Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Xpedite999 napisał:

Rola w kinie a udział procentowy ....nie czujesz różnicy? Po co masz 9 kanałów? Skoro tylko prawie , prawie 3 grają cały czas ?

tak tak a fronty można wyłączyć.

37 minut temu, Xpedite999 napisał:

I ty mi tu nie bo sam pisałeś że te super glosniki grają lepiej w kinie od tych skalibrowanych i ustawionych jak trzeba ... potwierdziles to dwu krotnie ...

o czym ty qrwa pier**lisz ?  co ma kalibracja (czyli po normalnemu korekcja cyfrowa) do spasowania elementów, zgrania fazowego itd ? co ty myślisz że filtrem cyfrowym zmienisz charakterystykę grania głośnika ?

większość systemów cyfrowej korekcji degraduje dźwięk, te fajne i zarazem jedyne warte uwagi są dodatkowo płatne i do byle gówna ich nie dają.

42 minuty temu, Xpedite999 napisał:

To jest niespasowane.... przypominam raz jeszcze.. śmiało napisz że ci wstyd za kolegę i zapomnimy o sprawie , no chyba że się z nim zgadzasz . Koniec hipokryzji , kto się z was w końcu przyzna że klaczka pisze bzdury ?!

Nie znam tematu więc się nie ustosunkuje, każdy niech patrzy na siebie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, fetek napisał:

 

o ile pamiętam jeszcze niedawno  spuszczałeś się z lolkiem nad wyższością kolumny central a teraz nagle wszystko jest równe ?

 

Jak takich prostych rzeczy nie rozumiesz to bez sensu rozmowa z toba na temat kina. 

Widac nie miales nigdy kina ze sredniej polki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Widac nie miales nigdy kina ze sredniej polki. 

Trafiłeś w samo sedno. Zibi i Paul także moim zdaniem mają mikre doświadczenie.

Ja przerobiłem blisko ok. 10 instalacji na różnych głośnikach z różnymi ampli i w różnych pomieszczeniach. Zawsze po chwilowym wow była nuda, muł i powrót do stereo. Niespodziewanie coś co nie miało prawa zagrać zagrało tak, że przestałem myśleć o innych, lepszych kolumnach, po prostu mam wszystko czego potrzebuje mój słuch. Przekonałem się, że do tego potrzebne jest dobrane trio, pomieszczenie, kolumny i odpowiedni amplituner. Do osiągnięcia pełni zadowolenia nie są potrzebne najlepsze na świecie poszczególne elementy KD tylko jak najlepsza synergia. 

Zaprzeczam też funkcjonującej od lat opini, że 5.1 wystarczy, moim zdaniem każda dodatkowa para sprawia wyraźnie odczuwalny przyrost zadowolenia. Im dalej tym progres jest mniejszy ale jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Zibi i Paul także moim zdaniem mają mikre doświadczenie.

Widzisz, ciągle coś tam sobie w tej pustej głowie sobie przewracasz. Ciężko jest się zapytać , co mieliście wcześniej? Na ale på co to robić, przecież trzeba jechać po nowobogackich na maxa ile wejdzie. Widać nie nadajesz się by żyć w nowoczesnym społeczeństwie, nie trudno zauważyć że żyjesz przeszłością i nie możesz przeżyć tego, że urwało ci się czerwone koryto. Ja nie będę płakał nad twoim losem.

 

Chcesz wiedzieć co miałem wcześniej , to poproś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paul klacska napisał:

Widać nie nadajesz się by żyć w nowoczesnym społeczeństwie, 

A ty się nadajesz ? Norwegia to nie nowoczesne społeczeństwo..o tym ma więcej do powiedzenia Xajas bo to właśnie w Niemczech mógł zaadoptować dzidziusia z partnerem,  no to jest dopiero nowoczesne.!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 godzin temu, Lolo2 napisał:

Twoje 4 kanaly moga byc zrobione ze zlota, a nie zagraja nawet w 20% jak sety atmosowe.  Fizycznie i technicznie jest to nie mozliwe....  

