Jump to content
darek2

Dobry procesor do kina domowego

Recommended Posts

2 hours ago, fetek said:

a czego w tej wypowiedzi nie rozumiesz ?

Np. skąd takie wnioski. 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość dobrego sprzętu stoi właśnie w salonach, a nie w dedykowanych pomieszczeniach. 

NAWET NA TYM FORUM zaledwie garstka osób ma dedykowane pomieszczenie. 

2 hours ago, fetek said:

zapomniałem że w audio fizyka nie obwiązuje, zwracam honor. 

Możesz rozwinąć swoją myśl? Sugerujesz, że jeśli DSP np. "wytnie" górkę na basie spowodowaną przez pomieszczenie lub ustawienie kolumn, to poza sweet-spotem ona magicznie powróci? 

2 hours ago, fetek said:

Dirac to jedyny dobry system konkrecji dźwięku, jako jedyny jest w stanie korygować częstotliwość, czas i odpowiedź impulsową, ma najniższe opóźniania w stawce. Nawet najlepszy system oparty o FIR będzie gorszy.

Do tego w obsłudze jest chyba najprostszy

Nie. Jest jeszcze RoomPerfect, który jest równie dobry, jeśli nie lepszy. I jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. 

Tylko niestety najtańszy procesor kina domowego z tym systemem to prawie 50TYS.PLN. W stereo jest taniej, bo najtańszy wzmacniacz/all-in-one z tym systemem to 9500 PLN (TDAI-1120). 

47 minut temu, felix napisał:

Np. skąd takie wnioski. 

Z mojego doświadczenia wynika, że większość dobrego sprzętu stoi właśnie w salonach, a nie w dedykowanych pomieszczeniach. 

NAWET NA TYM FORUM zaledwie garstka osób ma dedykowane pomieszczenie. 

po prostu nie widziałem dobrego sprzętu w salonie. Nie uwzględniam salonów zaadoptowanych bo tam czasem faktycznie stoi coś lepszego.

48 minut temu, felix napisał:

Możesz rozwinąć swoją myśl? Sugerujesz, że jeśli DSP np. "wytnie" górkę na basie spowodowaną przez pomieszczenie lub ustawienie kolumn, to poza sweet-spotem ona magicznie powróci? 

nie, już o tym pisałem nie będę sie powtarzał.

50 minut temu, felix napisał:

Nie. Jest jeszcze RoomPerfect, który jest równie dobry, jeśli nie lepszy. I jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze. 

Tylko niestety najtańszy procesor kina domowego z tym systemem to prawie 50TYS.PLN. W stereo jest taniej, bo najtańszy wzmacniacz/all-in-one z tym systemem to 9500 PLN (TDAI-1120). 

to już wiem czemu o nim nie słyszałem 🙂

2 minutes ago, fetek said:

po prostu nie widziałem dobrego sprzętu w salonie. Nie uwzględniam salonów zaadoptowanych bo tam czasem faktycznie stoi coś lepszego.

Ja widziałem I to całkiem sporo dobrych systemow w salonach. W większości bez adaptacji. 

Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że fakt, że Ty nie widziałeś ma być potwierdzeniem twojej tezy? 

5 minutes ago, fetek said:

nie, już o tym pisałem nie będę sie powtarzał

Ok, nie powtarzaj się... 

xavian
22 minuty temu, felix napisał:

Ja widziałem I to całkiem sporo dobrych systemow w salonach. W większości bez adaptacji. 

Nie chcesz mi chyba powiedzieć, że fakt, że Ty nie widziałeś ma być potwierdzeniem twojej tezy? 

skoro czegoś nie ma to trudno z tym dyskutować. Przy czym nie wiedziałem to są fora, znajomi itd. Próżno szukać fajnych amplitunerów, o procesorach nie wspomnę.

z resztą popatrzmy na swoje zastawy...

Edited by fetek

To może jeszcze uściślijmy co znaczy "dobry sprzęt"?

Czy np. mój zestaw to już dobry sprzęt, czy jeszcze nie? Czy dobry amplituner to to denon 4700, Arcam AVR390, AVR30, czy może dopiero coś z jeszcze wyższej półki? 

Co nie zmienia faktu, że widziałem już kilka systemów po kilkaset tysięcy stojących salonach bez żadnej adaptacji. Choć mówię tu raczej o stereo.