Skocz do zawartości
IGNORED

Poczta Polska - ALIEXPRESS problem, big problem


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ostatnio 7 komunikatów od Aliexpress, że dostawa powiodła się. Chodzi o przesyłki nierejestrowane o symbolu PL00000.......

Mój Listonosz nigdy się u mnie nie pojawił. Z Poczteksem nie ma żadnego problemu. Tymczasem Poczta Polska w moim przypadku wysłała 7 razy do Chin komunikat o udanej dostawie. 

Mamy więc typową sytuację typu słowo przeciw słowu. Listonosz raportuje, że dostarczył. W przypadku przesyłek niemieszczących w szczelinie skrzynki musi zostawić dwa razy AVIZO.

Postanowiłem sprawdzić czy Listonosz może udowodnić, że był u mnie na adresie. Okazuje się, że nie ma takiej możliwości. Potwierdza to zarówno InfoLinia jak i Listonosz (rozmowa z serii: no i co mi zrobisz ...). Prezes PP niedawno oświadczył w wywiadzie, że kontrakt z ALIEXPRESS się opłaca mimo darmowych dostaw. Zaczynam kumać co miał Prezes na myśli. 

Należy wyposażyć Listonosza w urządzenie GPS Lokalizator tylko, że Poczta Polska tego systemu nie ma. To chyba celowe działanie PP, które pozwala na całkowitą eliminację kontroli własnych pracowników = Listonoszy. Przypomnę, że mowa tu cały czas o przesyłkach nierejestrowanych.

InPost miał taki system i każdy doręczyciel co kilka dni przepisywał na kompa dane z Lokalizatora. W przypadku reklamacji pracownik placówki InPost sprawdzał czy doręczyciel był na adresie i o której godzinie oraz ile czasy spędził przed drzwiami odbiorcy. 

Czy macie podobne problemy z dostawami przesyłek z ALIEXPRESS ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, janunio napisał:

Przypomnę, że mowa tu cały czas o przesyłkach nierejestrowanych.

Trzeba było dopłacić za rejestrowaną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym przez ten Covid trochę sie pozmieniało. U mnie listonosz przesyłki polecone zostawia w skrzynce bez żadnej informacji.

Za pierwszym razem po trzech dniach od spodziewanego terminu dostarczenia napisałem do sprzedającego pytanie czy przesyłka została wysłana. Dostałem info. zwrotne z linkiem do PP, że przecież jest odebrana. Sprawdzam, faktycznie, pytam w domu, nikt nic nie odbierał, sprawdzam skrzynkę pocztową, a tam niespodzianka, przesyłka.

Nie wiem czy to mój listonosz, czy stała praktyka PP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał jakiekolwiek doświadczenie z ALIEXPRESS to byś wiedział, że takiej opcji dopłaty nie ma. Nie zaśmiecaj tematu.

ps. żeby była jasność; nie chodzi o kosztowny system śledzenia listonosza w czasie rzeczywistym. Lokalizator może być sczytany np. raz w tygodniu. W razie sporu można odtworzyć trasę listonosza kilka miesięcy wstecz. Każda reklamacja w InPost była w taki sposób sprawdzana.

Przypominam  także, że w ALIEXPRESS nie ma płatności przy odbiorze. Kasa jest blokowana wraz z zamówieniem i schodzi a konta wraz z wysyłką towaru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @szymon: Gdybyś miał jakiekolwiek doświadczenie z ALIEXPRESS to byś wiedział, że takiej opcji dopłaty nie ma. Nie zaśmiecaj tematu.

Miałem taki przypadek, że przełącznik ON/OF mogłem kupić z ALLEGRO z dostawą za 17 pln zaś oferta z ALIEXPRESS kosztowała mnie 3,50 pln z dostawą do domu.

Pamiętaj: Rodzina jest najważniejsza. W tym wypadku wybrałem moją rodzinę a nie rodzinę handlowca polskiego z ALLEGRO.

ps. żeby była jasność; nie chodzi o kosztowny system śledzenia listonosza w czasie rzeczywistym. Lokalizator może być sczytany np. raz w tygodniu. W razie sporu można odtworzyć trasę listonosza kilka miesięcy wstecz. Każda reklamacja w InPost była w taki sposób sprawdzana.

