Skocz do zawartości
IGNORED

Leben CS600x


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchałem tego piecyka. Brzmi - jak opisano - lampowo:  ciepło i obszernie, przyjemnie do potęgi entej, ale to nie jest Hi-Fi. Pierwsze wrażenie jest: "co to tak muli?". Ale jak fajnie muli!  ?

Zdecydowanie dla miłośników lampy. Jeśli nie jesteście miłośnikami lampy to posłuchajcie tego Lebena - i zostaniecie miłośnikami lampy.

Jeśli po prostu kochacie muzykę, to odpalcie sobie na tym Lebenie "10 New Songs" Cohena i trzymajcie pod ręką nabity czarnoprochowiec do odstraszania tych, co zechcą Wam przeszkadzać. Przerywanie odsłuchu na tym zamulaczu to bolesne doświadczenie. Zdecydowanie wart swojej ceny ale tylko dla świadomych nabywców. Na pewno nie zadowoli każdego. Jest zbyt różny od wzmacniaczy, które znacie. ?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta lampa zagrała jak nie lampa - płaski, bezbarwny, zupełnie bez powietrza dźwięk... ?. Nie wiem z jakimi kolumnami trzeba odnaleźć "legendarnego" Lebena, ale ze Spenodrami D7 i D9 ( SPL 90dB/ 8 ) z którymi słuchałem, tej synergii sonicznej było brak, a autor recenzji niestety nie pochwalił się w tekście w jakiej konfiguracji audio słuchał tej integry, że go tak oczarował ilością " holografii i powierza" bo to musiały być wybitnie skuteczne i łatwe w wysterowaniu kolumny bo prądu ten Leben to daje malutko...?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 godzin temu, Yasior napisał:

Dla mnie ta lampa zagrała jak nie lampa - płaski, bezbarwny, zupełnie bez powietrza dźwięk... ?. Nie wiem z jakimi kolumnami trzeba odnaleźć "legendarnego" Lebena, ale ze Spenodrami D7 i D9 ( SPL 90dB/ 8 ) z którymi słuchałem, tej synergii sonicznej było brak, a autor recenzji niestety nie pochwalił się w tekście w jakiej konfiguracji audio słuchał tej integry, że go tak oczarował ilością " holografii i powierza" bo to musiały być wybitnie skuteczne i łatwe w wysterowaniu kolumny bo prądu ten Leben to daje malutko...?.

Słuchałem z kilkoma różnymi kolumnami, a wnioski uśredniłem. Jeśli chcesz usłyszeć holografie i powietrze posłuchaj ich na przykład z nowymi Tannoy Cheviot. Ze Spendora to zdecydowane bardziej poleciłbym Classic 2/3 lub (nawet bardziej) Classic 1/2 - mi one się podobają bardziej niż seria D. Prądu i dynamiki mu nie brakuje, tylko trzeba sensownie spiąć i mieć też odpowiednie źródło. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, plastik1989 napisał:

Słuchałem z kilkoma różnymi kolumnami, a wnioski uśredniłem. Jeśli chcesz usłyszeć holografie i powietrze posłuchaj ich na przykład z nowymi Tannoy Cheviot. Ze Spendora to zdecydowane bardziej poleciłbym Classic 2/3 lub (nawet bardziej) Classic 1/2 - mi one się podobają bardziej niż seria D. Prądu i dynamiki mu nie brakuje, tylko trzeba sensownie spiąć i mieć też odpowiednie źródło. 

Wnioski uśrednione, a informacja z jakimi kolumnami słuchałeś i reszta toru audio utajniona ? - no ciekawa konkluzja za sponsorowany tekst, że nie ma w tej "recenzji" konfiguracji z jaką słuchałeś...?. Idąc Twoim tokiem myślenia - uśredniam swoje preferencje, że nie lubię konstrukcji podstawowych, a Spendor 1/2 czy 2/3 mają niski SPL 87/88 (niższy niż D7 i D9 (sic!)), no ale wierzę na słowo, że może być lepiej, bo tylko wiara czytelnikom pozostaje...?.

Pozdro.

