Jump to content
krzysieks_2007

Muzg dla audiostereo.

Recommended Posts

Witam.

Często w swoim Diy stosuję komponenty wymyślone i wyprodukowane przez szanownego kolegę Muzga. Proponuję ten temat by wspomóc Konrada w tym co robi.

Pytania typu który stabilizator zastosować czy jak obliczyć rezystor w Shunt mile widziane.Chyba każdy z nas miał coś od Muzga i posiada własne doświadcza.

Przedwzmacniacz lampowy V8.0 - MuFollower da radę dostosować go do 2xPcm1704 w trybie NOS? Chodzi o filtrowanie by to zagrało.

Mam pomysł na dac z rejestrem przesuwnym @JarekC

Myslę też o odpowiednim zasilaniu i odsprzegnięciu płytki rejestru.

Pozdrawiam.

Edited by krzysieks_2007

Waldi 4xPcm1704 Muzg,Salas,Black Gate-mod---------------Accuclone p4100 -mod--------------M2tech Evo Muzg,Salas -mod---------------Seas Bifrost -mod

Filtr dolnoprzepustowy na wejściu anologu po rezystorze konwersji.Czy powinien być w jakiś sposób dobrany do nos.

Waldi 4xPcm1704 Muzg,Salas,Black Gate-mod---------------Accuclone p4100 -mod--------------M2tech Evo Muzg,Salas -mod---------------Seas Bifrost -mod

xavian

Ciekawe rozwiązanie.Ja chciałbym jednak filtrowanie(dziala mi z 4xPCM1704 i filtrem fpga od.3lite więc myslę ze to dobra droga),dodatkowo chciałbym móc w MuFollower od Muzga samemu dobrać ostatecznie filtr pod swój system.

Słyszałem AudioNote potem znalazłem film z oscyloskopu co ten dac wypluwa na wyjściu.Dac grał kosmicznie dobrze.

Z drugiej strony muszę pomyśleć jaki sygnał audio będę podawał na dac.Myślałem tylko o 44,1.Filtr dobrany do 44.1 może np. nie zagrać z hires.Brak filtru zagra zawsze tak samo😀Ciekawe.

Edited by krzysieks_2007

13 godzin temu, krzysieks_2007 napisał:

Przedwzmacniacz lampowy V8.0 - MuFollower da radę dostosować go do 2xPcm1704 w trybie NOS? Chodzi o filtrowanie by to zagrało.

Staram się projektować dla Was filtry tak, aby nie wpływały na pasmo akustyczne (to jest dla mnie priorytet), a cięły jak najwięcej. Tutaj mamy fizycznie 3-rząd filtru, więc do oversamplingu jest to aż nadto, a do NOSa realnie może być mało. Jednak  Przykład filtru w załączniku (PCM1704).

16k tłumienie 0.05dB

22k tłumienie 0.5dB

44k tłumienie 7dB

66k tłumienie 16dB

88k tłumienie 22dB

MuzgAUDIO-Filter-PCM1704-1024.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na [email protected]

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Konrad, a jak wyglądają oscylogramy dla powiedzmy 10k , 20k ,40k, 60khz dla prostokąta . Sinus przypuszczam jest nienaganny. U mnie na filtrach z dataszitów no niespecjalnie to wygląda

Filtry od tego są, aby z prostokąta zrobić sinus. To jak bardzo uda im się to zrobić zależy głównie od stopnia tłumienia niskich harmonicznych. Sinus leżący w paśmie przenoszenia przejdzie bez zmiany amplitudy.

• Like 2

Ja to wiem, ale do regularności można się przyczepić. Przynajmniej tak mam. Wklejam pare fotek. Jedne do preamp bez zaaplikowanego filtra i bez przeróbki na wejście symetryczne Drugie to po przeróbce i z filtrem.

IMG_20200618_202535.jpg

IMG_20200618_202639.jpg

IMG_20200618_202738.jpg

IMG_20200618_202847.jpg

IMG_20200607_184630.jpg

IMG_20200607_184755.jpg

IMG_20200607_184947.jpg

IMG_20200607_192221.jpg

Chłopaki ,nie wiem co obecnie robi kolega Muzg ,ale bardzo go szanuje ,ideałem on oczywiście nie jest dla mnie z tym ze ja tu ideałów nie poszukuje ale ma u mnie szacunek wielki. ....

Pozdrawiam serdecznie tego Typa..

ciekawostka ,on czyli Muzg mnie nielubi i nie ceni .Może  inaczej widzimy elektronike .Ale obaj kochamy elektronike .

Edited by atmeg

20 godzin temu, atmeg napisał:

Chłopaki ,nie wiem co obecnie robi kolega Muzg ,ale bardzo go szanuje ,ideałem on oczywiście nie jest dla mnie z tym ze ja tu ideałów nie poszukuje ale ma u mnie szacunek wielki. ....

Pozdrawiam serdecznie tego Typa..

ciekawostka ,on czyli Muzg mnie nielubi i nie ceni .Może  inaczej widzimy elektronike .Ale obaj kochamy elektronike.

Atmeg, ja Cię po prostu czasem nie rozumiem. Nic osobistego, po prostu inny tok rozumowania.

Dziękuję za uznanie. 

😀

A czy ktoś posiada może Sabre od Muzga?Jakiś mody, poprawki?

Ja obecnie zgłębiam tajniki tego dac i muszę się pochwalić że udało mi się uzyskać sporo więcej muzykalności i rozdzielczość nie tracąc przy tym ani odrobiny wspaniałego basu oryginału. 

Bezpośrednio nie, ale można to tak podłączyć.

MuzgAUDIO-V32-LM317-Podlaczenie.JPG

Można zastosować też cały zasilacz(jak potrzeba dużej wydajności).Z napięcia zmiennego lub stałego z pcb z 317.

Jest też dostępny szerszy opis z przykładami zastosowań na bazie V3.2:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 31.07.2020 o 13:27, Muzg napisał:

Atmeg, ja Cię po prostu czasem nie rozumiem. Nic osobistego, po prostu inny tok rozumowania.

Dziękuję za uznanie. 

fajnie ze odpisałeś  normalnie .pozdrawiam .

ja czasem jestem dziwny ,jak wypije za wiele .ot cala tajemnica .

I nie  jestem z tych chwil dumny .

dobra spadam bo ten temat o filtrach chociaz stosuje filtry ale w zupelnie innych ulkadach nie jest dla mnie .

Edited by atmeg