Przypominam  także, że w ALIEXPRESS nie ma płatności przy odbiorze. Kasa jest blokowana wraz z zamówieniem i schodzi a konta wraz z wysyłką towaru.

do @Jacchusia: kiedy "przesyłka nierejestrowana" nie mieści się w szczelinie skrzynki pocztowej to listonosz musi zostawić AVISO i za dwa tygodnie AVISO 2. "Przesyłki nierejestrowane" powinny i mogą być pozostawione w skrzynce odbiorczej. Bez-kontaktowo. I to jest OK.

Mój przypadek ( x 7) jest taki, że PP przesyła informacje do ALIEXPRESS o realizacji dostawy. Dom wolno-stojący na wsi, dwie osoby stale na adresie. Mili sąsiedzi także monitorują teren. Jak pisałem: powstaje sytuacja: słowo listonosza przeciw mojemu słowu. Gdyby PP miała system śledzenia Listonoszy (tak jak miał InPost) to nie było by tematu.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, janunio napisał:

do @szymon: Gdybyś miał jakiekolwiek doświadczenie z ALIEXPRESS to byś wiedział, że takiej opcji dopłaty nie ma. Nie zaśmiecaj tematu.

Guzik mnie obchodzi aliexpress - sam zaśmiecasz wątek oczekując, że PP zrobi coś, za co nie zapłaciłeś.

5 godzin temu, janunio napisał:

Pamiętaj: Rodzina jest najważniejsza.

Dlatego ja zazwyczaj dochodzę do wniosku, że lepiej zapłacić raz nieco drożej, niż taniej ale dwa razy. Nie przyszło Ci 7 tanich przesyłek? To musi Ci przyjść kolejne 70, aby zrekompensować straty i zacząć oszczędzać. Ja alixpress szerokim łukiem omijam i szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, janunio napisał:

do @Jacchusia: kiedy "przesyłka nierejestrowana" nie mieści się w szczelinie skrzynki pocztowej to listonosz musi zostawić AVISO i za dwa tygodnie AVISO 2. "Przesyłki nierejestrowane" powinny i mogą być pozostawione w skrzynce odbiorczej. Bez-kontaktowo. I to jest OK.

Masz rację, tak jest ze zwykłymi przesyłkami.

Tyle, że na Alli sam kupiłem kilka rzeczy i wszystkie przesyłki były rejestrowane, a nic specjalnego w opcjach dostawy nie zaznaczałem.

Po ocleniu, przesyłka jest wysyłana pocztą polska i ma nadany swój nowy, polski numer, a informacje za każdym razem dostaje SMS-em z numerem przesyłki. W tej chwili, dzisiaj, idą do mnie scalone, trzy przesyłki z Alii. Dzisiaj dostałem SMS, wszedłem na stronę poczty, wklepałem numer i wszystko tam jest. Na stronie Alli w zakładce "zamówienia" te nowe polskie numery również są. I tak za każdym razem było. Nie wiem dlaczego Ty masz nierejestrowane przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś drobiazg na Ali. Szło do dość długo i pech chciał, że listonosz był z paczka akurat gdy mnie nie było. Z awizem (zostawił) pojechałem na moją wiejską pocztę, odebrałem paczkę i zapomniałem o wszystkim.

Za jakiś czas dostałem maila od Chińczyka z pytaniem co się dzieje, bo oni dostali info o niedostarczeniu przesyłki. Odpisałem że wszystko OK, ale trochę się zdziwiłem. Tym, że ktoś u nich jednak te przesyłki śledzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 20:46, szymon1977 napisał:

Dlatego ja zazwyczaj dochodzę do wniosku, że lepiej zapłacić raz nieco drożej, niż taniej ale dwa razy.

ale Janina kupuje gówniane chińskie bubel których normalnie nie jesteś w stanie kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 14:42, janunio napisał:

Mój przypadek ( x 7) jest taki, że PP przesyła informacje do ALIEXPRESS o realizacji dostawy.

