Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pajacuj kołtunie bo jako jedyny udajesz że coś wiesz i niby się znasz a przez tyle lat ciepłe G złożyłeś i bajasz jak twój wafel o hajendach złożonych za 15 lat , subów brak , akustyka i reszta w lesie . Kupione kolumny przez przypadek i reszta życia to chęci i ciągle bajanie co to będzie jak wszystko postawię i podłączę...to są dopiero przypadki jakich psychiatria Jeszce nie widziała,  lobotomia wykonana przez odbyt wam się należy pajace zbieracze albo napiszcie do Owsiaka bo on pomaga czasem pokręconym wyzdrowieć jak mu zostaje  $$ to może was zasponsoruje i dorzuci na resztę żeby to w ciągu długości życia ogarnąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nie ma opisu, nie ma zdjęć, nie ma filozofii i gównianych zachwytów... i tak Cie w dupie kręci że aż uszami idzie ?

dobrze że mi przypomniałeś, muszę się pozbyć subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 21:02, fetek napisał:

a ja kupiłem używane fronty (przez przypadek) i rzeźbię do nich resztę.

W sumie dobry wybór kolumny zacne brzmieniowo wysoka półka. Hmm w kinie jest tak, że większość jest budowana budżetowo jeśli chodzi o kolumny takie realia ale dając super kolumny to tylko zyskujemy nic nie tracimy ogólnie mam bekę z tych heco, monitor audio i innych kolumienek. Paul i Fetek mają kolumny brzmieniowo z półki 200kzł i lepiej wystarczy posłuchać takich kolumn i każdy zrozumie o co chodzi. Może zrobimy sobie spocik u Paula z chęcią przywiozę jakiś zestawik do odsłuchu i porównamy z budżetowymi kolumnami dawać chłopaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zibii napisał:

W sumie dobry wybór kolumny zacne brzmieniowo wysoka półka. Hmm w kinie jest tak, że większość jest budowana budżetowo jeśli chodzi o kolumny takie realia ale dając super kolumny to tylko zyskujemy nic nie tracimy ogólnie mam bekę z tych heco, monitor audio i innych kolumienek. Paul i Fetek mają kolumny brzmieniowo z półki 200kzł i lepiej wystarczy posłuchać takich kolumn i każdy zrozumie o co chodzi. Może zrobimy sobie spocik u Paula z chęcią przywiozę jakiś zestawik do odsłuchu i porównamy z budżetowymi kolumnami dawać chłopaki.

Poproś moderacje o przeniesienie wpisu do " STEREO" bo chyba nie zdajesz sobie sprawy że jesteś w KINO DOMOWE a tu za zwyczaj gra więcej niż 2 kolumny i liczy się całość zwana dźwiękiem przestrzennym ...

Paul wiadomo , chłop po podstawówce to i pisze takie bzdury jak wyżej ale ty jako inżynier? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Xpedite999 napisał:

Poproś moderacje o przeniesienie wpisu do " STEREO" bo chyba nie zdajesz sobie sprawy że jesteś w KINO DOMOWE a tu za zwyczaj gra więcej niż 2 kolumny i liczy się całość zwana dźwiękiem przestrzennym ...

Paul wiadomo , chłop po podstawówce to i pisze takie bzdury jak wyżej ale ty jako inżynier? 

Rozumiem, że masz problemy z liczeniem do powyżej niż dwóch ale to nie mój problem.

Chciałem byś pokazał w końcu co masz, to zesraleś się i uciekłeś z tematu. Potem chciałem zrobić porównanie twoje pomiary kontra moje kolumny , znów się zesrałeś. Śmierdzisz kolego.

Powtórzę ci to jeszcze raz i wbij to sobie do pustego łba. Mam 2 zestawy wysokiej klasy kolumn ( front i tył). 

2+2=4 , rozumiesz to równanie? 

Ty chyba po przedszkolu zakończyłeś edukację ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, paul klacska napisał:

Rozumiem, że masz problemy z liczeniem do powyżej niż dwóch ale to nie mój problem.

Chciałem byś pokazał w końcu co masz, to zesraleś się i uciekłeś z tematu. Potem chciałem zrobić porównanie twoje pomiary kontra moje kolumny , znów się zesrałeś. Śmierdzisz kolego.

Powtórzę ci to jeszcze raz i wbij to sobie do pustego łba. Mam 2 zestawy wysokiej klasy kolumn ( front i tył). 

2+2=4 , rozumiesz to równanie? 

Ty chyba po przedszkolu zakończyłeś edukację ????

