Skocz do zawartości
IGNORED

Chińskie przetworniki DAC - czy warto?


jaxcek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie od dziś wiadomo, ze Chińczycy nieźle sobie radzą z elektroniką. 
Wśród wielu urządzeń audio, które są dystrybuowane w Polsce, ale też sprowadzane prywatnie są Gustardy, Matrix Audio, Audio-GD, Denafrips i pewnie wiele, wiele innych.

Co sądzicie na ich temat? Warto spróbować? Czy naprawdę jakość i funkcjonalność jest rewelacyjna w stosunku do ceny?

Nie słuchałem żadnego, ale chciałbym spróbować. Chyba zacznę od Gustard A22 albo Matrix X-sabre pro.

Dzięki za opinie. Może się komuś przydadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaxcek napisał:

Warto spróbować? (...) Nie słuchałem żadnego

To posłuchaj, będziesz wiedział. 
Pytanie jest bardzo ogólne, więc nie da się na nie odpowiedzieć.  Istnieją chińskie przetworniki o bardzo przyzwoitym stosunku cena/jakość, istnieją także całkiem beznadziejne. Przeciętnych też nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, McGyver napisał:

To posłuchaj, będziesz wiedział. 
Pytanie jest bardzo ogólne, więc nie da się na nie odpowiedzieć.  Istnieją chińskie przetworniki o bardzo przyzwoitym stosunku cena/jakość, istnieją także całkiem beznadziejne. Przeciętnych też nie brakuje.

Autora wątku zapewne interesują te o bardzo przyzwoitym stosunku cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Osobiście jestem fanem DACów firmy Topping. Jakość wykonania (aluminiowe obudowy, w droższych modelach wykonane w technice CNC) oraz jakość użytych komponentów w środku w relacji do ceny urządzeń stoją na bardzo wysokim poziomie- z tym nie ma co polemizować.

Czy fajnie grają? Hmm... Jeden woli blondynki, drugi brunetki, a trzeci rude- noi który lubi najpiękniejsze kobiety? Jak dla mnie jest to totalnie kwestia indywidualnego gustu, jednym się podoba, innym nie.

Wydaje mi się, ze Chińczycy tworząc swoje DACi wychodza z założenia, ze mają być one bardzo neutralne i wiernie przetwarzać to co do nich trafia. Z tego powodu można spotkać się z opiniami, ze DACi te grają sucho, beznamiętnie itd. itp.

Jak dla mnie podejście polegajace na jak najbardziej neutralnym źródle ma bardzo duży sens. To co jest na początku toru audio, czyli źródło, powinno być neutralne, a brzmienie moze byc dowlonie kształtowane przez wzmacniacz i kolumny. No bo jaki jest sens prostowania czegoś co jest już jakoś ukształtowane? Po co bawić się w "oziębianie" źródła które jest "ocieplone"?

Taka moja opinia- na pewno jest mnóstwo ludzi które mają inne zdanie w kwestii bardzo popularnego ostatnio i przez to dosć kontrowersyjnego cHi-Fi ?

Są jeszcze firmy typu SMSL, Gustard i wiele wiele innych które produkują na prawde fajne DACi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdr,
Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 
Rozwijając i podsumowując odsłuchy ostatnich tygodni.

Gustard A22- bardzo dobre, energiczne i muzykalne granie. Dość ciężki, choć niewielki skurczybyk. Nie dekoduje MQA, ale może grać jako przedwzmacniacz. Obsługa prosta, kilka filtrów, ale praktycznie grających tak samo.

Matrix x-sabre pro MQA - MQA dekoduje tylko po USB. Dla mnie dźwięk taki nijaki. Nie podobał mi się wcale i na moje ucho nie grał lepiej niż DAC z mojego Node2.

Denafrips Venus - fajne dojrzałe granie. Nie misiowate, ale takie bardzo gładkie i grzecznie równe. Wyobrażam sobie, że z dobrym tranzystorem mógłby pięknie zagrać, ale chyba nie byłby uniwersalny. Raczej widzę godo wokali, jazzu i spokojnego plumkania. Brak pilota. Dość duży gabaryt.

Wszystkie trzy bardzo starannie wykonane. Najbardziej podoba mi się wyglądowo Matrix, ale gra bardzo przeciętnie. Tu oczywiście kwestia gustu.

Źródłem odsłuchów był Node2 połączone coaxialem Melodiki, wzmacniacz Leben 600 i kolumny AudioPhase Opium Ambition.