Miałem podobny problem , zamawiałem wyłączniki bistabilne 15A więc trochę kosztowały. Po 2 miesiącach gdy kończył się "protect" Chińczyk przedłużył ochronę o 10 dni bez mojej zgody . Następnie dostałem informacje że przesyłka odebrana przez adresata oraz że przejęła ją firma przewozowa krajowa. Automatycznie ALi zablokowało mi możliwość otwarcia sporu. Już myślałem że wtopiłem trochę grosza ,ale po miesiącu przyszła paczka w opakowaniu zastępczym z polską naklejką z numerem przesyłki. W środku wszystkie opakowania wyłączników były pokiereszowane na szczęście wyłączniki były w styropianowych pudełeczkach - przetrwały. Gdzieś w necie czytałem ,że PP przetrzymuje przesyłki w jakimś magazynie i poddaje je kwarantannie , nie wiem czy to prawda. Także czekaj cierpliwie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

ale Janina kupuje gówniane chińskie bubel których normalnie nie jesteś w stanie kupić.

No niekoniecznie. Kupiłem tam dwa gniazdka, takie do ściany ? 

Przód szczotkowane aluminium, schuko, mocowania przewodów wewnątrz na śruby (takie jak w audiofilskich wtykach) wykoananie pierwsza klasa. Szukałem u polskich producentów i nic podobnego nie znalazłem. Podobne i to bardzo ma Furutech, cena to ok. 500zł za szt. ja zapłaciłem 108zł za dwie sztuki, przesyłka gratis. Chcesz coś dodać?

4 godziny temu, Robsonik napisał:

Gdzieś w necie czytałem ,że PP przetrzymuje przesyłki w jakimś magazynie i poddaje je kwarantannie , nie wiem czy to prawda. Także czekaj cierpliwie .

Nie wiem czy to prawda. Dzisiaj otrzymałem przesyłki o których pisałem wyżej. W historii na alii jest, że do Polski przybyły 09.07 o 19.00 a u mnie sa 17.07, a po drodze była sob/niedz. z tego co pamiętam wszystkie na terenie Polski sa nadawane po odprawie celnej w Komornikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
Gość mena

(Konto usunięte)

dla poczty polskiej stroną jest nadawca odbiorca jest nikim i choćbyś dopłacił milion reklamować usługę może tylko nadawca więc pomaż sobie że coś załatwisz mi kiedyś dostarczono paczkę do kogoś innego dokładnie z bloku obok podpisała odbiór mama nie patrząc na naklejkę poszedłem na pocztę z paczka w dłoni i tłumacze pokazuje a kierownik oddziału mówi że to nie możliwe trzymam zapakowaną paczkę w dłoni z naklejką z innymi danymi a on dalej swoje że to nie możliwe i jak chce to żebym poszedł oddać pod ten adres .

Aktualnie mam z ali 3 paczki 1 od miesiąca na terenie kraju druga od 14 dni 3 dopiero weszła .

następna sprawa drobne paczki są przetrzymywane jak najdłużej potem pakowane w jedno opakowanie i dostarczane miałem już tak kilka razy nie sadze żeby to robiło cło

jak możesz to korzystaj z paczkomatu wtedy poczta niema do nich dostępu i nie kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2020 o 09:07, janunio napisał:

Należy wyposażyć Listonosza w urządzenie GPS

Bzdurzysz.

CaiNiao stawia paczkomaty Alibaba i tworzy w Polsce ich sieć.

Doręczycieli nie gnęb, bo i tak zwiększą się opóźnienia dostaw (choćby po  niedawnej blokadzie Kanału Sueskiego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujecie to raz, ale jest jeszcze jeden pocztowy przekręt, tzn listonosz nie ma obowiązku zabrać przesyłki ważącej więcej niż coś tam. I teraz: nadawca nadaje, poczta przyjmuje usługę z dostawą do domu, ale do domu dociera tylko avizo. 

Nosz k... mać. Albo niech się nie podejmują dostawy przesyłki, albo niech ją realizują, a nie takie mecyje. Biorą kasę za dostawę na adres i nie dostarczają. Mało że wychodzi drożej, to gorzej. Jak chciałbym odbioru w punkcie, to wziąłbym sobie kiosk, żabkę, paczkomat czy cokolwiek byle nie ten oddział pocztowy pod którym permanentna kolejka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listonosz nie musi być w pracy całą dobę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powyżej relacja odnośnie realiów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xetras napisał:

Powyżej relacja odnośnie realiów.

Tak się domyślam i się listonosza personalnie nie czepiam. 

Czepiam się pożal się boże spółki która podejmuje się zlecenia i go nie realizuje. Znam lepsze sposoby spędzania czasu niż funduje mi poczta. W miarę możliwości omijam tą firmę jak się da. Pocztę i inpost. inpost jest nieco lepszy jakościowo od poczty, ale w sumie niewiele. 

