Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, fetek said:

a czego w tej wypowiedzi nie rozumiesz ?

Np. skąd takie wnioski. 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość dobrego sprzętu stoi właśnie w salonach, a nie w dedykowanych pomieszczeniach. 

NAWET NA TYM FORUM zaledwie garstka osób ma dedykowane pomieszczenie. 

2 hours ago, fetek said:

zapomniałem że w audio fizyka nie obwiązuje, zwracam honor. 

Możesz rozwinąć swoją myśl? Sugerujesz, że jeśli DSP np. "wytnie" górkę na basie spowodowaną przez pomieszczenie lub ustawienie kolumn, to poza sweet-spotem ona magicznie powróci? 

2 hours ago, fetek said:

Dirac to jedyny dobry system konkrecji dźwięku, jako jedyny jest w stanie korygować częstotliwość, czas i odpowiedź impulsową, ma najniższe opóźniania w stawce. Nawet najlepszy system oparty o FIR będzie gorszy.

Do tego w obsłudze jest chyba najprostszy

Nie. Jest jeszcze RoomPerfect, który jest równie dobry, jeśli nie lepszy. I jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. 

Tylko niestety najtańszy procesor kina domowego z tym systemem to prawie 50TYS.PLN. W stereo jest taniej, bo najtańszy wzmacniacz/all-in-one z tym systemem to 9500 PLN (TDAI-1120). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, felix napisał:

Np. skąd takie wnioski. 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość dobrego sprzętu stoi właśnie w salonach, a nie w dedykowanych pomieszczeniach. 

NAWET NA TYM FORUM zaledwie garstka osób ma dedykowane pomieszczenie. 

po prostu nie widziałem dobrego sprzętu w salonie. Nie uwzględniam salonów zaadoptowanych bo tam czasem faktycznie stoi coś lepszego.

48 minut temu, felix napisał:

Możesz rozwinąć swoją myśl? Sugerujesz, że jeśli DSP np. "wytnie" górkę na basie spowodowaną przez pomieszczenie lub ustawienie kolumn, to poza sweet-spotem ona magicznie powróci? 

nie, już o tym pisałem nie będę sie powtarzał.

50 minut temu, felix napisał:

Nie. Jest jeszcze RoomPerfect, który jest równie dobry, jeśli nie lepszy. I jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. 

Tylko niestety najtańszy procesor kina domowego z tym systemem to prawie 50TYS.PLN. W stereo jest taniej, bo najtańszy wzmacniacz/all-in-one z tym systemem to 9500 PLN (TDAI-1120). 

to już wiem czemu o nim nie słyszałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, fetek said:

po prostu nie widziałem dobrego sprzętu w salonie. Nie uwzględniam salonów zaadoptowanych bo tam czasem faktycznie stoi coś lepszego.

Ja widziałem I to całkiem sporo dobrych systemow w salonach. W większości bez adaptacji. 

Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że fakt, że Ty nie widziałeś ma być potwierdzeniem twojej tezy? 

5 minutes ago, fetek said:

nie, już o tym pisałem nie będę sie powtarzał

Ok, nie powtarzaj się... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, felix napisał:

Ja widziałem I to całkiem sporo dobrych systemow w salonach. W większości bez adaptacji. 

Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że fakt, że Ty nie widziałeś ma być potwierdzeniem twojej tezy? 

skoro czegoś nie ma to trudno z tym dyskutować. Przy czym nie wiedziałem to są fora, znajomi itd. Próżno szukać fajnych amplitunerów, o procesorach nie wspomnę.

z resztą popatrzmy na swoje zastawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze uściślijmy co znaczy "dobry sprzęt"?

Czy np. mój zestaw to już dobry sprzęt, czy jeszcze nie? Czy dobry amplituner to to denon 4700, Arcam AVR390, AVR30, czy może dopiero coś z jeszcze wyższej półki? 

