Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmak do starego stereo


Karister
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój stary H/K 3480 dogorywa i puszcza piski na kolumny. Są to równie stare JBL Studio L880. Zastanawiam się, na co wymienić. Zazwyczaj słucham na słuchawkach (HiFiMAN Arya) i takie brzmienie preferuję - równe, bez nadmiernego eksponowania basu, ale z bardzo niskim zejściem. Średnie tony (wokal, saksofon, gitara) mogą być zaakcentowane. Góry wolę mniej niż więcej, choć ta w HiFiMANach mi nie dokucza. Słucham jazzu oraz lat '80 z naciskiem na to drugie (Candy Dulfer, Queen, Michael Jackson, Tina Turner, Whitney Hoyston, Gensis, itd). Czyli nie idziemy w ostre granie. Streamuję pliki przy pomocy Roon, który wyrównuje głośność nowych nagrań w dół do tych starych plus mam możliwość korekcji brzmienia w razie potrzeby (co obecnie czynię z racji na to, że JBL to nie jest delikatna szkoła grania). Ze względu duże przyciszanie utworów przez oprogramowanie oraz możliwość korekcji dźwięku bardziej się skłaniam w stronę 100W od mniej audiofilskiej firmy niż 60W od marki premium, która oczaruje brzmienie.

Mam dwa pomysły:

Pierwszy to Yamaha A-S701. Cena nie jest zaporowa, moc zbliżona do mojego H/K oraz wejście cyfrowe pozwoli mi łatwo podłączyć odtwarzacz sieciowy. Drugi to Advance Paris BX-1. Cena przewyższa to, co chciałbym włożyć w reanimację starego stereo z nie najwyższej półki, ale bardzo mi się on podoba. Te wskaźniki wyglądają suer i kupuję trochę oczami ze względu na fun factor. Między Odtwarzacz sieciowy, a BX-1 wpiąłbym swój RME ADI-2 DAC, który obecnie używam ze słuchawkami. Robiłby wtedy za DAC w obu torach. BX-1 kusi mnie też pod kątem przyszłej (za 2-3 lata) wymiany kolumn do planowanego pokoju audio. Miałbym wtedy kompletną elektronikę, którą mógłbym ze sobą zabierać na odsłuchy kolumn.

Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

Mam dwa pomysły:

Pierwszy to Yamaha A-S701. Cena nie jest zaporowa, moc zbliżona do mojego H/K oraz wejście cyfrowe pozwoli mi łatwo podłączyć odtwarzacz sieciowy. Drugi to Advance Paris BX-1. Cena przewyższa to, co chciałbym włożyć w reanimację starego stereo z nie najwyższej półki, ale bardzo mi się on podoba. Te wskaźniki wyglądają suer i kupuję trochę oczami ze względu na fun factor. Między Odtwarzacz sieciowy, a BX-1 wpiąłbym swój RME ADI-2 DAC, który obecnie używam ze słuchawkami. Robiłby wtedy za DAC w obu torach. BX-1 kusi mnie też pod kątem przyszłej (za 2-3 lata) wymiany kolumn do planowanego pokoju audio. Miałbym wtedy kompletną elektronikę, którą mógłbym ze sobą zabierać na odsłuchy kolumn.

Co o tym sądzicie?

DAC z pre-amp na końcówkę BX-1 ma sens. Rozwiązanie świetne, dzielone komponenty zasilanie nie będzie wpływać na tor przedwzmacniacza, ale jak to będzie grać finalnie tego nie wiem...
Dodam że ta opcja jest zdecydowanie lepsza niż A-S701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli myślałeś o wzmacniaczu z DAC, ale jednak funkcjonalność jest istotna. To spójrz na Yamahę RN 803. To co prawda amplituner stereo, ale nie gorszy niż AS701 i będziesz miał wszystko (od funkcji sieciowych po radio)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Misio38 napisał:

Kup sobie Cyrusa One Hd i masz święty spokój.