Mam jeszcze kilka pozycji do odsłuchania, ale jak nie trafi się coś niespodziewanie dobrego, to kupię Gustarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COVID 19 to najlepszy przetwornik na świecie. Trzeba przyznać, że udał się komunistycznym Chinom wyjątkowo i trafił do każdego zakątka na Ziemi. Reszta to podróby, ukradzione technologie i buble. MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN !!! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jaxcek napisał:

Nie dekoduje MQA

I słusznie że nie popierają tej marketingowej ściemy.

 

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

 Brak pilota.

Po co pilot w DACu?

 

1 godzinę temu, jaxcek napisał:

Mam jeszcze kilka pozycji do odsłuchania

Informuj co z tego wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mój Leben nie ma pilota, a w pewnym wieku nie chce się już d... podnosić żeby ściszyć.

Wygodny dodatek.
Po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem z ciekawości na pułap cenowy DACów słuchanych przez kolegę i w tej cenie to nie jestem przekonany czy warto iść w chińszczyznę skoro można miec już dobry przetwornik z lampą, choć bez R2R (np Lucarto Audio Songolo D300 SE).

MQA raczej bym odpuścił bo szkoda na to kasy, a jak pisał kolega MacGyver to czysty marketing.

Ale to moje subiektywne zdanie, nie dam tyle kasy na DACa, jak już będę miał znowu dobre warunki do odsłuchu to pewnie poprzestanę na zakupie Denafripsa Aresa 2 (czyli chńszczyzny)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jaxcek napisał:

Bo mój Leben nie ma pilota, a w pewnym wieku nie chce się już d... podnosić żeby ściszyć.

Ale ruch to zdrowie ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Krzysieck said:

Ale to moje subiektywne zdanie, nie dam tyle kasy na DACa, jak już będę miał znowu dobre warunki do odsłuchu to pewnie poprzestanę na zakupie Denafripsa Aresa 2 (czyli chńszczyzny)

Miałeś może okazje posłuchać Denafripsa Aresa 2? Wydaje się być bardzo ciekawym urządzeniem, tylko zaniepokoiło mnie jedno zdanie w recenzji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Przetwornik nie jest uniwersalny, bo nadaje się raczej do słuchania niezbyt skompresowanych płyt, bez dowalonej góry.

Czy to jest w kulturalny sposób powiedziane, że pojawi się krew w uszach podczas słuchania gorzej zrealizowanych płyt (czyli większości czego słuchamy) ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jaxcek napisał:

Bo mój Leben nie ma pilota

Regulacja głośności w DACu z reguły jest znacząco gorsza jakościowo niż ta we wzmacniaczu.

 

5 godzin temu, jaxcek napisał:

w pewnym wieku nie chce się już d... podnosić żeby ściszyć.

Do każdego (no, prawie) wzmacniacza można wbudować regulację głośności obsługiwaną pilotem, działającą bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

2 godziny temu, Przemek_65101 napisał:

zaniepokoiło mnie jedno zdanie w recenzji

Czy w dzisiejszych czasach ktokolwiek powinien się jeszcze przejmować recenzjami? Przecież łatwo można wypożyczyć do odsłuchu i samemu się przekonać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marian.ch napisał:

COVID 19 to najlepszy przetwornik na świecie. Trzeba przyznać, że udał się komunistycznym Chinom wyjątkowo i trafił do każdego zakątka na Ziemi. Reszta to podróby, ukradzione technologie i buble. MAKE COMMUNIST CHINA LOSE AGAIN !!! ?

Ten przetwornik Covid 19, gra naturalnie, lecz cicho, ale jakością może zabić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, jaxcek said:

Gustard A22- bardzo dobre, energiczne i muzykalne granie. Dość ciężki, choć niewielki skurczybyk. Nie dekoduje MQA, ale może grać jako przedwzmacniacz. Obsługa prosta, kilka filtrów, ale praktycznie grających tak samo.

Matrix x-sabre pro MQA - MQA dekoduje tylko po USB. Dla mnie dźwięk taki nijaki. Nie podobał mi się wcale i na moje ucho nie grał lepiej niż DAC z mojego Node2.

Denafrips Venus - fajne dojrzałe granie. Nie misiowate, ale takie bardzo gładkie i grzecznie równe. Wyobrażam sobie, że z dobrym tranzystorem mógłby pięknie zagrać, ale chyba nie byłby uniwersalny. Raczej widzę godo wokali, jazzu i spokojnego plumkania. Brak pilota. Dość duży gabaryt.

