Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast pioneer sc-lx 76 do MA Silver 10


Ikonoklasta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podpowie jak ulepszyć. W salonie 45m2 mam kino oparte o sc-lx 76 z kolumnami MA Silver 10. Dość łatwo przy głośniejszym słuchaniu muzyki dochodzi do przesterowania jakby brakowało prądu. Jakość muzyki jest ok w porównaniu z poprzednim denonem. W tych samych warunkach podłączyłem do tych kolumn atoll 100in ale bez rewelacji - nie widziałem istotnej różnicy, zdecydowanie wolę tego atola w sypialni gdzie jest 14m2 i stare bx6 tam jest ładna scena i dość potężny dźwięk mimo braku suba. 

Krótko mówiąc na jaki ampli zmienić żeby wydobyć z tych kolumn bardziej potężny dźwięk i lepsza scenę w stereo. Używam też oczywiście suba w standardowych ustawieniach. Oczywiście zachowanie funkcji kina jest konieczne. Zależy mi na opiniach ludzi który słuchali podobnych zestawień. Z góry dziękuję 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kwotę masz na nowy ampli i czy może to być sprzęt używany?

Masz spory metraż a ampli nie wygląda na słabeusza. Może by tak spróbować z końcówką mocy na fronty??

 

Natomiast jak ma to być ampli to kiedyś się trafiały i ja osobiście bym poszukał używanego Onkyo tx-nr 3030.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 16:08, Ikonoklasta napisał:

Może ktoś podpowie jak ulepszyć. W salonie 45m2 mam kino oparte o sc-lx 76 z kolumnami MA Silver 10. Dość łatwo przy głośniejszym słuchaniu muzyki dochodzi do przesterowania jakby brakowało prądu. Jakość muzyki jest ok w porównaniu z poprzednim denonem. W tych samych warunkach podłączyłem do tych kolumn atoll 100in ale bez rewelacji - nie widziałem istotnej różnicy, zdecydowanie wolę tego atola w sypialni gdzie jest 14m2 i stare bx6 tam jest ładna scena i dość potężny dźwięk mimo braku suba. 

Krótko mówiąc na jaki ampli zmienić żeby wydobyć z tych kolumn bardziej potężny dźwięk i lepsza scenę w stereo. Używam też oczywiście suba w standardowych ustawieniach. Oczywiście zachowanie funkcji kina jest konieczne. Zależy mi na opiniach ludzi który słuchali podobnych zestawień. Z góry dziękuję 

Do Silverów jak wybierać integre to IN200Sig, ponieważ ma cieplejszy charakter grania i większą moc. Dwa - jeśli myślisz o wymianie elektroniki to proponuję coś cieplejszego np Arcam AVR10. Duży plus dla systemu kalibracyjnego Dirac, który znacznie poprawia aspekt grania kina jak i stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

inwestycja w nowy amplituner będzie kosztowna ( biorąc pod uwagę posiadany model Pioneera ). Jeśli niedomaga tylko dźwięk ( a nie brakuje niczego z wyposażenia ) to najlepszym wyjściem będzie rzeczywiście zakup końcówki mocy do zasilania kolumn frontowych. Ze swojej strony zarekomendowałbym Cyrusa Stereo 200, fajnym połączeniem jest również końcówka Roksan Caspian M2.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.07.2020 o 16:00, Na Temat Audio napisał:

Dzień dobry,

inwestycja w nowy amplituner będzie kosztowna ( biorąc pod uwagę posiadany model Pioneera ). Jeśli niedomaga tylko dźwięk ( a nie brakuje niczego z wyposażenia ) to najlepszym wyjściem będzie rzeczywiście zakup końcówki mocy do zasilania kolumn frontowych. Ze swojej strony zarekomendowałbym Cyrusa Stereo 200, fajnym połączeniem jest również końcówka Roksan Caspian M2.

Pozdrawiam,

Michał

Rozumiem że proponujesz wzmacniacz zintegrowany 2 kanałowy, mysalem nad musical fidelity m6si czy jakos tak bo tam jest po 220W na kanał. Atoll 200 ma 120W na kanał co przy 4 omach kolumn powinno wystarczyc ale własnie czy wystarczy.... nie chce wydawac jesli jakość nie poprawi się wyraznie, w sumie desperancko poszukiwalem rozwiazania zintegrowanego w postaci amplitunera tylko znacznie mocniejszego zeby nie musiec wlaczac 10 urzadzen.... ale chyba trzeba bedzie zmienić filozofie. Atola lubie bo przemawia do mnie Dual mono, ale w kwestii realnej mocy mozna sie w tych sprzetach pogubic. Proponowany arcam AVR10 ma chyba tylko 60W na kanał. Pewnie trzeba bedzie znowu odsluchac gdzies jakies integry stereo... Co do wczesniejszych pytan nie mam nic przeciwko uzywanemu sprzetowi jesli wyraxnie poprawi jakosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jeśli źródłem dźwięku będzie cały czas posiadany amplituner to nie warto inwestować w wzmacniacz zintegrowany, lepszym wyborem będzie końcówka mocy. Zamiast Atolla IN200 Signature zobacz końcówkę mocy AM200 Signature. Przy 4ohm ma 200W na kanał (według specyfikacji). Zaproponowany przeze mnie Cyrus ma 325W na kanał przy 4ohm (według specyfikacji), najmniej będzie miał Roksan bo 125W przy 4ohm (według specyfikacji).

Wypożycz sobie taką końcówkę do domu, przesłuchaj w swoim systemie z Pioneerem i Monitor Audio. Podejrzewam, że w tym wypadku odsłuch w sklepie nie będzie jednoznaczny dla zasadności wyboru.

Pozdrawiam,

Michał 

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje. Pierwszą jest zastosowanie dobrej końcówki mocy. Drugą inny, lepszy amplituner. W przypadku końcówki mocy to kwestia odsłuchów, porównań i doboru pod Twoje preferencje. W przypadku doboru amplitunera proponuje spojrzeć na dwie marki - Anthem i najnowsze modele Arcam.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.