Chyba ci się coś pomieszało w tej główce. Gdzie ja piszę o jakimś atmosie, to mnie obecnie nie interesuje i raczej nie będzie. Cały czas wam mówię, że skupiam się na 5.1 i to będzie wszystko. Wszystko co powyżej mnie nie interesuje, mówiłem to już nie raz. 

Chcesz znać docelowy set 5.1 , to napisz PW. Ja nie gryzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paul klacska napisał:

Chcesz wiedzieć co miałem wcześniej , to poproś.

Proszę o zdjęcia wcześniejszych realizacji to powiem ci dlaczego nie zagrało.

Do czerwonego koryta nigdy się nie dopchałem bo mając 21 lat oklepałem zakładową wtykę MO i z wilczym biletem musiałem zająć się D.G. Wyszło mi na dobre. Swoich politycznych sympatii nie zdradzam, ponieważ nowoczesne społeczeństwo okrzyknęło by mnie antysemitą i faszystą.

12 minut temu, paul klacska napisał:

Cały czas wam mówię, że skupiam się na 5.1

Czyli to będzie ekskluzywne przedszkole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, WARMSTONE napisał:

Proszę o zdjęcia wcześniejszych realizacji to powiem ci dlaczego nie zagrało

Nie mam zdjęć bo nigdy nie musiałem nikomu nic udowadniać. Prowadziłem dyskusję z normalnymi ludźmi , widać czasy się zmieniły.  Zresztą pisałem czasami gdzieś między wierszami co było, trzeba było umieć czytać.

 

10 minut temu, WARMSTONE napisał:

Czyli to będzie ekskluzywne przedszkole.

Tak zgadza się, tylko że prywatne i co nie którzy mogą pomarzyć o takim.

11 godzin temu, zibii napisał:

zmienię pre na anthem avm60

Poczekaj, weźmiemy dwa . Będzie podstawa do negocjacji.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, paul klacska napisał:

Chyba ci się coś pomieszało w tej główce. Gdzie ja piszę o jakimś atmosie, to mnie obecnie nie interesuje i raczej nie będzie. Cały czas wam mówię, że skupiam się na 5.1 i to będzie wszystko. Wszystko co powyżej mnie nie interesuje, mówiłem to już nie raz. 

Chcesz znać docelowy set 5.1 , to napisz PW. Ja nie gryzę.

 

39 minut temu, paul klacska napisał:

 

Poczekaj, weźmiemy dwa . Będzie podstawa do negocjacji.???

I teraz zagadka? 

Po co i na co ci Avm60 skoro kompletnie nieprzydatny bedzie w 5.1.

Tylko po to aby miec najwyzszy model? To tym kierujecie sie takze budujac swoje zestawy stereo? Nie wazne jak gra, byle na jego metce byla najwieksza wartosc i moc przyszpanowac mam drogi set, wiec musi grac najlepiej na swiecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lolo2 napisał:

Tylko po to aby miec najwyzszy model? To tym kierujecie sie takze budujac swoje zestawy stereo? Nie wazne jak gra, byle na jego metce byla najwieksza wartosc i moc przyszpanowac mam drogi set, wiec musi grac najlepiej na swiecie.

Jestem zadowolony z anthema, aktualnie mam avm50 stary klocek tylko 7.2 ale brzmieniowo jest ok ale duży wpływ mają końcówki mocy.

 

2 godziny temu, WARMSTONE napisał:

Niespodziewanie coś co nie miało prawa zagrać zagrało tak, że przestałem myśleć o innych, lepszych kolumnach, po prostu mam wszystko czego potrzebuje mój słuch. Przekonałem się, że do tego potrzebne jest dobrane trio, pomieszczenie, kolumny i odpowiedni amplituner. Do osiągnięcia pełni zadowolenia nie są potrzebne najlepsze na świecie poszczególne elementy KD tylko jak najlepsza synergia. 