A z tekstu który wrzuciłeś świetnie widać czemu tak się dzieje. Pracowałem w spółkach o takiej organizacji, ale zwykle krótko i uciekałem przy pierwszej okazji. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez micwoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze zależy jaki rodzaj przesyłki 🙂

np.aliexpress standart to przesyłka,która jest przepakowywana w Polsce..rodzaj priorytetowej..typowo 3 tygodnie.

chyba,że celnicy ją zatrzymają 😞

do wszystkich przesyłek jest tracking.. najlepiej sprawdzać na chińskich stronach z poziomu konta ali.

jeżeli nic się nie dzieje przez 3-4tygodnie,należy skontaktować się ze sprzedawcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, micwoj napisał:

To co opisujecie to raz, ale jest jeszcze jeden pocztowy przekręt, tzn listonosz nie ma obowiązku zabrać przesyłki ważącej więcej niż coś tam. I teraz: nadawca nadaje, poczta przyjmuje usługę z dostawą do domu, ale do domu dociera tylko avizo. 

Nosz k... mać. Albo niech się nie podejmują dostawy przesyłki, albo niech ją realizują, a nie takie mecyje. Biorą kasę za dostawę na adres i nie dostarczają. Mało że wychodzi drożej, to gorzej. Jak chciałbym odbioru w punkcie, to wziąłbym sobie kiosk, żabkę, paczkomat czy cokolwiek byle nie ten oddział pocztowy pod którym permanentna kolejka. 

I z tym różnie bywa, naprawdę rozstrzygnąć dlaczego tak, a nie inaczej, jest niezwykle trudno. Ostatnio listonosz staje przed moimi drzwiami i wręcza mi paczkę z Alli...dość spora( lampa stołowa ). Po czym mówi, że jeszcze są dwie paczki i zostawi avizo .

Jadę na pocztę a tam dwie koperty, wielkość 12cmx8cmm, myślałem, że mnie sczyści 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gość mena napisał:

dla poczty polskiej stroną jest nadawca odbiorca jest nikim i choćbyś dopłacił milion reklamować usługę może tylko nadawca więc

Tak jest wszędzie, w firmach kurierskich i w InPoscie również.

7 godzin temu, micwoj napisał:

tzn listonosz nie ma obowiązku zabrać przesyłki ważącej więcej niż coś tam

Nie wiem jak u was, ale u mnie od lat tzw. paczek listonosz nie nosi, przywozi kurier z poczty, który podjeżdża autem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

PP rozwiązała Big Problem.

PP od 1 lipca dolicza 8,5 pln do każdej przesyłki spoza UE (np. USA/GB/ChRL) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tusku wróć PLEASE !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-O co chodzi z tą dodatkową opłatą 8zł na poczcie?
To usługa e-commerce dotycząca WYŁĄCZNIE zakupu na firmę. Nas jako osób prywatnych to w ogóle nie dotyczy a grupa skupia się właśnie na handlu detalicznym. (przykład: zamówiłeś na firmę - rozmawiaj z księgową. przykład 2: Ania kupiła gumkę do włosów i długopis - e-commerce nie dotyczy Ani)
Jeśli pojawią się jakieś nowe szczegóły w tej sprawie, wpis zostanie zaktualizowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od  1 lipca 2021 r. na terenie całej Unii Europejskiej wchodzą w życie nowe przepisy nazywane pakietem e-commerce, na mocy których tanie zakupy z Chin podrożeją. Podatek trzeba będzie zapłacić już nie tylko od dużych paczek, ale również od tych najmniejszych o wartości do 22 euro (czyli ok. 100 zł).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Tusku wróć PLEASE !!!

Cytat

1 lipca na terenie całej Unii Europejskiej weszły w życie nowe regulacje

Generalnie to masz kłopot wielopłaszczyznowy 🙂

Godzinę temu, notoryczny napisał:

Podatek trzeba będzie zapłacić już nie tylko od dużych paczek, ale również od tych najmniejszych o wartości do 22 euro (czyli ok. 100 zł).

To wszystko zależy od tego co sprzedawca napisze w dokumentacji. Chińczycy często pisali, że te zakupy to gifty.

