Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - od czego zacząć?


xtream

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Może lepiej będzie zgrać ci te płyty np na cd lub do plików.

Nie lepiej - znów nie czytasz, lub nie rozumiesz co czytasz.

 

Kupowanie byle czego , byle grało to chyba nie jest dobra droga , by w pełni docenić brzmienie płyt winylowych.

Znów pominąłeś kilka akapitów.

 

To nie cd i rodzaj wkładki igły i gramofonu ma znaczenie.

A bo ja akurat na CD się znam. I powiem tobie że odtwarzacz odtwarzaczowi nie równy. Bo każdy ma inny DAC. Każdy ma inne zasilanie i nawet sposób przetwarzania informacji jest różny. Więc i na temat CD można mieć kilka zdań.

 

Reasumując - kupuję sprzęt do posłuchania. Nie mam płyt których mi niewiadomo jak bardzo szkoda. To też kupuję sprzęt na rozgrzewkę, by sprawdzić czy mnie to oczaruje, czy dam sobie spokój. Nie wydam milionów, bo nie taki jestem. Choćbym miał pieniądz, to wolę i tak kupić coś taniego przyzwoitego (proszę nie cytuj tego jako przykład że tanio nic się nie kupi co przyzwoicie gra, bo można i są na to dowody choćby w tym temacie), a nie za miliony - bo tak...

Wybacz, kupię tanio. A jak kolekcja płyt się powiększy i będę chciał kupić perełki, to zainwestuje w lepszy sprzęt.

 

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xtream napisał:

To też kupuję sprzęt na rozgrzewkę, by sprawdzić czy mnie to oczaruje, czy dam sobie spokój.

A jak cię to ma oczarować , jak z założenia skupiasz na najtańszym i najgorszym sprzęcie. Tu dobra wkładka , igła i pre robi dużą różnicę.

To jakbyś chciał poznać emocję z jazdy formułą 1 kupując malucha. 

Może posłuchaj kilku płyt w jakimś sklepie z hi-fi

8 minut temu, xtream napisał:

A bo ja akurat na CD się znam. I powiem tobie że odtwarzacz odtwarzaczowi nie równy. Bo każdy ma inny DAC. Każdy ma inne zasilanie i nawet sposób przetwarzania informacji jest różny. Więc i na temat CD można mieć kilka zdań.

między różnymi cd różnice są mniejsze , niż między wkładkami i igłami. To miałem na myśli.

 

17 minut temu, xtream napisał:

Wybacz, kupię tanio. A jak kolekcja płyt się powiększy i będę chciał kupić perełki, to zainwestuje w lepszy sprzęt.

oczywiście - nie mniej przemyśl to sobie.

20 minut temu, xtream napisał:

jako przykład że tanio nic się nie kupi co przyzwoicie gra, bo można i są na to dowody choćby w tym temacie

sorki ale naiwny jesteś , jak myślisz , że będzie tanio. Z doświadczenia ci piszę nie ze złośliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jakbyś chciał poznać emocję z jazdy formułą 1 kupując malucha.

Większość z nas kiedyś dostała prawo jazdy. Nie przekonasz mnie że od razu kupili ferrari. Raczej był to maluch, Matiz czy inne auto małolitrażowe - tanie w łataniu i utrzymaniu. To nie znaczy że nie da się tym jeździć. Owszem, na komfort poczekamy, ale nie wszystko na raz.
sorki ale naiwny jesteś , jak myślisz , że będzie tanio. Z doświadczenia ci piszę nie ze złośliwości. 

W końcu piszesz normalnie. Widzisz że grzecznością można więcej przekazać. Właśnie chodziło byś podszedł do tematu merytorycznie a nie ze złośliwością. Ja to doceniam i rozumiem doskonale co chcesz mi przekazać. Ale portfela nie będę rozciągać, a świnka skarbonka niech śpi spokojnie - to jeszcze nie teraz.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xtream napisał:

W końcu piszesz normalnie. Widzisz że grzecznością można więcej przekazać.

naditerpretujesz po prostu to sobie , że się ciebie o coś czepiam. Ja piszę cały czas normalnie . 

Więcej o gramofonach poczytasz w zakładce analog. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, YaroAbrahamsen napisał:

Ja mam unitre g601A w prawie idealnym  stanie,z japońskim  ramieniem

Sam je załozyłeś? Bo na pewno nie fabryka, choć takie plotki kiedyś chodziły- wzorowano się tylko na porządnych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, porlick napisał:

Sam je załozyłeś? Bo na pewno nie fabryka, choć takie plotki kiedyś chodziły- wzorowano się tylko na porządnych rozwiązaniach.

