Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Lolo2 napisał:

Wroc, oprocz atmosa wszystko napedzane mam z koncowek, wiec teoretycznie lepiej. 

teoretycznie, pamiętaj że często wąskim gardłem jest pre i rca w amplitunerze i dołożenie zew osprzętu niewiele pomaga.

25 minut temu, Lolo2 napisał:

Czy moze zejdziemy na ziemie i powiemy sobie szczerze ze w 80% gra pomieszczenie "akustyka"  i kalibracja, dopiero w 15% sprzet w 4.99% mozliwe ze super drogi sprzet a 0.01% twoje kable (dalem te 0.01% z grzecznosci :)) 

To nie jest takie proste, o ile na niskie rejestry pomieszczanie ma monstrualny wpływ to na resztę już nie bardzo. Ogólnie rozumiany sprzęt odpowiada za wszystko, tak samo jak jego ustawienie i ewentualna kalibracja. Akustyka ? to nie jest żaden hi tech, problemem jest filozofowanie i brak konkretnych porad.

Nie wiesz czy u Ciebie gra gorzej... o ile pamiętam jesteś leń więc pretensje możesz mieć tylko do siebie.

56 minut temu, Xpedite999 napisał:

Fetek spór z Tobą nie ma sensu z uwagi na twoje podejście do podstaw kina czyli rozmieszczenie głośników i ich kalibracja wg ciebie były w tyle za ...na pierwszym miejscu stawiasz jakość samych głośników w sytuacji gdzie gra ich co najmniej 5 . Chcesz analizy widma zamisat pomiarow i kalibracji + podstawowej adaptacji . Paranoja jak z Paulem gdzie poległ przy kolejności   końcówki mocy, głośniki, procesor .... przypominać chyba nie trzeba . Temat z wami zawsze spełza na tym samym . 

jak na człowieka który nie rozumie treści czytanej i ma bardzo poważne problemy z myśleniem jestem pod wrażeniem że trafiłeś w 10!, zgadzam się w 100% ale już za .... nie rozumiem po co się odzywasz ?

23 minuty temu, paul klacska napisał:

Jesteś za głupi by to zrozumieć.

grm.. on nie jest głupi, to zwykły debil. Ale pamiętaj że każdy kiedyś zaczynał a najwięcej do powiedzenia mają Ci co nie słyszeli, często nawet nie widzieli. Ja na początku też myślałem podobnie jak oni... choć marketowe kolumny zawsze dla mnie grały tragicznie.

Problem w tym że dzisiaj, mimo sprzętu, mimo testów i prób nie wyobrażam sobie innego grania ale nie potrafię tego przekazać na forum czy nawet innej osobie w realu. To po prostu trzeba usłyszeć. Tak samo było z projektorem itd.

Po za tym ludzie i tak nie uwierzą że stereo potrafi wygenerować dźwięk z boku lub za słuchaczem (w muzyce nie kinie!), szukają głośników po ścianach a na forum robią z ciebie idiotę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fetek napisał:

 

Po za tym ludzie i tak nie uwierzą że stereo potrafi wygenerować dźwięk z boku lub za słuchaczem (w muzyce nie kinie!), szukają głośników po ścianach a na forum robią z ciebie idiotę.

Idiotą to trzeba być żeby się z tym wychylić w zakładce " kino domowe " i wogole zaczynać takową dyskusję tam gdzie mowa o SURROUND!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą, owszem ale takich realizacji jest bardzo mało.
Ja trafiłem na jedną tylko.
Gdzie kolumny stereo tak grają, że słychać dźwięk z tyłu i z boku, prawie jak 5.1
Jest to płyta któregoś gitarzysty z Pink Floyd.
(Chyba Roger Waters).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze stereo potrafi kreowac dzwiek z gory, dolu, za plecow itp to zadna nowosc i kazdy to wie. 

Najprostrzym i starym jak swiat dowodem na to jest min. ten filmik. 

