Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel, Roksan k3 czy krell kav 300i


Grzegorz79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zwracam sie z prosbą o ukierunkowanie mnie w wyborze wzmacniacza do kef r300, jako źródło Opera Audio Consonance Reference 2.2, szukam wzmacniacza do muzyki typu, Chris Rea,Casandra Wilson, Diana Krall, Troche muzyki Pop, Soul, Jazz, chcial bym by oczywiscie by scena stereofonia byla jak najlepsza, jak najwiecej szczegółów mikro detali, różnorodnego niskiego tonu i najlepszych wysokich tonow. Posiadalem  takie wzmacniacze jak Vincent 226,227, Marantz pm 8006,roksan kandy 1,atoll in 100 se wersja oryginalna jak i przerobiona, lavardine isx, nad 375,yaqin mc 10l,yaqin 100b,accuphase e 308, onkyo a5 vl, creek evo 2,i kilka innych wzmacniaczem jaki gral ok byl przerobiony atoll in 100 se brakowalo mu jednak szerszej sceny makro i mikro detali i accuphase e 308 lecz on zagral poteznym dzwiekiem to wszystko bylo tak jak by w jednej lini bez glebi sceny  po poczytaniu forum wiekszosc konczy sie na atolu 100. Czy faktycznie lepiej sie nie da?? Kwota jaka moge przeznaczyc to 5  tys zl za uzywany lub powystawowy  bo moge bez problemu kupic taki wzmacniacz jak hegel h 200, 160,roksan k3 czy tez krell-a kav 300i. Nie chce zmieniac zrodla czy kolumn bo juz to robilem i potrzebuje tylko wzmacniacza. Rozchodzi sie o to ze te konstrukcje kosztowaly 3x tyle co atoll. Bardzo bym byl wdzieczny za porade popartą odsluchem i wiedzą, nie mam mozliwosci odsluchu bo jestem po za granicą naszego kraju. Pozdrawiam Grzegorz 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi typ to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo dobrze zgrywa się z KEF 

Choć będzie to zupełnie inne granie niż z Caspiana. T+A to przede wszystkim pełna kontrola i neutralność (nie mylić ze sterylnością) Ale to akurat cecha, która bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z KEF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam caspiana M2 na sprzedaż. Stan doskonały. Jako klientowi z forum dam ci też rozruchowa gwarancję. 

Poczytaj mój wątek gdzie chciałem zmienić na nowy za 20k. Nie było łatwo. Hegel, naim, unison, moon jednak nie spowodowały wymiany. Znakomity wzmacniacz w tym budżecie, nie kupisz lepszego. 

Mogę ci zapodac do testów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym wzmacniaczem od dawna mnie korcilo by go kupic lecz bardzo malo opini o nim jest od uzytkownikow, chodz jak juz są to bardzo pozytywne. Bardzo duzo wzmacniaczy kreci sie po roznych forach i mozna zapetlic to do kilku wzmacniaczy Naim, Nad, Musical fidelity, hegel, vincent, roksan k3, atoll, i lampowe konstrukcje, jakos ciezko znalezc kilka wpisow np porównania drozszych konstrukcji np test najlepszych 3 wzmacniaczy do ceny 10 tys, 15tys,20,tys zl i dlatego zwrocilem sie z prosba do was. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze nad Marantze-m PM14s1SE. Jest on dźwiękowo zbliżony do topowego modelu PM11s3 a cena nader przyjemna. Jeżeli nie potrzebujesz gniazd XLR to PM14s1SE jest doskonałą propozycją. Ten Marantz zastąpił u mnie wysoko ocenianą lampę Linę Magnetic LM 518 ia. 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, lecz czy przy kefach r300 i zrodle z lampką nie wyjdzie marantz za miekki? To tylko moje sugestie oczywiscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Grzegorz79 napisał:

Inne granie tzn co oferuje caspian a co T+A mogl bys przybliżyć cos wiecej na temat tych dwóch wzmacniaczy

Caspian to przede wszystkim klimat. Wzmacniacz dla tych, którzy lubią słuchać muzyki a nie rozbijać "gówno na atomy". Choć detaliczności mu nie brakuje. Trochę kuleje na basie przy mocniejszym podkręceniu głośności ale przy normalnym słuchaniu muzyki nie zwrócisz na to uwagi. Raczej nie nadaje się do ekstremalnych odmian metalu. W pozostałej muzyce (czyli tak 90-95%) spokojnie odnajduje się. Doskonały w prezentacji wokali. 