Co nie zmienia faktu, że widziałem już kilka systemów po kilkaset tysięcy stojących salonach bez żadnej adaptacji. Choć mówię tu raczej o stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, felix napisał:

Czy dobry amplituner to to denon 4700, Arcam AVR390

raczej względne minimum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, czy kalibrację w lepszych procesorach powierzenie automatom kalibracyjnym typu Dirac czy ARC, czy też manual? W swoim amplitunerze Yamaha RX A 3040 lepsze efekty są jak robię kalibrację poprzez manual

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To moze tak: jest juz nowy Dirac ktory nie zamula i jest protszy w obsludze niz stary. W tym momencie Arcam staje sie sensowniejszym zakupem niz Anthem(nie wiem skad pomysl, ze to wyzsza polka?mialem oba.., wyzsza polka to jest Trinnov za pierdyliard lub Lyngdorf ew NAD za polpierdyliarda) , natomiast pomysl czy na pewno warto wydawac 15k na Arcama 40, skoro to samo da Ci Arcam 860, ktory w przeciwienstwie do 40tki jest stabilny softwareowo i uzywke w idealnym stanie wyrwiesz ponizej 10k-rozejrzyj sie po polskich serwisach...

W dniu 6.08.2020 o 20:31, darek2 napisał:

Jeszcze jedno pytanie, czy kalibrację w lepszych procesorach powierzenie automatom kalibracyjnym typu Dirac czy ARC, czy też manual? W swoim amplitunerze Yamaha RX A 3040 lepsze efekty są jak robię kalibrację poprzez manual

Chlopie..automat w Diracu to poczatek poczatku..popatrz na youtube jak to wyglada..jest co kombinowac w zimowe lub.lockdownowe wieczory.

O onkyo, marantzu, yamaha..zapomnij..szkoda $$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez p0is0n

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe.
Ja tam wolę maranza i w wieczory, filmy oglądać, a nie wiecznie coś ustawiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie jest za krótkie na wieczne problemy z akustyką czy " analizowanie widma " , podłącz co masz i ciesz się sprzętem a nie wiecznie szukasz dziury w całym. Poziom kina domowego jest w pewnym stopniu i tak nie do przeskoczenia z powodu tego że jest w ....domu,  więc po co świrować pawiana i próbować na siłę zrobić z domowego zakątka hajendowy pokój kinowy ? Nie ogarniam takich typów,  ma to sens do pewnego stopnia bo dalej to choroba. 

Fetek najlepszym tego przykładem.  Nie wiem nawet czy ma kompletny zestaw , z basem ma problemy ze 3 lata jak sam pisał,  akustyka też,  subów wogole nie ma a widmo analizuje żeby....właśnie nie wiem po co mu to chyba żeby rozgrzebać kolejne zagadnienie na którym się nie zna , komedia ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Życie jest za krótkie na wieczne problemy z akustyką czy " analizowanie widma " , podłącz co masz i ciesz się sprzętem a nie wiecznie szukasz dziury w całym. Poziom kina domowego jest w pewnym stopniu i tak nie do przeskoczenia z powodu tego że jest w ....domu,  więc po co świrować pawiana i próbować na siłę zrobić z domowego zakątka hajendowy pokój kinowy ? Nie ogarniam takich typów,  ma to sens do pewnego stopnia bo dalej to choroba

Chociaż raz w pełni się zgadzam z tym co tutaj napisałeś... z tym że ludzie zmieniają/wymieniają sprzęt przez nas bo my podpowiadamy ze z tym było by lepiej itd. itp. a ludzie się nakręcają i później kombinują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, p0is0n napisał:

 

O onkyo, marantzu, yamaha..zapomnij..szkoda $$.

Glupota ludzi, ktorzy nie slyszeli dobrego kina na Denonie. 

 

I tak wlasnie toworza sie te legendy o magicznych wlasciwoaciach sprzetow za miliony i kabli zasilajacych za dziesiatki tysiecy. 

 

Posluchaj tego denona czy marantza w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu i zrobiona kalibracja przez kogos, kto chociaz troche zna sie na temacie. 

 

Przykladem moze byc salon (nawet nie dedykowana salka) Bipo.  Glosniki caly set moze za 6000zl, do tego avr denona ze sredniej polki. Bys to posluchal to napewno nie powiedzialbys ze szkoda $$$. 