 

Zakladamy sluchawki nauszne i odpalamy....   Na glosnikach to nie dziala, musza byc sluchawki!!!!

 

Kiedys byly nawet pomysly aby uzywac tego algorytmu do tworzenia muzyki ale jakos umarlo w powijakach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Mogą, owszem ale takich realizacji jest bardzo mało.
Ja trafiłem na jedną tylko.
Gdzie kolumny stereo tak grają, że słychać dźwięk z tyłu i z boku, prawie jak 5.1
Jest to płyta któregoś gitarzysty z Pink Floyd.
(Chyba Roger Waters).

Tak zgadza się, to jest Roger Waters i płyta Amused to Death. Kiedyś na forum ktoś wrzucił listę utworów z takimi efektami. 

Mi zawsze najbardziej jednak podoba się Jean Michel Jarre i utwór Diva ( kropelki wody są genialne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fetek napisał:

teoretycznie, pamiętaj że często wąskim gardłem jest pre i rca w amplitunerze i dołożenie zew osprzętu niewiele pomaga.

Moim zdaniem to zjawisko nie ma nic wspólnego z pre. Po prostu amplitunery z średniej półki ( a takie już posiadają pre- out ) są bardzo dobre i mocne w porównaniu z ich odpowiednikami sprzed dziesięciu lat. Obecność końcówki można  zauważyć dopiero porównując dźwięk przy bardzo dużej głośności.

 

40 minut temu, Lolo2 napisał:

To ze stereo potrafi kreowac dzwiek z gory, dolu, za plecow itp to zadna nowosc i kazdy to wie. 

Mało, tego doświadcza większość z nas nawet ja z ponoć plastykowych kolumn. Nie potrzeba do tego drogich kolumn.Mimo wszystko z systemem wielokanałowym jest lepiej, łatwiej, praktyczniej i taniej. Moim zdaniem jeżeli ktoś słyszy ,że stereo gra lepiej od Mch to ma coś nie tak z pomieszczeniem albo sprzętem. Może się wypowiedzą w tej materii koledzy, którzy posiadają pomieszczenia w których co nieco podziałali z akustyką.

 

9 godzin temu, fetek napisał:

To nie jest takie proste, o ile na niskie rejestry pomieszczanie ma monstrualny wpływ to na resztę już nie bardzo.

Rozumiem, że masz na myśli wymiary i kształt a nie substancję budowlaną oraz adaptację ? Jeżeli nie to zaprzeczam.

 

9 godzin temu, fetek napisał:

To po prostu trzeba usłyszeć.

Nie przyszło Ci do głowy,że na wielu z nas nie robi to wrażenia, coś tam każdy słyszał w sklepowych salonach . Ja na pierwszym miejscu stawiam piękne nogi a Ty np. biust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pizon, nikt tu nie jest dzieckiem i wiemy co tutaj robisz. Po prostu napisz co chcesz sprzedać i za ile. Jak na razie to próbujesz zareklamować  Arcama AV 860 twierdząc, że to to samo co AVR 40.  Jakoś nikt tego AV860 z włoskiego serwisu naprawczego nie chce kupić za 9 koła.  Przypadkiem coś tam piszesz o uja wartym  starym Primare co niby tylko Atmosa nie ma. Przy okazji poplułeś na wszystko czego nie masz na sprzedaż. Rwij zelówy do działu ogłoszenia. 
O czym Ty mowisz?Ja niczego nie sprzedaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze stereo potrafi kreowac dzwiek z gory, dolu, za plecow itp to zadna nowosc i kazdy to wie. 
Najprostrzym i starym jak swiat dowodem na to jest min. ten filmik. 
 
Zakladamy sluchawki nauszne i odpalamy....   Na glosnikach to nie dziala, musza byc sluchawki!!!!
 