P.S. Tannoy Legacy Cheviot nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 godziny temu, Yasior napisał:

Wnioski uśrednione, a informacja z jakimi kolumnami słuchałeś i reszta toru audio utajniona ? - no ciekawa konkluzja za sponsorowany tekst, że nie ma w tej "recenzji" konfiguracji z jaką słuchałeś...?. Idąc Twoim tokiem myślenia - uśredniam swoje preferencje, że nie lubię konstrukcji podstawowych, a Spendor 1/2 czy 2/3 mają niski SPL 87/88 (niższy niż D7 i D9 (sic!)), no ale wierzę na słowo, że może być lepiej, bo tylko wiara czytelnikom pozostaje...?.

Pozdro.

P.S. Tannoy Legacy Cheviot nie znam...

Jak testuje jakieś kolumny (zreszta każdy inny sprzęt) to słucham na conajmniej trzech różnych systemach i zawsze w dwóch różnych pomieszczeniach. To kilkanaście różnych sprzętów, m.in Mcintosh MCD 1000, Accuphase DP560, Thorens TD3001+2m Black, Rega RP5, Burmester CD 061, kolumny Tannoy Cheviot, kolumny DIY 3-way 91dB, Dynaudio S40, Spendor Classic 2/3 oraz Spendor Classic 1/2 - te konkretne urządzenia towarzyszyły mi podczas odsłuchu Lebena 600. Czasem z pewnych przyczyn nie chcę pisać o niektórych sprzętach (chociażby dlatego, że są pożyczone od osób prywatnych, które nie chcą by publicznie ta informacja widniała). 

Patrzenie tylko na SPL i w ciemno sugerowanie się że 87 zawsze zagra z gorszą dynamiką niż inna kolumna 90 dB - proponuje Ci się tym nie kierować tak jednoznacznie. Sam nauszne (nie raz, nie dwa) stwierdziłem, że dane z pomiarów to jedno, a jak realnie kolumna się zachowuje to drugie. Już nie będę przywoływał oklepanego przykładu plastikowy 100W Technics vs 8W lampa na 300B i jakie może być wrażenie mocy i dynamiki, gdzie teoretycznie 10x mocniejszy tranzystor powinien deklasować ( nie mówię już o 30W triodzie SE). Tak samo 50W A-klasowy PASS czy Accuphase vs taki "mocny" 100W Technics. 

Co do twojego uśredniania, że nie lubisz monitorów - wcale do nich nie namawiam. Miej tylko świadomość, że taki monitor jak Spendor Classic 1/2 obudowę i litraż wewnętrzny ma tak lekko dwa razy większy niż Spednor D9... 

Pozdrawiam.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Jak testuje jakieś kolumny (zreszta każdy inny sprzęt) to słucham na conajmniej trzech różnych systemach i zawsze w dwóch różnych pomieszczeniach. To kilkanaście różnych sprzętów, m.in Mcintosh MCD 1000, Accuphase DP560, Thorens TD3001+2m Black, Rega RP5, Burmester CD 061, kolumny Tannoy Cheviot, kolumny DIY 3-way 91dB, Dynaudio S40, Spendor Classic 2/3 oraz Spendor Classic 1/2 - te konkretne urządzenia towarzyszyły mi podczas odsłuchu Lebena 600. Czasem z pewnych przyczyn nie chcę pisać o niektórych sprzętach (chociażby dlatego, że są pożyczone od osób prywatnych, które nie chcą by publicznie ta informacja widniała). 

Patrzenie tylko na SPL i w ciemno sugerowanie się że 87 zawsze zagra z gorszą dynamiką niż inna kolumna 90 dB - proponuje Ci się tym nie kierować tak jednoznacznie. Sam nauszne (nie raz, nie dwa) stwierdziłem, że dane z pomiarów to jedno, a jak realnie kolumna się zachowuje to drugie. Już nie będę przywoływał oklepanego przykładu plastikowy 100W Technics vs 8W lampa na 300B i jakie może być wrażenie mocy i dynamiki, gdzie teoretycznie 10x mocniejszy tranzystor powinien deklasować ( nie mówię już o 30W triodzie SE). Tak samo 50W A-klasowy PASS czy Accuphase vs taki "mocny" 100W Technics. 

