Jump to content
barni

Wilson Audio / Genesis / Von Schweikert - czyli grube brzmienie

Recommended Posts

8 godzin temu, ASURA napisał:

Wybaczam

Czy Kolega w ogóle doczytał w jakim celu powołano markę JVC w ramach Matsushita, skoro mieli Technics/Panasonic ?

A Technics byle czego nie robił.

Czy Kolega będąc dyrektorem technicznym, dopuściłby rozwiązanie w przetwornikach elektroakustycznych wiedząc z góry że po 30 latach w kraju pokomunistycznym osoba z forum podda je krytyce jako zawierające błąd strukturalny ?

Kolego, jest okres wakacyjny, proszę domyśleć się co można tu jeszcze dopisać..

Co ma piernik do wiatraka, zmienili ideę na bardzo obiecującą ale po drodze popełnili parę baboli które pokazałem. Proszę mnie Technicsem nie uświadamiać, mam w szafie SLP1200 i jakiś czas temu jeszcze przyjemnie grał ale nie trzymałem go tylko dla samego dźwięku tylko jak w 1979roku zobaczyłem go w brytyjskich prospektach to musiałem go mieć i tyle, ot realizacja marzeń z młodości i wrócenie symboliczne w młodość. Wtedy miałem najlepszy krajowy sprzęt w PRL-u ale z racji słabości naszej waluty to było nie osiągalne na tamten czas i to tylko tyle porównując tego SLP1200 z obecnymi dzisiejszymi konstrukcjami. Magnetyczny napęd liniowy Technicsa o dziwo łoił dźwiękowo napęd promieniowy u Studera A730 z tamtych lat i tyle egzaltowania się Japończykami. 

MES-a w tamtych czasach nie było. Pracując w Instytucie Fizyki Jądrowej w latach 80 widziałem na czym pracowali naukowcy. IBM z dyskietkami i bursztynowy lub zielony ekran kineskopów a cymesem było Atari520 kupione prywatnie za pieniądze zarobione na kontrakcie w CERN-ie a używane do pracy. Na tym pracowano właśnie w EU i podobny poziom komputerów był w Japonii

Edited by ASURA

xavian
13 godzin temu, 747 napisał:

Kolega będzie wstawiał dane, a ktoś inny w tym samym czasie wstawi do układu cewkę drgającą nawiniętą w sposób innowacyjny, bezkompromisowy / nawinięcie ręczne podobnej trwa jakieś dwa - trzy tygodnie, jednej / i..cała robota na nic, bo SŁUCHACZ powie Koledze żeby zabrał swoje pomiary i udał się ...gdyż nie będzie po posłuchaniu rzeczonej zdolny do słuchania już czegokolwiek innego, w jego rozumieniu gorszego, tak działa ludzka psychika.

Pomiary są dobre, owszem, jeśli zrobiło się już wszystko co tylko się dało dla rozwoju jakości, wtedy można mierzyć ..co wyszło..

Kolegi podejście zahacza o takie jakie mają dzisiejsi konstruktorzy, - dyskusja z takimi personami sensowna była do momentu przekonania się o jej bezsensowności, mam to za sobą, stąd reakcja.

Kolega mi wybaczył więc dyskusje kończymy konsensusem.

Koledze się wydaje że coś wie ale przy programach typu MES to nawet w tym samym budynku nie był

To są narzędzia do pracy podobnie jak ten bębenek do nawijania cewek. Jak by tamten kolega wiedział to najlepiej proces nawijania połączyć jednocześnie z obróbką cieplną dopiero wtedy miało by to ręce i nogi a nawet kopytka ale co ja tam wiem...

Myślenie abstrakcyjne i takie przetwarzanie danych nie jest mocną kolegi stroną.

Wiedza też mocno poszła do przodu proszę sobie np. trochę materiałoznawstwa poczytać z szczególnym naciskiem na spojrzenie od strony kwantowej

Oczywiście

Pozdrawiam

10 minut temu, pantagruel napisał:

Dżizus dwóch oszołomów w dyskusji.

I jeden eksperymentujący z podkładkami drewienkami, etc.

Witaj w klubie

59 minut temu, pantagruel napisał:

Dżizus dwóch oszołomów

Naucz się czytać - jeden, któremu z tego powodu właśnie podziękowałem za pustą bezprzedmiotową, bezcelową konwersację.

Nie robi to dla Ciebie różnicy ?

Gość nie ma pojęcia na temat strategii wprowadzania innowacji, a że miał kontakt, otarł się o dziedzinę wiedzy, to wszystko z tym kojarzy, jednak nie na tyle żeby orientował się w którym kościele dzwonią i po co ?

Skoro krytykuje zestawy oparte o geniusz myśli inżynieryjnej w hi end, to lepiej odnieść się bogatszą nomenklaturą niż sam oszołomie prezentujesz, gdyż nie możesz z takim nastawieniem być kimkolwiek innym.

Nie wiem czy się rozumiemy ?

image.thumb.png.1974b4f7feaaba104d8c03bdd156cd31.png

image.png.dececd5e571d30d906b6285c2c943666.png

Kolumny w których użyto te niesymetrie, były produkowane po zestawach Labo 1000, które jak widać na załączonych obrazach posiadają już wszystko co było dostępne na owe czasy w pełnej skali, były klasycznymi metodami nie do poprawienia.

image.png.606d3f23cfd6dd3f7684ea9be219a1b0.png

59 minut temu, pantagruel napisał:

dwóch oszołomów

Posiadasz wiedzę z zakresu tematycznego, to skreśl kilka zdań merytorycznych nie do mnie, mnie już tu nie ma, - do Kolegi Barni, wszyscy z ciekawością dowiedzą się kolejnych rad.

Edited by 747

Całe strategie biorą w łeb bo działa zasada psucia rynku i tańszy słabszy produkt wypiera lepszy droższy.

Z wielu dobrych produktów pozostały tylko legendy a co było prawdą a fikcją to jeszcze mniej osób pamięta

Na koniec produkt wtedy jest doskonały gdy jest doprowadzany pod wieloma względami do perfekcji. Same przetworniki z bardzo dobrą zwrotnicą to za mało. Interesuje mnie temat obudów kolumn, bardzo dużo jest tam jeszcze do zrobienia mz.

Teraz, ASURA napisał:

Całe strategie biorą w łeb bo działa zasada psucia rynku i tańszy słabszy produkt wypiera lepszy droższy.

Z wielu dobrych produktów pozostały tylko legendy a co było prawdą a fikcją to jeszcze mniej osób pamięta

Na koniec; produkt wtedy jest doskonały gdy jest doprowadzany pod wieloma względami do perfekcji. Same przetworniki z bardzo dobrą zwrotnicą to za mało. Interesuje mnie temat obudów kolumn, bardzo dużo jest tam jeszcze do zrobienia mz.

image.thumb.png.37fcdb63d240edac4348d19ebc1d859b.png

Łamanie symetrii w wykonaniu Yamahy, proszę zwrócić uwagę na słowo - rewolucyjne rozwiązanie -.

Yamaha przeszła do dzisiejszej potęgi m in dzięki tej serii głośników.

image.thumb.png.e4c349b00b451356b4fb3b95a7336515.png

Czy osoby rozczarowne moim zwróceniem uwagi na nadgenialność wręcz pomysłu JVC są usatysfakcjonowane czy nie rozumieniem jego znaczenia i doniosłości ?

image.thumb.png.34ce241d0f0395b91e949e354926ca96.png

Podwójna symetria.