Kiedys byly nawet pomysly aby uzywac tego algorytmu do tworzenia muzyki ale jakos umarlo w powijakach. 
Ja piszę o realizacji, która tak działa na kolumnach stereo. Na słuchawkach, to każda gra komputerowa tworzy dźwięk dookólny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Moim zdaniem to zjawisko nie ma nic wspólnego z pre. Po prostu amplitunery z średniej półki ( a takie już posiadają pre- out ) są bardzo dobre i mocne w porównaniu z ich odpowiednikami sprzed dziesięciu lat. Obecność końcówki można  zauważyć dopiero porównując dźwięk przy bardzo dużej głośności.

Miałem na myśli przedwzmacniacz, często tutaj jest jedna wielka kicha, podobnie konwersja sygnału. RCA (pre) różnie potrafią podłączyć

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Mało, tego doświadcza większość z nas nawet ja z ponoć plastykowych kolumn.

tylko że różnica w jakości reprodukcji jest kosmiczna, słyszeć (bo Ci ktoś powiedział to zwróciłeś uwagę) a mieć wrażenie że coś gra / gada obok Ciebie to jednak różnica, sam efekt przestrzeni jest zupełnie inny. Po za tym kiedy kiedyś nawet na słuchawkach za 100 zł było można emulować dźwięk przestrzenny i spisywało się to super (zwłaszcza w grach)

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Mimo wszystko z systemem wielokanałowym jest lepiej, łatwiej, praktyczniej i taniej. Moim zdaniem jeżeli ktoś słyszy ,że stereo gra lepiej od Mch to ma coś nie tak z pomieszczeniem albo sprzętem. Może się wypowiedzą w tej materii koledzy, którzy posiadają pomieszczenia w których co nieco podziałali z akustyką.

Nieważne jak super masz pomieszczenie, kolumny, końcówki i resztę sprzętu, dźwięk wielokanałowy gra dobrze tylko na systemie wielokanałowym i nic tego nie zmieni. Nawet bardzo dobre i duże głośniki basowe w kolumnach nie nadają się do odtwarzania sygnału LFE. 

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Rozumiem, że masz na myśli wymiary i kształt a nie substancję budowlaną oraz adaptację ? Jeżeli nie to zaprzeczam.

Pomieszczanie czyli: wymiary, kształt, materiał wykonania. Adaptacja to odrębny i indywidualny temat.

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Nie przyszło Ci do głowy,że na wielu z nas nie robi to wrażenia, coś tam każdy słyszał w sklepowych salonach .

Nie wiem, tak na poważnie to Co mnie obchodzą inni ? tak samo co mnie odchodzi ustawianie subwoofera ? słucham jak ja lubie a nie jak powinno być.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do procesorow moze masz racje. 
Swego czasu robilem przymiarki do procesora Marantza. Niestety nie znalazlem ani jednej sensownej opinni ze to cos warte w porownaniu do Amplitunera sr70xx. A nawet wiekszosc komentarzy byla ze to jest dokladnie to samo (roznica jedynie na nic nie dajacych wyjsciach zbalansowanych). Robilem testy z koncowkami mocy i szczerze wielkie "g" to daje. 
 
Ale nie prawda jest ze sprzet D / M / O / P to strata kasy. Prosty przyklad? 
Onkyo 646 za 1400zl nowka (swego czasu) Moim jak i wielu najlepszy sprzet do kina w swojej jakosci do ceny.  Starata kasy? 
 