Czyli nie masz dwoch najwazniejszych glosnikow w KD jakimi sa Centralny i subwoofer? 

Tez nie rozumiem po co te madrosci o kolumnach stereo w kinie. Gdzie te "smieszne" heco (set 5.1) MA, tannoy czy inne zjedza w kinie twoje hi techy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zibii napisał:

Może zrobimy sobie spocik u Paula

Wyśmienity pomysł. Żeby było w temacie to wartało by jeszcze Pizona zaprosić z procesorem Arcama. Jeden warunek, zabierzcie ze sobą żony. Ch*jendowcy będą zadowalać się przy 2 głośnikowym kinie domowym.  Panie, Xpeditko i ja w tym czasie przygotujemy kanapki i sandwicze. Paul mam nadzieję, że masz w kuchni solidny stół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, WARMSTONE napisał:

Paul mam nadzieję, że masz w kuchni solidny stół.

Widzę, że też masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Jeden nie umie liczyć, drugi zrozumieć tego co przeczytał.

Powtórzę jeszcze raz, przyjadę do was. Zobaczymy jak się ma wasza akustyka i pomiary do moich 2 kolumn. Panowie fachowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul to ty niczego nie rozumiesz. Organizatorem imprezy jest kolega Zibi i ty nie masz nic do gadania. Twoja żona też jest za.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, WARMSTONE napisał:

Paul to ty niczego nie rozumiesz. Organizatorem imprezy jest kolega Zibi i ty nie masz nic do gadania. Twoja żona też jest za.

Rozumiem, że przyjeżdżasz do Pelplina? Dać ci na bilet lub paliwo ? Żonka pozwoliła ruszyć coś z budżetu? A może bon od państwa dostałeś na wczasy. Za 25 litrów na Lotosie jest hot dog za złotówkę, skusisz się? Jak to mówi mój kolega, król się bawi złotem płaci.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul daj sobie spokój przecież robią specjalnie przepychanki. Sam wiesz co masz za chwilę będziesz miał centrala i tyły też aktywne z dsp z możliwością korekty konkretnego kanału i konkretnego przetwornika w nim. Możliwości konfiguracji nieograniczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, zibii napisał:

Paul daj sobie spokój przecież robią specjalnie przepychanki. Sam wiesz co masz za chwilę będziesz miał centrala i tyły też aktywne z dsp z możliwością korekty konkretnego kanału i konkretnego przetwornika w nim. Możliwości konfiguracji nieograniczone.

Wysłałem ci już ten nowy projekt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 10:11, paul klacska napisał:

 

Macie mi napisać gdzie mieszkacie a ja postaram się dopasować. Macie mi zapewnić tylko wyjście pre gdyż zabiorę tylko swoje kolumny aktywne. 

 

3 godziny temu, paul klacska napisał:

 

Powtórzę ci to jeszcze raz i wbij to sobie do pustego łba. Mam 2 zestawy wysokiej klasy kolumn ( front i tył). 

2+2=4 , rozumiesz to równanie? 

Ty chyba po przedszkolu zakończyłeś edukację ????

 

To chciałeś porównywać ale dodałeś 2 bo zdałeś sobie sprawę chyba że wyszedłeś na idiotę .

Bardzo poważnie jesteś niedoedukowany lub upośledzony w kwestii kina porównując to do stereo i pojęcia nawet nie mając o sprawach jak ogólnie rozumiany dźwięk przestrzenny , co robi procesor , kalibracja , rozmieszczenie itp więc kontynuacja dyskusji z tobą dla osób znających nawet podstawy kina nie ma sensu co ty nazywasz obsraniem sie ....

Odpowiedź mi na jedno pytanie,  kluczowe dla miejsca w którym się znajdujemy jak i tematach które poruszaliśmy a tym co tobie się wydaje . CO TAK NAPRAWDĘ CHCESZ PORÓWNAĆ ?????

Tu małe co nie co na imprezę gdybym miał bagietki przygotować z żonami panów ( przydała by sie pomocna ręka) wyżej na spotkanie audiofilów,  gdyby pies zaniemógł mogę dodać swojej miłości...

 

W dniu 25.08.2020 o 10:11, paul klacska napisał:

Całkiem nie przypadkowo zabrałem też swoje monitory. Wstawiliśmy je w miejsce jego frontów ( budżetowe Jamo). I co się okazało, kolega usłyszał różnicę na plus. Tak więc idąc tym tropem, mówię sprawdzam. Wasze pomiary i wasza akustyka kontra moje kolumny.