Rozumiem ze jestes bardziej zamorzny niz wiekszosc z nas i skoro stac cie na drozszy sprzet to musi byc lepszy i musi grac lepiej bo wkoncu zaplaciles wiecej....  No niestety, dla mnie to tylko opinie wyssane z palca majace na celu podniesienie czyjegos Ego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opinie, tylko koncowki mocy w ampli jakie sa takie sa.Jak rozumiem, jestes jeszcze na etapie, ze jak glosno bucy, to jest dobrze.Np ok, Twoje prawo.Przerzucilem duzo sprzetu, w tym ww i wiem co jest dobre, a co lepsze.

A procesory onkyo czy marantza sa po prostu cienkie w swojej klasie,Jak by kosztowały polowe tego co kosztują, byloby ok.Dam Ci przyklad-za kulka tysi kupisz uzywke staregi procesora Primare-ok nie ma Atmosa, ale dzwiekowo (a to jest najwazniejsze) zbliża sie poziomem do wysokiej klasy preampow hifi.To dopiero robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, p0is0n napisał:

Nie opinie, tylko koncowki mocy w ampli jakie sa takie sa.

W innym temacie z pewnością siebie cechującą każdego ignoranta stwierdzasz, że pre-out w Onkyo i Pioneer są słabe a w Yamaszce wyborne. Skąd ty się wziąłeś ? Aa, z tematu '' Kable za 25 000''. Przykro mi ale tak skomplikowanych przypadków jak twój to my tutaj nie leczymy, wracaj na swój odział High- END.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WARMSTONE napisał:

W innym temacie z pewnością siebie cechującą każdego ignoranta stwierdzasz, że pre-out w Onkyo i Pioneer są słabe a w Yamaszce wyborne. Skąd ty się wziąłeś ? Aa, z tematu '' Kable za 25 000''. Przykro mi ale tak skomplikowanych przypadków jak twój to my tutaj nie leczymy, wracaj na swój odział High- END.

Taa i zobacz kto docenił takową wypowiedź...klaczka co to uważa że stereo z wysokiej półki załatwi sprawę w kinie a kalibracja i rozmieszczenie prawidłowe nie ma w kinie znaczenia czyli opowieści o tym że jakość tylko się w kinie liczy i nic poza tym ciąg dalszy . Dźwięk przestrzenny czyli dobra kalibracja i podstawowa adaptacja  załatwi w kinie więcej niż kolumny za 40k czy procesory bo gdzieś ten sprzęt grać musi ....mie ma bata że wrzucisz do gołego pokoju i sukces gwarantowany.  Kolega z tej samej bajki co Paul czyli stereowiczów co uważają że wiedzą coś o kinie .

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Glupota ludzi, ktorzy nie slyszeli dobrego kina na Denonie. 

 

I tak wlasnie toworza sie te legendy o magicznych wlasciwoaciach sprzetow za miliony i kabli zasilajacych za dziesiatki tysiecy. 

 

Posluchaj tego denona czy marantza w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu i zrobiona kalibracja przez kogos, kto chociaz troche zna sie na temacie. 

 

Przykladem moze byc salon (nawet nie dedykowana salka) Bipo.  Glosniki caly set moze za 6000zl, do tego avr denona ze sredniej polki. Bys to posluchal to napewno nie powiedzialbys ze szkoda $$$. 

Rozumiem ze jestes bardziej zamorzny niz wiekszosc z nas i skoro stac cie na drozszy sprzet to musi byc lepszy i musi grac lepiej bo wkoncu zaplaciles wiecej....  No niestety, dla mnie to tylko opinie wyssane z palca majace na celu podniesienie czyjegos Ego. 

Właśnie o takim czymś pisałem,  adaptacja nawet podstawowa z jakimiś wnioskami i dobra kalibracja ze średniej jakosci sprzetem załatwi więcej niż dobry sprzęt ustawiony i skalibrowany byle jak ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupota ludzi, ktorzy nie slyszeli dobrego kina na Denonie. 
 
I tak wlasnie toworza sie te legendy o magicznych wlasciwoaciach sprzetow za miliony i kabli zasilajacych za dziesiatki tysiecy. 
 
Posluchaj tego denona czy marantza w dobrze zaadaptowanym pomieszczeniu i zrobiona kalibracja przez kogos, kto chociaz troche zna sie na temacie. 
 