Co do twojego uśredniania, że nie lubisz monitorów - wcale do nich nie namawiam. Miej tylko świadomość, że taki monitor jak Spendor Classic 1/2 obudowę i litraż wewnętrzny ma tak lekko dwa razy większy niż Spednor D9... 

Pozdrawiam.  

Piszesz tekst konkretnego mebla audio na zamówienie i za pieniądze od dystrybutora i wstawiasz go na portal internetowy ogólnie dostępny, to szanuj swoich potencjalnych czytelników i informuj co gra w torze audio bo tego wymaga profesjonalizm, a ludzi nie interesuje czy grasz na pożyczonym sprzęcie czy swoim bo kogo to obchodzi, a zasłanianie się, że to od osób prywatnych jest cokolwiek dziecinne - nie podajesz przecież numeru Pesel czy danych personalnych konkretnych osób, no zlituj się proszę nad inteligencją swoją i innych... 

Nie patrzę sztywno na SPL jak mi to imputujesz uprzejmie ( trzeba chyba wierzyć producentowi jak podaje, tak jak Ty chcesz, aby wierzyć w to co piszesz w tekście sponsorowanym na portalu, no chyba, że jest inaczej... ?), ale słuchałem tego Lebena z łatwymi niby do wysterowania kolumnami niż 1/2 i 2/3 (  D7 i D9 przypominam z uprzejmości), a Leben padł na pysk, (a niby powinien zagrać, bo przeciez łatwe kolumny ) gdzie inne lampy ( z takimi też słuchałem ) w systemie push pull np., Octave na bańce KT-88, nie mówiąc już o integrze lampowej tylko (aż) 20 W ( Audio Reveal Second )  wysterowaly te kolumny z dziecinną łatwością więc nie wmawiaj uporczywie, że wydajność prądowa tego Lebena na bankach EL34 i niby tylko (aż) 34 W jest taka super bo nie jest -  dla mnie dźwięk tej integry to był taki właśnie  "muł" jak to napisał w pierwszym poście kol. Il Dottore... 

Co do uśredniania kolumn czy lubię czy nie lubię monitorów - to był mój sarkazm, a propos Twojego tekstu gdzie napisałeś o: "uśrednianiu Twoich wniosków" ze swojej  "recenzji", to tak gwoli zrozumienia intencji piszącego na przyszłość... ?.

P.S. A propos mojej świadomości to uświadamiam kolegę iż litraż i obudowę Spendor Classic 1/2 ma 2 x MNIEJSZY niż Spendor D9, a nie większy jak napisałeś, ale spoko, pewnie czeski błąd wkradł się przy pisaniu, a nie Twój brak wiedzy i można Ci wybaczyć... ?. Tak na przyszłość : D9 - 91 litrów, Classic 1/2 - 68 l. - może to przez te litry tak słabo Leben zagrał, a nie wydajność prądową, hmm może... ??.

pozdro

Edytowane przez Yasior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
43 minuty temu, Yasior napisał:

Piszesz tekst konkretnego mebla audio na zamówienie i za pieniądze od dystrybutora i wstawiasz go na portal internetowy ogólnie dostępny, to szanuj swoich potencjalnych czytelników i informuj co gra w torze audio bo tego wymaga profesjonalizm, a ludzi nie interesuje czy grasz na pożyczonym sprzęcie czy swoim bo kogo to obchodzi, a zasłanianie się, że to od osób prywatnych jest cokolwiek dziecinne - nie podajesz przecież numeru Pesel czy danych personalnych konkretnych osób, no zlituj się proszę nad inteligencją swoją i innych... 