Dodam, że te Advance to lepiej posłuchać. Wszystkie modele tej firmy jakie słuchałem to była okropna buła i zamulenie. Z pewnością Yamaha jest znacznie lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalnego brzmienia z łagodną górą i mocniejszym dołem to polecam zwrócić uwagę na dynamicznego Cyrus One lub One HD. Alternatywą może być Vincent SV500, który wyciągnie wszystko z Twoich kolumn. Zapewni mięsisty bas, bliższy środek oraz rozdzielczą ale nie nachalną górę pasma. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, S4Home napisał:

DAC z pre-amp na końcówkę BX-1 ma sens. Rozwiązanie świetne, dzielone komponenty zasilanie nie będzie wpływać na tor przedwzmacniacza, ale jak to będzie grać finalnie tego nie wiem...
Dodam że ta opcja jest zdecydowanie lepsza niż A-S701.

Dotyczy się też R-N803D ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

No to jeśli myślałeś o wzmacniaczu z DAC, ale jednak funkcjonalność jest istotna. To spójrz na Yamahę RN 803. To co prawda amplituner stereo, ale nie gorszy niż AS701 i będziesz miał wszystko (od funkcji sieciowych po radio)

Mi te funkcje są niepotrzebne. Mój świat audio kręci się wokół Roon i tam mam wszystko. Zgrany płyty, radio internetowe, Tidal, itp. Mam też świetny DAC od RME. Wszelkie bajery typu sieć i bluetooth są mi zbędne we wzmaku i szkoda za nie płacić. Dlatego zadowala mnie sama końcówka mocy. Ale jak wzmak będzie miał DAC to ok, wepnę go cyfrowo do odtwarzacza sieciowego (pomijając mój DAC) i użyję DSP z Roon zamiast RME. Mają te same funkcje. DAC w wzmaku jest mi zatem obojętny.

13 godzin temu, Misio38 napisał:

Kup sobie Cyrusa One Hd i masz święty spokój.

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jeśli szukasz muzykalnego brzmienia z łagodną górą i mocniejszym dołem to polecam zwrócić uwagę na dynamicznego Cyrus One lub One HD. Alternatywą może być Vincent SV500, który wyciągnie wszystko z Twoich kolumn. Zapewni mięsisty bas, bliższy środek oraz rozdzielczą ale nie nachalną górę pasma. 

Widzę dwa głosy na Cyrrusa. Będę rozważał. 50W od Vincenta to nie jest trochę mało?

4 godziny temu, Misio38 napisał:

Dodam, że te Advance to lepiej posłuchać. Wszystkie modele tej firmy jakie słuchałem to była okropna buła i zamulenie. Z pewnością Yamaha jest znacznie lepszym wyborem.

Ciekawa opinia. Słuchałeś wzmaków czy końcówek mocy? Trochę by mnie zdziwiło, gdyby sama końcówka miała istotny wpływ na dźwięk i go zamulała. Przecież to ma tylko wzmocnić sygnał, wprowadzając jak najmniej zakłóceń. Nie ma tam DAC, preampa ani nic takiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Karister napisał:

Widzę dwa głosy na Cyrrusa. Będę rozważał. 50W od Vincenta to nie jest trochę mało?

W tym budżecie masz też Magnata MR780, którym warto się zainteresować ? 
Może chcesz wpaść na odsłuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to uważam, że moje kolumny w połączeniu z obecnymi warunkami akustycznymi mają dominujący wpływ na brzmienie. Nie sądzę, że odsłuch na innym sprzęcie wiele mi powie, ani będę ich też woził, bo tak jak pisałem, jest to tymczasowe rozwiązanie na 2-3 lata do momentu sprawienia sobie pokoju audio. Wtedy będzie zabawa od zera i maraton odsłuchowy po Polsce.

Zastanawia mnie jeszcze NuPrime STA-9. Ktoś coś o nim może skrobnąć? Da się do niego wpiąć banany? Tutaj podoba mi się, że ma tryby mono i stereo. Dzięki temu nie musiałoby to być zakup tymczasowy, bo przy budowie nowego stereo mógłbym dokupić drugi taki sam (przy radosnym założeniu, że przez ten czas nie wyleci z oferty).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Karister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do tego urządzenia przekonany...Nie jest to słuchaj, jedyne urządzenie na rynku, które może służyć jako końcówka mono lub stereo. Ale wypożycz, sprawdź, przekonaj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.