Przykladem moze byc salon (nawet nie dedykowana salka) Bipo.  Glosniki caly set moze za 6000zl, do tego avr denona ze sredniej polki. Bys to posluchal to napewno nie powiedzialbys ze szkoda $$$. 
Rozumiem ze jestes bardziej zamorzny niz wiekszosc z nas i skoro stac cie na drozszy sprzet to musi byc lepszy i musi grac lepiej bo wkoncu zaplaciles wiecej....  No niestety, dla mnie to tylko opinie wyssane z palca majace na celu podniesienie czyjegos Ego. 
Właśnie dzięki wizycie u Bipo. Zmieniłem głośniki na heco i suba na svs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie z pewnością siebie cechującą każdego ignoranta stwierdzasz, że pre-out w Onkyo i Pioneer są słabe a w Yamaszce wyborne. Skąd ty się wziąłeś ? Aa, z tematu '' Kable za 25 000''. Przykro mi ale tak skomplikowanych przypadków jak twój to my tutaj nie leczymy, wracaj na swój odział High- END.
Nie twierdze, ze wyborne, ale znaczaco lepsze.Jaki masz problem ze soba kolego?
Właśnie o takim czymś pisałem,  adaptacja nawet podstawowa z jakimiś wnioskami i dobra kalibracja ze średniej jakosci sprzetem załatwi więcej niż dobry sprzęt ustawiony i skalibrowany byle jak ...
Potrafisz czytac ze zrozumieniem?Kamigdzie i nigdy nie poddawslem w wątpliwość sensowmosci i skuteczności kalibracji w poprawie dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Fetek najlepszym tego przykładem.

dziękuje za uznanie ?

Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Dźwięk przestrzenny czyli dobra kalibracja i podstawowa adaptacja  załatwi w kinie więcej niż kolumny za 40k czy procesory bo gdzieś ten sprzęt grać musi ....mie ma bata że wrzucisz do gołego pokoju i sukces gwarantowany. 

to działa zawsze i wszędzie.. nie ważne czego i na czym słuchasz.

14 minut temu, p0is0n napisał:

Jaki masz problem ze soba kolego?

lepiej nie zaczynaj.

14 minut temu, p0is0n napisał:

Potrafisz czytac ze zrozumieniem?

nie potrafi, to jego 3..4 nie wiem które już konto. Również nie zaczynaj

Pamiętaj że większość ludzi nie wie co to dobre granie i nawet na oczy nie widziała dobrych klocków. Ci którzy słyszeli wiedzą w czym problem i niestety płaczą... są tymi mniej radosnymi.

 

Godzinę temu, Xpedite999 napisał:

klaczka

Nie każdy ot tak może wywalić 100 tyś na 5 głośników... projekty trochę trwają a teraz czas jest wyjątkowo zły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, p0is0n napisał:

Jaki masz problem ze soba kolego?

Pizon, nikt tu nie jest dzieckiem i wiemy co tutaj robisz. Po prostu napisz co chcesz sprzedać i za ile. Jak na razie to próbujesz zareklamować  Arcama AV 860 twierdząc, że to to samo co AVR 40.  Jakoś nikt tego AV860 z włoskiego serwisu naprawczego nie chce kupić za 9 koła.  Przypadkiem coś tam piszesz o uja wartym  starym Primare co niby tylko Atmosa nie ma. Przy okazji poplułeś na wszystko czego nie masz na sprzedaż. Rwij zelówy do działu ogłoszenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WARMSTONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, p0is0n napisał:

Nie opinie, tylko koncowki mocy w ampli jakie sa takie sa.Jak rozumiem, jestes jeszcze na etapie, ze jak glosno bucy, to jest dobrze.Np ok, Twoje prawo.Przerzucilem duzo sprzetu, w tym ww i wiem co jest dobre, a co lepsze.

A procesory onkyo czy marantza sa po prostu cienkie w swojej klasie,Jak by kosztowały polowe tego co kosztują, byloby ok.Dam Ci przyklad-za kulka tysi kupisz uzywke staregi procesora Primare-ok nie ma Atmosa, ale dzwiekowo (a to jest najwazniejsze) zbliża sie poziomem do wysokiej klasy preampow hifi.To dopiero robi wrażenie.

Co do procesorow moze masz racje. 