Nie patrzę sztywno na SPL jak mi to imputujesz uprzejmie ( trzeba chyba wierzyć producentowi jak podaje, tak jak Ty chcesz, aby wierzyć w to co piszesz w tekście sponsorowanym na portalu, no chyba, że jest inaczej... ?), ale słuchałem tego Lebena z łatwymi niby do wysterowania kolumnami niż 1/2 i 2/3 (  D7 i D9 przypominam z uprzejmości), a Leben padł na pysk, (a niby powinien zagrać, bo przeciez łatwe kolumny ) gdzie inne lampy ( z takimi też słuchałem ) w systemie push pull np., Octave na bańce KT-88, nie mówiąc już o integrze lampowej tylko (aż) 20 W ( Audio Reveal Second )  wysterowaly te kolumny z dziecinną łatwością więc nie wmawiaj uporczywie, że wydajność prądowa tego Lebena na bankach EL34 i niby tylko (aż) 34 W jest taka super bo nie jest -  dla mnie dźwięk tej integry to był taki właśnie  "muł" jak to napisał w pierwszym poście kol. Il Dottore... 

Co do uśredniania kolumn czy lubię czy nie lubię monitorów - to był mój sarkazm, a propos Twojego tekstu gdzie napisałeś o: "uśrednianiu Twoich wniosków" ze swojej  "recenzji", to tak gwoli zrozumienia intencji piszącego na przyszłość... ?.

P.S. A propos mojej świadomości to uświadamiam kolegę iż litraż i obudowę Spendor Classic 1/2 ma 2 x MNIEJSZY niż Spendor D9, a nie większy jak napisałeś, ale spoko, pewnie czeski błąd wkradł się przy pisaniu, a nie Twój brak wiedzy i można Ci wybaczyć... ?. Tak na przyszłość : D9 - 91 litrów, Classic 1/2 - 68 l. - może to przez te litry tak słabo Leben zagrał, a nie wydajność prądową, hmm może... ??.

pozdro

Po co się tak napinasz i po co ten sarkazm...? Po pierwsze to odnoszę wrażenie, że Twój kontakt z CS600x opiera się na jednym krótkim słuchaniu w sklepie - czy się mylę? Bardzo proszę napisz jak duży miałeś kontakt z tym sprzętem. 

Ja miałem go u siebie ponad 3 tygodnie i łączyłem ze sporą ilością sprzętów. To czy piszę z jakimi sprzętami grałem czy nie to moja sprawa, jeśli uważasz, że moja recenzja nie ma wartości bo nie wytłumaczyłem dokładnie z czym gram - to po prostu ją olej. Jak pisałem we wcześniejszych recenzjach zbiór sprzętów na jakim testowałem to byłam atakowany a) że promuje te sprzęty b) że jest to bez sensu bo było kilka zestawów i powinno być kilka recenzji. Więc wybrałem inną drogę staram się uśrednić wnioski, odrzucić skrajnie złe konfiguracje, a jeśli ktoś spyta wprost z czym grało zawijam bardziej temat i opisuje co i jak wypadało z czym dokładnie - w recenzji byłoby to zbyt duże rozmydlenie tekstu. Jeśli Ci ona nie pasuje na prawdę możesz iść czytać recki gdzie więcej jest o sprzętach towarzyszących. 

Co do wielkości obudów, to nie był Czeski błąd. Myśle, że nie do końca rozumiesz o co chodzi w realnym litrażu kolumny. Policzyłeś pojemność zewnętrzną brutto kolumn i myślisz, że D9 to większa kolumna... Otóż w Spendor Classic1/2 są dosyć cienkie ścianki, cała kubatury kolumny jest wykorzystana dla potężnego głośnika niskotonowego. Z kolei konstrukcja "słupków" D9 jak policzysz dokładnie wewnętrzne komory głośników nisko tonowych, odejmiesz przy tym grube ścianki, komora z tunelem bas refleks (jest schowana wewnątrz obudowy i odejmuje realną objętość) liczne wzmocnienia, komory wysokotonowego i średniotnowego to zrozumiesz czemu D9 pomimo zewnętrznie dużych gabarytów, traktować należy jako konstrukcję o relatywnie małym litrażu... Zresztą jak będziesz miał kiedyś możliwość w pomieszczeniu 30m słuchać obok siebie D9 i Classic 1/2 zrozumiesz o co mi chodzi od razu i bardzo możliwe, że zmienisz swój pogląd która kolumna realnie jest większa. 