Skąd można wypożyczyć te DACi na odsłuch? Mają tam może Gustard A18 i Denafrips Ares 2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je wypożyczyłem z gliwickiego 4Hifi. Wydaje mi się że są oni dystrybutorem i właśnie dość mocno stoją produktami z Chin (aczkolwiek nie tylko).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jaxcek napisał:

Mam jeszcze kilka pozycji do odsłuchania, ale jak nie trafi się coś niespodziewanie dobrego, to kupię Gustarda.

W tej cenie masz już co prawda nie chińskiego ? ale jednak też porządny dac, myślę tu o Qutest, dynamika będzie co najmniej taka dobra, a zwróciłbym uwagę na takie niuanse jak na przykład transjenty na wokalach czy wybrzmienia fortepianu, bo właśnie FPGA Chorda robi w takich miejscach  robotę ? a jak będzie zasilacz liniowy to będzie jeszcze mniej cyfrowo.


Można jeszcze zaczekać na poprawioną wersję flagowego Gustarda X26, która ma być w październiku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie Qutesta i zupełnie nie rozumiem jego fenomenu. Nie rzucił mnie na kolana. Być może dlatego że grałem przez wejście optyczne, bo nie miałem na składzie coaxiala BNC, a być może nie zgrał się z moim uchem, akustyką i moim sprzętem. W każdym razie nie planuję powtórnej próby i kolejnej szansy.

Szukam czegoś innego.

Co do X26, to trochę boję się kości Sabre. Tak szumnie zachwalany Matrix X-sabre mi się nie podobał. Jeśli aplikacja w Gustardzie zabrzmi podobnie, to wolę A22.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jaxcek napisał:

Miałem u siebie Qutesta

jaki wzmacniacz był podpinany, czy czasem nie było to rca vs. xlr na zbalansowanym wzmacniaczu?
Fakt optyczne wejście mnie nie powala , za to usb w Chordzie, ...najnowsze xmos są na pewno od niego nadal słabsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, jaxcek said:

Ja je wypożyczyłem z gliwickiego 4Hifi. Wydaje mi się że są oni dystrybutorem i właśnie dość mocno stoją produktami z Chin (aczkolwiek nie tylko).

OK, dzięki za info.

 

1 hour ago, jaxcek said:

Miałem u siebie Qutesta i zupełnie nie rozumiem jego fenomenu. Nie rzucił mnie na kolana.

Co prawda, to prawda- też nie rozumiem jego fenomenu. Kupiłem go, używałem, słuchałem i... rozstaliśmy się bez żalu ? Jego fenomen polega chyba na tym, ze ma bardzo dobry marketing w sieci i dlatego łatwo go sprzadać z niemałą prowizją- ja kupiłem nówkę sztukę za 4200 PLN w dużym polskim salonie audio (bez żadnego targowania, po prostu mieli wyprzedaż i raczej nie dokładali do interesu sprzedając go w  tej cenie), więc jak ktoś wydaje na niego ponad 6k PLN to łatwo policzyć ile kasy ląduje w kieszeni sprzedawcy ?

 

1 hour ago, m4tech said:

a jak będzie zasilacz liniowy to będzie jeszcze mniej cyfrowo.

Uwielbiam takie wpisy, które lądują u mnie w folderze "Legendy Forum". Kiedyś napisałem do Chorda, czy można podpiąć do Questa iFi iPower lub zasilacz liniowy w celu poprawienia jakości dźwięku i odpowiedź była bardzo krótka:
We don't really encourage this. Qutest was designed to use the power supply we supply with it.

No ale tak to już w życiu bywa, że na forach czy innych fejsbukowych grupach można znaleźć wiele leśnych opowieści mchu i paproci ?

W ogóle ten zasilacz w Qtescie to jakaś padaka... Topping do wzmacniacza słuchawkowego za 140 USD dodaje coś takiego, więc sory, ale jeśli chodzi o mnie, to pojedynek "cHi-Fi" vs "sprzęty z naklejką HI-ENDowej firmy" wygrywa najzwyczajniej w swiecie cHi-Fi...

Pozdr,
Przemek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze brak możliwości wyłączenia Qutest'a (pracuje będąc ciagle podłączonym do prądu) czy walące po oczach plastikowe (bo przecież szklane podniosłyby koszt produkcji o 1 USD) kulki których również nie mozna wyłączyć (można jedynie je trochę przyciemnić, ale nawet wtedy biją mocno po oczach)- po prostu idealny kandydat do nagrody Darwina w kwestii ergonomii użytkowania ?

Ale za to ten dźwięk, piękny, aksamitny, niecyfrowy, wręcz analogowy, porywający, wciagający...

