Jump to content
IGNORED

Listwa Tomanek jak to jest

Recommended Posts

• 4 months later...

Pragnę dodać swoją opinię o tap8 z dc blokerem - powiem krótko rewelacja - przesiadka z pf1000 i szok - bas stał się krótszy i dużo szybszy ale nie stracił  na zejściu stereofonia szerszej i głębiej - wzmacniacz na dc ale już cd zagrał lepiej swobodniej na pozostałych gniazdach - żeby nie było że kadzę po całości kabel zasilający od Tomanka cienizna - listwa delicja a Taga czeka na 3 komplety lampek choinkowych - miałem próbować enerra z dc ale tam wszystkie gniazda są z blockerem a mój cd tego nie lubi - 2400 zostanie w kieszeni albo pójdzie na kable - system pm i cd marantz 14se dali opticon 6 kable sieciowe tymczasem melodika zasilający listwę zwykła sieciówka! - jednym słowem bardzo polecam a taga pf1000 nie ma startu

To zależy co na to choinka ?

A serio to nie trać czasu na tagę no chyba że obudowa Ci pasuje i dokonasz modyfikacji na własną rękę - już przy dużo tańszym sprzęcie miałem wrażenie że era box 5 grała lepiej od tej tagi - teraz różnice były spektakularne

Edited by Marcepan
W dniu 30.07.2020 o 08:19, piotrek7 napisał:

Jakość i wykonanie produktów typowa dla wyrobów klepanych na kowadle.

Mam zasilacze Tomanka już ponad 10 lat. Jakość i wykonanie są typowe dla wyrobów militarnych. To są pancerne, absolutnie niezniszczalne rzeczy. Czołgiem można po tym jeździć i dalej będą działać.

Jeśli chodzi o mnie to polecam wyroby Tomanka. Dzisiaj już mało kto produkuje elektronikę w ten sposób. Faktycznie - jakby robione u kowala. No i bardzo dobrze. Mam wrażenie, że wojnę atomową przeżyją tylko karaluchy, szczury i zasilacze Tomanka. ?

KEEP UP THE GOOD JOB!!!

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

16 godzin temu, il Dottore napisał:

Mam zasilacze Tomanka już ponad 10 lat. Jakość i wykonanie są typowe dla wyrobów militarnych. To są pancerne, absolutnie niezniszczalne rzeczy. Czołgiem można po tym jeździć i dalej będą działać.

No i macierewiczowskie służby dowiedziały się, że listwa Tomanka jest militarna i w dodatku pancerna 

Bo w pancerność w listwach jest najważniejsza

Zamówienie z ministerstwa wojny w drodze...

• Like 2
  • Haha 1

Z listwami to jest tak że dźwięk to zawsze wypadkowa elektroniki reszty kabli i przede wszystkim tego co akurat many w gniazdku - wywalić bebechy bo ktoś tak zrobił i mu lepiej to interesująca koncepcja - mnie zarówno Pan Tomasz jak i producent enerra nie namawiali i nie zachwalali na siłę ale po przetestowaniu w moich konkretnych warunkach wiem na 100% że DC blocker jest niezbędny amen (a w środku niech sobie siedzi nawet na kaczych łapach - jeśli poprawia dźwięk)

• Moderatorzy
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

dwoch kolegow wymienilo kable w tomanku na neotechy solid occ oraz gniazda furutecha. Jest lepiej wedlug nich. Jeden nawet wywalil plytke z filtrami i jest jeszcze lepiej. Hm jak bede mial czas to chyba tez to zrobie.

A jaki sens to robić skoro z Tomanka to już sama obudowa została? Nie lepiej Tomanka sprzedać w całości tak jak jest i zbudować listwę od zera? Przy cenach gniazd Furutecha koszt obudowy to pikuś.

Kontakt na maila w moim profilu.