Pewnie, że nie są potrzebne najlepsze elementy tylko odpowiedni ich dobór. Ampli bym sobie odpuścił i zastosował pre plus osobne końcówki mocy bo progres jest duży w porównaniu do zintegrowanej w ampli. Głośniki najlepiej z jednej serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul nie ma sensu z tobą dyskutować na temat kina i Twojego zestawu bo kręcimy się w kółko z tym wszystkim i to już nie po raz pierwszy a temat jest złożony gdzie ty dostrzegasz tylko jakość przetworników w swoich kolumnach gdzie jest ona można powiedzieć na ostatnim miejscu jeżeli chodzi o kino domowe i dźwięk przestrzenny . Największym  i najważniejszym "producentem banana " na twojej gębie w dźwięku otaczającym jest panie właśnie akustyka i procesor  bo to od nich zależy kiedy i w jakim natężeniu dotrze dźwięk do twoich uszu który ma za zadanie imitowanie znajdowania się w środku tego co oglądasz,  czy to dżungla z ptakami śpiewającymi dookoła czy wybuchy i wystrzaly w filmach akcji czy też muzyka wielokanalowa.  Adaptacja akustyczna ma za zadanie zmniejszyć negatywny wpływ pomieszczenia w którym się znajdujesz na dźwięk który wytwarzają twoje kolumny zanim dotrze on do twoich uchli a rozmieszczenie i kalibrowanie zajmuje się tym skąd i z jaką siłą i w jakim czasie od to zrobi żeby dać ci możliwość choć przez chwilę poczucia " bycia tam " gdzie dzieje się akcja widziana na ekranie Twojego tv czy proja. Wrażenia te zależą od tego jak dobrze ten sygnał " spina " twój system i jak Kamień pisze , im wiecej głośników tym wrażenie to jest lepsze . Jesteś w bańce która otacza Cię w 360° dźwiękiem i to z której strony w którym momencie usłyszysz dźwięk decyduje o jakości kina wielokanalowego a nie JAKOŚĆ  PRZETWORNIKÓW W KOLUMNACH.  To ze bagatelizujesz akustyke , pomiary i kalibracje już potwierdziłeś nie raz więc jeżeli nie rozumiesz po tym wykładzie o co dalej " im " chodzi to daj se siana i chociaż się nie powtarzaj bo za grosz racji nie masz . Zibii po części rozumie problem tzn zagadnienie które urosło do rangi problemu bo chociaż nie opluwa wagi procesora w kinie a to już sporo jak na inżyniera ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, paul klacska napisał:

Po to by wk***ic subfana.

Paul, przedszkole po całości. Nie tylko w K.D. ale także intelektualne.

Wy kogoś chcecie wk***ic ? Przecież u wszystkich powodujecie jedynie uśmiech politowania. Forumowy Gang Olsena.

Godzinę temu, zibii napisał:

Głośniki najlepiej z jednej serii.

 Nie wystarczy, że wszystkie są z plastiku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie dla kolegi Martyna,  plastik = plastyk ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WARMSTONE napisał:

Nie wystarczy, że wszystkie są z plastiku ?

No lepiej jakby były z mdfu?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zibii napisał:

No lepiej jakby były z mdfu?.

MDF gęstość do 1g\cm3

Tworzywa sztuczne do 2g\cm3

Amelinium 2,7g\c3

Znowu łyso.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WARMSTONE napisał:

MDF gęstość do 1g\cm3

Tworzywa sztuczne do 2g\cm3

Amelinium 2,7g\c3

Znowu łyso.

No przecież możesz kupić sobie magico z amelinium?. Jakiej grubości ścianki masz z tego plastiku lub amelinium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zibii napisał:

No przecież możesz kupić sobie magico z amelinium?.

Po co skoro mam jeszcze lepiej, bo fantastico.

Co tu dużo gadać, jeżeli chodzi o materiał obudowy to hajend jest bardzo oszczędny. A można mieć mniejsze kolumny przy tym samym litrażu. Dlatego Piegi swoje kosztują choć nie siedzą w nich Elevatory. Dla manufaktury takie obudowy są nieosiągalne no może z rury.

Kolego inżynierze, pozwolę sobie na udzielenie lekcji.

