Skocz do zawartości
IGNORED

ACCUPHASE E-212 i co do niego?


Softkart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się . Znalazłem w archiwum temat który mnie bardzo interesuje ale odpowiedzi nie są satysfakcjonujące. Mam od kilku dni Accuphase E 212 . Testuję na różnych kolumnach w różnych pomieszczeniach i .......jak na razie to słabo . Słabo na kolumnach KLH 345, JAMO. Dobrze na kolumnach Pioneer HPM 900 ( duży pokój - rozstaw ok 3,5 m) .Lepiej na IQ Gent L . Ale w porównaniu do Audiolaba M seria + IQ Gent L to przepaść!!!!! na korzyść Audiolaba ( cały zestaw tańszy kilkukrotnie od wspomnianego Accphase . Może ktoś podpowie jakie kolumny ? Jakie odtwarzacze ? Najlepszy efekt na Pioneer N30 DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Softkart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Softkart napisał:

Testuję na różnych kolumnach w różnych pomieszczeniach i .......jak na razie to słabo

 

20 godzin temu, Softkart napisał:

w porównaniu do Audiolaba M seria + IQ Gent L to przepaść!!!!! na korzyść Audiolaba

 

20 godzin temu, Softkart napisał:

Może ktoś podpowie jakie kolumny ? Jakie odtwarzacze ?

Może kłania się pojęcie cyklu życia produktu? Być może ten konkretny egzemplarz powinien zakończyć swój żywot? Jeśli jest tak źle, zacznij od wizyty w serwisie. Może okazać się, że wymaga kompletnego przeglądu/reanimacji lub wręcz R.I.P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kazik-t napisał:

Sam się przekonałeś, że z legendami bywa słabo. Raczej mniej pisz o minusach i szybko wystaw na sprzedaż, kasa się zwróci.

Dziękuję. Dzisiaj odkryłem jeszcze jedną rzecz . Mianowicie jak pogra dłużej ( 20-30 min) zaczyna dość przyjemnie grać . To oznacza że mój słuch się przyzwyczaja czy też wzmacniacz nagrzewa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

to co piszesz, kojarzy się z piciem alkoholu w towarzystwie mało urodziwej damy...po czasie ma się chęć.

Choć przyznać trzeba, że wzmacniacz jest ładny.

14 minut temu, Softkart napisał:

Dziękuję. Dzisiaj odkryłem jeszcze jedną rzecz . Mianowicie jak pogra dłużej ( 20-30 min) zaczyna dość przyjemnie grać . To oznacza że mój słuch się przyzwyczaja czy też wzmacniacz nagrzewa ? 

 

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Kolegom dziękuję za dobre słowo. Mam świadomość że napinam się jak plandeka na Żuku w sprawie Accuphase. Ale, z tym Audiolabem też tak słodko nie było . Parę zestawów kolumn przerobiłem i dopiero IQ L zagrały . Z  Sony 830 ES nie wydobyłem tak naprawdę nic. Pojechał do Dzierżoniowa do przeglądu . Okazało się że wszystko jest w porządku wszystkie parametry serwisowe zachowane. A grać nie chce.

Żeby jeszcze skomplikować . Mam w salonie budżetowy kombajn Onkyo FR 435 i gra super!Tak jeżeli chodzi o szerokość i długość geograficzną - kolumny JAMO. Może to kwestia kilku parametrów ? Może jeszcze popróbuję różne zestawy kolumn . Oryginalnie u poprzednika grały KEF LS50 ( jak na razie nie stać mnie na nie) . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się nie napinasz tylko widać pozytywny dystans do sprawy i że nie idziesz w zaparte i nie twierdzisz że skoro to accu to musi dobrze brzmieć tylko otwartym tekstem piszesz jak jest w twoim przypadku. Nie podszedł wzmak to sprzedaj, na rynku jest tyle że można przebierać. A jak ktoś wyżej już napisał o zauroczeniu "pod wpływem" to idąc dalej per analogia tym bardziej nie warto brać ślubu w kaplicy w Vegas po szalonym weekendzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Airmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Softkart nie obraź się, ale moim zdaniem wybierasz marnych producentów kolumn z nieodpowiedniego okresu, więc zupełnie mnie dziwi czemu te wszystkie wymienione paczki nie graja z tym accu. Ten wzmak jako nowy kosztował 3,000$, a Ty podpinasz jakieś paździerze za 1,500 zł. ?