T+A Powerplant. Wzmacniacz, o którym niewiele można napisać poza tym, że "jest i doskonale mu to wychodzi". Co "to" znaczy? Właśnie to, o czym wspomniałem wcześniej. Bardzo mało daje od siebie w zakresie barwy dźwięku. Wzmacnia sygnał, który dostaje ze źródła zamiast go modelować i modyfikować. Ma bardzo dobry, szybki bas z dobrym zróżnicowaniem. Zdecydowanie przewyższał pod względem jakości brzmienia swego bezpośredniego konkurenta czyli Hegla 160. W każdym aspekcie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Grzegorz79 napisał:

. Czy faktycznie lepiej sie nie da?? Kwota jaka moge przeznaczyc to 5  tys zl za uzywany

lepiej się da, ale trzeba dać więcej. Z wymienionych, chyba tylko yaqin był lampowy a jeśli chcesz, by muzyka zagrała tak jak piszesz, postaraj się o przynajmniej odsłuch lampowego wzmacniacza na dobrej lampie, np. 300B a zrozumiesz o co wtedy chodzi.

A tak, będziesz żonglował sprzętem aż padniesz i będzie wciąż to samo.

Tak po prawdzie ci, którzy doradzają byś kupił to czy tamto, i zapewniają że jest detal, szczegół i równocześnie zaprzeczają temu innymi synonimami, kij wie co słyszą tak na prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grzegorz79 napisał:

Dziękuję za propozycje, lecz czy przy kefach r300 i zrodle z lampką nie wyjdzie marantz za miekki? To tylko moje sugestie oczywiscie

Ten Marantz gra tak bardziej high-endowo i nie ma tego sznytu co niższe modele jak np PM8006 który też mam. Kupując wzmacniacz referencyjny spodziewaj się raczej rozdzielczości i aksamitu oraz bardzo dobrze kontrolowanego basu. Przewaga tej propozycji to między innymi to że jest to niemal topowy model firmy a nie jedynie środkowa półka+ jak w proponowanych tu w większości modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kazik-t napisał:

lepiej się da, ale trzeba dać więcej. Z wymienionych, chyba tylko yaqin był lampowy a jeśli chcesz, by muzyka zagrała tak jak piszesz, postaraj się o przynajmniej odsłuch lampowego wzmacniacza na dobrej lampie, np. 300B a zrozumiesz o co wtedy chodzi.

A tak, będziesz żonglował sprzętem aż padniesz i będzie wciąż to samo.

Tak po prawdzie ci, którzy doradzają byś kupił to czy tamto, i zapewniają że jest detal, szczegół i równocześnie zaprzeczają temu innymi synonimami, kij wie co słyszą tak na prawdę.

Jaką lampe bys mog polecic byc moze na nastepny ogien wybiore wlasnie wzmacniacz na lampach 300b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, kazik-t napisał:

lepiej się da, ale trzeba dać więcej. Z wymienionych, chyba tylko yaqin był lampowy a jeśli chcesz, by muzyka zagrała tak jak piszesz, postaraj się o przynajmniej odsłuch lampowego wzmacniacza na dobrej lampie, np. 300B a zrozumiesz o co wtedy chodzi.

A tak, będziesz żonglował sprzętem aż padniesz i będzie wciąż to samo.

