Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze o porade! Jaki CD do NADa 352


larson3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow.

Prosze o porade lub sugestie osob ktore testowaly wzmacniacz NAD 352 (lub inny model) z odtwarzaczami CD niekoniecznie tej samej firmy.

Mimo, ze najprostrza konfigurancja jest oczywiscie NAD 542 (NAD z NADem dla konkurencji jadem :)))) ) to moze ktos mam jakies doswiadczenia z odsluchow z odtwarzaczami innych firm.

Chcialem przeznaczyc na ten cel do 2000zl.

O tym czego i na czym dokladnie slucham w "o mnie" ale ostatnio coraz czesciej pociaga mnie muzyka akustycza. Niewielkie sklady muzyczne.

Z gory dziekuje za konkretne :) odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc larsonie 3

Slyszalem ten wzmacniacz z CA 640c i musze powiedzieć że ten zestaw zagrał bardzo dobrze. Czy lepiej od "zestawu firmowego"? To juz musisz sam porównaćJa slucham jazzu i w niewielkim procencie klasyki i rocka. Jak możesz weź kilka plytek i posluchaj tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larsonie

Pomyśl o używanym odtwarzaczu CD odkupionym od kogoś zaufanego. Nabędziesz klocek lepszej klasy niż najtańszy budżetowy. Jak tak zrobiłem i jestem zadowolony. O konkretach niech się wypowiedzą bardziej osłuchani i obeznani z materią forumowicze.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz mnie zjedzą, ale od tego jest forum, żeby mówić co się myśli: albo kup coś z drugiej ręki w tej cenie, jak radzi Stempur i to na pewno zagra lepiej albo weź też pod uwagę dwa DVD: najwyższego Philipsa z SACD lub Samsung test A-V (tak, tak), uważam, że Philips z upsamplingiem może pobić sporo cd do 2k, Kulpa pisze, że Samsung też. Jeśli cd z pierwszej ręki to posłuchaj firmy Usher: powinna pobić NAD 542, Rotel, Marantz w tej cenie: kremowa słodycz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD z NAD-em to b. dobry pomysł, ale musisz pamiętać o dobrym interkonekcie - różnice w brzmieniu mogą być bardzo wyraźne, rzeby nie rzec ogromne... To niby banał, ale nie wszyscy wierzą w kabelki. Ja poswięciłem na ten temat sporo czasu, żaden tani interkonekt się nie sprawdził - minimum to VDH Integration Hybrid, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD z NADem (542) zagra bardzo dobrze - troche jasnym, dynamicznym, szybkim , rzeskim dzwiekim. Warto starannie dobrac interkonekt. Ja bym wybral wlasnie taki zestaw. Jeden pilot, fajny wyglad zestawu, a jesli i tak celujesz w nowy CD, raczej nie oczekiwalbym drastycznych zmian na lepsze od odtwarzaczy konkurencji. W przyszlosci stuningowabym troszke tego NADa, takze efekt finalny moze byc super. No chyba, ze bierzesz pod uwage zakup uzywanego CD, ale to juz zupelnie inna historia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki budżet na połączenia i jakie połączenia polecają koledzy. Ja przestrzegam przed wydawaniem 2k na cd i 1k na kabel. wydałbym raczej 2,7 na cd, a z kablami można cuda: vide kupić dobry mikrofonowy i dodać końcówki co jest popularne u forumowiczów, w moim nadzie c 350 + s500i używam Nykiela za chyba 350 zł. nowy i jest dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nas rozsądzne rozwiązanie, ale jak kupujący chce kupić nowy, a nie używany, to myśl, żeby to tuningować nowy 9gwarancja) jest może trudna do akceptacji, tak w ogóle to kupowałbym budżetogo NAD-a z drugiej ręki bo będzie taniej, a i tuningować będzie łatwiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc

Nie wykluczam kupna uzywki.

Ale wtedy cos innej marki! Natomiast panowie w Audioforte bardzo zalecali tuning NADa 542 po gwarancji. Tylko ze oczywiscie u nich za spore pieniadze zastanawiam sie czy w Warszawie ktos tuninguje nady po troche mniej "neelowskich' cenach.

A w ogole to slyszalem ze nadowi milej delikatnosci dodaje polaczenie z CA Azur. Nie ma wtedy tej ostrosci NAD-NAD. Moze ktos sluchal takij konfiguracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiecie co, ale ja mam budżetowy zestaw NAD-NAD i w zyciu bym nie powiedział, ze to brzmi ostro. Ja brzmienie swoje zestawu C320BEE+C521BEE okreslam jako geste :-), a gęste brzmienie raczej jest przewistawne do ostrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy brzmieniem 521BEE, a 542 jest spora różnica. Słuchałem ostatnio dedykowanego zestawu wzmak+cd: 352 + 542. To prawda NAD 542 eksploduje dynamiką prosto w twarz, gra szybko i zdecydowanie rysując wyraźną i sporą przestrzeń wychodząc znacznie przed linię kolumn - naprzeciw (i obok) słuchacza. Naprawdę dużo się dzieje w takiej prezentacji. Faktem jest, iż wzmacniacz C-352 nie był wygrzany i to się czuło, z czasem dźwięk nieco bardziej się uspokoi i uszlachetni.

Odtwarzacz C542 potrafi na poczekaniu zachwycić niejednego swoim brzmieniem i dynamiką, natomiast inną sprawą jest, czy taki przekaz zadowoli każdego (zachwyconego wcześniej) już w domowych warunkach(?) - mnie osobiście już nie:) Wolę jednak źródło bardziej stonowane - pozwalające spokojnie odpocząć przy muzyce ALE również "zaatakować" gdy nagranie tego wymaga.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy szacunku dla polskiego przemysłu i myśli technicznej: znam wypowiedzi specjalistów z branży mówiące, że tuning, przynajmniej neela (kiedyś sam się zastanawiałem nad tym) nie powoduje aż tak olbrzymiego polepszenia; oni polecają tuning HK za 1k w cenie ze 2 czy 3k. Tymczasem jak się wyda łącznie tę kwotę na coś nowego, a najlepiej z drugiej ręki wychodzi na lepiej; jedyna zaleta: wydatek rozłożony w czasie, no i pieniążki "zostają w Polsce"; poprzez dodanie zegara czy zasilania chyba jednak nie zmieni się klasy dźwięku, reszta to trochę magia; co do miejsca tuningu to Darek Kulesza "Darkul" grasuje na tym forum i chyba ma dużo bardziej konkurencyjne ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.