Roznica pomiedzy Arcamem za dziesiat tysiecy a Denonem za 6k to moze jest na poziomie kilku % albo nawet nie. W cenie natomiast kosmos. Lepsza kalibracja w drozszych klockach ok, ale kazdy sensowny kinomaniak zamowi profesjonalna kalibracje z prostymi adaptacjami i wtedy taki dirac staje sie zbedny bo i tak go albo nie uzyjesz albo dokona delikatnych korekt z ktorymi rownie dobze poradza sobie tansze systemy. 
Kolego o to chodzi.Temat jest "dobry procesor" a nie byle jaki procesor, byle procesor czy amplituner w funkcji procesora.Podstawa dobre go procesora jest dobra sekcja przedwzmacniacza, bez tego atmosy śmosy to sa kwiatki do kozucha.
I zeby bylo jasne-ja niczego nie sprzedaje- wuec spinka dupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest niezrozumiala.
Moze nie za 40k, ale przykladowo mam ten sam analogiczny amplituner jak Bipo. Wroc, oprocz atmosa wszystko napedzane mam z koncowek, wiec teoretycznie lepiej. 
Mam tez glosniki tej samej firmy ale 4 razy drozsze - - inna lepsza seria. Dlaczego u Bipa gra kino lepiej a u mnie gorzej? Przeciez mam drozsze skrzynki? Czary mary?
Czy moze zejdziemy na ziemie i powiemy sobie szczerze ze w 80% gra pomieszczenie "akustyka"  i kalibracja, dopiero w 15% sprzet w 4.99% mozliwe ze super drogi sprzet a 0.01% twoje kable (dalem te 0.01% z grzecznosci :)) 
 
 
Tylko co to ma do tematu watku?Facet szuka procesora a Wy mu swoje madrosci o pinieszczeniu i amplitunerach serwujecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, p0is0n napisał:

Tylko co to ma do tematu watku?Facet szuka procesora a Wy mu swoje madrosci o pinieszczeniu i amplitunerach serwujecie.

Tyle ma do tematu co, "wasze" gadanie ze to pieniadz gra - drozsze = lepsze.

Zreszta to byla odpowiedz nie do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ma do tematu co, "wasze" gadanie ze to pieniadz gra - drozsze = lepsze.
Zreszta to byla odpowiedz nie do ciebie.
Ja nie powiedzialem ze pieniasz gra, tylko ze szkoda kasy na bylenjakie dzielonki.Jak juz dzielonke to porzadna, tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, p0is0n napisał:

spinka dupy@warmstone

Nie jestem homofobem, ale zainteresowanie forumowych kolegów gejów moją tylną częścią ciała zaczęło się robić męczące.

 

20 minut temu, p0is0n napisał:

Facet szuka procesora

Facet znalazł znakomity procesor 16ch w świetnej cenie a ty próbujesz go zniechęcić wciskając 12ch po naprawie.

27 minut temu, p0is0n napisał:

ja niczego nie sprzedaje-

Jeszcze gorzej, robisz za tzw. pożytecznego idiotę. Nie słyszałeś, nie miałeś a się mądrzysz i pouczasz. Wypowiadasz się o jakości pre jakbyś miał w dupie urządzenie do pomiarów ich dobroci. Onkyo złe Yamaha dobra. Bez argumentów a nawet modelu ampli, procesora. Czyli jak napiszę np. że jesteś zwykłym głupkiem to też nie muszę tego dowodzić. A mógłbym.

 

35 minut temu, fetek napisał:

Nie wiem, tak na poważnie to Co mnie obchodzą inni ?

No ale  właśnie innych namawiasz do swojej drogi . To, że bardzo drogie kolumny są bardzo dobre to wszyscy wiemy. Rzecz w tym, iż niewielu z nas słucha dźwięków lub pomiarów tylko muzykę. I to ona decyduje o naszym zadowoleniu. Wystarczy, że jest podana na czystym talerzu a nie, koniecznie na złotym. Mnie wystarczy wyciągnięcie ile jestem w stanie z każdego elementu systemu i pomieszczenia. Bez większych nakładów, luzikiem.

Właściwie to powinieneś zdefiniować to co słyszysz z swoich kolumn i uważasz za wyjątkowe. Paul też. Pytanie jak to będzie się miało do systemu wielokanałowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, p0is0n napisał:
24 minuty temu, Lolo2 napisał:
Tyle ma do tematu co, "wasze" gadanie ze to pieniadz gra - drozsze = lepsze.
Zreszta to byla odpowiedz nie do ciebie.