Niedawno pisałem o tym jak w przeciagu kilkunastu dni dostałem 3 paczki. Z USA za ponad 1000zł z Chin za 200-300 i GB za 200zł. 75 zł (nie wiem dlaczego tyle) zapłaciłem tylko za tą ostatnią z GB. Przypuszczam, że sklep, a było to na przełomie ich wyjścia z EU, wpisał prawdziwą wartość zakupionego towaru, bo kiedy byli w unii to to nie miało znaczenia.

Zobaczymy jak będzie teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacchusia napisał:

Zobaczymy jak będzie teraz.

Też się zastanawiam, czekam na fotel dmuchany( 98 zł ) i ile mi policzą, o ile cokolwiek policzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu zrobiłem testowo zamówienie. Koszula flanelowa.

Cena 24 pln, wysyłka 22 pln, podatek 10,50. Razem finalnie 56,20 pln. W czerwcu zamówiłem taką samą i cena była 46,30 pln. Widać wzrost o podatek. PP nie doliczyła 8,50 pln bo jestem osoba fizyczna.

Firma handlowa zapłaci jednak 56,20 + 8,50 = 64,70 pln. Ta firma doliczy +/- 20% marży (?) i w sklepie zobaczymy koszulę za finalnie 77,60 pln.    

Ta sytuacja powinna pobudzić produkcję koszul w Polsce. Problem taki, że flanele i tak muszą importować spoza UE. Robocizna w Polsce jest zapewne droższa niż w ChRL.

Regulacja na koniec taka, że budżety państw UE wzrosną dzięki taniej sile roboczej w ChRL !!!

ps.: zobaczcie jak znakomite wzornictwo oferują "chinole".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 00:24, notoryczny napisał:

Też się zastanawiam, czekam na fotel dmuchany( 98 zł ) i ile mi policzą, o ile cokolwiek policzą. 

A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze póki listonosz nie zażąda pieniędzy to nic nie wiesz, żadnej informacji na maila czy sms. Jaja normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio w sieci pojawiło się obwieszczenie prezesa aliexpress o tym że podatek nie wpłynął na ceny przedmiotów i że kupujący nie będę obciążeni w żaden sposób.

Teraz po do dodaniu do koszyka przedmiotu i kliknięciu Zapłać ukazuje się nam dodatkowa kwota o nazwie PODATEK. Cena przedmiotu w koszyku nie zawiera pidatku. Dopiero przejście do płatności wywala dodatkowe koszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20210722_201519_com.alibaba.aliexpresshd_edit_2296345600915225.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2021 o 22:31, Jacchusia napisał:

A najlepsze w tym wszystkim jest to, ze póki listonosz nie zażąda pieniędzy to nic nie wiesz, żadnej informacji na maila czy sms. Jaja normalnie.

Trzy dni temu przyniósł mi wspomnianą paczkę ( fotel ) musiałem zapłacić 22 zł . Na szczęście paczka była wysłana dawno temu i przekroczyła okres ochronny, w związku z czym oddali mi pieniądze w całości za zakup. Tym samym poniosłem koszt w kwocie 22 zł ( cło ), ogólnie jestem do przodu. Za drobiazgi ( dozownik wody do kwiatów ) nic nie zapłaciłem( żadnego cła ).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez notoryczny

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2021 o 21:42, Jacchusia napisał:

ale u mnie od lat tzw. paczek listonosz nie nosi, przywozi kurier z poczty, który podjeżdża autem.

Zdarza się jeszcze , doręcza w rejonach wiejskich, ale raczej takie paczki, które jest w stanie zabrać.
Paczki i przesyłki kurierskie w PP doręczają od dłuższego już czasu doręczyciele paczek (paczki) i kurierzy (PK).

Ponoć szykują się zmiany w tym roku i przesyłki krajowe mają być podzielona wyłącznie na: przesyłki kurierskie szybkie (paczki i przesyłki kurierskie) - doręczanie na drugi dzień przesyłek nadanych do 15 i 17 (miasta wojewódzkie), dotychczasowy "Pocztex" oraz przesyłki gabarytowe (doręczanie do 3 dni od nadania). Ponoć upraszczają procedury i ilość rodzajów usług KEP. Mają też wdrażać (wreszcie i trochę za późno) wolno stojące paczkomaty na większą skalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.