B
Z
D
U
R
A
?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemek_65101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m4tech napisał:

jaki wzmacniacz był podpinany, czy czasem nie było to rca vs. xlr na zbalansowanym wzmacniaczu?
Fakt optyczne wejście mnie nie powala , za to usb w Chordzie, ...najnowsze xmos są na pewno od niego nadal słabsze

Tak jak napisałem kilka postów powyżej. Wzmacniaczem był Leben cs600. Nie ma on XLR, wejścia tylko RCA. Żrodlem był Node2, który nie ma z kolei wyjścia USB tylko optyczne, coaxial lub RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie zabawki już dawno technicznie biją na łeb wiele hi-endów za dziesiątki tysięcy, wystarczy popatrzeć na pomiary Matrixa XSabre Pro czy Toppinga D90.

Audio GD jednak nie polecam bo to "dziwna" firma która celowo wprowadza zniekształcenia w przekazie żeby osiągnąć konkretnie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2020 o 10:34, Przemek_65101 napisał:

Osobiście jestem fanem DACów firmy Topping.

Uwaga, tylko roczna gwarancja, koledze wysiadł przetwornik tej firmy po nieco ponad roku od zakupu, bez winy użytkownika. Producent poinformował go że wysyłka do naprawy i zwrotna tylko na koszt użytkownika a naprawa też może być płatna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam teraz u siebie Toppinga D90 i Qutesta, robię porównania A-B i wiem doskonale gdzie i co w trawie piszczy.

Hejt i agresja jest oznaką słabości i indolencji, proponuję wiec się aż tak nie buzować, bo traci się wiarygodność.

Gdybym się miał sugerować przy wyborze dac kilkoma wpisami powyżej to sporo by mnie ominęło dobrego w muzyce.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, m4tech napisał:

za to usb w Chordzie, ...najnowsze xmos są na pewno od niego nadal słabsze

Wbrew temu co apodyktycznie twierdzi producent, granie po USB w Quteście jak dla mnie nie jest najwyższych lotów. Spory progres (bardziej rozbudowana scena, więcej powietrza i wypełnienia) nastąpił po wpięciu do konwertera USB M2Tech Hiface Evo II po coaxialu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AiM-TV napisał:

Wbrew temu co apodyktycznie twierdzi producent, granie po USB w Quteście jak dla mnie nie jest najwyższych lotów. Spory progres (bardziej rozbudowana scena, więcej powietrza i wypełnienia) nastąpił po wpięciu do konwertera USB M2Tech Hiface Evo II po coaxialu. 

Być może że to co wpinamy do usb też odgrywa rolę, coaxiala nie próbowałem jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, m4tech napisał:

Tak się składa, że mam teraz u siebie Toppinga D90 i Qutesta, robię porównania A-B i wiem doskonale gdzie i co w trawie piszczy.

Hejt i agresja jest oznaką słabości i indolencji, proponuję wiec się aż tak nie buzować, bo traci się wiarygodność.

Gdybym się miał sugerować przy wyborze dac kilkoma wpisami powyżej to sporo by mnie ominęło dobrego w muzyce.

pozdrawiam

Możesz proszę rozwinąć?

Czy Qutest jest tak dobry, czy odwrotnie- Topping go pożera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, marian.ch napisał:

NIE KUPUJĘ z komunistycznych Chin

Mówienie, że wszystko co z Chin jest do d..., to tak jakby twierdzić, że wszystko co produkowane w Polsce jest super i najlepszej jakości. Chiny to ogromny rynek, jedna z największych gospodarek świata, są tam firmy i produkty niskiej jakości i takie  z najwyższej półki. Tyczy się to praktycznie każdej branży, elektroniki i sprzętu audio też. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marian.ch napisał:

Bałbym się takie cuś chińskie podłączyć do prundu. Ma to jakieś atesty bezpieczeństwa czy jak covid19 bez żadnej kontroli ? Idźta w pis du z tymi chińskimi wynalazkami. Oclić to, opodatkować, dać cywilizowane certyfikaty i chińskie zabawki komunistycznej partii już nie będą takie fajne. WON z BARBAŻYŃSKĄ gospodarką Chińskiej Republiki Ludowej. NIE KUPUJĘ z komunistycznych Chin !!!

Żal mi ludzi wyedukowanych w Polskim systemie nauczania + karmionych i faszerowanych ogólnodostępną papką medialną. Nie szukających innych informacji niezależnych mediów. Stąd takie wypowiedzi jak wyżej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez beniu77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.