Ramie Micro Seiki,po numerze seryjnym mozna sprawdzić,od nowości  jest to ramie. Sam  nic nie drutuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, YaroAbrahamsen napisał:

Ramie Micro Seiki,po numerze seryjnym mozna sprawdzić,od nowości  jest to ramie. Sam  nic nie drutuje?

to tylko plotki , w latach kiedy robiono te gramofony modne było kopiowanie wyglądu znanych ramion. Ramieniu fonomastera bliżej do ortofona as212 niż do mikro. Widać to po windzie gdzie wszystko żywcem zerżnięto z orto 1:1. Rurkę ramienia i połączenia poszczególnych części też z orto skopiowano. Są jeszcze inne podobieństwa.

Zresztą jak dobrze pamiętam telefunken coś też na jego licencji robiono.

Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

to tylko plotki , w latach kiedy robiono te gramofony modne było kopiowanie wyglądu znanych ramion. Ramieniu fonomastera bliżej do ortofona as212 niż do mikro. Widać to po windzie gdzie wszystko żywcem zerżnięto z orto 1:1. Rurkę ramienia i połączenia poszczególnych części też z orto skopiowano. Są jeszcze inne podobieństwa.

Zresztą jak dobrze pamiętam telefunken coś też na jego licencji robiono.

Dokładnie pisząc jest on na licencji Mikro seiki. Po numerach seryjnych można to dokladnie zweryfikować.

Kolega sprawdzał i sie zgadza.

Ja tego nie robilem,ale zawsze w wolnej chwili moge to sprawdzić.

G601A wyglada fajnie,ma swoj styl.

Moze go uruchomie w swoim  audio.Sluchalem na nim plyt u znajomego .Trzyma obroty nic mu nie dolega.

 

Edytowane przez YaroAbrahamsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, YaroAbrahamsen napisał:

Dokładnie pisząc jest on na licencji Mikro seiki

Dokładnie, to się tylko wzorowali. Kiedyś dokopałem się do strony o historii Foniki, gdzie była wypowiedź ówczesnego pracownika- konstruktora, czy kogoś z biura projektowego, który twierdził, że za komuny nie dostali by złamanego centa na licencję, więc zwyczajnie zerżnęli z porządnych konstrukcji rozwiązania techniczne, a licencja to zwyczajne plotki.

Po powrocie do domu poszperam w kompie, może jeszcze znajdę. A historia jest bardzo ciekawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xtream napisał:

Gramofon reloop RP 1000mk2. Dobry sprzęt na start?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz kase bierz,bedziesz zadowolony!z czasem zmienisz sobie wkładkę i bedzisz cieszył sie z muzyki a to jest najważniejsze!!?Fajnie ze reloop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, porlick napisał:

Dokładnie, to się tylko wzorowali. Kiedyś dokopałem się do strony o historii Foniki, gdzie była wypowiedź ówczesnego pracownika- konstruktora, czy kogoś z biura projektowego, który twierdził, że za komuny nie dostali by złamanego centa na licencję, więc zwyczajnie zerżnęli z porządnych konstrukcji rozwiązania techniczne, a licencja to zwyczajne plotki.

Po powrocie do domu poszperam w kompie, może jeszcze znajdę. A historia jest bardzo ciekawa...

Wiesz nie sprawdzalem tak dokladnie tej informacji,ale moge kolegi dopytac od ktorego mam ta unitre i dokladnie Ci powiem co z tym Mikro seiki?

6 minut temu, porlick napisał:

Może być, jednak jak się wkręcisz, szybko będziesz chciał pójść dalej. Jeszcze jest kwestia wkładki- jaka jest w nim teraz?

Siedzi tam ortofon OM black z tego co sie orientuje.

Edytowane przez YaroAbrahamsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, YaroAbrahamsen napisał:

Wiesz nie sprawdzalem tak dokladnie tej informacji

za czasów prl-u taką licencję musieli by kupić za dolary , których wtedy w kraju nie było i były bardzo drogie. A biorąc pod uwagę cenę za jaką wtedy ten gramofon sprzedawano byłoby to mocno nie ekonomiczne . 

Przykład z rosji Электроника Б1-011, czyje to ramie :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bolo_senor napisał:

za czasów prl-u taką licencję musieli by kupić za dolary , których wtedy w kraju nie było i były bardzo drogie. A biorąc pod uwagę cenę za jaką wtedy ten gramofon sprzedawano byłoby to mocno nie ekonomiczne . 

