Skocz do zawartości
IGNORED

Wilson Audio / Genesis / Von Schweikert - czyli grube brzmienie


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Sine Metu napisał:

Czyli jednak nie słuchałeś emoji14.png

Słuchałem nawet najnowszych ich super duper kolumn. Odczucie w tym akurat przypadku jak bym słuchał B&W na ich membranach z najnowszego materiału. 
 

jak bym chciał słuchać materiału membran to nie kolekcjonował bym muzyki ?

 

Na pocieszenie bardzo dużo firm wtopiło w nowe technologie uzyskując wynik inny od zamierzonego. Później na prawdę ciężko się napracować żeby to przybrało ludzki wymiar a nie Hi Techowej wydumki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2020 o 08:51, Sovereign napisał:

Dynaudio znajdują się brzmieniowo blisko Yamahy,

Dynaudio owszem znajdują się blisko Yamahy, jednak wyrażenie to jest uproszczeniem, należałoby rozbudować.

Ta bliskość, polega na ocenie wiarygodności połączonej z cechami w dźwięku, które są trudne do osiągnięcia patrząc z pozycji techniki wykonania zestawu.

Tak jak zauważył Chicago, Dynaudio charakteryzuje się szlachetnością, której próżno szukać u konkurencji, Yamaha gra zdaje się wyrównaniem proporcji między wszelkimi w ogóle istniejącymi kryteriami, to balans wszystkiego co jest, bliski doskonałości, wychodzi z tego muzykalność bliżej realu niż z Dynaudio, kosztem smaku i wyszukania jaki tu mamy.

Jeden i drugi producent wydaje się być niezwykle świadomy tego czym pragnie zadowolić słuchacza oczywiścia Yamaha to koncern, ma to konsekwencje, po prostu więcej może.

Są oczywiście i inni dobrzy w tym fachu, wydaje się że inteligentnie adresujący swe produkty pokrywając rynek dla szerokiej gamy indywidualnych wymagań.

 

 

Jest dla mnie jasne, że kiedy miałbym wybrać tylko jeden zestaw zagościłaby Yamaha 5000. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.07.2020 o 03:19, 747 napisał:
W dniu 15.07.2020 o 13:18, kaviter napisał:

nie dostaniesz tu żadnych sensownych rad i to nie tylko ze względu na bardzo słaby merytoryczny poziom tego forum

Nie pisz więcej w ten sposób, budzi to u mnie bynajmiej sprzeciw wewnętrzny, stąd reakcja.

Stwierdzam tylko fakt, w porównaniu z innymi forami z których korzystam to ma żenujący poziom.

W dniu 25.07.2020 o 03:35, 747 napisał:
W dniu 15.07.2020 o 13:18, kaviter napisał:

przetestował w tym pomieszczeniu z elektroniką którą masz

Typowy błąd, rada na drogę donikąd.

Nie sądzę, kolega Barni napisał że ma główny system z Zollerami, więc przetestowanie potencjalnych kolumn z tą elektroniką którą ma w tym systemie jest dobrym pomysłem, i tak będą grały z czymś gorszym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze po raz trzeci - mam w miare sensowna elektronike ale nie mam problemu aby ja zmienic pod zestawy i z wyboru wynika, ze to mawet moze byc niezbedne.

Na razie chyba zatrzasnalem sie na MBL-ach, to jest moj dzwiek, jednak musze wczemiej ogarnac akustyke pokoi w ktorych potencjalnie ma ona stanac. Czlowiek ma swoje lata, nie ma co czekac az zaczna mnie pasjonowac szerokopasmowce i fostexy :-) Wtedy chyba sobie inna pasje znajde, bo to bedzie oznaczalo, ze ogluchlem ( albo jak kto woli - zmienily mi sie preferencje muzyczne ) . Poza tym czekam az w PL pojawia sie mozliwosci idsluchu zestawow jakie rozwazam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kaviter napisał:

w porównaniu z innymi forami z których korzystam to ma żenujący poziom

Obawiam się że stosujesz kalkę, nazywaną uprzedzeniami, chciałbym dowiedzieć się czegoś ciekawego, podaj mi z łaski swojej miejsce w sieci do którego mogę się udać.

