Jump to content
jankofski

E61 lci granie

Recommended Posts

Witam i mam nadzieję, że ktoś będzie potrafił pomóc, chociaż trochę.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że już trochę czasu spędziłem w necie w poszukiwaniu tematów i jak na razie nic ciekawego nie znalazłem, dlatego postanowiłem napisać tutaj, może ktoś  ma wiedzę i może jakoś doradzić. 

Chcę w moim aucie E61 lci zrobić lepsze granie (ważne! mam podstawowy oryginalnie system audio). Mam już głośniki zamontowane, czeka mnie jeszcze klejenie alubutylu na drzwiach, ale nie o takie rzeczy mi chodzi. Głośniki to Helix Match MS 83C-BMW.1, jest to 3 drożny zestaw, który na razie gra pod radiem (wczoraj zamontowałem i gra zdecydowanie dużo lepiej). Chciałbym jednak podpiąć to pod wzmacniacz, osobno drzwi i osobno suby pod siedzeniami (żaden subwoofer poza tymi pod siedzeniami nie wchodzi w grę, nie jestem fanem dudnienia, a przyjemnego i czystego grania) oraz zupełnie zrezygnować z tylnich głośników  i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Jaki wzmacniacz w rozsądnej cenie do tego zestawu? Jaka klasa A/B czy D? Generalnie  chodzi mi o możliwie najtanszy wzmacniacz na początek, który by to jakoś ogarnął. W przyszłości coś lepszego kupię. 
  2. Jak wyciągnąć sygnał z ori radia (czy high low adapter, czy wzmacniacz z high input)? Jeśli o adaptery idzie, to rozważam Masconi HLA-4 PRO, lub Audio System HLC4 (który lepiej się sprawdzi?). Co będzie lepsze? adapter, czy wzmacniacz z high input? (Wiem, najlepiej z przedwzmacniacza wyciągnąć, ale to odpada, bo nie mam za bardzo gdzie zrobić/ nie mam czasu).
  3. Czy można jakoś suby pod siedzeniami (pod nimi) wykleić alubutylem? Czy coś to da?
  4. Czy poza kablami głośnikowymi, kablami + i - (20-25 mm2 ?)  , remote, wzmacniaczem (z high level input lub bez tego ale za to z adapterem high low), kondensatorem, bezpiecznikiem (jaki?), cinch - coś jeszcze potrzebuję?
  5. Oryginalnie przód 3 drożny jest zasilany z 2 kanałów po jednym na stronę, ja chciałbym to rozdzielić i suby pod 2 osobne kanały podłączyć, czy dobrze będzie jak wezmę sygnał spod siedzeń, czyli dwa przewody na stronę - jeden od wzmacniacza do suba a drugi od wzmacniacza do kabla, który wcześniej szedł do suba?

Mam nadzieję, że znajdzie się dobra dusza, która rozwieje wątpliwości, ewentualnie dorzuci jakiś pomysł od siebie, którego nie uwzględniłem:-)

Pozdrawiam!