Skocz do zawartości
IGNORED

Wilson Audio / Genesis / Von Schweikert - czyli grube brzmienie


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ASURA napisał:

Wybaczam

Czy Kolega w ogóle doczytał w jakim celu powołano markę JVC w ramach Matsushita, skoro mieli Technics/Panasonic ?

A Technics byle czego nie robił.

Czy Kolega będąc dyrektorem technicznym, dopuściłby rozwiązanie w przetwornikach elektroakustycznych wiedząc z góry że po 30 latach w kraju pokomunistycznym osoba z forum podda je krytyce jako zawierające błąd strukturalny ?

Kolego, jest okres wakacyjny, proszę domyśleć się co można tu jeszcze dopisać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka, zmienili ideę na bardzo obiecującą ale po drodze popełnili parę baboli które pokazałem. Proszę mnie Technicsem nie uświadamiać, mam w szafie SLP1200 i jakiś czas temu jeszcze przyjemnie grał ale nie trzymałem go tylko dla samego dźwięku tylko jak w 1979roku zobaczyłem go w brytyjskich prospektach to musiałem go mieć i tyle, ot realizacja marzeń z młodości i wrócenie symboliczne w młodość. Wtedy miałem najlepszy krajowy sprzęt w PRL-u ale z racji słabości naszej waluty to było nie osiągalne na tamten czas i to tylko tyle porównując tego SLP1200 z obecnymi dzisiejszymi konstrukcjami. Magnetyczny napęd liniowy Technicsa o dziwo łoił dźwiękowo napęd promieniowy u Studera A730 z tamtych lat i tyle egzaltowania się Japończykami. 

MES-a w tamtych czasach nie było. Pracując w Instytucie Fizyki Jądrowej w latach 80 widziałem na czym pracowali naukowcy. IBM z dyskietkami i bursztynowy lub zielony ekran kineskopów a cymesem było Atari520 kupione prywatnie za pieniądze zarobione na kontrakcie w CERN-ie a używane do pracy. Na tym pracowano właśnie w EU i podobny poziom komputerów był w Japonii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 747 napisał:

 

Kolega będzie wstawiał dane, a ktoś inny w tym samym czasie wstawi do układu cewkę drgającą nawiniętą w sposób innowacyjny, bezkompromisowy / nawinięcie ręczne podobnej trwa jakieś dwa - trzy tygodnie, jednej / i..cała robota na nic, bo SŁUCHACZ powie Koledze żeby zabrał swoje pomiary i udał się ...gdyż nie będzie po posłuchaniu rzeczonej zdolny do słuchania już czegokolwiek innego, w jego rozumieniu gorszego, tak działa ludzka psychika.

Pomiary są dobre, owszem, jeśli zrobiło się już wszystko co tylko się dało dla rozwoju jakości, wtedy można mierzyć ..co wyszło..

 

Kolegi podejście zahacza o takie jakie mają dzisiejsi konstruktorzy, - dyskusja z takimi personami sensowna była do momentu przekonania się o jej bezsensowności, mam to za sobą, stąd reakcja.

Kolega mi wybaczył więc dyskusje kończymy konsensusem.

 

Koledze się wydaje że coś wie ale przy programach typu MES to nawet w tym samym budynku nie był

To są narzędzia do pracy podobnie jak ten bębenek do nawijania cewek. Jak by tamten kolega wiedział to najlepiej proces nawijania połączyć jednocześnie z obróbką cieplną dopiero wtedy miało by to ręce i nogi a nawet kopytka ale co ja tam wiem...
 

Myślenie abstrakcyjne i takie przetwarzanie danych nie jest mocną kolegi stroną.

Wiedza też mocno poszła do przodu proszę sobie np. trochę materiałoznawstwa poczytać z szczególnym naciskiem na spojrzenie od strony kwantowej
 

Oczywiście

 

Pozdrawiam

 

 

10 minut temu, pantagruel napisał:

Dżizus dwóch oszołomów w dyskusji.

I jeden eksperymentujący z podkładkami drewienkami, etc.

Witaj w klubie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, pantagruel napisał:

Dżizus dwóch oszołomów

Naucz się czytać - jeden, któremu z tego powodu właśnie podziękowałem za pustą bezprzedmiotową, bezcelową konwersację.

Nie robi to dla Ciebie różnicy ?

Gość nie ma pojęcia na temat strategii wprowadzania innowacji, a że miał kontakt, otarł się o dziedzinę wiedzy, to wszystko z tym kojarzy, jednak nie na tyle żeby orientował się w którym kościele dzwonią i po co ?

Skoro krytykuje zestawy oparte o geniusz myśli inżynieryjnej w hi end, to lepiej odnieść się bogatszą nomenklaturą niż sam oszołomie prezentujesz, gdyż nie możesz z takim nastawieniem być kimkolwiek innym.