Może jest tak, że nie w pełni wykorzystujesz te możliwości, które na tym forum jednak istnieją.

10 godzin temu, kaviter napisał:

przetestowanie potencjalnych kolumn z tą elektroniką którą ma

Można w ten sposób niczego nie usłyszeć z zalet danych zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni bierz MBL,w tej robocie o to chodzi,jak człowiek trafi to kombinowanie traci sens. Potem cokolwiek wstawisz,z tyłu głowy i tak będzie MBL,jeśli budżet pozwala-brać,życie jest krótkie ? 

Nie daj tylko w żadnym wypadku zarobić młotowi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, 747 napisał:

Obawiam się że stosujesz kalkę, nazywaną uprzedzeniami, chciałbym dowiedzieć się czegoś ciekawego, podaj mi z łaski swojej miejsce w sieci do którego mogę się udać.

Może jest tak, że nie w pełni wykorzystujesz te możliwości, które na tym forum jednak istnieją.

Można w ten sposób niczego nie usłyszeć z zalet danych zestawów.

No niestety ale się nie możesz udać, może popróbuj na planeta audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, 747 napisał:

Obawiam się że stosujesz kalkę, nazywaną uprzedzeniami, chciałbym dowiedzieć się czegoś ciekawego, podaj mi z łaski swojej miejsce w sieci do którego mogę się udać.

Nie mam żadnych uprzedzeń, stwierdzam fakt. Ja w tej chwili najwięcej czasu spędzam chyba na audiophilestyle.com, dopieszczam setup mojego źródła cyfrowego. Ostatnio np. zrobiłem wysokiej jakości zasilanie liniowe do wszystkich urządzeń w mojej domowej sieci LAN, wyobrażasz sobie tutaj sensowną dyskusję na ten temat ????

 

10 godzin temu, 747 napisał:

Można w ten sposób niczego nie usłyszeć z zalet danych zestawów.

Gdyby konkluzja miała być natury ogólnej to przyznał bym Ci rację. Mało tego to jest podejście które stosuje w swoim systemie. Sam wybrałem kolumny o preferowanym charakterze brzmienia, będące jednak kompromisem z ograniczeniami pomieszczenia w którym stoją i zmaksymalizowałem całą resztę. Doprowadziło to na przykład do tego że na przewody głośnikowe wydałem prawie tyle samo co na kolumny. Kolega Barni napisał że to drugi system, w przestrzeni domowego salonu, zaproponował dość średnią elektronikę z którą ma to grać, przetestowanie potencjalnych kolumn z elektroniką z głównego systemu nadal uważam za dobrą radę, bo o dźwięku i tak zadecydują kolumny i ich interakcja z pomieszczeniem. I tak szanuję go za wysiłek, ja w salonie mam miniwieżę którą wybrała moja Żona kierując się wyglądem i kompatybilnością z jej iPhonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kaviter napisał:

bo o dźwięku i tak zadecydują kolumny

Wzmaniacz, źródło i kable, - zadecydują, nie kolumny.

4 godziny temu, kaviter napisał:

wyobrażasz sobie tutaj sensowną dyskusję

Wyobrażam, jestem pewien, że brzmiałaby znacznie lepiej, niż konsultowana, gdziekolwiek indziej.

Niczego nie jestem pewien bardziej.

4 godziny temu, kaviter napisał:

na przewody głośnikowe wydałem prawie tyle samo co na kolumny

Mądre podejście, byleby zwrotnica tego nie zmarnowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 747 napisał:

Wzmaniacz, źródło i kable, - zadecydują, nie kolumny.

Każdy element toru jest istotny tylko najpierw jak z kijem warto mieć bardzo mocne dwa końce a później je w miarę posiadanych środków łączyć lepszymi jakościowo elementami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, 747 napisał:

Wyobrażam, jestem pewien, że brzmiałaby znacznie lepiej, niż konsultowana, gdziekolwiek indziej.

Niczego nie jestem pewien bardziej.

