamaha NS-5000?... Gdyż Dynaudio Countour 60, jemu pasują.

Jeszcze Harbeth'y 40.X, o których autor wspominał w swoim poprzednim temacie.

Bсё равно - dla mnie bez różnicy co wybierze. I o ile w ogóle coś wybierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sovereign
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś tak że ze mnie i innych idiotów nie strugaj. Yamaha rozminęła się obecnie ze swoją bardzo piękną historią!

 

Tyle i aż tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.