Przykład z rosji Электроника Б1-011, czyje to ramie :). 

Ja przekazałem to co kiedys znajomy mi powiedzial,a pewnie bylo tak jak piszecie. Ekonomia wygrala. Mam zabytek w domu lezy w szafie,jest sprawny. Brak przedwzmacniacza.

Kiedys go włączę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, YaroAbrahamsen napisał:

Ja przekazałem to co kiedys znajomy mi powiedzial,a pewnie bylo tak jak piszecie.

dużo takich informacji jest w sieci , zazwyczaj pisanych przez ludzi których wtedy na świecie nie było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

dużo takich informacji jest w sieci , zazwyczaj pisanych przez ludzi których wtedy na świecie nie było ?

Ktos puścił nie do konca pewna informacje,i tak krąży po różnych pokoleniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 23:24, xtream napisał:

To też kupuję sprzęt na rozgrzewkę, by sprawdzić czy mnie to oczaruje, czy dam sobie spokój.

Wydaje mi się że to złe podejście. Samemu, wiele lat temu, nie oczarował mnie dźwięk z winyli na właśnie tanich "marketowych" gramofonidłach a miałem możliwość słuchania ich regularnie u kilku osób. 

Oczarował mnie dźwięk winyli na czymś co wciąż state-of-the-art nie było i wtedy podjąłem decyzję o zabawie w winyl a oczarowanie to nadal mnie trzyma.

Sugeruję słuchać u innych i wtedy podjąć decyzję z tych bardziej radykalnych. Niestety, w winylach często słychać różnice cen a ceny w tej właśnie zabawie to... osobny temat.

Sam zdajesz sobie sprawę, że z odtwarzaczami CD też jest różnie więc jak ktoś będzie obcować z nieudanymi modelami to ni huhu nie pojmie zainteresowań ludzi z tego forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz. Ja już słuchałem winyla na dobrym sprzęcie (przynajmniej mi się dźwięk podobał - a o to właśnie chodzi o subiektywny pozytywny odbiór).
Właśnie to to spowodowało że zapragnąłem się nad tym tematem pochylić. Jednak schodząc na ziemię, mam już odpowiedni PESEL i nad frajdą z nowej zabawki czuwa strażnik imieniem budżet. No mi w ząb nie mogę go obejść i muszę na start mieć coś budżetowego. To wcale nie oznacza że na nim przestanę. Dlatego wolę używany ale lepszy niż marketowe... coś. Jestem elektronikiem więc nie przeraża mnie fakt potrzeby chwili dłubania przy sprzęcie. Ale jako nowicjusz wolę mieć sprzęt kompletny (czytaj z wkładką - najlepiej nie fabryczną, no chyba że ta jest udana).
Do meritum. Dlatego nie usiłuje nawet wchodzić w polemikę że nie masz racji - bo sam nie mam na to ani jednego sensownego argumentu. Jednak nad głową stoi kat który czuwa nad wydatkami i nie jestem w stanie tego przeskoczyć.
Wybacz, ale albo mnie zrozumiesz, albo nie.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, xtream napisał:

Wybacz, ale albo mnie zrozumiesz, albo nie.

Jasne że rozumiem. 

Jesteś też na dalszym etapie wtajemniczenia w tą zabawę niż na początku uznałem bo już wiesz jak winyl potrafi zagrać i już wiesz, że to lubisz i rozumiesz także ewentualne ograniczenia wynikające ze sprzętu więc decydując się na coś  "tańszego" nie zwalisz ewentualnych wad na "całokształt" winylowego świata.

Pozostaje mi trzymać kciuki za realizację planów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer to chyba system T4P czyli mniejsze możliwości wymiany wkładki czy jak kto woli upgrade'u.

Poza tym piszą o kłopotach z regulacjami, których podobno nie ma, duży nacisk, ale wiadomość z sieci ...

Lepiej sam poszukaj.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie tym zmartwiłeś. Na tym forum tylko w innym wątku, przeczytałem że bezsprzecznie MK3 jest lepszy niż w/w Pioneer. Teraz szukam różnic miedzi MK2 i MK3.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xtream napisał:

Na tym forum tylko w innym wątku, przeczytałem że bezsprzecznie MK3 jest lepszy niż w/w Pioneer.

Oczywiście, każdy normalny gramofon jest lepszy od tej tandety.

