Skocz do zawartości
IGNORED

Dobry procesor do kina domowego


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2021 o 11:10, qbakos napisał:

Może to jakaś mała manufaktura. Klepią sobie te parę sztuk miesięcznie i tyle im wystarczy... chociaż wtedy cena powinna być mocno wywindowana w górę.

Dokladnie.Pare sztuk klepac i wystarczy, to mozna, jak sztuka idzie w dziesiatki tysiecy GBP, a nie relatywnie - grosze. To by sie nie spinalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Gość

(Konto usunięte)

Panowie w związku z tym że się ujawniłem chciałbym abyście mi pomogli znaleść procesor 5.1/7.1 z Dolby TrueHD jak i DTS-HD z wejściami HDMI 1.3A by uzyskać owe kodeki. Interesują mnie tylko procesory z przełomu 2013/2014 które to kosztowały po 40-50 tys zł w tamtych latach a dziś można je dostać poniżej 10 tys zł 

Miało by to współgrać z głośnikami Focal 1000IWLCR6 oraz 300IW6LCR, natomiast końcówka mocy to Parasound Halo A51 

Milo by było gdybyście podali pare przyzwoitych modeli na które warto wydać duże pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2021 o 16:52, marek-1969 napisał:

Rozwiązanie bardzo zdrowo rozsądkowe ale rynek tego nie zaakceptował szczególnie że nigdy nie było urządzeń budżetowych w takim formacie.

Marantz kiedys zrobił takie urzadzenie. Z wyzszej polki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W innym temacie użytkownik polecał

Anthem Statement D2v

Ja znalazłem 

Anthem Statement D2 za 5000 zł z tym że nie ma on dekoderów TrueHD i DTS-HD z czego wlaściciel pisze coś takiego:

 Przyjmuje sygnał bezstartny 7.1 DTS HD MASTER i DOLNY TRUE HD zdegodowany do sygnału LPCM via HDMI 
 

czyli mam rozumieć że wysłać trzeba to z Odtwarzacza przez Analog te dekodery czy jak to? 
 

Arcam AV950 

Edytowane przez Groot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że w panasie musisz ustawić w ustawieniach audio na PCM i wtedy panas wyślę kablem HDMI rozkodowany sygnał audio do procesora.

Tutaj info

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czekał na D2v, bo jednak to jest dużo lepszy model. Zdaje się, że ma też dwa wyjścia hdmi, a D2 ma tylko jedno (dla mnie dyskwalifikacja), i dwa razy więcej wejść - D2 ma zdaje się tylko 4. Przetwarzanie wideo też jest bardziej rozbudowane i nowocześniejsze, ale to już musisz doczytać, bo nie wszystko pamiętam.
Tylko z drugiej strony czekać, aż ktoś go wystawi może trwać miesiącami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wyjścia HDMI są dla mnie zbędne, ten procesor będzie otrzymywał tylko dźwięk z urządzeń Panasonic 9004 po modzie, Apple TV 3 generacji( muszę kupić bo obecny TV4K nie ma wyjścia toslink), miał być ZidooUHD3000 do którego bym podpiął obecne Apple by zrobić przelotkę i rozgałęzić dźwięk i obraz na osobne HDMI ale zrezygnowałem z niego, chociaż może kiedyś  go jednak kupię lub nowszy model… obraz natomiast miałby iść przez Spliter od Denona na projektor. Nie wiem czy dobrze to wykombinowałem ale takie coś mnie interesuje i tak zamierzam to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Groot napisał:

Wyjścia HDMI są dla mnie zbędne

A dźwięk ma niby jak otrzymywać? Przecież jak chcesz mu dostarczyć wielokanałowy PCM to możesz to zrobić tylko za pomocą HDMI. Przez coax lub toslink dostanie tylko skompresowany DD/DTS lub PCM stereo. Trochę dziwne, że nie wiesz takich rzeczy.

4 godziny temu, Groot napisał:

obraz natomiast miałby iść przez Spliter od Denona na projektor.