Ja nie powiedzialem ze pieniasz gra, tylko ze szkoda kasy na bylenjakie dzielonki.Jak juz dzielonke to porzadna, tyle w temacie

Po co komu dzielonka,  może być zwykły tani proc za 1k€ . Najważniejsze w kinie są i tak kolumny , spytaj Paula...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, WARMSTONE napisał:

No ale  właśnie innych namawiasz do swojej drogi .

nie przekonuje, po prostu stwierdzam że kalibracja potrafi mieć negatywny wpływ na dźwięk.

5 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Rzecz w tym, iż niewielu z nas słucha dźwięków lub pomiarów tylko muzykę. I to ona decyduje o naszym zadowoleniu. 

Patrząc na to ile osób "spuszcza się" nad kalibracją to mam wrażenie że jest wręcz odwrotnie.

5 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Właściwie to powinieneś zdefiniować to co słyszysz z swoich kolumn i uważasz za wyjątkowe. Paul też. Pytanie jak to będzie się miało do systemu wielokanałowego.

Wszystko jest lepsze bo każdy aspekt się zmienia, co tu więcej pisać ? Kto słyszał ten wie, reszta i tak nie zrozumie. Jak liczysz na bardziej wyrafinowane opisy to wal do hiendu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, fetek napisał:

nie przekonuje, po prostu stwierdzam że kalibracja potrafi mieć negatywny wpływ na dźwięk.

Patrząc na to ile osób "spuszcza się" nad kalibracją to mam wrażenie że jest wręcz odwrotnie.

Wszystko jest lepsze bo każdy aspekt się zmienia, co tu więcej pisać ? Kto słyszał ten wie, reszta i tak nie zrozumie. Jak liczysz na bardziej wyrafinowane opisy to wal do hiendu

Zaproś kolegę na odsłuch, kto wie może się zdecyduje. Na razie wygląda to na dyskusję ze ślepym o kolorach ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, paul klacska napisał:

Na razie wygląda to na dyskusję ze ślepym o kolorach

Ja już słyszałem jakieś bardzo drogie kolumny, i nie zrobiło to na mnie większego wrażenia. Lata temu zaszwankował mi amplituner. Dałem do naprawy do sklepu i przyjechałem po odbiór.   Sprzedawca  poszedł na zaplecze  a ja rozsiadłem się i podgłośniłem przygotowany do odsłuchu hajendowy zestaw. Gostek wrócił z ampli i jak mnie zobaczył poczerwieniał i zaczął prychać. Aby rozluźnić atmosferę powiedziałem - Ładne te kolumny- i wyciągnąłem rękę w ich kierunku. Gejuś rzucil się jak super bohater i chuda klatą zasłonił kolumnę. Piskliwym głosem zaczął wykrzykiwać - Czy pan wie ile te kolumny kosztują ?- wymachując przy tym cienkimi witkami. No jak tu lubić hajend po takiej traumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro słuchałeś to wiesz albo przynajmniej powinieneś wiedzieć że to co robi wrażenie (zwłaszcza na początku) można tylko usłyszeć, nie da się zmierzyć a mimo to próbujesz wcisnąć pomiarową masturbację.

leci ściemą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, fetek napisał:

mimo to próbujesz wcisnąć pomiarową masturbację.

Przesadzasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ? Jeden ma na ścianie karteczkę z THX i u niego jest ok (w co nie do końca wierzę), drugi ma lepszy sprzęt i niby ma gorzej bo nie było pomiarów i kalibracji..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, fetek napisał:

leci ściemą

Masz rację śmierdzi to na kilometr.

Aczkolwiek jak sam napisał, był w sklepie. Kto wie może to był osiedlowy lub wiejski spożywczak.??

Miejsce w  które ma pomieszczenie odsłuchowe i zajmuje się dystrybucją sprzętu audio nazywa się trochę inaczej.?

No ale skoro twierdzi, że był w sklepie to niech mu będzie. To tak żartem.

Kolega robi jeden podstawowy błąd, widzi wszystko i wszystkich przez pryzmat ceny. Tak nie jest. Coś co kosztuje mega hajs wcale nie musi być super hiper. 