Wasz hajend  prawdopodobnie budujecie z mdf 18 mm o gęstości 580 g/cm3. Moja obudowa aluminiowa o grubości 6.80 mm ma gęstość 2.71 g/ cm3 i zastępuje mdf o  grubosci 18.43 mm. Ścianka czołowa jest grubsza ale nie mam ochoty na rozbieranie kolumny w celu udowodnienia nie wiadomo czego.co

Jak to w Gangu Olsena co post, który w zamyśle miał być genialny to przekomiczna porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lolo2 napisał:

Jak takich prostych rzeczy nie rozumiesz to bez sensu rozmowa z toba na temat kina. 

Widac nie miales nigdy kina ze sredniej polki. 

to se zbuduj kino z jednej kolumny a nie pier**l o atmosach. To nie kwestia sprzętu tylko słuchacza, raz jak źle podłączyłem zestaw i jedna kolumna nie grała to przez pół filmu zastanawiałem się co znowu schrzaniłem a miałem wtedy naprawdę budżetowe graty.

11 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Przekonałem się, że do tego potrzebne jest dobrane trio, pomieszczenie, kolumny i odpowiedni amplituner. Do osiągnięcia pełni zadowolenia nie są potrzebne najlepsze na świecie poszczególne elementy KD tylko jak najlepsza synergia. 

i ile lat potrzebowałeś by do tego dojść ? wygłaszając takie opinie robisz z siebie totalnego nooba, który przez lata był za tępy by zrozumieć podstawy.

Warto dodać że całość zawsze będzie organiczna przez najsłabsze ogniwo i super mega kolumny z gównianym amplitunerem i tak nie zagrają przyzwoicie.

11 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Zaprzeczam też funkcjonującej od lat opini, że 5.1 wystarczy, moim zdaniem każda dodatkowa para sprawia wyraźnie odczuwalny przyrost zadowolenia. Im dalej tym progres jest mniejszy ale jest. 

według mnie  5.1 vs 7.2.4 tej samej jakości to bardzo ale to bardzo duża zmiana, sprawa się komplikuje gdy upgrade wiąże się z wymianą np amplitunera na "gorszy" / niższy w hierarchii model.

9 godzin temu, Lolo2 napisał:

Po co i na co ci Avm60 skoro kompletnie nieprzydatny bedzie w 5.1.

bo potrzebuje XLR ?

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Chyba nie 20mmemoji3.png

niezły napęd musi mieć ten tweeter

10 godzin temu, paul klacska napisał:

Poczekaj, weźmiemy dwa . Będzie podstawa do negocjacji.???

poczekajcie do przeszłego roku...  może faktycznie da się ugrać jakaś fajną cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
9 minut temu, fetek napisał:

poczekajcie do przeszłego roku...  może faktycznie da się ugrać jakaś fajną cenę.

Mam kolegę w Szczecinie co ma sklep Audio i posiada ten procesor w ofercie. Śmiało możemy do niego uderzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, WARMSTONE napisał:

Co tu dużo gadać, jeżeli chodzi o materiał obudowy to hajend jest bardzo oszczędny. A można mieć mniejsze kolumny przy tym samym litrażu. Dlatego Piegi swoje kosztują choć nie siedzą w nich Elevatory. Dla manufaktury takie obudowy są nieosiągalne no może z rury.

Kolego inżynierze, pozwolę sobie na udzielenie lekcji.

Wasz hajend  prawdopodobnie budujecie z mdf 18 mm o gęstości 580 g/cm3. Moja obudowa aluminiowa o grubości 6.80 mm ma gęstość 2.71 g/ cm3 i zastępuje mdf o  grubosci 18.43 mm. Ścianka czołowa jest grubsza ale nie mam ochoty na rozbieranie kolumny w celu udowodnienia nie wiadomo czego.co

a co ma piernik do wiatraka ? ludzie stosują różne materiały zależnie od potrzeb, nawet płyty meblowe. Ważna jest między innymi struktura powierzchni, sztywność całej konstrukcji i kształt zarówno wewnętrzny jak i ścinki frontowej. Alu, metale, stopy i tworzywa sztuczne przenoszą wibracje wiec są znacznie gorszym i trudniejszym w zastosowaniu materiałem.

co mi po gęstości ? nawet przy wełnie nie ma większego znaczenia.