Podziwiam Twoje poczucie humoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kaviter napisał:

Twoje poczucie humoru

Widzisz sam, jakie masz rozeznanie, już na wstępie zakładasz sam sobie blokadę na rozwój.

Pokazujesz forum mainstreamowe jako źródło wiedzy, owszem odwiedzić można choćby dla rozpoznania nurtu..

A te są różne, różne mody panują w różnym czasie, choćby obecnie widziałem popularyzowanie tranzystorów germanowych  jako remedium na niedostatek jakości, nawet kupiłem potrzebne elementy ...do sprawdzenia.

 

Nie wydaje mi się że chodzi po hi end audio człowiek, który zaskoczyłby mnie czymś na poziomie zasilania z użyciem transformatorów typowych dla 50/60 Hz.

Nie wskazałbym Tobie rozwiązań bezpośrednio, to musiałbyś dociec sam, ale dostatecznie szczegółowo opisał mankamenty z jakimi musiałbyś się liczyć w dźwięku, po zastosowaniu kryteriów jakie wybrałeś uznając za właściwe czy optymalne.

Zajmuje się innowacjami, czyli tym, co jest dalej, co jest w następnej kolejności postępem, akurat tak się składa że głośnik oraz transformator są..od baardzo już dawna niewiele rozwinięte w stosunku do pierwowzoru funkcjonalnego, a rozwój determinowany jest możliwością taniej, masowej produkcji , - i to mamy w audio.

Wyluzuj i przyjmij że nie słyszałeś jeszcze możliwości systemu tzw plikowego, gdyż masz zasilany daleko przed wszystkimi obecnymi już możliwościami.

23 godziny temu, ASURA napisał:

Każdy element toru jest istotny

Tak, ale nie możemy rezygnować z rozpoznania raz hierarchii ważności, oraz w dalszym ciągu wewnętrznego porządku, co kiedy już wiemy jak się rzeczy mają pozwala na właściwe użycie najlepszych elementów, - musimy to wiedzieć, choćby już z tego powodu, że lubią być niezwykle kosztowne.

Są sytuacje, które zmuszają nas w miejscach krytycznych toru do użycia podzespołów absolutnie bezkompromisowych, najlepszych jakie tylko są dostępne, gdyż bez nich mądre posługiwanie się techniką w innych miejscach toru po prostu traci sens.

Należą do nich wszelkiego typu gniazda/wtyki, - przykładowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

.

Tak, ale nie możemy rezygnować z rozpoznania raz hierarchii ważności, oraz w dalszym ciągu wewnętrznego porządku, co kiedy już wiemy jak się rzeczy mają pozwala na właściwe użycie najlepszych elementów, - musimy to wiedzieć, choćby już z tego powodu, że lubią być niezwykle kosztowne.

Są sytuacje, które zmuszają nas w miejscach krytycznych toru do użycia podzespołów absolutnie bezkompromisowych, najlepszych jakie tylko są dostępne, gdyż bez nich mądre posługiwanie się techniką w innych miejscach toru po prostu traci sens.

Należą do nich wszelkiego typu gniazda/wtyki, - przykładowo.

Zdziwił byś się ale dobre audio to zlepek wiedzy z bardzo wielu dziedzin, wbrew pozorom użycie w ogóle, bo nikt tam tego nie użył lub zapomniano po innych bardzo taniego i prostego elementu którego usunęły mody daje niesamowite przyspieszenie do przodu z satysfakcją słuchanego dźwięku.

 

Zmieniając trochę ale na temat; ostatnio znalazłem bardzo rzadki i bardzo drogi element o bardzo pożądanych właściwościach fizycznych. Jakie moje zdziwienie jak znalazłem coś w normalnych cenach i...robiących to samo a na dodatek będących znacznie prostszym w aplikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, 747 said:

 

Wyluzuj i przyjmij że nie słyszałeś jeszcze możliwości systemu tzw plikowego, gdyż masz zasilany daleko przed wszystkimi obecnymi już możliwościami.

 

Móglbyś się zdziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Marcin_gps napisał:

Móglbyś się zdziwić.