Macie mi napisać gdzie mieszkacie a ja postaram się dopasować. Macie mi zapewnić tylko wyjście pre gdyż zabiorę tylko swoje kolumny aktywne. 

Tak więc twardzielu twoje pomiary THX kontra moje kolumny. U ciebie sobie albo u worma , mam to w dupie.

 

Za te blużnierstwa powinieneś dostać dożywotniego bana w tej zakładce a bogowie kina domowego powinni Cię pozbawić wzroku i słuchu za karę i posadzić na wózek do końca twych marnych dni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za podziały robisz ? Każdy kto myśli logicznie i ma jako takie pojęcie o kinie domowym zna jego podstawy i wie o co kaman i nie przyznaje racji z powodu sympatii a przynajmniej tak powinien robić mając swoje zdanie . Tu nie ma " moja banda vs twoja banda " bo każdy widzi co jest grane , argumenty dziecinnie proste więc wniosek  jest prosty. 

Tu już nawet nie o to chodzi - drogi zestaw vs tani zestaw bo kolega zrobil zamach na takie świętości w kinie i dźwięku przestrzennym jak kalibracja , rozmieszczenie głośników jak i adaptacja i ogólnie liczba ich vs jego dwa monitorki ( super monitorki ) . Tu nie trzeba mędrców audio czy kina a zwykłej logiki na poziomie szympansa żeby skumać że 5 czy 7 to nie 2 i choć by skały srały tego nie oszukasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z tym że ta cała wasza paczka Ciagle tylko o jednym!!! [ procesor za tani, ciagle tylko o dwóch kolumnach pierniczycie i się spuszczanie nad nimi ( jaka paczka wiadomo bo tylko wy to wywyższacie w każdym temacie)] żygać się chce już od tego pitolenia waszego...

Paul po raz kolejny udowodnił ze ma 5.1 ale ty i twoje przydupasy tego nie widza bo ciagle im głowę zaprzątają te dwa kanały ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Lolo miał szansę przekonać się ile daje kalibracja profesjonalna i akustyka nawet ogarnięta na podstawowym poziomie gdzie Martynie ty i twój sen sei nawet nie wspominacie o takich sprawach.  Widać do wszystkiego trzeba dorosnąć i zrozumieć że nawet najlepsze głośniki na świecie bez warunków odpowiednich ( tym bardziej 5 czy 7 głośników grających razem ) nie zagrają po prostu wrzucone do pomieszczenia jak chce was przekonać Klaczka. 

2 minuty temu, Martin Rejek napisał:

 

Paul po raz kolejny udowodnił ze ma 5.1 ale ty i twoje przydupasy tego nie widza bo ciagle im głowę zaprzątają te dwa kanały ! 

Każdy ma z innej parafii

3 minuty temu, Martin Rejek napisał:

Z tym że ta cała wasza paczka Ciagle tylko o jednym!!! [ procesor za tani, ciagle tylko o dwóch kolumnach pierniczycie i się spuszczanie nad nimi 

A kto z takim pomysłem wyskoczył pierwszy ? Masz odpowiedź!!

W dniu 25.08.2020 o 10:11, paul klacska napisał:

 Wasze pomiary i wasza akustyka kontra moje kolumny.

 

W dniu 25.08.2020 o 10:11, paul klacska napisał:

Macie mi zapewnić tylko wyjście pre gdyż zabiorę tylko swoje kolumny aktywne. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Każdy ma z innej parafii

No i co z tego? Zaglądasz mu również do koryta i w odbyt? Ma 5.1 i to jest ważniejsze niż z jakich kolumn/głośników się składa! Ważne ze ma 5.1 i nikomu nic do tego... ty się wywyższasz nie mając nic!!! I dla mnie jak i innych jesteś błaznem, Warm ma Plastyki w kinie! Jedyny raf z tej paczki ma coś w miarę przyzwoitego, Loluś hmm kombinuje coś tam, łyka i uczy się... dla niego plus ale mądrzy się... zreszta jak wy... Paul tez nie potrzebnie pisze o teście w konfrontacji 2.0 vs 5.1/7.1 ch widać ze tez szuka dziury w całym i na sile chce pokazać i udowodnić jak to gra... ale tak naprawdę gra cały system nie dwie kolumny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Martin Rejek napisał:

Zaglądasz mu również do koryta i w odbyt? 

Co to za pytania/ porównania? Jak to dobrze się się aż tak różnimy...

