Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny P.Albeckiego V3, może lepiej...


karpusx

Rekomendowane odpowiedzi

ten wątek umieściłem w dziale stereo, chyba niesłusznie... więc przenoszę go tu:

 

Stwierdziłem, po ostatnich doświadczeniach ze wzmacniaczami, że lepiej będzie złożyć coś samemu (kolumny).

Myślałem o PROAC 2.5, ale patrząc po wątkach tego formu, stwierdziłem, że nie jestem do końca przekonany czy to jest to. Zależy mi tylko na dobrym brzmieniu. Niestety nie mam jak porównać, zwłaszcza klonów. Może ktoś pomorze?

Pokój 20m. Wzmacniacz: Końcówka mocy 45W + lampowy preamp.

Preferencje: Deteliczność, ale nie objawiająca się poprzez nadmiar wysokich tonów, lecz poprzes ilość słyszalnych szczegółów, nasycenie barwami, zwłaszcza średnicy, bas szybki, no i przestrzeń; nie lubię podbarwień, buczenia basu itp, słucham głośno.

Jaki kit wybrać?

 

na akkusie przyglądam się temu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub myślę o tych proacach.

Inwestycja do 5tys.

Może dać sobie spokój i kupić jakieś tam sparki... (wtedy już w systemie ratalnym :) )

 

Aha.

Obecnie mam Tannoy m4. Gra to jakoś nędznie, ale nie źle (czy audiofilizm to nie jeden wielki paradoks?).

Nie miałem okazji słuchać dużo lepszych kolumn. Dlatego działam troszkę po omacku.

Ostatnio słuchałem USHERów seri 6 (14tys w sklepie); muszę powiedzieć, że podobało mi się. Bas jakby nie mającego za wiele wspólnego z tymi pudłami, taki nie podkolorwany, zajeb...

Górna średnica/wysokie - to mnie zdziwiło. Usłyszałem dźwięki, które wydawały mi się jakimś efektem ubocznym (zepsute głośniki albo co); po przełączeniu na avance okazało się, że wszystko jest ok, tylko że ushery reprodukują niektóre dźwięki w sposób, jak dla mnie, realistyczny, namacalny.

To bym chcaił mieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Tak się składa, że kolumny V3 słyszałem. Grają naprawdę dużym dźwiękiem, bardzo szczegółowe w pełnym zakresie pasma, a przy tym bardzo plastyczne. Uważam, że za te pieniądze, to bardzo kusząca propozycja.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karpusx, 1 Lut 2005, 14:39

 

>Pokój 20m.

 

>Preferencje: Deteliczność, ale nie objawiająca się poprzez nadmiar wysokich tonów, lecz poprzes

>ilość słyszalnych szczegółów, nasycenie barwami, zwłaszcza średnicy, bas szybki, no i przestrzeń;

>nie lubię podbarwień, buczenia basu itp, słucham głośno.

 

>Inwestycja do 5tys.

 

>Nie miałem okazji słuchać dużo lepszych kolumn. Dlatego działam troszkę po omacku.

>Ostatnio słuchałem USHERów seri 6 (14tys w sklepie); muszę powiedzieć, że podobało mi się. Bas jakby

>nie mającego za wiele wspólnego z tymi pudłami, taki nie podkolorwany, zajeb...

>Górna średnica/wysokie - to mnie zdziwiło. Usłyszałem dźwięki, które wydawały mi się jakimś efektem

>ubocznym (zepsute głośniki albo co); po przełączeniu na avance okazało się, że wszystko jest ok,

>tylko że ushery reprodukują niektóre dźwięki w sposób, jak dla mnie, realistyczny, namacalny.

>To bym chcaił mieć.

 

Możesz mieć duuużo więcej za duuużo mniej.

 

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kideyś je miałem. Zajebiste to mało powiedziane. Napaliłem się na samodzielną budowę kolumn i te z linku bez sensu oddałem za bezcen gościowi. Teraz pluję sobie w brodę. Niestety (dla mnie niestety) zakupiłem już nowe głośniki i zostałem bez kasy, ale za taką cenę od razu bym je odkupił.