 

 

Nie wiem czy się rozumiemy ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.png.dececd5e571d30d906b6285c2c943666.png

Kolumny w których użyto te niesymetrie, były produkowane po zestawach Labo 1000, które jak widać na załączonych obrazach posiadają już wszystko co było dostępne na owe czasy w pełnej skali, były klasycznymi metodami nie do poprawienia.

image.png.606d3f23cfd6dd3f7684ea9be219a1b0.png

59 minut temu, pantagruel napisał:

dwóch oszołomów

Posiadasz wiedzę z zakresu tematycznego, to skreśl kilka zdań merytorycznych nie do mnie, mnie już tu nie ma, - do Kolegi Barni, wszyscy z ciekawością dowiedzą się kolejnych rad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe strategie biorą w łeb bo działa zasada psucia rynku i tańszy słabszy produkt wypiera lepszy droższy.

Z wielu dobrych produktów pozostały tylko legendy a co było prawdą a fikcją to jeszcze mniej osób pamięta

 

Na koniec produkt wtedy jest doskonały gdy jest doprowadzany pod wieloma względami do perfekcji. Same przetworniki z bardzo dobrą zwrotnicą to za mało. Interesuje mnie temat obudów kolumn, bardzo dużo jest tam jeszcze do zrobienia mz.

 

Teraz, ASURA napisał:

Całe strategie biorą w łeb bo działa zasada psucia rynku i tańszy słabszy produkt wypiera lepszy droższy.

Z wielu dobrych produktów pozostały tylko legendy a co było prawdą a fikcją to jeszcze mniej osób pamięta

 

Na koniec; produkt wtedy jest doskonały gdy jest doprowadzany pod wieloma względami do perfekcji. Same przetworniki z bardzo dobrą zwrotnicą to za mało. Interesuje mnie temat obudów kolumn, bardzo dużo jest tam jeszcze do zrobienia mz.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łamanie symetrii w wykonaniu Yamahy, proszę zwrócić uwagę na słowo - rewolucyjne rozwiązanie -.

Yamaha przeszła do dzisiejszej potęgi m in dzięki tej serii głośników.

image.thumb.png.e4c349b00b451356b4fb3b95a7336515.png

Czy osoby rozczarowne moim zwróceniem uwagi na nadgenialność wręcz pomysłu JVC są usatysfakcjonowane czy nie rozumieniem jego znaczenia i doniosłości ?

image.thumb.png.34ce241d0f0395b91e949e354926ca96.png

Podwójna symetria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Margol napisał:

dwóch zakompleksionych trolli

Moderacja może oczyścić z niepotrzebnych wpisów, temat można kontynuować.

Jednak zwróć uwagę, że Kolega Kaviter umieścił wpis nisko oceniający forum, wiesz z jakiego powodu nikomu to nie przeszkodziło, nikt nie zaprotestował ?

Domyślasz się ...?

Forum jest tak dobre, tak merytoryczne, jak dobrzy merytorycznie są piszący tu, co  przeszkadza Kolegom piszącym, by na ocenę Kavitera nie zasłużyć ?

P.S.

Przecież moich wpisów w dziale hi end prawie nie ma od długiego czasu...to jak z tym zakompleksieniem jest, kto jest zakompleksiony ?

Poświęciłem szmat czasu dla forum, Kolega Kaviter swą oceną mocno mnie uraził, stanąłem w obronie wszystkich nas użytkowników - doczekując się opinii oszołoma i trola.

To symptomatyczne, ale nie musi tak być, możemy wszyscy zadbać o wysokie standardy, na pierwszy rzut, ci, którzy niesprawiedliwie oceniają innych powinni zastanowić się nad sobą...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 20:26, barni napisał:

Zlecanie budowy nie ma sensu bo w zaden sposob nie bede znał finalnego rezultatu.

Gyby potraktować to dosłownie, oznacza wprost że konstruktorzy i to nie tylko zestawów, ale i innych urządzeń są z zasady skazani na ..bezrobocie.

A przecież tak nie jest, nawet jest dokładnie odwrotnie, nie sposób "dopchać się" często do tych, których określić można jako właściwy człowiek na właściwym miejscu w swym fachu.

Chyba że się mylę.

A może jest tak, że indywidualne zamówienie ..kosztuje.

Może zaczniemy więc przywracanie odpowiedniego poziomu forum od powrotu do rzeczywistości ?

 

/Żaden konstruktor nie spada z nieba i w sposób nagły staje się uczestnikiem w branży /

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 747 napisał:

Jednak zwróć uwagę, że Kolega Kaviter umieścił wpis nisko oceniający forum, wiesz z jakiego powodu nikomu to nie przeszkodziło, nikt nie zaprotestował ?

Nie no, mnie do tego nie mieszajcie.

Godzinę temu, 747 napisał:

Forum jest tak dobre, tak merytoryczne, jak dobrzy merytorycznie są piszący tu, co  przeszkadza Kolegom piszącym, by na ocenę Kavitera nie zasłużyć ?

