Skocz do zawartości
IGNORED

DSD odtwarzacz przenośny


wojtek_o
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Zastanawiam się na ile DSD jest faktycznie przełomowym formatem w sensie naturalnego brzmienia. Uprzedzam - nigdy nie słyszałem nagrań w tym formacie. Ale np. MQA w stosunku do CD quality w streamingu nie zrobiło na mnie za bardzo wrażenia.
Odtwarzam muzykę z Bluesound Node 2i, gramofonu i CD. Wiadomo, że brzmienie CD zależy od transportu i przetwornika DAC. Ciekawi mnie czy w przypadku DSD różne przetworniki też różnie brzmią? Czy są bardziej zbliżone, bo mają inną zasadę działania?
Chyba nie chcę kolejnego "klocka" z możliwością odtwarzania samych plików, więc pomyślałem, że może przenośny odtwarzacz z wyższej półki byłby dobrym rozwiązaniem żeby z DSD przynajmniej poeksperymentować... Chciałbym podłączyć do niego słuchawki Bowers&Wilkins P7. Jakieś rekomendacje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest z muzyką w formacie dsd taka sama jak z CD. Jeśli w studiu podczas nagrania nie postarano się to i tak to usłyszymy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wojtek_o napisał:

Zastanawiam się na ile DSD jest faktycznie przełomowym formatem

Nie jest przełomowy. Raczej niszowy z tendencją do schyłkowości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełomowy był 20 lat temu . Ale producenci i klienci go olali . Teraz tworzenie cudów niewidów HiRes . Kupa niekompatybilnych wynalazków i czarowanie cyferkami . Bardzo często nieprawdziwymi . W idealnym świecie PCM>DSD 2.8 > DSD 5.6> DSD 11.2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z formatem DSD mam do czynienia od samego początku. Prawda jest taka że to faktycznie wyśmienita jakość, ale słychać to dopiero na bardzo drogich zestawach audio. Jeśli chodzi o odtwarzacz to chyba najtańszym, na którym można juz usłyszeć przewagę DSD nad PCM jest Yamaha s2000.

Można oczywiście taniej, Pioneer PD30/50 odczytuje nawet pliki DSD z płyt DVD ale...

Proponuję pobawić się jakimś dobrym DACiem który w locie zamienia PCM na DSD512- tu mozna ocenić potencjasł tego formatu. Zresztą najdroższe odtwarzacze SACD a nawet zwykłe CD mają od lat takie możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, andaudion napisał:

Z formatem DSD mam do czynienia od samego początku. Prawda jest taka że to faktycznie wyśmienita jakość, ale słychać to dopiero na bardzo drogich zestawach audio. Jeśli chodzi o odtwarzacz to chyba najtańszym, na którym można juz usłyszeć przewagę DSD nad PCM jest Yamaha s2000.

Można oczywiście taniej, Pioneer PD30/50 odczytuje nawet pliki DSD z płyt DVD ale...

Proponuję pobawić się jakimś dobrym DACiem który w locie zamienia PCM na DSD512- tu mozna ocenić potencjasł tego formatu. Zresztą najdroższe odtwarzacze SACD a nawet zwykłe CD mają od lat takie możliwości.

PD-30 ani stare ani aktualne nie czyta płyt ISO/DVD z plikami DSD/DSF . Robi to aktualny PD-50AE.

I znowu wprowadzasz mniej doświadczone osoby w błąd mówią o zwykłych CD konserwujących PCM na DSD. Kolejny raz zresztą .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marek-1969 napisał:

PD-30 ani stare ani aktualne nie czyta płyt ISO/DVD z plikami DSD/DSF . Robi to aktualny PD-50AE.

I znowu wprowadzasz mniej doświadczone osoby w błąd mówią o zwykłych CD konserwujących PCM na DSD. Kolejny raz zresztą .

Bzdura- PD30 SACD czyta płyty DVD z plikami DSD, sam nagrywałem takie płyty i to pewne na 100%

Po drugie trudno znaleźć drogi nowy odtwarzacz który nie czyta płyt SACD. Jakiś nowy model Ayona jeśli mnie pamięć nie myli faktycznie został pozbawiony czytnika SACD bo dostawa nie dotarła i musieli w pośpiechu sprzedawać odtwarzacze z elektroniką SACD ale ze zwykłym czytnikiem CD. Jak będę miał więcej czasu to postaram się zapodać link do testu w Audiostereo.