 

Liczy się że ma 5.1 a nie to z czego się składają ???? mam 2 klipsch , 1 kef,  1 b&W i 1 AM  , zagra? No Martyn twierdzi że da radę!!!

30 minut temu, Martin Rejek napisał:

 Warm ma Plastyki w kinie! 

Masz rację,  jak można w kinie mieć PLASTYKI

 

30 minut temu, Martin Rejek napisał:

Loluś hmm kombinuje coś tam, łyka i uczy się... dla niego plus ale mądrzy się... zreszta jak wy... 

Z ręką na sercu ale do pięt nie dorastasz ze swoim zachowaniem , sprzętem i wiedzą do tego co ma Lolek !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Xpedite999 napisał:

ręką na sercu ale do pięt nie dorastasz ze swoim zachowaniem , sprzętem i wiedzą do tego co ma Lolek !

Wiedz że nie musze! W chwili obecnej mam 5.1.2 i jestem zadowolony... jest kino marnej jakości bez kalibracji ale jest za to ty nie masz nic, inni chociaż coś maja z tej paczki tz tylko dwóch bo Warm tez nic nie udowodnił... wiec jest taki sam jak ty! I skończ głupio pitolić 

15 minut temu, Xpedite999 napisał:

Masz rację,  jak można w kinie mieć PLASTYKI

Specjalnie tak napisałem ! Ale ty jesteś idiota i nie rozumiesz... Jamo a330 wyglądają na metalowe a w gruncie rzeczy są plastikowe ale bardzo dobrej jakości... zastanawia mnie jakich użył Atmosów bo uchwyty zamontował od telewizorów wiec musza mieć przynajmniej z 15 kg i 50x50x30 cm w połączeniu z Plastykami cienko to widzę... brak synergii na 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Martin Rejek napisał:

Jamo a330 wyglądają na metalowe a w gruncie rzeczy są plastikowe ale bardzo dobrej jakości... zastanawia mnie jakich użył Atmosów bo uchwyty zamontował od telewizorów wiec musza mieć przynajmniej z 15 kg i 50x50x30 cm w połączeniu z Plastykami cienko to widzę... brak synergii na 100% 

Ty tak serio ??????

 

Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Ma 5.1 i to jest ważniejsze niż z jakich kolumn/głośników się składa! Ważne ze ma 5.1 i nikomu nic do tego...

Martyn ogarnij się i nie zaprzeczaj sam sobie chociaż w tym samym temacie ???

37 minut temu, Martin Rejek napisał:

 W chwili obecnej mam 5.1.2 i jestem zadowolony... 

To po co zmieniasz ? ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Martin Rejek napisał:

 Jedyny raf z tej paczki ma coś w miarę przyzwoitego, Loluś hmm kombinuje coś tam, łyka i uczy się... dla niego plus ale mądrzy się... zreszta jak wy... Paul tez nie potrzebnie pisze o teście w konfrontacji 2.0 vs 5.1/7.1 ch widać ze tez szuka dziury w całym i na sile chce pokazać i udowodnić jak to gra... ale tak naprawdę gra cały system nie dwie kolumny!

A co takiego Raf ma, czego my nie mamy? 

Nic nie kombinuje, moje kino jest kompletne od dwoch lat? 

Paul caly czas podnieca sie super mega frontami, ktore zagraja wszystko. Zebys zrozumial :). To tak jakby Paul kupil najlepszy silnik na swiecie i zamontowal go do skody. Co z tego ze ma najlepszy silnik skoro interior i external lezy....

Kino to nie stereo. Tu nie chodzi o czysty tor, kable ze srebra, glosniki z kosmicznych materialow itp itd. Idz do jakiegokolwiek kina na poziomie to moze zrozumiesz. Albo wpisz w youtube "top home cinema" jezeli wiesz co to oznacza. 

Kino to kalibracja i adaptacja akustyczna to najwazniejsza rzecz w kinie. 

Druga najwazniejsza rzecz to central i sub, tu paul znowu nie ma nic wybitnego. 

Nastepnie (moim) zdaniem to ilosc kanalow i nowe kodeki. Nie ukrywajmy dts:x czy atmos robi robote, w poroenaniu do zwyklego 5.1

A dopiero na samym koncu jest jakosc glosnikow frontowych, nad ktorymi spuszcza sie paul i reszta jego  HI-friendow. 