Ludzie zastanawiają się dlaczego im nie gra skoro kupili rasowy sprzęt. Podpinając byle co nie myśl, że kopara Ci opadnie... To tak nie działa, decydując się na taki klocek trzeba po prostu wziąć pod uwagę, że będzie potrzebował odpowiedniego towarzystwa. To podobnie jak z samochodami BMW ? 

Sprzedaj co tylko możesz i uzbieraj konkretną kwotę min. 5,000 zł, bo wtedy można dyskutować o kolumnach dla tego wzmacniacza i pewnej jakości.

Jeśli to niemożliwe to proponuję sprzedać tego accu komuś kto będzie w stanie wykorzystać jego potencjał ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Może kłania się pojęcie cyklu życia produktu? Być może ten konkretny egzemplarz powinien zakończyć swój żywot? Jeśli jest tak źle, zacznij od wizyty w serwisie. Może okazać się, że wymaga kompletnego przeglądu/reanimacji lub wręcz R.I.P.

Widać, że nie miałeś do czynienia z marką Accuphase...

Moja końcówka niedługo będzie miała 40 lat, a gra tak ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tal napisał:

Kolego Softkart nie obraź się, ale moim zdaniem wybierasz marnych producentów kolumn z nieodpowiedniego okresu, więc zupełnie mnie dziwi czemu te wszystkie wymienione paczki nie graja z tym accu. Ten wzmak jako nowy kosztował 3,000$, a Ty podpinasz jakieś paździerze za 1,500 zł. ?

Dokładnie o tym samym pomyślałem. Też proponuję jakieś szlachetniejsze paczki. 

3 godziny temu, Softkart napisał:

Żeby jeszcze skomplikować . Mam w salonie budżetowy kombajn Onkyo FR 435 i gra super!

A może po prostu lubisz podbite pewne pasma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tal napisał:

Widać, że nie miałeś do czynienia z marką Accuphase...

Moja końcówka niedługo będzie miała 40 lat, a gra tak ? 

Nigdy nie miałem sprzętu tej marki. Co nie znaczy, że nie ulega on awariom, nie występują w nim usterki bądź podlega prawom upływu czasu. Dokładnie tak, jak ze sprzętami wszystkich innych marek (zarówno lepszych jak i gorszych). A że poziom wykonania jest wyższy niż przeciętny dla tego segmentu? Bo jest. Co nie zmienia faktu, że Accu nie jest wieczny i całkowicie bezawaryjny. Dużo zależy też od sposobu użytkowania. Dlatego nie ma sensu bawić się w uogólnienia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka lat temu znajomy miał accuphase 203 z eposami 22.Moim zdaniem niezwykle udane połączenie był drive dobra średnica i przyzwoity bas. Nie wiem cze accu 212 zagra podobnie ale poszukaj w klubach. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po kilku dniach rozstawiania, ustawiania i zmian mam już przyzwoitą jakość. Accuphase E212 + Pioneer HPM 900, Akai GX 4000D,Pioneer E30, Sony SCD XB770QS....Wiem ,wiem .....budżetówki , klasa d+d . Ale zagrało . Tak żeby nieco wyhamować "Audiofilii" . Wychowałem się muzycznie u Wujka ( kończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu) Muzykę na żywo w Kościołach , Katedrach ( grał na prośbę Bacha , Chopina ) salach koncertowych. Pewnie że nie mam tak wyrafinowanego słuchu do sprzętu za 30 tys USD , Kabli za kolejne 10 USD itd,itp.kapliczek w pokoju odsłuchów ( gdzie nie ma komarów, pająków nawet niema żeby ciszy nie zmącić)  Bawię się muzyką, i parafrazując  klasyka " wlewam boski napój do moich uszu" ( Jan Himilsbach". Dziękuję za rady .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Softkart napisał:

( grał na prośbę Bacha , Chopina )

To musiał być niezły gość, skoro Bach i Chopin prosili go żeby zagrał ?.