Tak po prawdzie ci, którzy doradzają byś kupił to czy tamto, i zapewniają że jest detal, szczegół i równocześnie zaprzeczają temu innymi synonimami, kij wie co słyszą tak na prawdę.

ja slucham monitorow na wzmacniaczu lampowym.przy tym repertuarze warto sprobowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostrożnie z tymi lampami a szczególnie wszystkie triody oraz 300b. Mam przećwiczone kilka takich wzmacniaczy i choć triody grają bardzo pięknie aksamitnie i szczegółowo to mają problem z wysterowaniem większości kolumn. Moja ostatnia trioda na lampach 845 mimo jak na ten typ wzmacniacza dość mocna (22W) nie radziła sobie w tym zakresie z dość łatwymi kolumnami PMC Tweny24 o skuteczności 91db. Pewnym rozwiązaniem są wzmacniacze na lampach KT ale ich dźwięk jest zbliżony do tranzystora a kupując lampę nie o taki efekt nam chodź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz79

ale....jak nie ustawisz kolumn na dobrych standach.nie zadbasz o poprawne w miare ich ustawienie.to nawet nie testuj wzmacniaczy.wszystko to beda zaklamane odczucia.

a jak widac dwaj koledzy sa chetni sprzedac swoje wzmacniacze.niech wiec ci wysla na tydzien.czy z 0dni na odsluchy.i sam wybierzesz.tylko zapewne do kazdego z nich inny kabel glsnikowy.co tez bedzie problemem....

moze wez tez pod uwage lampe.lub hybryde.

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

5 minut temu, dlmtb napisał:

Panowie ostrożnie z tymi lampami a szczególnie wszystkie triody oraz 300b. Mam przećwiczone kilka takich wzmacniaczy i choć triody grają bardzo pięknie aksamitnie i szczegółowo to mają problem z wysterowaniem większości kolumn. Moja ostatnia trioda na lampach 845 mimo jak na ten typ wzmacniacza dość mocna (22W) nie radziła sobie w tym zakresie z dość łatwymi kolumnami PMC Tweny24 o skuteczności 91db. Pewnym rozwiązaniem są wzmacniacze na lampach KT ale ich dźwięk jest zbliżony do tranzystora a kupując lampę nie o taki efekt nam chodź.

masz racje.ale te pmc wymagaja mocnych tranzystorow.albo mocnych lamp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

Grzegorz79

ale....jak nie ustawisz kolumn na dobrych standach.nie zadbasz o poprawne w miare ich ustawienie.to nawet nie testuj wzmacniaczy.wszystko to beda zaklamane odczucia.

a jak widac dwaj koledzy sa chetni sprzedac swoje wzmacniacze.niech wiec ci wysla na tydzien.czy z 0dni na odsluchy.i sam wybierzesz.tylko zapewne do kazdego z nich inny kabel glsnikowy.co tez bedzie problemem....

moze wez tez pod uwage lampe.lub hybryde.

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz racje.ale te pmc wymagaja mocnych tranzystorow.albo mocnych lamp.

 

PMC Tweny24 raczej uchodzą za łatwe do wysterowania. Zamieniłem je w miejsce Minas Anor Studia 16hz które to zupełnie nie chciały grać ze słabą lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, Grzegorz79 napisał:

Jaką lampe bys mog polecic byc moze na nastepny ogien wybiore wlasnie wzmacniacz na lampach 300b

np. Cary CAD-300-SEI oczywiście używany.

wiadomo, że ciężkie do wysterowania głośniki będzie słychać, ale idzie o to, byś sam usłyszał na własne uszy jak to gra, po tym będzie tylko lepiej i zamiast kaleczyć się audio-protezami będziesz wiedział czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, tomek7776 napisał:

Grzegorz79

ale....jak nie ustawisz kolumn na dobrych standach.nie zadbasz o poprawne w miare ich ustawienie.to nawet nie testuj wzmacniaczy.wszystko to beda zaklamane odczucia.

a jak widac dwaj koledzy sa chetni sprzedac swoje wzmacniacze.niech wiec ci wysla na tydzien.czy z 0dni na odsluchy.i sam wybierzesz.tylko zapewne do kazdego z nich inny kabel glsnikowy.co tez bedzie problemem....

moze wez tez pod uwage lampe.lub hybryde.

np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz racje.ale te pmc wymagaja mocnych tranzystorow.albo mocnych lamp.