Prosty trochę extremalny przykład. Wystawa AS na Narodowym, sprzęt Gryphona za 2 mln PLN w porównaniu do Wilsona Audio chyba za 1/3 tej kwoty strasznie mi się nie podobał i nie byłem wyjątkiem. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz enty pany z " drogim sprzętem " zapominają i zapędzają się w bluzgi że nie słyszeli jak drogie kolumny grają to nie wiedzą co gadają tumany,  tyle że hola hola pauza.  Dalej jesteśmy w zakładce kino domowe gdzie Paul jak zwykle zapomina się bo role procesora już dawno opluł,  o rozmieszczenie też nie dba a poprawnie wykonana kalibracja to wogole dowcip i zbędny zabieg . Dodać do tego podstawowe zabiegi akustyczne i lichy zestaw nie zostawi na tych waszych hajendach suchej nitki bo doceniać w kinie i dźwięku wielokanalowym to trzeba wiedzieć co. Jakość przetworników nie jest na pewno najważniejsza tam gdzie o całokształt ma zadbać minimalnie 5 głośników i sub do tego . Skończ pieprzyć Paul po raz kolejny bo naprawdę to co piszesz ma sens ale w zakładce STEREO !!!!! Jeden pisze że ma problemy z basem kilka lat , akustyka leży i kwiczy a drugi nawet o tym nie wspomina bo nie wie co to !!! Dobre kolumny zadbają o wszystko ??? Sami nie slyszeliscie dobrego zestawu na to wychodzi , zestawu kina domowego podkreslam a nie stereo ze taka klasyfikacja jest u was .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Xpedite999 napisał:

Po raz enty pany z " drogim sprzętem " zapominają i zapędzają się w bluzgi że nie słyszeli jak drogie kolumny grają to nie wiedzą co gadają tumany,  tyle że hola hola pauza.  Dalej jesteśmy w zakładce kino domowe gdzie Paul jak zwykle zapomina się bo role procesora już dawno opluł,  o rozmieszczenie też nie dba a poprawnie wykonana kalibracja to wogole dowcip i zbędny zabieg . Dodać do tego podstawowe zabiegi akustyczne i lichy zestaw nie zostawi na tych waszych hajendach suchej nitki bo doceniać w kinie i dźwięku wielokanalowym to trzeba wiedzieć co. Jakość przetworników nie jest na pewno najważniejsza tam gdzie o całokształt ma zadbać minimalnie 5 głośników i sub do tego . Skończ pieprzyć Paul po raz kolejny bo naprawdę to co piszesz ma sens ale w zakładce STEREO !!!!! Jeden pisze że ma problemy z basem kilka lat , akustyka leży i kwiczy a drugi nawet o tym nie wspomina bo nie wie co to !!! Dobre kolumny zadbają o wszystko ??? Sami nie slyszeliscie dobrego zestawu na to wychodzi , zestawu kina domowego podkreslam a nie stereo ze taka klasyfikacja jest u was .

Miałem z tobą nie dyskutować gdyż osobiście jesteś dla mnie zwykłym gadem omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem , no ale skoro już jesteś to coś ci powiem. 

Jakiś czas temu jeden z kolegów kupił sobie używany amplituner Yamahy z wyższej półki ( ponoć taki ty masz ). Brakowało w komplecie mikrofonu do kalibracji, poprosił kolegów na forum że jak ktoś ma i może podjechać do niego tylko na czas kalibracji to będzie wdzięczny. Otóż miałem ten mikrofonik i pojechałem. Kolega zrobił swoją upragnioną kalibrację i stwierdził, że gówno to dało. Całkiem nie przypadkowo zabrałem też swoje monitory. Wstawiliśmy je w miejsce jego frontów ( budżetowe Jamo). I co się okazało, kolega usłyszał różnicę na plus. Tak więc idąc tym tropem, mówię sprawdzam. Wasze pomiary i wasza akustyka kontra moje kolumny.