Nie sądze, czas zweryfikuje, proszę być pewny.

8 godzin temu, Marcin_gps napisał:

zdziwić

Jest rzecz w audio, która mnie zdziwiła, uważam to za największe osiągnięcie techniczne z wszystkich jakie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, 747 napisał:

 

Jest rzecz w audio, która mnie zdziwiła, uważam to za największe osiągnięcie techniczne z wszystkich jakie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Izolacja zakłóceń Cię zdziwiła? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Airmike napisał:

co zdziwiło Cię w Victorze SX 9000

Niesymetrie.

Nie zdziwiły, tylko zaskoczyły, że są..i to w wykonaniu koncernu.

24 minuty temu, ASURA napisał:

Izolacja zakłóceń

Krzywizny, widać na fotografii, płyta przednia też jest chyba innowacją na tamten czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii zaskoczeń liczyłem na coś więcej

Innowacyjny to był projekt APM-8 od Sony a powstał dokładnie 20 lat wcześniej niż sx 9000, ciut dalej z koncepcją flat membrane poszedł Pioneer w modelu SF-1 który umieścił drivery "quadrokoncentrycznie"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

/żródło: audio-heritage.jp/

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 747 napisał:

Niesymetrie.

Nie zdziwiły, tylko zaskoczyły, że są..i to w wykonaniu koncernu.

Krzywizny, widać na fotografii, płyta przednia też jest chyba innowacją na tamten czas.

Te największe ich kolumny z cyferką9 ?kiedyś szukałem ale podejrzewam że dali ciała z zawieszeniami membran. Wiele dobrych głośników z tamtych czasów z tego właśnie powodu nie dotrwało do obecnych czasów. Asymetria membrany dobra sprawa jeśli chodzi o likwidowanie własnych rezonansów obecnie Elipticory tak coś mają z tego szkoda że nie poszli dalej...

 

Materiał ścianki przedniej też jest fajny ale drogo mimo i tak wielokrotnego przebicia ceny za produkt finalny w stosunku do wsadu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Airmike napisał:

w kwestii zaskoczeń liczyłem na coś więcej

Jedna uwaga.

Mało mnie zaskakuje rzeczy w hi end, prawie nic.

Zaskoczenie dobrze jest potrafić sklasyfikować, jego ważność.

Tu potrzeba sporej wiedzy i doświadczenia, Koledze nie odmawiam tego oczywiście, nie mniej to fakt.

 

Czym innym są wykonania, o APM 8 już tu pisałem, że każdy kto wyskakuje na forum z poczuciem, że złapał Pana Boga za nogi, niech się trochę zastanowi ..

Pioneer rozwinął temat niejako w bok, -  tak każdy koncern może.

 

Niesymetrie i krzywizny jakie zaproponował JVC to zupełnie innego kalibru osiągnięcie, choćby z tego powodu, że przypominają główny typowy nurt technologiczny, - modyfikując go TAK GENIALNIE,  że bez wykupienia praw do patentu, nie sposób FIZYCZNIE uzyskać lepszy dźwięk.

To jest po prostu niemożliwe fizycznie.

Dana firma może uzyskać najwyższą jakość tradycyjnie, stosując najlepsze drogie dostępne materiały, JVC może to samo, plus to co jest ich własnością, - czyli złamanie wszelkich wielkości powtarzalnych układu drgającego ..- i po zawodach.

To jest rodzaj zapory, blokady, to fenomenalna innowacja.

Nadaje się do powielania przemysłowego.

 

Wielkości charakterystyczne membrany występują w ich płaskich wykonaniach, niestety /Sony, Technics /.

 

Innowacja JVC dla mnie osobiście jest tej miary, z takiego poziomu, że ...chętnie sam chciałbym być właścicielem tego patentu...

To jest konkretny, prawdziwy, wyraźny krok do przodu, to jest usunięcie PRZYCZYNY, trwałe pozbycie się źródła zniekształceń, - raz na zawsze.