Splitery to badziewie, przynajmniej ja nie spotkałem żadnego bezproblemowego. Po to kupujesz procesor z wyższej półki, żeby nie stosować takich obejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, qbakos napisał:

A dźwięk ma niby jak otrzymywać? Przecież jak chcesz mu dostarczyć wielokanałowy PCM to możesz to zrobić tylko za pomocą HDMI. Przez coax lub toslink dostanie tylko skompresowany DD/DTS lub PCM stereo. Trochę dziwne, że nie wiesz takich rzeczy.

Kolego przecież napisałem że wyjścia, No chyba że nie rozróżniamy wejścia i wyjścia po polsku to może będę pisał po angielsku czyli Output jest mi zbędne bo nie będę wysyłał niczego dalej ( do tv czy projektora ) z procesora 

22 minuty temu, qbakos napisał:

Po to kupujesz procesor z wyższej półki, żeby nie stosować takich obejść

Nie! procesor kupuje po to by otrzymać lepszy dźwięk niż z amplitunera…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Groot napisał:

Kolego przecież napisałem że wyjścia

Sorry, przeczytałem wejścia i stąd moje zdziwienie.
Czyli rozumiem, że obraz pójdzie z Denona przez splitter, a dźwięk przez procesor i dalej na końcówkę? Trochę przekombinowane - wiele elementów masz zdublowanych i nieużywanych... Może będzie ok, ale możesz też mieć opóźnienie dźwięku lub obrazu, bo osobne urządzenia będą go przetwarzały.

Ja tam wolałbym iść w coś takiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Parametry tego DAC-a zwalają z nóg (jest test na ASR i zajął tam pierwsze miejsce) i raczej żaden procesor się do niego nie zbliży. Ale sygnał trzeba podać przez USB lub AES/EBU co dla niektórych komplikuje sprawę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, qbakos napisał:

Czyli rozumiem, że obraz pójdzie z Denona przez splitter, a dźwięk przez procesor i dalej na końcówkę?

Ja nie widzę problemu, mam dwa HDMI poprowadzone do Projektora wiec mógłbym od razu wyjść z obrazem od odtwarzaczy na projektor bez splitera, natomiast dźwięk szedłby również osobnym kablam z odtwarzaczy do procesora a z niego na końcówki i do głośników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 22:38, Groot napisał:

Ja nie widzę problemu, mam dwa HDMI poprowadzone do Projektora wiec mógłbym od razu wyjść z obrazem od odtwarzaczy na projektor bez splitera, natomiast dźwięk szedłby również osobnym kablam z odtwarzaczy do procesora a z niego na końcówki i do głośników. 

 

Mam dokładnie taki sam setup u siebie. Odtwarzacz z osobnym wyjściem audio HDMI, jednym kablem połączony z projektorem 4K (video) a drugim do starego HiEndowego procesora (audio). Próbowałem też używać splitera którego wiele osób polecało na zagranicznych forach (HDFury Integral) ale miałem z nim problemy i pogarszał jakość obrazu. Podwójne wyjście w odtwarzaczu Oppo 205 działa super, niestety Oppo już nie ma i nie wiem czy jest jakiś dostępny odtwarzacz oferujący zbliżoną jakość i funkcjonalność ale z całą pewnością to najprostsze i najlepsze rozwiązanie dla osób które chcą się cieszyć HiEndowym dźwiękiem w kinie używając kupionego za grosze starszego proca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tego nie wiem, ale duzo sie mowi że Reavon to klon Oppo... mozesz spróbować, ja mam Panasonic 9004 po modyfikacji i po przesiadce z Pioneera LX500 byla znaczna różnica w video poprzez korekcje... kiedys sobie kupię Lumagen procesor do proja ale na dzien dzisiejszy nie dam 8 tys€ za niego... 

 

a tak w roli ścisłości już nie szukam tego rozwiązania... dużo się zmieniło po jednej wizycie w prawdziwym kinie domowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2022 o 20:56, qbakos napisał:

A dźwięk ma niby jak otrzymywać? Przecież jak chcesz mu dostarczyć wielokanałowy PCM to możesz to zrobić tylko za pomocą HDMI. Przez coax lub toslink dostanie tylko skompresowany DD/DTS lub PCM stereo. 

To nie jest prawda.

Korzystajac z wbudowanego w player dekodera mozna zdekodować na jego pokladzie sciezki 7.1 z DDTHD i DTSHDMA i wyslać je już w postaci analogowej przez analogi do procesora/przedwzmacniacza.