Macie mi napisać gdzie mieszkacie a ja postaram się dopasować. Macie mi zapewnić tylko wyjście pre gdyż zabiorę tylko swoje kolumny aktywne. 

Nie chcę wam narobić wstydu tak więc nie wezmę ellipticorow. Będą to małe monitory, szpilka+ revelator+ Hypex. Będę je miał za jakiś czas. 

Tak więc twardzielu twoje pomiary THX kontra moje kolumny. U ciebie sobie albo u worma , mam to w dupie.

Co ty na to chłopcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

paul mogę się założyć ze na 100% ani jeden ani drugi Cię nie zaprosi do swoich norek... wyszczekani są to prawda ale ja tam nie wieże że wogóle coś maja, Warm się przyznał ze jedzie na plastikach i to bez subwoofera ( do nie dawna zgroza a teraz obrót sytuacji o 180’ ) a Xpedite to bajkopisarz i tyle w tym temacie... ty moglbys się z Fetkiem jedynie ustawić bo obydwoje macie sprzęt z podobnego pułapu cenowego... 

Aha i jaki tam znaczek THX nawet nie spełnia on wymogów THX !!! Tez mogę se wydrukować i nakleić go na ścianie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, Martin Rejek napisał:

ty moglbys się z Fetkiem jedynie ustawić bo obydwoje macie sprzęt z podobnego pułapu cenowego... 

My akurat nie musimy, wiemy co mamy a na domiar tego ja słuchałem tego zestawu który ma @fetek zanim go jeszcze kupił ???. Problem w tym, że z accutonem mi osobiście jest nie po drodze, wolę SS. No ale zestaw palce lizać, nie ukrywam że skorzystałem ostatnio z tego pomysłu głośnika niskotonowego z boku obudowy w przypadku swoich monitorów.???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

 Otóż miałem ten mikrofonik i pojechałem. Kolega zrobił swoją upragnioną kalibrację i stwierdził, że gówno to dało. Całkiem nie przypadkowo zabrałem też swoje monitory. Wstawiliśmy je w miejsce jego frontów ( budżetowe Jamo). I co się okazało, kolega usłyszał różnicę na plus. Tak więc idąc tym tropem, mówię sprawdzam. Wasze pomiary i wasza akustyka kontra moje kolumny.

Ty tak poważnie tym wpisem odpowiadasz na to co napisałem? O wszystkim pamiętałeś,  nawet bluzgi były jak to masz w zwyczaju kiedy sytuacja się robi niezrozumiała i co dalej ? Ja o akustyce, poważnej kalibracji i rozmieszczeniu a ty o zwykłym odsłuchu swoich monitorów vs jakieś inne plus tyle że kolega miał zwykły ampli i seryjną kalibracje .....co chciałeś tym udowodnić? Że twoje monitorki zagrały lepiej w stereo ? No raczej skoro kosztują swoje i nic poza tym . Ja gad a ty debil co nie umie logicznie odpowiedzieć ani nawet zrozumieć tego co przeczytał , co gorsze ? 

Co na celu nawet miała by twoja wizyta z monitorami jeżeli mowa o skalibrowanym zestawie vs to twoje ? Masz kompletny zestaw do porównania? Chcesz porównywać stereo ? Na łeb upadłeś i to z dość wysoka. 

Mowa o całości kalibracja + właściwe rozmieszczenie +podstawowa adaptacja vs twoja wizyta z dwoma monitorami - jak to ma sie kina i dźwięku przestrzennego??? hahahaha naprawdę chodż w kasku bo masz dość poważne urazy głowy. 

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Wasze pomiary i wasza akustyka kontra moje kolumny.