Natomiast tu na naszym forum od jakiegoś czasu większość tematów dotyczy plików, a tam bardzo często ludzie piszą o najnowszych DACach konwertujących wszystko w locie na DSD512. Zresztą w prasie było już wiele testów odtwarzaczy CD/SACD które tak grają, dziwię się że nie jesteś na czasie. W tej chwili każdy DAC to DSD512 i XLRy- to podstawa, inaczej nikt tego nie kupi.

Oczywiście jeśli ktoś ma zwykłego, starodawnego DACa na PCM to mozna podawać mu DSD w trybie DoP i po sprawie. Bardzo ładnie w taki sposób pracuje Cambridge Audio 840A na słynnym AD1955 przez XLRy właśnie. Do tego ma upsampling 24/384 i gra naprawdę fantastynie z plików DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie płyt z plikami DSD a tworzenie płyty SACD ( nawet teoretycznie z takimi samymi plikami ) to się osobne sprawy . W warunkach domowych nie " wyprodukujesz" płyty SACD bez oprogramowania do edycji TOC a taka jest mocno pilnowana przez wytwórnie płytowe .

Krzyżują się trzy elementy 1. Laser 780nm 2 . oprogramowanie czytnika 3 . konwerter 

Laser jest taki sam w odtwarzaczach SACD jak i w DvD . Możesz mieć laser ale opragramowanie nie odczyta każdego rodzaju TOC i plików . Większość dacòw po 2000 natywnie czyta zapis 16 oraz 1 bitowy. Większość ludzi myli i nie rozumie tych trzech elementów .

Były ewenementy w postaci odtwarzaczy które czytały płaty cd- audio oraz pliki DSF a nie. czytały płyt SACD.

Co do lubianej przez ciebie " konwersji w locie " . Przetwarzanie z PCM do DSD niema sensu . Odwrotnie już tak .

" Starodawne DAC " na PCM nie przestworza żadnego DoP' a gdyż nie było wtedy odbiorników wejściowych . Zresztą to niszowe i zadkie rozwiązanie . Acha co ma XLR do konwersji cyfrowej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marek-1969 napisał:

Przetwarzanie z PCM do DSD niema sensu

A to nie oznacza w tym przypadku, że takie Brother in arms w wersji sacd nie ma sensu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marek-1969 napisał:

Tworzenie płyt z plikami DSD a tworzenie płyty SACD ( nawet teoretycznie z takimi samymi plikami ) to się osobne sprawy . W warunkach domowych nie " wyprodukujesz" płyty SACD bez oprogramowania do edycji TOC a taka jest mocno pilnowana przez wytwórnie płytowe .

Krzyżują się trzy elementy 1. Laser 780nm 2 . oprogramowanie czytnika 3 . konwerter 

Laser jest taki sam w odtwarzaczach SACD jak i w DvD . Możesz mieć laser ale opragramowanie nie odczyta każdego rodzaju TOC i plików . Większość dacòw po 2000 natywnie czyta zapis 16 oraz 1 bitowy. Większość ludzi myli i nie rozumie tych trzech elementów .

Były ewenementy w postaci odtwarzaczy które czytały płaty cd- audio oraz pliki DSF a nie. czytały płyt SACD.

Co do lubianej przez ciebie " konwersji w locie " . Przetwarzanie z PCM do DSD niema sensu . Odwrotnie już tak .

" Starodawne DAC " na PCM nie przestworza żadnego DoP' a gdyż nie było wtedy odbiorników wejściowych . Zresztą to niszowe i zadkie rozwiązanie . Acha co ma XLR do konwersji cyfrowej ?

Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd pisząc takie bzdury ?

1- Jeśli juz ktoś coś konwertuje sprzętowo to z gorszego formatu PCM do lepszego DSD np. Ayon CD10 Signature

"...

Znane już, oryginalne, firmowe rozwiązania dają konstruktorom Ayona wiele powodów do dumy, jednak teraz najważniejszy jest procesor DSP, który stanowi o wyjątkowości wersji Signature. Układ "przechwytuje" sygnał cyfrowy (z płyty i z wejść), zanim trafi on do przetwornika C/A. Algorytm przygotowała austriacka firma Stream Unlimited, specjalizująca się w takich rozwiązaniach (układach obróbki sygnałów cyfrowych), a także w mechanizmach dla odtwarzaczy audio.