Kończąc już, jeśli podoba Ci Audio Reveal oraz Octave w jakimś systemie, to masz 100% pewności, że wpinając tam Lebena uzyskasz muła. Z kolei tam gdzie dobrze gra Leben, zarówno Octave na KT88 jaki i Audio Reveal Second (nota bene bardzo dobry wzmacniacz) zagra krzykliwo, chudo, ostro. Ale wierz, że pomimo Twego (jak zakładam pojedynczego) kontaktu z CS600 na prawdę potrafi ten wzmacniacz zagrać zarówno z dynamiką jak i lampowym ciepłem. A Audio Reveal (seconda słuchałem tylko na premierze, ale first miałem dobre dwa tygodnie u siebie) to po prostu całkiem inny styl grania i wymaga całkiem innych preferencji słuchacza jak i kolumn/źródła. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż- ja tam bardzo lubie pomysł na dzwięk Lebena

chyba nikt nigdy nie napisał ze 30 watowa lampa to wzmacniacz uniwersalny

niestety trzeba dobrac do niego kolumny bo nie zagrają z czymś co tam akurat mamy w domu

jasne ze kolumny które dobrze grają z Lebenem można wysterowac jeszcze lepiej , zwłaszcza w temacie "szybkosci"  dzwięku , precyzji basu ale finansowo  inwestycja zwiększa sie wielokrotnie

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21 godzin temu, cir napisał:

cóż- ja tam bardzo lubie pomysł na dzwięk Lebena

chyba nikt nigdy nie napisał ze 30 watowa lampa to wzmacniacz uniwersalny

niestety trzeba dobrac do niego kolumny bo nie zagrają z czymś co tam akurat mamy w domu

jasne ze kolumny które dobrze grają z Lebenem można wysterowac jeszcze lepiej , zwłaszcza w temacie "szybkosci"  dzwięku , precyzji basu ale finansowo  inwestycja zwiększa sie wielokrotnie

Tu pełna zgoda, tylko odniosłem wrażenie, że część osób które się tu wypowiedziała mylnie uważa, że ponieważ Leben 600 gra ciepło i lampowo to jednoznacznie wynika z tego, że jest przymulony i mało dynamiczny - a to nie prawda. Moc to jedno ale dopasowanie dźwiękowo kolumn to drugie, jak da się zwiewnie grające kolumny o wysokiej efektywności to gra i dynamicznie i nasyconym/lampowym dźwiękiem. Mając tego Lebena z kolumnami 3 way ponad 91 dB i przeskakując na 200W Dan Deagostino nie odczułem wyraźnej poprawy dynamiki - jeśli moc nie jest problemem to dynamika z tego wzmacniacza jest bardzo dobra. 30W z lampy PP to wcale nie tak mało i starczy na wiele kolumn, w większości przypadków zmulenie nie wynika zza małej mocy tylko złego dobrania dźwiękowego stylu grania kolumny do wzmacniacza. 

Faktycznie jak podłączy się go do ciemno i gęsto grających kolumn typu stary Sonus Faber to wyjdzie z tego muł niesamowity i wcale nie chodzi o to, że mocy braknie, bo nawet jakby miał 500W to dalej by to grało mułowato - kto słuchał takich Sonus Faberów z kilkuset wattowym Mcintshem wie o czym mówie. Byle głupi Krell KAV300i lepiej pogoni takie Sonus Fabery niż kilkukrotnie mocniejszy Mcintosh i wcale nie wynika to z mocy tylko charakteru grania... Z kolei podłączyć takiego Krella to Focali to taka krew z uszu wyjdzie, że szkoda gadać... 

Lebeny też od zawsze mi się podobały, z tych obecnie produkowanych to (moim zdaniem) właśnie 600x ma najwięcej "Lebena w Lebenie". 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderatorzy
22 godziny temu, jozwa maryn napisał:

No dobra, ale w końcu na jakich lampach pracował ten Leben w teście?