Czesto uzywam tego sposobu gdy chce korzystac z procesora Tag McLaren AV32R 192BP, ktory jest lepszy dźwiekowo od mojego Marantza AV7702MkII. Tylko nie ma wejść HDMI.

W ten sposob nie zdekodujesz oczywiscie Atmosa, DTS X i Auro-3D.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniam ani nie próbuję, jestem bardzo zadowolony z Oppo.

8 minut temu, Groot napisał:

dużo się zmieniło po jednej wizycie w prawdziwym kinie domowym 

To napisz coś o nim jak możesz, ciekaw jestem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kaviter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, kaviter napisał:

 

co to za super system

Nagłośnienie to maja 4 systemy różnych producentów B&W, Dali, Mag Audio i jeszcze jedna firmę nie pamietam. odsłuch był na głośnikach firmy Mag a sprzęt to Trinnov oraz końcówki IOTA 

Natomiast jeżeli chodzi o mój system to pisze o nim w moim temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Korzystajac z wbudowanego w player dekodera mozna zdekodować na jego pokladzie sciezki 7.1 z DDTHD i DTSHDMA i wyslać je już w postaci analogowej przez analogi do procesora/przedwzmacniacza.

Jeśli masz już zdekodowany sygnał w analogu, to właściwie nie potrzebujesz procesora, tylko ślesz go od razu na przedwzmacniacz lub końcówkę. Pisaliśmy o sytuacji, gdzie procesor jednak robi swoje, czyli dostaje sygnał cyfrowy i wypuszcza analog.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

czesc 

prosze o porade w wyborze bezproblemowego amplitunera bądz procesora ( w obu przypadkach beda one miały słuzyc jako pre pro) mam 2 końcówki mocy tonewinner AD7300PA+ oraz pre pro AT-300 od tonewinner(wkurza mnie firmware bugi) - konfiguracja głosnikow 7.2.6 

do rozwazenia:

marantz av8805a

anthem avm 70

denon 8500HA

 

a moze cos innego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nowak.michas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już działasz na procesorze, to ja bym się na AVR, nie cofał.
Moim zdaniem, to krok w tył.
Oba zaproponowane profesory są dobre, do listy dołożył bym jeszcze Yamahę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki fronty KLIPSCH RF7 II , suby 2x SPL150 , reszta klipsch reference , tv 77"

to co przemawia za marantzem to wspieranie wszystkich kodekow, dobre DAC AKM AK4490 / ESS Technology ES9010K2M , wyjścia XLR jak w dedykowanych pre pro i wydaje mi sie bezproblemowe dzialanie , najmniej bugów , ale też  najmniej zaawansowany system kalibracji , "relatywnie słabe" paramatry sygnału z XLR 4V w stosunku do np DENODN 8500H który to nie ma XLR output a parametry znacznie lepsze na wysjciu . 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej nowak.michas

AVM 70 zamówiony? Jeżeli tak to jakie wrażenia?

Coś co mnie zupełnie zaskoczyło to brak obsługi Auro 3d

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Raul1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć 

od kilku dni mam, testuję 

na razie nie ma zachwytu 

dodam że przesiadlem się z tonewinner at300 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nowak.michas napisał:

cześć 

od kilku dni mam, testuję 

na razie nie ma zachwytu 

dodam że przesiadlem się z tonewinner at300 

hmm to trochę mnie zmartwiłeś.

Mój amplituner właśnie kończy swoją ziemską działalność.

Dokupiłem 2 sufitowe, jestem po rozmowach z Emotiva i pewnie za chwilę skończy się to zakupem.

Myślałem właśnie o Anthem 70 ale z tym Auro 3d trochę mnie przystopowało.;-(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner to inna bajka 

osobny procesor z xlr to klasa wyżej 

pomiędzy emotiva xmc z pewnością wybrałbym anthem, auro 3d w moim przypadku nie jest przeszkodą, mam konfigurację atmos 9.2.4 i to jest dla mnie satysfakcjonujace 

chcesz to wyślę Ci at300, przetestujesz, jak nie spelni twoich oczekiwań odeślesz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.