Kwintesencja twojej wiedzy o dźwięku przestrzennym , kalibracji , akustyce i ogólnie kinie domowym . To trzeba naprawdę zapamiętać i dzieciom cytować jak to można wyfigurować na ufaniu złotoustym producentom kolumn ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są niby soundbary z dźwiękiem przestrzennym i nawet chyba z atmosem więc mogą być też dwa monitory ...sorry  , dwa super monitory robiące za 5.2 czy może nawet 5.1.2 ??? dyskusja nie ma sensu z uwagi na to że dalej chcesz porównywać stereo nie mając podstawowej wiedzy na temat kina domowego i dźwięku wielokanalowym.  Martyn będzie lajkował bo też ma pojęcia zerowe ??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Wstawiliśmy je w miejsce jego frontów ( budżetowe Jamo). I co się okazało, kolega usłyszał różnicę na plus.

Przecież twoje głośniki ( nie rżnij głupa że o innych pisałeś ) powinny powinny te Jamy zeżreć z maskownicami i wys***. A tu subiektywne na plus. Pewnie jak zwykle porównanie w srereo.

Paul jedna sugestia. Nie podpinaj się do wypowiedzi Fetka udając, że gracie w jednej drużynie ponieważ obrzydzasz innym jego osobę. Tak poza tym to nikt nie ma wątów do twoich blołdżobnych głośników my preferujemy w tej materii klasyczne rozwiązania. Aha, znowu się rozpisałeś i żonka zaniedbana. Pewnie niedługo do mnie  zadzwoni albo napisze.

 

3 godziny temu, Xpedite999 napisał:

tam gdzie o całokształt ma zadbać minimalnie 5 głośników

Pięć głośników to już nawet nie jest minimum. Chudo po prostu. Ale właśnie przeszliśmy do sedna. Po prostu ilość przyzwoitych głośników zastępuje hajendowe walory Elevatorów. Oczywiście zarządza tym procesor a Arcam AV 40 zarządza  piętnastoma . Czyli wg. ceny autora 1000 zł od sztuki. Jakby urwać po tysiu od każdego hajendowego głośnika to procesor jest za friko.

 

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

ani jeden ani drugi Cię nie zaprosi do swoich norek... wyszczekani są to prawda ale ja tam nie wieże że wogóle coś maja,

Rejek ty ponoć masz zażyłe stosunki z Marcinosem galeriankiem to pogadaj z nim.. Jak zrobi w swoim temacie amnestię na trollowanie to pokażę co nie co. W  temacie Norwidosa jakiś pejsaty eszkimos mnie zablokował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez WARMSTONE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, WARMSTONE napisał:

Rejek ty ponoć masz zażyłe stosunki z Marcinosem galeriankiem to pogadaj z nim.. Jak zrobi w swoim temacie amnestię na trollowanie to pokażę co nie co.

Heh głupka w tym momencie z siebie robisz i idiotę! Zapomniałeś jak pisałeś do AS o podanie czy te dwa konta to ta sama osoba? Rżniesz idiotę...! I takim chyba jesteś...! 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, paul klacska napisał:

kalibrację i stwierdził, że gówno to dało

bo tak to niestety wygląda, jak już się bawić to w konkretne rozwiązania a nie gówno zaszyte w marketowym sprzęcie.

10 godzin temu, Martin Rejek napisał:

y moglbys się z Fetkiem jedynie ustawić bo obydwoje macie sprzęt z podobnego pułapu cenowego... 

Mamy podobny poziom jakościowy (choć ja idę na kompromisy) nie cenowy, mnie na rozwiązania w które poszedł paul nie stać, po za tym on buduje wszystko pod siebie a ja kupiłem używane fronty (przez przypadek) i rzeźbię do nich resztę.

9 godzin temu, Xpedite999 napisał:

dyskusja nie ma sensu

to po c**j się odzywasz ? jak Cie w dupie korniki męczą i nie możesz wytrzymać to wsadź sobie gwint bolsa i połóż na brzuchu a może zdechną.

9 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Pięć głośników to już nawet nie jest minimum. Chudo po prostu.

niby tak ale mając małe pomieszczenie ciężko upakować więcej.

Mi bardzo przeszkadza okno i drzwi, przy 7.4.2 głośnik wisi na oknie i drzwiach.. trochę słabo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.