 

Dzieki Tomek wezme również to pod uwage narazie chce dobrac jakis wzmacniacz z późniejszym czasie bede szukal cos ze standów i kabli, nie jestem audiofilem i o to sie nawet nie otarlem dlatego to wszystko z czasem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś dał rade dołożyć do kwoty którą podałeś to zainteresowac można się ASR EMITTER.

 

Jak byś dał rade dołożyć do kwoty którą podałeś to zainteresować można się ASR EMITTER.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czarno wróżyć ale może się okazać że nie usłyszysz więcej detali z tych kolumn kolejnym zmianami wzmacniaczy. Mały głośnik w małej obudowie ma swoje ograniczenia których nie przeskoczy się wzmacniaczem. To raz, bardzo ważne jest ustawienie kolumn, standy zapewniające odcięcie przenikania drgań kolumny do podłoża,  ewentualnie potrzebna jest zmiana akustyki pomieszczenia. To podstaway aby uzyskać mikro detale o ile są nagrane. Znaczenie ma sama wielkość pomieszczenia czy kolumny się w nim nie tracą. Czym droższy sprzęt tym każdy choćby drobny detal ma znaczenie i niestety nie wystarczy kupić paru drogich klocków polecanych na każdym forum żeby uzyskać wymarzony dźwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, sls napisał:

Mały głośnik w małej obudowie ma swoje ograniczenia których nie przeskoczy się wzmacniaczem. To raz, bardzo ważne jest ustawienie kolumn, standy zapewniające odcięcie przenikania drgań kolumny do podłoża,  ewentualnie potrzebna jest zmiana akustyki pomieszczenia. To podstaway aby uzyskać mikro detale o ile są nagrane.

możliwe, że celowo zapomniałeś dodać "okablowanie"...przecież podstawka pod głośnik to pikuś w porównaniu z "kablem", bo czyż będziesz się upierał przy tym, że podstawki grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sobie poczytac caly watek z tego linku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sls napisał:

Nie chcę czarno wróżyć ale może się okazać że nie usłyszysz więcej detali z tych kolumn kolejnym zmianami wzmacniaczy. Mały głośnik w małej obudowie ma swoje ograniczenia których nie przeskoczy się wzmacniaczem. To raz, bardzo ważne jest ustawienie kolumn, standy zapewniające odcięcie przenikania drgań kolumny do podłoża,  ewentualnie potrzebna jest zmiana akustyki pomieszczenia. To podstaway aby uzyskać mikro detale o ile są nagrane. Znaczenie ma sama wielkość pomieszczenia czy kolumny się w nim nie tracą. Czym droższy sprzęt tym każdy choćby drobny detal ma znaczenie i niestety nie wystarczy kupić paru drogich klocków polecanych na każdym forum żeby uzyskać wymarzony dźwięk. 

Tak wiem ze te kolumny to nie jest szczyt marzen ale  graja jak dla mnie bardzo dobrze,z akustyką tez nie mam problemu, natomiast mysle ze wzmacniaczem mozna bardzo zmienic dzwiek bo mialem ich sporo i każdy grał inaczej, zgodze sie ze nie zawsze drogo jest lepiej dlatego zasugerowalem ze dzis mozna kupic fajny wzmacniacz w rozsadnej kwocie, kiedys kosztowaly 10 tys zl a dzis polowa tej ceny. moze nie jest to topowy model lecz dzwiek pozostaje bez zmian i tym sie chce zadowolic, nie chce jak to piotr napisal gowna na atomy rozkladac ?. Chce by cena byla adekwatna do przekazu jaki bym oczekiwal. A kazdy ma jakies oczekiwania od tego za co placi i każdy chce jak najwiecej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Grzegorz79 napisał:

Tak wiem ze te kolumny to nie jest szczyt marzen ale  graja jak dla mnie bardzo dobrze,z akustyką tez nie mam problemu, natomiast mysle ze wzmacniaczem mozna bardzo zmienic dzwiek bo mialem ich sporo i każdy grał inaczej, zgodze sie ze nie zawsze drogo jest lepiej dlatego zasugerowalem ze dzis mozna kupic fajny wzmacniacz w rozsadnej kwocie, kiedys kosztowaly 10 tys zl a dzis polowa tej ceny. moze nie jest to topowy model lecz dzwiek pozostaje bez zmian i tym sie chce zadowolic, nie chce jak to piotr napisal gowna na atomy rozkladac ?. Chce by cena byla adekwatna do przekazu jaki bym oczekiwal. A kazdy ma jakies oczekiwania od tego za co placi i każdy chce jak najwiecej. 