Większość czasu na EL34, ale sprawdziłem też z ciekawości 6l6. Bardziej  podeszły mi EL34, tą lampę lepiej znam i lubię więc trzymałem się jej. Lampy sterujące zostawiłem fabryczne, z współczesnej produkcji, choć robiłem też próby z NOSami ECC82 i dużo to moim zdaniem poprawiło. 12BH7A nie zmieniałem, bo nie miałem innych. Wnioski jakie opisałem w teście w zasadzie tyczą się wariantu fabryczne EL34 oraz fabryczne sterujące. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
20 minut temu, plastik1989 napisał:

Większość czasu na EL34, ale sprawdziłem też z ciekawości 6l6. Bardziej  podeszły mi EL34, tą lampę lepiej znam i lubię więc trzymałem się jej. Lampy sterujące zostawiłem fabryczne, z współczesnej produkcji, choć robiłem też próby z NOSami ECC82 i dużo to moim zdaniem poprawiło. 12BH7A nie zmieniałem, bo nie miałem innych. Wnioski jakie opisałem w teście w zasadzie tyczą się wariantu fabryczne EL34 oraz fabryczne sterujące. 

Yeah. Mój robi na 6L6 TAD typu bodajże GE, ale on w ogóle chodzi na tych poprzednich lampach w przedwzmacniaczu, więc trudno mi powiedzieć, czy dźwięk powinien byc bardziej podobny czy bardziej różny.

Wczoraj włożyłem mu zamiast 6L6 chińskie EL34 Psvane. Ale może rozejrzę się za NOS Siemens/RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
5 minut temu, przemak napisał:

Zamiana el34/6l6 powinna się wiązać z regulacją biasu. Zasadniczo. 

Ten model ma predefiniowane osobne ustawienia dla EL34 i dla 6L6, do wyboru przez użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
14 minut temu, przemak napisał:

Zamiana el34/6l6 powinna się wiązać z regulacją biasu. Zasadniczo. 

Wiąże się, po zmianie zEL34 na 6l6 należy zmienić ustawienia BIASU oraz żarzenia. Nie trzeba regulować ręcznie, tylko wybiera się odpowiednim przełącznikiem. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, plastik1989 napisał:

Wiąże się, po zmianie zEL34 na 6l6 należy zmienić ustawienia BIASU oraz żarzenia. Nie trzeba regulować ręcznie, tylko wybiera się odpowiednim przełącznikiem. 

Tak, jeżeli tak jest, to ok. Moja uwaga była ogólna, żeby sobie ktoś nie pomyślał, że wyjmie el34, wsadzi 6l6 i będzie ok. Druga sprawa - przy zamianie w drugą stronę, z 6l6 na el34 trzeba oprócz biasu sprawdzić, czy w podstawce są zwarte do masy nogi trzeciej siatki - tetroda strumieniowa ma zwarte w środku, el ma wyprowadzone. Zwykle producenci to już robią ale nie zawsze. 

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, przemak napisał:

Tak, jeżeli tak jest, to ok. Moja uwaga była ogólna, żeby sobie ktoś nie pomyślał, że wyjmie el34, wsadzi 6l6 i będzie ok. Druga sprawa - przy zamianie w drugą stronę, z 6l6 na el34 trzeba oprócz biasu sprawdzić, czy w podstawce są zwarte do masy nogi trzeciej siatki - tetroda strumieniowa ma zwarte w środku, el ma wyprowadzone. Zwykle producenci to już robią ale nie zawsze. 

To prawda. Twoje uwagi słuszne, bo nie raz, nie dwa audiofilie wkładali sobie lampy bez baczenia na dane datasheet i dane techniczne. Leben to wyjątek, bo do tematu podeszli sensownie bardzo i obie lampy mają poprawne warunki pracy, jeśli tylko odpowiednio ustawi się   wzmacniacz. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nawiasem mówiąc, żeby włożyć EL34 Psvane, musiałem dać górną pokrywę na wkrętach dystansowych, lampy różnią się wysokością również w obrębie tego samego typu, ale zwykle EL34 sa wyższe od 6L6.

Na marginesie, u mnie Leben napędza teraz Opera Callas na zmianę ze Spendor SP1/2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.