Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii jaki procesor do kina domowego.

Mój sprzęt na dziś to:

Patrząc od prawej:

Procesor Emotiva XMC-2

Emotiva XPA Gen 3 - w moim przypadku napędzać będzie 6 kanałów.  Cztery atmos i dwa tylne.

Emotiva XPA-DR 2 Gen 3 - w moim przypadku napędzać będzie 3 kanały frontowe LCR.

System 5.1.4 ale zastanawiam się nad korektą do 5.1.5 - gdzieś widziałem opracowania Procella Audio i tam w symulacjach widziałem 5 środkowy kanał na środku pomiędzy 4... XMC-2 obsługuje 6 atmosów... ale to takie gdybanie na tą chwilę. 

Trochę, solidnych kabli.

Listwa jak widać to też Emotiva.

Dodam, że jest już najnowszy DIRAC.

Ponadto, jestem bardzo zadowolony z obsługi dystrybutora, stołecznego SoundClub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jager napisał:

W kwestii jaki procesor do kina domowego.

Mój sprzęt na dziś to:

Patrząc od prawej:

Procesor Emotiva XMC-2

Emotiva XPA Gen 3 - w moim przypadku napędzać będzie 6 kanałów.  Cztery atmos i dwa tylne.

Emotiva XPA-DR 2 Gen 3 - w moim przypadku napędzać będzie 3 kanały frontowe LCR.

System 5.1.4 ale zastanawiam się nad korektą do 5.1.5 - gdzieś widziałem opracowania Procella Audio i tam w symulacjach widziałem 5 środkowy kanał na środku pomiędzy 4... XMC-2 obsługuje 6 atmosów... ale to takie gdybanie na tą chwilę. 

Trochę, solidnych kabli.

Listwa jak widać to też Emotiva.

Dodam, że jest już najnowszy DIRAC.

Ponadto, jestem bardzo zadowolony z obsługi dystrybutora, stołecznego SoundClub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No jak brzmieniowo Emotiva, jak Atmos chodzi i upsampling zwykłych kodeków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Jager napisał:

Emotiva XPA-DR 2 Gen 3 - w moim przypadku napędzać będzie 3 kanały frontowe LCR.

ale DR ma 2 kanały

fajny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprzęt świetny ale ja osobiście kiedyś w niedługiej przyszłość planuje pójść w końcówki parasound i ich przedwzmacniacz z ht bypass aby aby pogodzić stereo z ampli lub procesorem... zobaczymy... na razie tylko plany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bl4ck napisał:

No sprzęt świetny ale ja osobiście kiedyś w niedługiej przyszłość planuje pójść w końcówki parasound i ich przedwzmacniacz z ht bypass aby aby pogodzić stereo z ampli lub procesorem... zobaczymy... na razie tylko plany.

https://parasound.com/products.php

Nie idź w Parasounda, to efektywne amerykańskie brzmienie, tak jak Emotiva. Do kina ok, ale jak chcesz łączyć to ze stereo to raczej odpada. Sam chciałem kiedyś kupić p7 , miałem nawet pożyczone ale oddałem.  O wiele lepsze jest Primare pre32, Hegel p20 czy też wyższa półka Primare pre60. W tym ostatnim masz nawet bypass na jednym XLR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tylko że parasound pre np p5 można kupic za 3 3,5tys a ty mi wyskaujesz z heglem ponad 3 razy droższym :D

Nie bardzo też jestem skłony uwierzyć że końcówki primare w klasie D są mniej efekciarskie jak parasound. Ogólnie nigdy nie spotkałem się x opinią że parasound ma efekciarskie końcówki o emotiva owszem..ale to dobrze kino to dla mnie priorytet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bl4ck napisał:

Ok tylko że parasound pre np p5 można kupic za 3 3,5tys a ty mi wyskaujesz z heglem ponad 3 razy droższym ?

Nie bardzo też jestem skłony uwierzyć że końcówki primare w klasie D są mniej efekciarskie jak parasound. Ogólnie nigdy nie spotkałem się x opinią że parasound ma efekciarskie końcówki o emotiva owszem..ale to dobrze kino to dla mnie priorytet.

Primare pre32 kupisz spokojnie za 2500 PLN . Miałem p7 , końcówki Parasounda słuchałem na AS , a to wiesz jakie jest słuchanie. Nie wszystkie końcówki Primare są w D klasie. Te nowsze tak ale 32.2 lub A32 już nie. Ta druga raczej odpada bo jest droga. Ja w kinie miałem kiedyś dwie 34.2 , fajne. Zresztą ja lubię Primare ???.