Swego czasu robilem przymiarki do procesora Marantza. Niestety nie znalazlem ani jednej sensownej opinni ze to cos warte w porownaniu do Amplitunera sr70xx. A nawet wiekszosc komentarzy byla ze to jest dokladnie to samo (roznica jedynie na nic nie dajacych wyjsciach zbalansowanych). Robilem testy z koncowkami mocy i szczerze wielkie "g" to daje. 

 

Ale nie prawda jest ze sprzet D / M / O / P to strata kasy. Prosty przyklad? 

Onkyo 646 za 1400zl nowka (swego czasu) Moim jak i wielu najlepszy sprzet do kina w swojej jakosci do ceny.  Starata kasy? 

 

Roznica pomiedzy Arcamem za dziesiat tysiecy a Denonem za 6k to moze jest na poziomie kilku % albo nawet nie. W cenie natomiast kosmos. Lepsza kalibracja w drozszych klockach ok, ale kazdy sensowny kinomaniak zamowi profesjonalna kalibracje z prostymi adaptacjami i wtedy taki dirac staje sie zbedny bo i tak go albo nie uzyjesz albo dokona delikatnych korekt z ktorymi rownie dobze poradza sobie tansze systemy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lolo2 napisał:

delikatnych korekt z ktorymi rownie dobze poradza sobie tansze systemy. 

nie poradzę.

podepnij klocki do kolumn za 20-40-50 tyś zł z rozsądnym okablowaniem i wtedy wykonaj testy a gwarantuje że różnica będzie i to bardzo duża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek spór z Tobą nie ma sensu z uwagi na twoje podejście do podstaw kina czyli rozmieszczenie głośników i ich kalibracja wg ciebie były w tyle za ...na pierwszym miejscu stawiasz jakość samych głośników w sytuacji gdzie gra ich co najmniej 5 . Chcesz analizy widma zamisat pomiarow i kalibracji + podstawowej adaptacji . Paranoja jak z Paulem gdzie poległ przy kolejności   końcówki mocy, głośniki, procesor .... przypominać chyba nie trzeba . Temat z wami zawsze spełza na tym samym . 

Ps. Piszesz takie bzdury a lajkujesz wcześniejszy wpis Lola który był tego przeciwieństwem,  ogarnij poglądy i opinie chłopie bo tylko Martyn lajkuje wszystko jak leci zaprzeczając sam sobie tym samym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajkując dwie osoby w tym samym czasie które nie zgadzają się ze sobą wychodzisz na debila. Mając jakieś wogole własne zdanie możesz stanąć tylko po jednej ze stron . Zdrowi na umyśle przynajmniej tak robią...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, fetek napisał:

nie poradzę.

podepnij klocki do kolumn za 20-40-50 tyś zł z rozsądnym okablowaniem i wtedy wykonaj testy a gwarantuje że różnica będzie i to bardzo duża.

Moze nie za 40k, ale przykladowo mam ten sam analogiczny amplituner jak Bipo. Wroc, oprocz atmosa wszystko napedzane mam z koncowek, wiec teoretycznie lepiej. 

Mam tez glosniki tej samej firmy ale 4 razy drozsze - - inna lepsza seria. Dlaczego u Bipa gra kino lepiej a u mnie gorzej? Przeciez mam drozsze skrzynki? Czary mary?

Czy moze zejdziemy na ziemie i powiemy sobie szczerze ze w 80% gra pomieszczenie "akustyka"  i kalibracja, dopiero w 15% sprzet w 4.99% mozliwe ze super drogi sprzet a 0.01% twoje kable (dalem te 0.01% z grzecznosci :)) 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Xpedite999 napisał:

Fetek spór z Tobą nie ma sensu z uwagi na twoje podejście do podstaw kina czyli rozmieszczenie głośników i ich kalibracja wg ciebie były w tyle za ...na pierwszym miejscu stawiasz jakość samych głośników w sytuacji gdzie gra ich co najmniej 5 . Chcesz analizy widma zamisat pomiarow i kalibracji + podstawowej adaptacji . Paranoja jak z Paulem gdzie poległ przy kolejności   końcówki mocy, głośniki, procesor .... przypominać chyba nie trzeba . Temat z wami zawsze spełza na tym samym . 