RP 1000 miałem krótki czas u siebie- to dobry sprzęt na początek. Ma większość potrzebnych regulacji, wykonany już dość przyzwoicie, choć nadal plastic-fantastic, to przynajmniej jak na tę cenę, doskonale poradzono sobie w nim z separacją drgań podłoża. Do tego jakaś niedroga, a już porządn a wkładka, np AT 95, czy OMB 10 i po prawidłowej regulacji, można się zacząć cieszyć kręceniem placków. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie takie pytanie ale chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat gramofonu LT-CS 01. Poszukałem troszkę u wujka google ale to jakiś niszowy model albo w ogóle nie przedyskutowany.

Cały problem polega na tym że mam w "obserwowanych" chyba naście modeli które albo są w super stanie, albo z "drobną" wadą (najczęściej jest to porysowana pokrywa). Życie nauczyło mnie że cwany sprzedawca często zostawia drobny problem na widocznej pozycji by ukryć poważniejszą wadę. I tego się boje, kupić coś od kogoś na odległość i później pluć że kupiło się złom. Pewni sprzedawcy (przynajmniej tak to wygląda) dają gwarancję, ale i zaporową cenę. Przyjąłem na klatę że nie będzie to gramofon stricte Dj-ski bo cena ma w tym udział. Szukam czegoś co nie odstrasza wyglądem z PRL a przy okazji nie wygląda jak klon deloraina z powrotu do przyszłości. Wpadł mi w oko również Akai ATT10U, jednak na jego temat najwięcej mają do powiedzenia niemieckie sklepy - czyli tylko istotne pozytywne cechy.

Chciałem do dziś dnia coś kupić, jednak już wiem że to się nie powiedzie.

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xtream napisał:

Wybaczcie takie pytanie ale chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej na temat gramofonu LT-CS 01. Poszukałem troszkę u wujka google ale to jakiś niszowy model albo w ogóle nie przedyskutowany.

Cały problem polega na tym że mam w "obserwowanych" chyba naście modeli które albo są w super stanie, albo z "drobną" wadą (najczęściej jest to porysowana pokrywa). Życie nauczyło mnie że cwany sprzedawca często zostawia drobny problem na widocznej pozycji by ukryć poważniejszą wadę. I tego się boje, kupić coś od kogoś na odległość i później pluć że kupiło się złom. Pewni sprzedawcy (przynajmniej tak to wygląda) dają gwarancję, ale i zaporową cenę. Przyjąłem na klatę że nie będzie to gramofon stricte Dj-ski bo cena ma w tym udział. Szukam czegoś co nie odstrasza wyglądem z PRL a przy okazji nie wygląda jak klon deloraina z powrotu do przyszłości. Wpadł mi w oko również Akai ATT10U, jednak na jego temat najwięcej mają do powiedzenia niemieckie sklepy - czyli tylko istotne pozytywne cechy.

Chciałem do dziś dnia coś kupić, jednak już wiem że to się nie powiedzie.

 

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ja mówię Reloop,kilka osób tez potwierdziło ten trop.

Nie znam Akai gramofonu,kiedys robili dobry sprzęt audio-video.

Pamiętaj tyllo sie nie podpalaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no reloop w ciemno, tylko że nie ma go w okolicy a negatywnie podchodzę do wysyłki. To delikatny sprzęt w przeciwieństwie do niechlujstwa kurierów. Wystarczy że ktoś słabo przyłoży się do pakowania i będę się bujać z uszkodzonym sprzętem lub reklamacją (a jak to osoba prywatna?...).

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, xtream napisał:

Nie no reloop w ciemno, tylko że nie ma go w okolicy a negatywnie podchodzę do wysyłki. To delikatny sprzęt w przeciwieństwie do niechlujstwa kurierów. Wystarczy że ktoś słabo przyłoży się do pakowania i będę się bujać z uszkodzonym sprzętem lub reklamacją (a jak to osoba prywatna?...).

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
 

Przesylki kurierskie sa ubezpieczone.

Wtedy na twoja prośbę sprzedający musi to pancernie zapakować,koledze doszedł reloop bez rsyki,mi kolumny tez bez drasniecia?szukaj w sklepach audio maja tez konta na allegro.

Kwestia dogadania.

Ja na razie zbieram na gramofon ale biore reloopa w ciemno!!cale audio kupilem bez odsłuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xtream napisał:

Niby tak, ale wiesz jak to jest. Właśnie tego się obawiam.

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
 

Paczke mozna sprawdzić przy kurierze.

Jak bedzie uszkodzona,protokół wypisze,zwrot pieniędzy dzieki ubezpieczeniu,badz wymiana na nowy towar.

A nie masz gdzie podjechac i posluchac, zmacac i obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.