Mówisz i masz:

https://www.finn.no/bap/webstore/ad.html?finnkode=182732178

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka bida wersja bez daca :D ale ok widzę że da się.. ale widać że sprzęt drogi i ciężko dostępny parasound zresztą też jeśli chodzi o temat używek.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bl4ck napisał:

Taka bida wersja bez daca ? ale ok widzę że da się.. ale widać że sprzęt drogi i ciężko dostępny parasound zresztą też jeśli chodzi o temat używek.

 

 

 

Nie chciałbyś tego DAC-a mm30. ?

On żyje własnym życiem.???? 

Nie jest tak źle: 

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=194226147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak gdybam co chcielibyśmy mieć kiedyś to ja chciałbym https://www.d-t-s.at/de/detail/index/sArticle/9506?gclid=EAIaIQobChMIibeMq5Or7AIVugYGAB3r3g7HEAQYAyABEgL8DvD_BwE ale za 10 lat to już będą inne... i do tego 9 końcówek mocy 2-u kanałowych z DSP i dwie b.mocne do subów pasywnych... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bl4ck napisał:

 

Ok tylko że parasound pre np p5 można kupic za 3 3,5tys a ty mi wyskaujesz z heglem ponad 3 razy droższym ?

 

Za „cenę” nie kupisz dźwięku, tym bardziej jak planujesz użyć po godzinach do stereo. 
Miałem integrę Para Halo - i generalnie jak Emotiva to amerykański V dźwięk, jak słuchawki Bose. 
 

W dniu 9.10.2020 o 15:34, Jager napisał:

Dodam, że jest już najnowszy DIRAC

Ta instalka ma być w tym pomieszczeniu ? Pytanie ile z nich wyciągniesz, bo to graty z których można zrobić coś sensownego w pomieszczeniu dedykowanym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Zazdrości i tyle... bo Jager jako jedyny ma tutaj coś pożądanego... 

nie ukrywam ze chętnie bym taki pakiet nabył, bardzo ciekawi mnie porównanie systemu H i D choć tego się praktycznie nie da sprawdzić.

13 godzin temu, bl4ck napisał:

Czepiasz się pierdół tyle ci powiem.

powiedź to skarbówce jak się o 50% pomylisz w picie ?

8 godzin temu, will66 napisał:

i generalnie jak Emotiva to amerykański V dźwięk, jak słuchawki Bose. 

Mój pierwszy procesor to właśnie emotiva i byłem z niego bardzo zadowolony, potem zakupiłem nowszy i już styl grania był zupełnie inny, scena była mizerna, bas rozlazły itd. Potem wpadł DAC R2R po modach i wykosił wszystko w stawce, dopiero tutaj zauważyłem że emo to bardzo chaotyczny i efekciarski dźwięk. Gdyby nie awaria pierwszego egzemplarza i porównanie z innymi źródłami nadal bym te produkty chwalił ?

Co nie zmienia faktu że sprzęt wspominam pozytywnie a w stereo z końcówką pierwszej generacji wykosił wiele droższych konstrukcji typowo pod stereo.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie napisałem, że Emotiva to zły sprzęt, ale o specyficznej sygnaturze dźwięku. Cenię właściciela za normalne podejście do wyceniania swoich produktów.  
Bierze pod uwagę chińskie pochodzenie klocków ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Martin Rejek napisał:

Jak już tak gdybam co chcielibyśmy mieć kiedyś to ja chciałbym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ale za 10 lat to już będą inne... i do tego 9 końcówek mocy 2-u kanałowych z DSP i dwie b.mocne do subów pasywnych... 

Mi by wystarczyła wersja 16, nie wybrzydzałbym ? Akurat pod 9.2.6, jeśli się nie mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will66

W tym pokoju tylko sobie rozpakowałem sprzęt z podwójnych kartonów, folii, zabezpieczeń  itp. a że jest jasno to łatwiej coś zobaczyć, stąd zdjęcie.

Mam dedykowany pokój kinowy. Po aranżacji akustycznej zrobionej przez akustyka.

Dodam, że w poprzednim systemie do kalibracji AV korzystałem z usług firmy: Cinema Pro, którą to bardzo polecam. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bardzo sensownie wydane pieniążki.

 

Wybrałem set do kina domowego.

Do słuchania muzyki mam inny.

Jeśli łączycie kino z stereo to ja widzę ograniczenia brzmieniowe i kompromisy.

A taki set kupujemy ponieważ w danym budżecie nie szukamy kompromisów ?