Ps. Piszesz takie bzdury a lajkujesz wcześniejszy wpis Lola który był tego przeciwieństwem,  ogarnij poglądy i opinie chłopie bo tylko Martyn lajkuje wszystko jak leci zaprzeczając sam sobie tym samym. 

Chłopcze, dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Sam mówisz o podstawach i takie posiadasz ( lub nie). 

By wypowiadać się w temacie kolumn o jakich mówi kolega @fetek to coś trzeba o nich wiedzieć. Ty widzisz tylko cenę i nic poza tym. Gdybyś był choć trochę wychowany i miał trochę rozumu w głowie to byś nie pisał o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia. Może masz ( chodź tego nikt nie widział) jakiś budżetowy sprzęt i kalibrację ale nie masz pojęcia jak grają zestawy o których pisze @fetek. Jesteś za głupi by to zrozumieć. Nie wspomnę o końcówkach czy procesorach, to jest czarna magia dla ciebie. Zgrywasz mega znawcę a tak naprawdę nie masz pojęcia o niczym. No ale masz hobby, wybrałeś sobie parę osób które działają na ciebie jak płachta na byka. Mówię ci to poraz enty, ogarnij się chłopcze i przestań robić wywody na powyższe tematy bo nic o nich nie wiesz. Widzę dokładnie że zżera cię zazdrości, a jak czegoś mieć nie możesz i nigdy nie będziesz miał to robisz sobie z tego polewkę. Nigdy tego prawdopodobnie nie ogarniesz ale to nie mój problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
26 minut temu, Xpedite999 napisał:

Lajkując dwie osoby w tym samym czasie które nie zgadzają się ze sobą wychodzisz na debila. Mając jakieś wogole własne zdanie możesz stanąć tylko po jednej ze stron . Zdrowi na umyśle przynajmniej tak robią...

Jeżeli jeden i drugi ma racje dla mnie to co jestem debilem bo jednemu jak i drugiemu przytakuje? Ty chyba masz problemy ze samym sobą...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Chłopcze, dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Sam mówisz o podstawach i takie posiadasz ( lub nie). 

By wypowiadać się w temacie kolumn o jakich mówi kolega @fetek to coś trzeba o nich wiedzieć. Ty widzisz tylko cenę i nic poza tym. Gdybyś był choć trochę wychowany i miał trochę rozumu w głowie to byś nie pisał o rzeczach o których nie masz zielonego pojęcia. Może masz ( chodź tego nikt nie widział) jakiś budżetowy sprzęt i kalibrację ale nie masz pojęcia jak grają zestawy o których pisze @fetek. Jesteś za głupi by to zrozumieć. Nie wspomnę o końcówkach czy procesorach, to jest czarna magia dla ciebie. Zgrywasz mega znawcę a tak naprawdę nie masz pojęcia o niczym. No ale masz hobby, wybrałeś sobie parę osób które działają na ciebie jak płachta na byka. Mówię ci to poraz enty, ogarnij się chłopcze i przestań robić wywody na powyższe tematy bo nic o nich nie wiesz. Widzę dokładnie że zżera cię zazdrości, a jak czegoś mieć nie możesz i nigdy nie będziesz miał to robisz sobie z tego polewkę. Nigdy tego prawdopodobnie nie ogarniesz ale to nie mój problem.

 

" Głupi jesteś bo się nie znasz i nie doceniasz wysokiej jakości sprzętu i głupi jesteś też dlatego " twoja logika przytaczana za każdym razem a o kalibracji czy akustyce dalej pojęcie zielone i wg ciebie grają same głośniki skoro nie wiesz jaką rolę w kinie pełni procesor ( potwierdzone KOMISYJNIE  skoro umieściłeś go na ostatnim miejscu co nawet Zibii zganił twój spólas). Pisałem to kilka razy i napiszę Jeszce raz-  PRZESTAŃ CHŁOPIE MYŚLEĆ O STEREO JAK PISZESZ O KINIE BO TO DWIE ODDZIELNE SPRAWY W AUDIO.  Dźwięk przestrzenny też jest ci obcy I nie ciągnij tematu bo bylo to juz kilka razy powtarzane...

Myślę Paul ze " analiza widma " ci pomoże tzn wizyta u egzorcysty ? a na poważnie to ciekawe czy dasz się na to zrobić co fetek szerzy...nowa sekta WIDMA ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.