Pozdrawiam.

 

P.S.

Nie mam z tą aukcja ani ze sprzedającym nic wspólnego. Po prostu taka dobra rada. DIY nie jest takie łatwe i przyjemne jak mogłoby się z pozoru wydawać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po prostu taka dobra rada. DIY nie jest takie łatwe i przyjemne jak mogłoby się z pozoru wydawać ;-)"

 

- przy braku umiejętności i możliwości to tak :),a w przeciwnym razie to wręcz przednia zabawa i niezwykla satysfakcja.

 

Tak nawiasem,P.Albecki robi diabelnie dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsy2, 25 Kwi 2005, 20:36

 

>- przy braku umiejętności i możliwości to tak :),a w przeciwnym razie to wręcz przednia zabawa i

>niezwykla satysfakcja.

 

Nie inaczej. Dla doświadczonego DIY-owca napewno. To co teraz robię to mój pierwszy tak poważny projekt i gdybym chciał od początku do końca zrobić wszystko sam bez pomocy ludzi m.in. z tego forum wiem, że nic ciekawego by z tego nie wyszło. Może kiedy już będę miał to za sobą, zweryfikuję swoje poglądy, ale póki co jestem przerażony ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gipsy2, 25 Kwi 2005, 20:51

 

>choć mam diabelnie malo czasu,ale jak masz jakies problemy to pisz :) I will help you my friend

 

Dzięki. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Najważniejsze (komplet głośników) już mam w szafie. Niestety na wystruganiu do nich skrzynek mój talent i wiedza praktycznie się kończą :-(

Poprosiłem o pomoc kolegę McGyvera (gotowe zwrotki, obliczenia skrzynki itp.) i czekam cierpliwie na efekt współpracy, także nie będę Ci zabierał cennego czasu i zawracał głowy jakimiś pierdołami. Jak stanę z pracami i sam nie będę mógł sobie z czymś poradzić to napewno sie odezwę ;-)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafton, 25 Kwi 2005, 21:19

 

Byłeś o minutę szybszy z DODAJ :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parantulla czy chcesz powiedzieć, że miałeś coś wspólnego z powstaniem tych kolumn? Jeśli tak, albo masz kontakt na ich Twórcę to byłbym wdzięczny za jakiś opis (wymiary, a szczególnie ich konstrukcję wewnętrzną, bo ona wydaje mi się super ciekawa). Z góry dzięki Parantulla. Wspomóż ziomka z koszalińskiej ziemi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro4444, 26 Kwi 2005, 15:08

 

Ja zrobiłem tylko te drewniane gówienka na których stoją. Może mam jeszcze gdzieś parę fotek ze środka tych skrzynek. Jak znajdę to mogę Ci przemailować, tylko że niewiele na nich widać bo nie miałem jak tam operować aparatem w środku.

Mój kontakt z nimi był tylko organoleptyczny ;-) Kupiłem je w tamtym roku (też z allegro) i wszystko co wiem to to, że podobno umyślił, obmierzył i zrobił je Pan Grzegorz Swiniarski, Redaktor Naczelny Magazynu Hi-Fi, obecnie www.hifi.pl i że były to "kolumny redakcyjne". Ot i moja cała wiedza.

Aha, wiem jeszcze, że w tej cenie nie ma nawet z czym ich porównać. Najbliższe (konstrukcyjnie i cenowo) by były chyba ESA Continuum2, ale osobiście nie słyszałem, więc zdania nie mam. Nie wiem dokładnie i nie chce mi się teraz sprawdzać, ale te Esy to chyba coś koło 7 tys. za parę stoją. Gdyby odciąć nieczynną akustycznie część obudowy to wyszłoby mniej więcej coś podobnego, ale żaden tam ze mnie znawca, więc upierał sie nie będę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak. Z recenzji w różnych miesięcznikach "lub czasopismach" ;-) wynika coś zgoła innego, ale nie słyszałem, więc się nie spieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.