Można nadal poszukiwać wszystkiego, materiałów na obwody magnetyczne, na membrany, konstruować dowolne cewki drgające, - wszystko rozwijać i aplikować pod te krzywizny, uzyskując efekt ZAWSZE fundamentalnie lepszy, niż gdyby tego rozwiązania nie było.

 

Gdybyśmy mieli identyczne zestawy, wykonane z, oraz bez, tej technolgii, przewaga niesymetrii byłaby tak duża, że okrągłe traktowalibyśmy jako niemal nie nadające się do słuchania.

Wiem, gdyż czyniłem takie doświadczenia, z powodu że tym się zajmuję - innowacjami i muszę wiedzieć sam wewnętrznie jak się rzeczy mają, to dla mnie sytuacja podstawowa.

Dlatego piszę w hi end wyrażenia twierdzące, gdyż przebadałem dane zjawiska osobiście, na przestrzeni dziesięcioleci.

 

 

 

10 godzin temu, ASURA napisał:

Materiał ścianki przedniej też jest fajny

Elberoth się chwalił że ma czy będzie miał zestawy z tak podobnie wykonaną ścianką przednią, twierdził że to innowacja w skali światowej, - wówczas zamieściłem tą fotografię JVC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

 

 

Niesymetrie i krzywizny jakie zaproponował JVC to zupełnie innego kalibru osiągnięcie, choćby z tego powodu, że przypominają główny typowy nurt technologiczny, - modyfikując go TAK GENIALNIE,  że bez wykupienia praw do patentu, nie sposób FIZYCZNIE uzyskać lepszy dźwięk.

.

 

 

 

Patent już wygasł od tamtych czasów można to spokojnie produkować

8 minut temu, 747 napisał:

.

 

 

 

Elberoth się chwalił że ma czy będzie miał zestawy z tak podobnie wykonaną ścianką przednią, twierdził że to innowacja w skali światowej, - wówczas zamieściłem tą fotografię JVC.

Masę rzeczy już w audio było wymyślonych, znam wielokrotnie na to samo robione patenty przez różne firmy i to już jest kuriozum ludzkiej niepamięci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ASURA napisał:

znam wielokrotnie na to samo robione patenty przez różne firmy

Prawo to dopuszcza jeśli udowodni się niezależne badania.

Oczywiście istnieje też przestrzeń dla nieuczciwości, ale tym się nie zajmuję, cwaniacy niech mają swój świat i niech tam sobie osiągają wszystko...co tylko zdołają podpatrzeć u konkurencji.

 

JVC chyba może opłacić przedłużenie ochrony wynalazku, ale mniejsza o to, jednak nie widać naśladowców.

22 godziny temu, Airmike napisał:

quadrokoncentrycznie

Badałem tzw podwójne symetrie, są genialne, tak naprawdę w pełnej skali to wydaje się być na ten moment najlepsza droga do najlepszego bezwzględnie dźwięku.

Świat tzw zachodni raczy nas najczęściej symetriami w pionie, pełnymi, niepełnymi, z jakimiś niuasami etc.

 

Oczywiście potrzebne jest odpowiednie pomieszczenie odsłuchowe, takich zestawów lepiej słuchać z nieco większej odległości.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2020 o 22:30, Airmike napisał:

w kwestii zaskoczeń liczyłem na coś więcej

Innowacyjny to był projekt APM-8 od Sony a powstał dokładnie 20 lat wcześniej niż sx 9000, ciut dalej z koncepcją flat membrane poszedł Pioneer w modelu SF-1 który umieścił drivery "quadrokoncentrycznie"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

/żródło: audio-heritage.jp/

 

Quadrokoncentrycznie jednak chyba wcześniej zaczął zrobić Technics, zrobili  coś ok 20zestawów i zaprzestali produkcji. Czytałem japońskich recenzentów i najwyżej oceniali wtedy taki zestaw.

2 godziny temu, 747 napisał:

Prawo to dopuszcza jeśli udowodni się niezależne badania.

Oczywiście istnieje też przestrzeń dla nieuczciwości, ale tym się nie zajmuję, cwaniacy niech mają swój świat i niech tam sobie osiągają wszystko...co tylko zdołają podpatrzeć u konkurencji.

