Jump to content
jankofski

E61 lci granie

Recommended Posts

Witam i mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił pomóc, chociaż trochę.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że już trochę czasu spędziłem w necie w poszukiwaniu tematów i jak na razie nic ciekawego nie znalazłem, dlatego postanowiłem napisać tutaj, może ktoś  ma wiedzę i może jakoś doradzić. 

Chcę w moim aucie E61 lci zrobić lepsze granie (ważne! mam podstawowy oryginalnie system audio). Mam już głośniki zamontowane, czeka mnie jeszcze klejenie alubutylu na drzwiach, ale nie o takie rzeczy mi chodzi. Głośniki to Helix Match MS 83C-BMW.1, jest to 3 drożny zestaw, który na razie gra pod radiem (wczoraj zamontowałem i gra zdecydowanie dużo lepiej). Chciałbym jednak podpiąć to pod wzmacniacz, osobno drzwi i osobno suby pod siedzeniami (żaden subwoofer poza tymi pod siedzeniami nie wchodzi w grę, nie jestem fanem dudnienia, a przyjemnego i czystego grania) oraz zupełnie zrezygnować z tylnich głośników  i w związku z tym mam kilka pytań:

  1. Jaki wzmacniacz w rozsądnej cenie do tego zestawu? Jaka klasa A/B czy D? Generalnie  chodzi mi o możliwie najtanszy wzmacniacz na początek, który by to jakoś ogarnął. W przyszłości coś lepszego kupię. 
  2. Jak wyciągnąć sygnał z ori radia (czy high low adapter, czy wzmacniacz z high input)? Jeśli o adaptery idzie, to rozważam Masconi HLA-4 PRO, lub Audio System HLC4 (który lepiej się sprawdzi?). Co będzie lepsze? adapter, czy wzmacniacz z high input? (Wiem, najlepiej z przedwzmacniacza wyciągnąć, ale to odpada, bo nie mam za bardzo gdzie zrobić/ nie mam czasu).
  3. Czy można jakoś suby pod siedzeniami (pod nimi) wykleić alubutylem? Czy coś to da?
  4. Czy poza kablami głośnikowymi, kablami + i - (20-25 mm2 ?)  , remote, wzmacniaczem (z high level input lub bez tego ale za to z adapterem high low), kondensatorem, bezpiecznikiem (jaki?), cinch - coś jeszcze potrzebuję?
  5. Oryginalnie przód 3 drożny jest zasilany z 2 kanałów po jednym na stronę, ja chciałbym to rozdzielić i suby pod 2 osobne kanały podłączyć, czy dobrze będzie jak wezmę sygnał spod siedzeń, czyli dwa przewody na stronę - jeden od wzmacniacza do suba a drugi od wzmacniacza do kabla, który wcześniej szedł do suba?

Mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza, która rozwieje wątpliwości, ewentualnie dorzuci jakiś pomysł od siebie, którego nie uwzględniłem:-)

Pozdrawiam!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.