Działanie polega na konwersji danych PCM do formatu DSD, który dopiero w takiej formie jest przetwarzany na sygnał analogowy. Nie jest to koncepcja nowa. Producenci sprzętu, układów elektronicznych, a także oprogramowania, "ćwiczą" od lat przejście pomiędzy formatami, co wynika z chęci poprawy brzmienia, ale nierzadko z musu (np. gdy dane DSD trzeba przełożyć na PCM, aby je przesłać do urządzenia, które tego pierwszego formatu nie wspiera).

W odtwarzaczu Ayon Audio CD-10 Signature skoncentrowano się jednak wyłącznie na kwestiach brzmieniowych, a producent stara się udowodnić rzecz dość trudną, bowiem niemal zawsze konwersja pomiędzy formatami wiąże się, sama w sobie, z jakimiś problemami i kompromisami, które przecież odbijają się na brzmieniu. Główny cel działań Ayon Audio dotyka PCM i płyty CD (choć konwertować można dane od 16/44,1 aż po 24/192), którą w procesorze DSP "tłumaczymy" na postać DSD128 lub DSD256 - gdyż możliwe są dwa ustawienia.

Co więcej, jeśli posłużymy się wejściowymi sygnałami DSD (DSD64 lub DSD128), to układ upsampluje je do wersji DSD256. Dedykowany przycisk (wyłącznie na pilocie zdalnego sterowania) pozwala w dowolnej chwili tę opcję włączyć (i wyłączyć), być może część nagrań brzmi lepiej w wersji natywnej (PCM), a inne konwertowane na DSD, co dzięki elastyczności ustawień sami łatwo sprawdzimy. Aby zabawy było jeszcze więcej, Ayon Audio CD-10 Signature dodaje do tego także dwa ustawienia filtrów cyfrowych, Filter 1 i Filter 2; pierwszy o łagodniejszym nachyleniu zbocza (dźwięk bardziej "analogowy"), drugi ostrzejszy (dźwięk dokładniejszy)....".

2- DoP to bajecznie prosta sprawa- uruchom sobie komputer, wgraj Foobara2000, ustaw DSD odtwarzane poprzez PCm (DoP) w ustawieniach programu i pliki DSD śmigaja. Jeśli natomiast masz DACa z natywnym DSD to pozostaw DSD i tyle.

Jeśli będziesz miał jeszcze jakies pytania to bardzo proszę zadawaj je w formie pytań, chętnie odpowiem...

18 godzin temu, Misio38 napisał:

A to nie oznacza w tym przypadku, że takie Brother in arms w wersji sacd nie ma sensu?

Nie dziw się, jest grono osób króre maja tony zgrywek pirackich na CDR i dla nich SACD które są dostepne tylko w postaci oryginałów to zmora. Starałem się im doradzić że mogą sobie nagrać te swoje pirackie pliki DSD na płytę DVD, no ale tu trzeba kupić dodatkowy odtwarzacz np. Pioneer PD30SACD, a przecież można za darmochę pozostać przy CD...

Ja też jestem fanem CD, jestem również fanem winyli, jestem również fanem SACD, jestem również fanem BluRay PureAudio, jestem również fanem plików. Nie oznacza to jednak że mam innych krytykować, bo moje jest najlepsze, bo CD wystarcza, bo to bo tamto.

Są pewne fakty z którymi sie nie dyskutuje- od pewnego poziomu cenowego rządzi SACD i wszyscy najwięksi producenci się tego trzymają i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "pasjonująca" dyskusja. I jak (niemal) zawsze jej uczestnicy kompletnie nie są zainteresowani pytaniem, które zadał autor wątku ? Popisujecie się swoją "wiedzą" i stopniem audiofilskiego wtajemniczenia a nawet nie potraficie przeczytać ze zrozumieniem zadanego pytania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CChodziło mi o to, że w studiu chyba używa się PCM. Dopierto na koniec konwertuje do DSD. Co za różnica więc czy kupi się płytę SACD, czy w domu w locie konwertuje do DSD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam chińskiego playera Xduoo X3. Przyzwoity sprzęt za nieduże pieniądze, czyta pliki dsd, dsf i dff bez problemu.

Mqa to format stratny, moim zdaniem nie ma sensu inwestowanie w ten rodzaj przetwarzania dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.