 

JVC chyba może opłacić przedłużenie ochrony wynalazku, ale mniejsza o to, jednak nie widać naśladowców.

Badałem tzw podwójne symetrie, są genialne, tak naprawdę w pełnej skali to wydaje się być na ten moment najlepsza droga do najlepszego bezwzględnie dźwięku.

Świat tzw zachodni raczy nas najczęściej symetriami w pionie, pełnymi, niepełnymi, z jakimiś niuasami etc.

 

Oczywiście potrzebne jest odpowiednie pomieszczenie odsłuchowe, takich zestawów lepiej słuchać z nieco większej odległości.

 

 

 

Po naszemu piszesz o układzie głośników  na zarysie krzyża takie podwójne D'Apolito w pionie jak i poziomie i koszmarku w salonie dla gospodyń domowych

W dniu 2.08.2020 o 20:31, 747 napisał:

Nie sądze, czas zweryfikuje, proszę być pewny.

Jest rzecz w audio, która mnie zdziwiła, uważam to za największe osiągnięcie techniczne z wszystkich jakie znam.

image.thumb.png.7e1163af4cb76db123935a16f551ab16.png

Jest tu jeden mały błąd w postaci nie równomiernie rozmieszczonej masy membrany względem punktu przyłożenia napędu a za tym pogorszenie odpowiedzi impulsowej-"rozmycie sygnału" i jednak wprowadzanie pewnych szkodliwych interferencji w wyniku oscylacji spowodowanej wzbudzaniem drgań pasożytniczych nierówno obciążonej membrany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ASURA napisał:

Jest tu jeden mały błąd w postaci nie równomiernie rozmieszczonej masy membrany względem punktu przyłożenia napędu a za tym pogorszenie odpowiedzi impulsowej-"rozmycie sygnału" i jednak wprowadzanie pewnych szkodliwych interferencji w wyniku oscylacji spowodowanej wzbudzaniem drgań pasożytniczych nierówno obciążonej membrany

Masa drgająca jest układem prowadzonym na zawieszeniu więc punkt przyłożenia nie jest krytyczny, to raz, drugie, nie wiemy nic na temat rozkładu mas w stosunku do punktu przyłożenia napędu, zbalansowanie jest konstrukcyjnie banalnie proste, wystarczy tuning grubości membrany aby masy się zgadzały.

Drgania pasożytnicze wydaje się że towarzyszą wszelkim ośrodkom i układom które pobudzamy, także to kryterium uważam za pomijalne z oczywistych względów, kopułka sztywna czy miękka pokazuje tu jak się rzeczy mają, niby ogromna różnica w sposobie zaimplementowania techniki, natomiast dźwięk, - ktoś by mógł napisać - porównywalny, im wyższa klasa tym bardziej zbliżony.

Odpowiedź impulsowa zależy od wielu różnych rzeczy, w sumie może kilka rozwiązań na świecie jest nastawiona aby wycisnąć najlepszą jaką się da bezwzględnie, reszta to kompromis albo przyjęcie danych założeń.

Cały zysk z tej technologii to niezwykle czysty dźwięk, absolutna odwrotność rozmytego, zamazanie właśnie powstaje wskutek m in cech charakterystycznych, przepracowałem to bardzo wnikliwie.

Proszę nie wątpić w fachowość inżynierów w japońskich korporacjach, nie błądzą, nie cofają się pomysłami, - rozwijają.

Oczywiście mam takie krzywe głośniki JVC, można kupić ich prostą wersję do prostych doświadczeń, są wystarczająco kompetentne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, 747 napisał:

Masa drgająca jest układem prowadzonym na zawieszeniu więc punkt przyłożenia nie jest krytyczny, to raz, drugie, nie wiemy nic na temat rozkładu mas w stosunku do punktu przyłożenia napędu, zbalansowanie jest konstrukcyjnie banalnie proste, wystarczy tuning grubości membrany aby masy się zgadzały.