 

Ale taki kinoman jak ty Martinku potrzebuje jeszcze wiele czasu aby to zrozumiec. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Ps. 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo nie zapominaj że Paul nie tak dawno dopiero dowiedział się jaką rolę w kinie pełni procesor i to od swojego wafla Zibii bo mi pewnie do tej pory by nie wierzył jak ważną rolę odgrywa tam gdzie masz więcej niż 2 głośniki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Xpedite999 napisał:

Lolo nie zapominaj że Paul nie tak dawno dopiero dowiedział się jaką rolę w kinie pełni procesor i to od swojego wafla Zibii bo mi pewnie do tej pory by nie wierzył jak ważną rolę odgrywa tam gdzie masz więcej niż 2 głośniki....

Wczesniej, jezeli pamiec mnie nie myli to mial kino gdzie zamiast amplitunera / procesora uzywal OPPO w trybie 5.1.

 

Zachwalal jak to oppo jest lepsze i na wyzszym poziomie niz amplitunery z tymi calymi trybami, korekcjami i ulepszeniami. Wiec....  

 

Nie chce nikogo obrazac czy cos. Po prostu moje wyobrazenie / pojecie na temat kina jest calkiem inne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejuś ty jesteś strasznie naiwny. Z plastikami to Paul cię wkręcił. Obejrzyj sobie DLS T5, T3, TC3 i TS3 to będziesz miał wyobrażenie.  Jamo A 33O miałem i potwierdzam, że mają zaskakująco dobry basik. Mam też plastikowe Infinity Modulus i jak bym cię ebnąl w czerep taką satelitką to byłoby zabójstwo z premedytacją. Co do moich Jamo to twój umysł nie ogarnia tego, że można mieć kino w salonie i sypialni. Uchwyty o których pisałeś są w salonie w celu obniżenia się z 4 m do 3 m. 

Jamo A 510 na frontach i centralu a  na surroundach A500 zamontowałem w sypialni . Co do montażu sufitowych to mam dylemat. Ponieważ okazało się, że niezbyt fajnie jest z surroundami na tylnej ścianie zdecydowałem się na montaż na bocznych ścianach z tym, że jeden muszę zmontować do boku szafy. Tym samym zrobiło się miejsce na 7.x.2. lub 7.x. 4 jeżeli tylne głośniki sufitowe obniżę z 3 m na 2.50 m. No ale rodzi to kolejny problem a mianowicie amplituner. Na razie śmigam na SC-LX 83, do Atmosa miałem zamiar kupić Onkyo 696 albo bym wziął Sonego, którego oferował jeden z kolegów.

Zwiększenie liczby głośników w sypialni spowodowało potrzebę zakup ampli, który obsłuży Atmosa 7.1.4. oraz dołożenie suba aby ampli wydolił. Na rynku wtórnym jest mało takich i są przewartościowane. Zakup nowego to około 5 koła i zadaję sobie pytanie po co skoro w przyszłości chcę zmodyfikować system w salonie do 9.2.6 i gdy szarpnę się na Arcama AV40 to Pioneerek 901 z salonu powędruje do sypialni. Na sufitowe przeznaczę wspomniane Moduluski albo kupię Jamo A500 i zamontuję je na pionowych uchwytach skierowane na słuchającego.

Także na razie będzie 7.1 ( jeżeli sub Infinity Modulus sprawdzi się jako stolik nocny, czyli będzie pół metra od mojego ucha ) i SC-LX 83 a głośniki na suficie będą atrapą. Może jak żona zauważy, że nie grają to będę miał pretekst i wyłuszczę co trzeba kupić

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
44 minuty temu, Lolo2 napisał:

itd. Idz do jakiegokolwiek kina na poziomie to moze zrozumiesz.

Nie musze, byłem i słyszałem jak gra kino w Dolby Atmos...u mnie są już dwie sale i się ciagle rozbudowują o kolejne... w tym roku przez COVID nie byłem ani razu... 

co do Ciebie chodziło mi o to że teraz uczysz się kina tz poznajesz świat kalibracji itp dzięki Umicowi i za to dałem Ci plusa... 