A tak na poważnie - gratuluję zadowolenia ze sprzętu i życzę miłych chwil z muzyką. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2020 o 16:37, Softkart napisał:

Mianowicie jak pogra dłużej ( 20-30 min) zaczyna dość przyjemnie grać .

To absolutnie normalne. U mnie wzmak gra OK od włączenia, ale po 30 minutach dzieje się magia i... zaczyna śpiewać. ? Poważnie. Zresztą producent jasno o tym mówi, że musi pół godzinki pograć, żeby się ustabilizował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No !!! Nareszcie ktoś poważnie a nie prześmiewczo z perspektywy AUDIOFILA za 100 tys E.Bardzo dziękuję za dobre słowo il Dottore. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 07:28, il Dottore napisał:

To absolutnie normalne. U mnie wzmak gra OK od włączenia, ale po 30 minutach dzieje się magia i... zaczyna śpiewać. ? Poważnie. Zresztą producent jasno o tym mówi, że musi pół godzinki pograć, żeby się ustabilizował.

Większość sprzętu tak ma. Są takie że dopiero po dobie od włączenia zasilania dobrze grają. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będę miał okazję podłączyć IQ Gent L ( druga para ...pierwsza na stałe podpięta do AUDIOLAB) do mojego Accuphase w pomieszczeniu dedykowanym. Kolega da mi jeszcze 2 pary KEF ów do testów. Jeżeli pozwolicie to napiszę o wrażeniach .Podłączony  Pioneer HPM 900 gra fajnie ale na niektórych muzykach zbyt natarczywy bas ( za szeroko i ze zniekształceniami) . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że napisz. Jestem bardzo ciekawy, bo podoba mi się ten Twój wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kłaniam się . Zostałem na  IQ Gent L na peerless ach . Mały pokój .Dźwięk bardo dobry i selektywny. Jak dla mnie góra i szerokość bardzo fajnie zrównoważona. Nie szukam już. Cieszę się tym co dobrałem.Pozdrawiam 

W dniu 18.07.2020 o 20:42, Tal napisał:

Kolego Softkart nie obraź się, ale moim zdaniem wybierasz marnych producentów kolumn z nieodpowiedniego okresu, więc zupełnie mnie dziwi czemu te wszystkie wymienione paczki nie graja z tym accu. Ten wzmak jako nowy kosztował 3,000$, a Ty podpinasz jakieś paździerze za 1,500 zł. ?

Ludzie zastanawiają się dlaczego im nie gra skoro kupili rasowy sprzęt. Podpinając byle co nie myśl, że kopara Ci opadnie... To tak nie działa, decydując się na taki klocek trzeba po prostu wziąć pod uwagę, że będzie potrzebował odpowiedniego towarzystwa. To podobnie jak z samochodami BMW ? 

Sprzedaj co tylko możesz i uzbieraj konkretną kwotę min. 5,000 zł, bo wtedy można dyskutować o kolumnach dla tego wzmacniacza i pewnej jakości.

Jeśli to niemożliwe to proponuję sprzedać tego accu komuś kto będzie w stanie wykorzystać jego potencjał ?  

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Ale już dobrałem ( dla swojego ucha, pomieszczenia i muzyki) kolumny do wzmacniacza za 3000 dolców. To IQ  Gent L ( głośniki Peerless) .Tak, tak ....dałem za nie 900 zł . Sorry ale dla mnie powaliły kolumny za duuuuużo większą klasę. Muzyka gra fajnie po 30 min- 60 min. Ale ja jestem cierpliwy. Technika i fizjologia .Może to jest klucz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.