 

Czytając Wasze opinie o Emotiva.  Z Waszych wypowiedzi, jakiś taki ponury obraz się wynurza, że procesor i końcówki mocy Emotivy gra tak sobie. Wręcz jak podstawowy amplituner. Na bazie moich bezpośrednich porównań. Chciałbym temu stanowczo zaprzeczyć ( To zwłaszcza dla nowych użytkowników, którzy zastanawiają się budżetowy amplituner vs procesor i końcówki )

W sumie nie napisaliście czy macie lub mieliście w domu XMC-2 wraz z końcówkami jak wyżej a zwłaszcza DR2/3. Czy porównywaliście taki set z innym podobnym.

Ale po pierwsze czy testowaliście te sprzęty w przygotowanych akustycznie pokojach czy domowym najczęściej przypadkowym akustycznie salonie ?

 

Z argumentacją typu: słyszałem jak kolega mówił... trudno mi do tego się odnieść.

Ja mogę tylko napisać tak.

Porównywałem osobiście, łeb w  łeb, w moim pokoju. Nowe zestawy z ogólnie dostępnymi na dziś w sklepach ich firmowymi końcówkami mocy: Emotiva vs Marantz. Emotiva vs Arcam.

W skrócie.

Marantz w porównaniu z Emotiva grał, dla mnie, wyraźnie słabiej. Wręcz zachowawczo. Mniej kinowo jeśli można tak powiedzieć. Porównując do tego co znam z dużych kin. Choć system ma dopracowany i bardzo szybki.

Emotiva vs Arcam. Po pierwsze AV 40 Arcama, przynajmniej mój egzemplarz miał zauważalne problemy ze stabilnością działania sytemu. Złapałem go wręcz na wieszaniu się. On wymaga jeszcze kolejnych łatek. Druga sprawa jakoś mi nie przypasował brzmieniowo. Niby wszystko ok ale... ciągle czegoś mi brakowało.

Ostatecznie w bezpośrednim porównaniu zostałem z Emotiva. Wszystkie 3 sety to nieodległy od siebie poziom cenowy. Gdyby coś zagrało lepiej w kinie z tym bym został.

Ale to mój wybór.

Mam znajomego kinomaniaka, który miał nie tak dawno odmienne odczucia podczas swoich testów i z porównania Emotiva vs Marantz kupił set Marantza

W tej chwili nie pamiętam już na 100% ale powodem było z pewnością wtedy jeszcze brak stabilności w tym czasie XMC-2 a Marantz śmigał systemowo.

Być może moje kolumny lepiej się zgrywają z Emotivą. Końcówki lepiej je ogarniają ?

Kolejna sprawa to jak gra Emotiva XPA-DR 2/3 Gen 3 ?

Kto jej słuchał u siebie w domu ?

Zwykła XPA to jednak za mało. I niższy poziom jakości. Moc to nie wszystko. DR otwiera mnóstwo kolejnych drzwi. Różnica jest zdecydowanie warta by to właśnie ją zaangażować do napędzania zwłaszcza centrala ! i frontów.

Dopiero wpięcie DR 3 w kanały frontowe i centralny, w stosunku do zwykłej XPA, naprawdę pokazał jakie jeszcze pokłady niesłyszanych składowych można wyraźnie usłyszeć w ścieżkach dźwiękowych filmów. Zwłaszcza dialogi w centralnym. Super.

 

Żaden amplituner włącznie z polecanym AVR 850 tak nie zagrał.

Ogólnie sygnatura dźwięku Emotivy odpowiada temu co jest istotne, w moim mniemaniu, w kinie domowym.

Ale to moje odczucia. I tak. Jestem zadowolony. W mojej ocenie cały set gra znacząco lepiej od każdego amplitunera jaki miałem na testach. A miałem w swoim pokoju, najwyższe modele Onkyo, Marantz, Denon, Arcam. To nie są może jakieś kroki milowe po 100, 200 czy 300 % lepiej absolutnie nie, w stosunku do wymienionych ale jednocześnie na tyle znaczące,  że bez trudu do usłyszenia zmiany na plus.

Aby odczuć znaczącą różnicę. Kolejny poziom to Trinnov najtańszy jest chyba coś w okolicy 60 tys za sam procesor i końcówki po 50 tys wzwyż. Takich zestawów za 30-40 czyli trochę lepiej, tego więcej tego mniej a raczej inaczej nie biorę pod uwagę.