 

 

 

No nie tak do końca bo wtedy zmienia się rozkład sił stwarzanych oporem powietrza przy niecentrycznym umieszczeniu mocowania napędu membrany. Obecnie to można policzyć w MES-ie ale masę danych trzeba wstawić i wiedzieć jak je wstawić i które.

W tamtych czasach wszystko szło na piechotę i na wyczucie inżynierów z dużym doświadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ASURA napisał:

to można policzyć w MES-ie

Wybacz, byłem cierpliwy, przyszedł moment zakończenia konwersacji, - nie jestem właściwym rozmówcą.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 747 napisał:

Wybacz, byłem cierpliwy, przyszedł moment zakończenia konwersacji, - nie jestem właściwym rozmówcą.

Pozdrawiam.

Tak argumenty czasem są trudne, Wybaczam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ASURA napisał:

Tak argumenty czasem są trudne

Są bardzo trudne, dyskusja polegająca na podważaniu działań potencjałów o nieporównywalach możliwościach funkcjonujących w reżimie nieprawdopodobnej wręcz konkurencji, zmuszającej do rzucania się na krańce możliwości technicznych i twórczych, do końca wręcz wyobraźni, - tak, taka dyskusja nie tylko jest trudna, ale bezcelowa z powodu BRAKU argumentów.

 

 

Koledze zbyt wiele rzeczy wydaje się że wie, życie jest takie że podczas odsłuchu Kolega wyszedłby za potrzebą, ktoś obciążyłby membrany czymkolwiek, jakimś klejem bezbarwnym, aby zaszły zjawiska które są niby istotne, nierówności przyłożenia napędu etc i już widzę oczyma wyobraźni jak Kolega zgłasza sprzeciw, że coś tu nie gra.

Takie doświadczenia tego typu mam również za sobą, podmieniałem specjalistom wiele rzeczy, kiedy wracali..słuchali nadal z niesłabnącym zainteresowaniem, a zmieniałem choćby kierunki podłączenia do sieci 230V wzmacniacza, podczas zmiany niby nagrania.

Kolega w każdym wpisie i każdym zdaniu mija się z stanem rzeczywistym.

W audio rzeczy wszelkie się po prostu PRZYJMUJE, nie ma boskich praw pod karą pójścia do piekła że cokolwiek w jakiejkolwiek technice ma być tak czy tak.

Przyjmuje się to co się sprawdza finalnie, czyli w rzeczywistości obiektywnej, co przyjmują świadomi słuchacze jako wierniejsze odwzorowanie rzeczywistości akustycznej pochodzącej z zapisu archiwum.

Powoływanie się na pomiary nieistotnych parametrów, gdyż toważyszą one zawsze i wszędzie wszelkiemu działaniu w przedmiocie - to już nie jest niekompetencja, - to zmanierowanie, czyli choroba.

Piszę to świadomie, mam doświadczenie z takimi przypadkami, stąd wyrażenie - pozdrawiam, skierowane do Kolegi.

Życzę szybkiego powrotu do rzeczywistości.

36 minut temu, ASURA napisał:

masę danych trzeba wstawić

Kolega będzie wstawiał dane, a ktoś inny w tym samym czasie wstawi do układu cewkę drgającą nawiniętą w sposób innowacyjny, bezkompromisowy / nawinięcie ręczne podobnej trwa jakieś dwa - trzy tygodnie, jednej / i..cała robota na nic, bo SŁUCHACZ powie Koledze żeby zabrał swoje pomiary i udał się ...gdyż nie będzie po posłuchaniu rzeczonej zdolny do słuchania już czegokolwiek innego, w jego rozumieniu gorszego, tak działa ludzka psychika.

Pomiary są dobre, owszem, jeśli zrobiło się już wszystko co tylko się dało dla rozwoju jakości, wtedy można mierzyć ..co wyszło..

 

Kolegi podejście zahacza o takie jakie mają dzisiejsi konstruktorzy, - dyskusja z takimi personami sensowna była do momentu przekonania się o jej bezsensowności, mam to za sobą, stąd reakcja.

Kolega mi wybaczył więc dyskusje kończymy konsensusem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.