Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - od czego zacząć?


xtream
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.09.2020 o 11:39, bolo_senor napisał:

 

za 800 tylko brać , wkładka sama 2k kosztuje ? , tylko pytanie w jakiej jest formie jak za tak niską cenę ktoś sprzedaje. 

To pewnie chodzi o tą wkładkę:

https://allegro.pl/oferta/reloop-concorde-black-ortofon-wkladka-do-gramofonu-9663005900

Nie sądzę, że o Blacka 2M ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wykraczamy znacząco po za budżet. Wpierw był 300 (ewentualnie do 500). Później spokojnie około 500. Teraz wzrósł do 800. Z obudową wychodzi ponad 900.

Okazuje się że to nadal będzie "słaby" sprzęt.

Ile milionów trzeba wydać na satysfakcję?

Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że nie odpisywałem od razu ale TapaTalk niszczy zdjęcia a ja chciałem to przesłać względnie "w ładnym opakowaniu".

IMG_20200912_205132.thumb.jpg.2b006438aff67010a97f0f0e25ff84ad.jpg

Generalnie gra zestawik rewelacyjnie. Nawet CD nie wyciska takiej mocy co ten gramofon. Niby miała być wkładka AT3600 a jest ortofon (nacisk 2g też daje radę - wiem, zalecany jest większy). Oczywiście musiałem kupić z pokrywą bo bez tego to chyba igły na kilogramy musiałbym kupować - tak się kurzy w domu.

IMG_20200912_205225.thumb.jpg.7db879bf53139cd2b25717711f3b5793.jpg

Na ten moment prócz zestawu do czyszczenia planuję zakup nowej identycznej igły (tak by była w razie W). posiadam już 4 placki, ale jeden jest zbyt styrany no i nie wpadła mi melodia w ucho (lokalnie wystawię chyba za piątaka lub mniej - może ktoś będzie mieć jeszcze z tego frajdę).

IMG_20200912_224200.thumb.jpg.fa79f71f1132562bf2800ab21465844b.jpg

Generalnie wzmacniasz daje radę ale mam bardzo niskiej jakości kolumny które i tak "oddychają" przy gramofonie, jednak muszę znaleźć coś lepszego. Jak pisałem, to inny temat i jak na tapecie wyląduje hasło altus 140 to się odezwę - czuję że macie odmienne zdanie i z chęcią go wysłucham. Tu nie będę ukrywać że doświadczenie mam marne. Choć sam z teściem robiłem subwoofer pasywny właśnie z wykorzystaniem głośnika z altusa, to o dobrych i tanich kolumnach moje pojęcie nie jest szerokie.

IMG_20200912_224239.thumb.jpg.224a22445e10bab86cfb1a4b28e37505.jpg

Wracając do tematu, podłączyłem gramofon również pod wzmacniacz technics i kolumny cat - choć igła nie najwyższych lotów to robi robotę. kurz z głośników basowych znikną po pierwszym takcie. Nie musiało być głośno by czuć dynamikę dźwięku. Future Breeze ‎– Mind In Motion znam od lat. Często tego słuchałem na domówkach, jednak doskonale znam jakość spiraconych wtedy empetrujek. Różnica między winylem - nie istnieje. To istna przepaść. Nawet pewnie dziś jakbym zszedł do piwnicy odnalazłbym tą wersje i pewnie śmiałbym się jak mocno wierzyło się w tą niby jakość.

IMG_20200912_224322.thumb.jpg.f2e0c64b0686c07b01ec42d96d17634b.jpg

Ale żeby nie było tak cudownie - jest i wada, nawet całkiem spora (tak mi się wydaje).

Reloop RP2000mII USB nie ma przewodu ziemi. To też słuchając go po wejściu phono słychać brumy - i nie są one takie niewinne. Jako osoba która (wydaje mi się) ceni jakość dźwięku, jest to nie do przyjęcia. Nie wiem jak temat ugryźć ten temat, ale przyznam że nie szukałem jeszcze rozwiązania w internecie, aktualnie korzystam z wbudowanego przedwzmacniacza. Mam poczucie że to taka proteza, z pewnością ten przedwzmacniacz nie jest zły, ale wolałbym klasycznie ;)

ps - cena zestawu pobiła moje maxyma. Cena prezentowanego zestawu to 1100,- i nie żałuję ani złotóweczki - choć milej byłoby gdyby starczyło na kilka placków ;)

Raz jeszcze dzięki Panowie i Panewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.