10 minut temu, paul klacska napisał:

Mam kolegę w Szczecinie co ma sklep Audio i posiada ten procesor w ofercie. Śmiało możemy do niego uderzyć.

pamiętam, epson. Jak Ci już pisałem teraz kupuje furę i nie ogarnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fetek napisał:

a co ma piernik do wiatraka ?

Zacznij czytać starannie posty niechlujny matole (podziękowanie za tępy ), to Zibi się wymądrzał a nie ja.

6 minut temu, fetek napisał:

są znacznie gorszym i trudniejszym w zastosowaniu materiałem.

Są znacznie lepszym i znacznie droższym materiałem. Z tymi wibracjami to popłynąłeś fantasto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, WARMSTONE napisał:

Zacznij czytać starannie posty niechlujny matole (podziękowanie za tępy ), to Zibi się wymądrzał a nie ja.

nie chce mi się... czytam 2-3 pierwsze, 2 ostanie i tyle. Szkoda czasu na to gówno.

Nudne się to zrobiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fetek napisał:

to se zbuduj kino z jednej kolumny a nie pier**l o atmosach. To nie kwestia sprzętu tylko słuchacza, raz jak źle podłączyłem zestaw i jedna kolumna nie grała to przez pół filmu zastanawiałem się co znowu schrzaniłem a miałem wtedy naprawdę budżetowe graty.

 

Tak zbuduje se kino z jednej kolumny....   

Przestan juz trolowac, pisz normalnie.

2 minuty temu, fetek napisał:

nie chce mi się... czytam 2-3 pierwsze, 2 ostanie i tyle. Szkoda czasu na to gówno.

Nudne się to zrobiło.

Widac. 

Dwa pierwsze wyrazy, dwa ostatnie i dlatego piszesz bez sensu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lolo2 napisał:

Tak zbuduje se kino z jednej kolumny....   

Przestan juz trolowac, pisz normalnie.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fetek napisał:

nie chce mi się... czytam 2-3 pierwsze,

Cofam matoła, niechlujny zostawiam. Żadne nudno, czekamy na Darka z AV40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, WARMSTONE napisał:

Są znacznie lepszym i znacznie droższym materiałem. Z tymi wibracjami to popłynąłeś fantasto

Czy są lepsze tutaj bym był ostrożny. Najlepsza obudowa to brak obudowy? spróbuj ( nawet piega takie stosuje model master line). U siebie w zależności od konstrukcji mam od 30mm do 50mm więc troszkę grubiej, mam też takie bez obudowy czyli open baffle grają zjawiskowo.

 

32 minuty temu, WARMSTONE napisał:

, to Zibi się wymądrzał a nie ja.

No nie bądź taki skromny. Ja tylko zasugerowałem to Ty jesteś znafca.

 

49 minut temu, paul klacska napisał:

Mam kolegę w Szczecinie co ma sklep Audio i posiada ten procesor w ofercie. Śmiało możemy do niego uderzyć.

Spokojnie możemy poczekać do nowego roku mi się nie pali mam anthema i xlry? a, że brak atmosa to w niczym mi nie przeszkadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WARMSTONE napisał:

Są znacznie lepszym i znacznie droższym materiałem. Z tymi wibracjami to popłynąłeś fantasto.

Metale rezonują i "grają" w niekontrolowany sposób a dobór zależy od głośnika, konstrukcji i aplikacji a nie widzimisię. Większość kolumn nawet tych bardzo drogich to MDF lub MDF + HDF

 

Cytat

MDF (Medium Density Fiberboard, a composite of real wood fibers and dense resin) is a terrific speaker enclosure material that really damps out unwanted, extraneous energy and vibration. All you get is great sound…which is what you expect from credible manufacturers like Atlantic Technology.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.