Jump to content
Atoll

Sugden a21se

Recommended Posts

Dawniej dystrybutorem był Szemis - teraz nie wiem. Do Wawy nie masz z miasta Łodzi daleko. A warto, warto... 🙂

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

5 godzin temu, il Dottore napisał:

Dawniej dystrybutorem był Szemis - teraz nie wiem. Do Wawy nie masz z miasta Łodzi daleko. A warto, warto... 🙂

Dla tego Sugdena warto. Świetny dźwięk, wbrew pozorom spora moc, a w zimie nagrzeje pomieszczenie 😄 Potrafi się rozgrzać skubany 🙂 Jedyny minus to pilot. Jest nieco zbyt czuły i łatwo za dużo podgłośnić albo ściszyć. Ale to drobiazg.

xavian

genialny produkt, jednak jest to typowa klasa A, więc ma też swoje wady i nie nadaje się do każdej muzyki. Miałem okazję słuchać u klienta w zestawieniu z ProAcami Response D18 i Musical Fidelity M6CD i grało to małe składy jazzowe pięknie. Miodzio 😉

• Like 1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Potwierdzam, świetny wzmacniacz. Warto się nim zainteresować. Z jakimi kolumnami chciałbyś go sparować?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

W dniu 5.08.2020 o 15:53, Na Temat Audio napisał:

Potwierdzam, świetny wzmacniacz. Warto się nim zainteresować. Z jakimi kolumnami chciałbyś go sparować?

Pozdrawiam,

Michał

Czy przy wypożyczeniu sprzętu pobierana jest u Was kaucja? 

Zważywszy na moc tego wzmacniacza byłem nim mocno zaskoczony. Ładnie grał z ATC SCM7. Tylko łapał straszną temperaturę. Ale w klasie A to normalne. Słyszałem go jeszcze z kilkoma innymi kolumnami i zawsze grał dobrze. Brzmi czysto i ciepło 🙂 

18 godzin temu, hasos napisał:

Czy przy wypożyczeniu sprzętu pobierana jest u Was kaucja?

Tak, na czas wypożyczenia pobieramy kaucję w wysokości równowartości sprzętu.

Pozdrawiam,

Michał

• Thanks 1

14 godzin temu, bob* napisał:

Kaucja to chyba rzecz normalna, no bo jak niby wypożyczyć sprzęt? Na zeszyt?

Ja biorę ze swojego ulubionego salonu bez płacenia. Ale na taki status trzeba sobie "zasłużyć" 😄 

19 godzin temu, bob* napisał:

Kaucja to chyba rzecz normalna, no bo jak niby wypożyczyć sprzęt? Na zeszyt?

Są i takie sklepy, znam przynajmniej dwa, które wypożyczają bez. I jest to moim zdaniem dobra praktyka.

Jak ktoś np. chce wziąć sprzęt na raty i nie ma 15 tys. na kaucję to co? A zawsze wiadomo, gdzie sprzęt jedzie, są dane, ubezpieczenie itp. 

• Confused 1

W dniu 7.08.2020 o 09:59, Na Temat Audio napisał:

na czas wypożyczenia pobieramy kaucję w wysokości równowartości sprzętu.

Jaka jest roznica miedzy takim wypozyczeniem a kupnem?

Wieza STEREO Technics :)

Mniej biurokracji, natychmiastowy zwrot środków z kaucji, wygrzany egzemplarz, możliwość przetestowania w krótkim czasie kilku urządzeń, jedno po drugim. Nie są to nie wiadomo jakie różnice ale w przypadku wypożyczeń stacjonarnych jest to po prostu wygodniejsze dla obu stron. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Pozdrawiam,

Michał

• Like 1

2 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Mniej biurokracji, natychmiastowy zwrot środków z kaucji, wygrzany egzemplarz, możliwość przetestowania w krótkim czasie kilku urządzeń, jedno po drugim. Nie są to nie wiadomo jakie różnice ale w przypadku wypożyczeń stacjonarnych jest to po prostu wygodniejsze dla obu stron. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Pozdrawiam,

Michał

Gdyby nie kaucja, testowałbym Unisony lampowe :)