Trudno się z tym nie zgodzić, zastanówmy się jakie tu były dobre merytorycznie wątki dotyczące HiEnd audio bez trolli i wpisów nie na temat, w ostatnim miesiącu, hmm, dwóch miesiącach, trzech ???? Chociaż jeden ????

Zresztą 747 przebrnąłem pobieżnie przez Twoje wpisy, no konkretów za dużo to w nich nie ma (pomijając że są nie na temat tego wątku), . Zajmujesz się innowacjami, rzuciłeś jakieś ogólniki o tym produkcie JVC. Napisz coś konkretnego, nie wiem opisz jakąś technologię, napisz o tym JVC konkretnie co to za produkt, o co chodzi w jego konstrukcji, gdzie tego słuchałeś, jakie masz spostrzeżenia, ja zwykły hobbysta kupujący zwykłe produkty audio w sklepie chętnie o tym poczytam.

pozdrawiam Panowie jak zwykle, no hurt feelings

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Margol napisał:

Książkowy przykład,jak dwóch zakompleksionych trolli rozdupcyło wartościowy temat...

Oraz krytykant nic poza tym że mu się nie podoba nie wprowadzający nic do tematu. 
 

Na innym forum jest np. dyskusja o Wilson Audio ale jest z kim dyskutować a i język jakiś tak mniej dosadny.

 

Najłatwiej żądać, za tym żądaj sobie dalej,  może ktoś Cię usłyszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a możecie swoje dyskusje o "dupie Maryni" przenieść do wątku wzajemnej adoracji  na bocznicę ? Wasze dywagacje mają się nijak do celu w jakim wątek ten został założony.

PS.  Czy autor wątku  ma jakiekolwiek możliwości moderacji na tym forum aby trolle nie były w stanie przejąć dowolnego wątku czyniąc z niego hyde park ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, barni napisał:

"dupie Maryni"

Barni, Twoje jedno spostrzeżenie z strony otwierającej, na które wskazałem nijak się ma do rzeczywistości, innych nie będę rozpatrywał, to Twój temat, nie miałem zamiaru się w nim wypowiadać, gdyby nie uwaga Kolegi Kavitera, pozostawiona bez echa, czyli poddana powszechnej akceptacji, mojego wpisu byś tu nie odnalazł.

Wypraszam sobie więc wszystkie uwagi.

Bardziej niż szkalujący własne gniazdo Kaviter zdziwił mnie właśnie ten brak reakcji, szczególnie Twojej, w własnym temacie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kaviter napisał:

Zajmujesz się innowacjami

Tak.

W czasie świetności forum ok 2013 roku Kolega Magnepan wyśmienicie obyty i ustosunkowany w towarzystwie napisał tu w zakładce hi end, że moja skromna osoba, najtrafniej z wszystkich uczestników opisuje zjawiska techniczne.

Nie doczekałem się  a n i   j e d n e g o  ataku na przedstawiony pogląd ze strony osób tak wiarygodnych publicznie jak Śp Stary Audiofil, czy Kolega Szymon.

Oczywiście atakowali mnie inni, lista byłaby bardzo długa.

 

Nabierali czytelników, że urządzenia całkowicie źle skonstruowane....grają  etc, prostowałem to.

Generalnie dyskutowali na temat czterech liter Maryni, pozostawiając fundamentalne kryteria nie tknięte.

 

Zwróć uwagę, napisałem tu do Barni że omyłkowo opisał sytuację zestawu robionego na zamówienie, - zobacz co odpisał - NIC.

Nie dostrzegł, 98 procent rzeczowości jest niedostrzegane, gdyż nie jest jako rzeczowość rozumiane, odbierane, z powodu braku właśnie rzeczowego rozumienia problemów.

To błędne koło.

Z tego powodu Ty również odebrałeś moje wpisy jako niewystarczające.

A są samą esencją, jeszcze udokumentowane fotografiami !

 

To jest forum audiofilskie, nikt nie ma obowiązku znać się na technice, nie mniej urządzenia i kable to wytwory techniki, więc zahaczania o nią nie da się uniknąć, kiedy biorą się za to ..lekarze, urzędnicy, biznesmeni, reprezentanci innych zawodów nawet fizycy czy informatycy / audiofilem może być każdy /, - powstaje zamieszanie.

Z tego powodu są kluby na forum, aby w swobodnie dyskutować w przyjaznych gronach.

Ja piszę w polityce, pozostawiam hi end takim jak Barni czy Sly 30, uczyniłem wyjątek - efekt sam widzisz jaki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże kolumny do dużego salonu to temat o którym chętne bym poczytał ... niestety 747 pojawił się i mamy wykwit durnowatych wpisów. Czy nie można go  zablokować przynajmniej  w zakładce Hi-End ?

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 12:27, TUX napisał:

Duże kolumny do dużego salonu to temat o którym chętne bym poczytał ... niestety 747 pojawił się i mamy wykwit durnowatych wpisów. Czy nie można go  zablokować przynajmniej  w zakładce Hi-End ?

TUX

Tyle czasu na forum i brak umiejętności używania jego narzędzi o czymś informuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.