Takie jest moje zdanie w temacie nowy procesor i nowe końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, will66 napisał:

Wiesz, nie napisałem, że Emotiva to zły sprzęt, ale o specyficznej sygnaturze dźwięku. Cenię właściciela za normalne podejście do wyceniania swoich produktów.  
Bierze pod uwagę chińskie pochodzenie klocków ?

złe mają tylko piloty, dla mnie ten sprzęt jest spoko i byłem z niego zadowolony, dzisiaj ze względu na stosunek jakości do ceny chętnie bym do niego wrócił.

22 minuty temu, Jager napisał:

Marantz w porównaniu z Emotiva grał, dla mnie, wyraźnie słabiej. Wręcz zachowawczo. Mniej kinowo jeśli można tak powiedzieć. Porównując do tego co znam z dużych kin. Choć system ma dopracowany i bardzo szybki.

Mniej detalu, mniej przestrzeni i ogólnie mizerna scena. Mam takie same doświadczenia ale porównanie było z topowym amplitunerem Marantz'a i dużo starszą emotivą.

25 minut temu, Jager napisał:

Kolejna sprawa to jak gra Emotiva XPA-DR 2/3 Gen 3 ?

Kto jej słuchał u siebie w domu ?

Zwykła XPA to jednak za mało. I niższy poziom jakości. Moc to nie wszystko. DR otwiera mnóstwo kolejnych drzwi. Różnica jest zdecydowanie warta by to właśnie ją zaangażować do napędzania zwłaszcza centrala ! i frontów.

Chętnie bym to porównał ze swoją klasą D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.. jak mowa o pilocie: 230 mm długości, 65 mm szerokości na około 17mm grubości. Taki format 21:9 jak nowe telefony Sony Xperia 1 II.

Niby w miarę wygodny, na duży plus solidny, ciężki, aluminiowy. Mam duże dłonie ale jednym palcem tego nie obsłużysz. Trzeba przesuwać w dłoni. Uważam, że najczęściej wybierane klawisze jak np. głośności powinny być zdecydowanie niżej pod palcami a nie aż na prawie samej górze. To tak z ergonomii. Ale może trzeba z nim dłużej pobyć aby się do niego przyzwyczaić i zapomnieć ?

 

Z D klasy to porównywałem z moimi kolumnami min. taki audio kombajn jak  Gato Audio dia 400s npm

I tu w 100% jestem pewien, że obecne pre i DR emotivy grają o wiele bogatszym i obszerniejszym dźwiękiem.

Tamto Gato Audio wcale mnie nie ruszyło. Tak emocjonalnie. I ma, jak mnie pamięć nie myli, możliwość pracy jako końcówka mocy. I jak o tym teraz myślę to nawet aż siebie zaskoczyłem. Zapamiętałem go w sumie pozytywnie... Ale to nadal nie jest poziom Emotiva. XMC-2 i DR rządzą ?

 

To jeszcze dodam tylko, że listwa emotivy ma taką ciekawą funkcję. W zależności jak włożycie wtyczkę do gniazdka od razu dostajemy odpowiedź czy jest dobrze czy trzeba coś zmienić. Tylko trzy niebieskie kontrolki a jakie to ustrojstwo pożyteczne - jest interakcja człowiek listwa ?

 

No i testy przewodów głośnikowych... czas zacząć. Srebro czy złoto ? Oto jest pytanie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC_1034.JPG

DSC_1035.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Jager napisał:

Z D klasy to porównywałem z moimi kolumnami min. taki audio kombajn jak  Gato Audio dia 400s npm

I tu w 100% jestem pewien, że obecne pre i DR emotivy grają o wiele bogatszym i obszerniejszym dźwiękiem.

Tamto Gato Audio wcale mnie nie ruszyło. Tak emocjonalnie. I ma, jak mnie pamięć nie myli, możliwość pracy jako końcówka mocy. I jak o tym teraz myślę to nawet aż siebie zaskoczyłem. Zapamiętałem go w sumie pozytywnie... Ale to nadal nie jest poziom Emotiva. XMC-2 i DR rządzą ?

Klasa D jest bezpłciowa, niektóre produkty mają wręcz referencyjną charakterystykę przenoszenia więc odpowiednio pre grają po prostu słabo. Klasa AB to zupełnie inny świat dlatego bardzo Ciekawi mnie to porównanie.

15 minut temu, Jager napisał:

Srebro czy złoto ? Oto jest pytanie !

miedź monokrystaliczna, ale pewno mówisz o wtykach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo drogo ja potrzebuję min 8 wejść to musiał bym mieć 2 listwy a weź kup jeszcze dodatkowy kabel, kuwa już tyle czasu pluje na ps audio listwę i zero ofert :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.