Gdyby nie kaucja, testowałbym Unisony lampowe 🙂

sprzedałem swojego unisona simply italy właścicielowi sugdena a21 se i był zaskoczony że unison lepszy. Ja o simply italy tez mam bardzo dobre zdanie, zastąpiłem go wzmakiem 3 razy drozszym ale poprawa nie jest jakaś spektakularna. Kolega który ma koncówke mocy sugdena a21 za moją radą zamienił na Simply Italy i jest bardzo zadowolony. Zresztą sam miałem kiedyś sugdena a21 v2 i odstawał od podstawowego unisona

sprzedałem swojego unisona simply italy właścicielowi sugdena a21 se i był zaskoczony że unison lepszy. Ja o simply italy tez mam bardzo dobre zdanie, zastąpiłem go wzmakiem 3 razy drozszym ale poprawa nie jest jakaś spektakularna. Kolega który ma koncówke mocy sugdena a21 za moją radą zamienił na Simply Italy i jest bardzo zadowolony. Zresztą sam miałem kiedyś sugdena a21 v2 i odstawał od podstawowego unisona

Dzięki za info. Słyszałem sporo dobrego o tym wzmacniaczu. Z ciekawości - na co zmieniłeś? 

Czy możesz napisać z jakimi kolumnami te dwa wzmacniacze były porównywane? Gra cały system i pisanie, że Simply był lepszy od Sugdena ma sens jeżeli wiemy z jakim obciążeniem musiały się te wzmacniacze mierzyć. Osobiście uwielbiam wzmacniacze lampowe Unisona (konkretnie S6), ale kusi mnie bezproblemowa w użytkowaniu klasa A z Sugdena.

A przy okazji zapytam, czy pozostali właściciele Sugdenów mogliby podzielić się wiedzą wynikającą z doświadczeń podłączania swoich wzmacniaczy (z podaniem konkretnego modelu) do różnych kolumn? Z czym gra, a z czym nie.

Z góry dziękuję.

Czy możesz napisać z jakimi kolumnami te dwa wzmacniacze były porównywane? Gra cały system i pisanie, że Simply był lepszy od Sugdena ma sens jeżeli wiemy z jakim obciążeniem musiały się te wzmacniacze mierzyć. Osobiście uwielbiam wzmacniacze lampowe Unisona (konkretnie S6), ale kusi mnie bezproblemowa w użytkowaniu klasa A z Sugdena.

A przy okazji zapytam, czy pozostali właściciele Sugdenów mogliby podzielić się wiedzą wynikającą z doświadczeń podłączania swoich wzmacniaczy (z podaniem konkretnego modelu) do różnych kolumn? Z czym gra, a z czym nie.

Z góry dziękuję.

Nie słuchałem Sugdena, ale wczoraj właśnie o nim czytałem na jakimś francuskim forum. Z opinii wynikało, że akurat nie jest to bezproblemowy wzmak. Ogromnie grzanie i spora awaryjność. Dźwięk dość mocno zmulony. Takie były opinie.

No OK, ale papier wszystko przyjmie. A kolega, który zamienił końcówkę Sugdena na Simply, to jakie ma kolumny?

Simply nie jest mocarzem, więc jeżeli napędził coś lepiej od tranzystorowej końcówki, to chyba tylko jakieś łatwe kolumny...

No OK, ale papier wszystko przyjmie. A kolega, który zamienił końcówkę Sugdena na Simply, to jakie ma kolumny?

Simply nie jest mocarzem, więc jeżeli napędził coś lepiej od tranzystorowej końcówki, to chyba tylko jakieś łatwe kolumny...

Z tym napędzaniem to różnie bywa. Sugden też wiele mocy nie ma. Ja mam Sol 2 Sig. Teraz mam na odsłuchu Lebena 300f i wielkiej różnicy nie ma. Czuć, że Sol ma większy oddech w stereofonii/3d. Ale tak przy normalnym słuchaniu Leben daje radę Harbethom 30.1.

A m30.1 z Sugdenem słyszałeś? To podobno klasyka i żelazne zestawienie. Ja słyszałem świetnego UR S6 z m30.1 i grało bułowato:(

Czy ten Haiku zakupiłeś do tych Harbethów? Ja słyszałem je jeszcze z Cary Audio 80sli i było podobnie jak z S6, no może ciut lepiej, ale kategorycznie się nie wypowiem, bo pomieszczenia i warunki odsłuchu zupełnie inne. Ale już nie chcę dalej zaśmiecać wątku.

Po prostu postaram się posłuchać Sugdena i wyrobić własne zdanie na jego temat.