Zmienić można tylko czy inaczej to znaczy lepiej... Nie wiem. Istotną zmianę wydaje się prędzej wniesie dobry 10x razy droższy wzmacniacz niż podobny cenowo. Ja bym niemniej obstawał że największy wpływ na to co słyszymy mają kolumny i niekoniecznie muszą być bardzo drogie. Mogą być ze średniej półki a może nawet budżetowe byle były zestrojone niejako pod nasze ucho.

>>> Chce by cena byla adekwatna do przekazu jaki bym oczekiwal. Nie wiem co powiedzieć, miałem kiedyś system 40letnia Unitra + 40 letnie kolumny Tonsil + budżetowy CD. Poziom mikro detali jaki to dawało jeżeli chodzi szarpnięcia strun, oddechy ludzi itp jest wydaje się nie do pobicia przez mój współczesny system w którym kable do głośników kosztowały więcej niż tamten cały sprzęt.

Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, Grzegorz79 napisał:

A kazdy ma jakies oczekiwania od tego za co placi i każdy chce jak najwiecej. 

Przypomniało mi się, jak pierwszy raz posłuchałem dobrze dobranego i wcale drogiego zestawu. Trudno powiedzieć, czy tego właśnie oczekiwałem, skoro miałem blade pojęcie o tym, że zestaw może aż "tak"zagrać. Więc pisanie o oczekiwaniach, jest obarczone pokaźnym błędem w ich ocenie. Czasem się mówi o tym, że coś przerosło swoje oczekiwania, i tu, można to zupełnie spokojnie zastosować.

3 minuty temu, sls napisał:

Ja bym niemniej obstawał że największy wpływ na to co słyszymy mają kolumny i niekoniecznie muszą być bardzo drogie

akurat to pierwsze- że kolumny- jest błędne ale drugie już jest prawdziwe że mogą być tanie ale bez przesady.

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Grzegorz79 napisał:

Czy faktycznie lepiej sie nie da??

Jeżeli chodzi o głębię sceny, jakość stereofonii to w zasadzie wystarczające parametry ma wzmacniacz za 1kPLN. Wzmacniacz za 5-7kPLN ma już wyśrubowane parametry do maksimum jeżeli chodzi o przesłuchy międzykanałowe, poziom niezrównoważenia kanałów czy wprowadzane zniekształcenia fazowe. Powyżej pewnego poziomu więcej cukru w cukrze już nie będzie choćby nie wiem ile wydał. Uważam że problem ze sceną może leżeć poza wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ze swego doświadczenia wiem, że problem ze sceną itp, efektami, leży we wzmacniaczu. Słabsze kolumny pokażą jedynie, że są słabsze ale brzmieniowo. Dobre źródło i dobry wzmacniacz to podstawa a dopełnieniem tego dobra są dobre kolumny.. Parametry wzmacniaczy mają wyjątkowo mało wspólnego z jakością sceny. Dobitnym tego przykładem był AVM i gryphon, które akurat miałem. Szczególnie AVM okazał się dźwiękową kupą w sensie dosłownym. Nadawał się do nagłaśniania dyskotek a dodatkowym walorem do tych zastosowań był polerowany front, który z powodzeniem mógł służyć jako lusterko dla spoconych panienek. W rzeczy samej, wzmacniacze lampowe które jedynie udają że takimi są, wprowadzają w błąd wielu, którym się wydaje, że jak jest lampa, to już temat jest z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja "lampowosci" to jednak SET. ( push-pulle , zwłaszcza te na KT często grają mniej namacalnie niż dobry tranzystor w klasie A) . Jednak trioda ( zwłaszcza te słabsze jak 2A3, 300B ) jest bardzo kapryśna jeśli chodzi o dobór kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.