48 minut temu, Lolo2 napisał:

Paul caly czas podnieca sie super mega frontami, ktore zagraja wszystko. Zebys zrozumial :

Wiem czym się podnieca, śledzę wpisy jego i wasze, jestem na tym forum od ładnych 10 lat, zmieniałem nicki by mieć czyste konto ale teraz powiedziałem se jebie mnie to czy będę miał 2 czy 50 pkt. Miałem rożny sprzęt z jednego byłem bardziej zadowolony ( Monitor Audio RX-8,FX,Center ) z innego dużo dużo mniej Klipsch R-115SW ale ciagle szukam i szukam... przez forum tez zmieniam bo jeden napisze szrot inny ze to high end itp. itd.  człowiek się tylko nakręca by zmieniać i zmieniać... w moim byłym systemie niczego mi nie brakowało... grało wszystko Ok ale ktoś mądry z forumowiczów napisał ze to niemiecki szrot i to gra jak głośniki za 5 zł.... stad tez zmiana... to samo Wzmaciacza AV kupiłem 4700 bo zależało mi na wyższym modelu i 8k jak i innych pierdołach...ale pewien burak napisał to szrot ampli to dopiero od 6 się zaczynaja... fakt faktem dużo w przeszłości pisałem ze to jest lepsze od tego i tamtego ale za jaka cenę... dziś żeby mieć to co oferuje Denon/Marantz trzeba wydać minimum 3-5 tys€ i zdaje se z tego sprawę ze Te marki maja słabe zasilanie i potrzeba zewnętrzną końcówkę mocy ale i tak w swojej cenie nikt nie ma do zaoferowania tyle co ten sprzęt...

15 minut temu, WARMSTONE napisał:

Rejuś ty jesteś strasznie naiwny. Z plastikami to Paul cię wkręcił. Obejrzyj sobie DLS T5, T3, TC3 i TS3 to będziesz miał wyobrażenie.  Jamo A 33O miałem i potwierdzam, że mają zaskakująco dobry basik. Mam też plastikowe Infinity Modulus i jak bym cię ebnąl w czerep taką satelitką to byłoby zabójstwo z premedytacją. Co do moich Jamo to twój umysł nie ogarnia tego, że można mieć kino w salonie i sypialni. Uchwyty o których pisałeś są w salonie w celu obniżenia się z 4 m do 3 m. 

Jamo A 510 na frontach i centralu a  na surroundach A500 zamontowałem w sypialni . Co do montażu sufitowych to mam dylemat. Ponieważ okazało się, że niezbyt fajnie jest z surroundami na tylnej ścianie zdecydowałem się na montaż na bocznych ścianach z tym, że jeden muszę zmontować do boku szafy. Tym samym zrobiło się miejsce na 7.x.2. lub 7.x. 4 jeżeli tylne głośniki sufitowe obniżę z 3 m na 2.50 m. No ale rodzi to kolejny problem a mianowicie amplituner. Na razie śmigam na SC-LX 83, do Atmosa miałem zamiar kupić Onkyo 696 albo bym wziął Sonego, którego oferował jeden z kolegów.

Zwiększenie liczby głośników w sypialni spowodowało potrzebę zakup ampli, który obsłuży Atmosa 7.1.4. oraz dołożenie suba aby ampli wydolił. Na rynku wtórnym jest mało takich i są przewartościowane. Zakup nowego to około 5 koła i zadaję sobie pytanie po co skoro w przyszłości chcę zmodyfikować system w salonie do 9.2.6 i gdy szarpnę się na Arcama AV40 to Pioneerek 901 z salonu powędruje do sypialni. Na sufitowe przeznaczę wspomniane Moduluski albo kupię Jamo A500 i zamontuję je na pionowych uchwytach skierowane na słuchającego.

Także na razie będzie 7.1 ( jeżeli sub Infinity Modulus sprawdzi się jako stolik nocny, czyli będzie pół metra od mojego ucha ) i SC-LX 83 a głośniki na suficie będą atrapą. Może jak żona zauważy, że nie grają to będę miał pretekst i wyłuszczę co trzeba kupić

 

 

 

Nie interesuje mnie to!!! Ujawnij jakiś dowód... !!! Na razie to jesteś nic nie wart jak twój przydupas X... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Martin Rejek napisał:

... fakt faktem dużo w przeszłości pisałem ze to jest lepsze od tego i tamtego ale za jaka cenę... dziś żeby mieć to co oferuje Denon/Marantz trzeba wydać minimum 3-5 tys€ i zdaje se z tego sprawę ze Te marki maja słabe zasilanie i potrzeba zewnętrzną końcówkę mocy ale i tak w swojej cenie nikt nie ma do zaoferowania tyle co ten sprzęt...

 

Znowu moim zdaniem nie prawda. 

Na wybitne KD wystarczy ampli za 5 - 6000 ale zlociszy. 

 

Maja slabe zasilanie?  Na podstawie czego tak wnioskujesz? 

Myslisz ze te koncowki mocy co ma RAF dzialaja jakies coda? Daj se spokoj.....  Kupisz i sie rozczarujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.