Mam już druga listwe Tomanka. Drugą z dc bloker i gniazdami furutecha gold. Jest naprawdę przyzwoicie. Produkt wart swojej ceny. Jedynie problem jest z konstruktorem- leci sobie w ...uja z ludźmi i czas terminu to loteria?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

23 minuty temu, stecko napisał:

edynie problem jest z konstruktorem- leci sobie w ...uja z ludźmi

Taka sobie drobnostka 

Tylko, że dla mnie dyskwalifikuje tego "producenta" i jego rękodzieło. Wolę dać zarobić uczciwym. Producentom, czy dystrybutorom. A jakość wyrobów Tomanka jest adekwatna do ich wyglądu. 

Ja tam menueta z producentem nie tańczyłem ( ani takiej potrzeby nie miałem) poszedłem do salonu dostałem urządzenie od ręki z rabatem a urządzenie oceniam bardzo dobrze - nie rozumiem tych zgryzot

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

A jakość wyrobów Tomanka jest adekwatna do ich wyglądu. 

Jeszcze raz powtórzę że listwy działają u każdego z nas czasem w zupełnie różnych warunkach dlatego sami producenci nie namawiają aby filtrować wszystkiego bo czasem zwyczajnie nie ma takiej potrzeby - mój sprzęt - szczególnie wzmacniacz - ożył - na tomanku jest więcej blasku - enerr to z kolei magiczna średnica i barwa co nie znaczy że u każdego będą takie same efekty - czepianie się wyglądu nie na sensu _ jedna brzydka druga jak do betoniarki - i co z tego?

By McGyver,

Każdy może się wypowiedzieć a Ty nie możesz koledze odmawiać prawa głosu. 
Proszę nie prowokować sprzeczki. Za jakiś czas posprzątam w wątku. 

Jakie zgryzoty? Zaledwie ocena poziomu, który reprezentuje sobą pan Tomanek (policja nie raz pukała do jego drzwi po interwencjach "zadowolonych" konsumentów o czym było pisane nie raz w klubie) i ocena jakości jego produktów (co akurat sam sprawdzałem) A mając możliwość porównania z innymi produktami tego typu, mam możliwość wypowiedzieć się o jakości produktów firmy Tomanek. Co niniejszym czynię bo takie moje prawo. A że nie bawię się w "ambasadora" marki i nie pieję z zachwytu nad jego rękodziełem? 

Do wyboru do "koloru" szarego.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

27 minut temu, adalbert napisał:

Do wyboru do "koloru" szarego.

Hidden Content

Hidden Content

Albo żeby było hajendowo, zamówić u stolarza pudełko z kawałka drewna egzotycznego.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

• 3 weeks later...

Mam listwę TAP-8 , przestawiam sprzęt i potrzebne mi teraz będzie około 4 metrów kabla do połączenia tej listwy z gniazdkiem. Aktualnie mam standardowy kabel Tomanek, ale z wtykami Supra. Gniazdo IEC w listwie , to podstawowy Furutech. Mam więc pytanie - czy zrobić kabel na takim samym Lapp 110CY / 3x 2,5 mm / , czy może zrobić na kablu Kacsa KC-FP25 OFC 6N / też 3 x 2,5 mm / plus wtyki np. Viborg ? Alternatywnie kabel ELECAUDIO CS-321B plus wtyki ELECAUDIO ? 

dzięki za sugestie

W dniu 14.12.2020 o 13:35, shureido napisał:

No i macierewiczowskie służby dowiedziały się, że listwa Tomanka jest militarna i w dodatku pancerna 

Bo w pancerność w listwach jest najważniejsza

Zamówienie z ministerstwa wojny w drodze...

Gdzie jest wrak?

• Like 1

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Miałem kilka produktów Tomanka i już nie mam ? zastapił je Enerr Amulette a potem własnej produkcji kondycjoner. Pamietam ze DC bloker od Tomanka nic kompletnie nie dawał. 

W dniu 9.01.2021 o 20:30, wig napisał:

Alternatywnie kabel ELECAUDIO CS-321B plus wtyki ELECAUDIO ? 

Poszedłbym w stronę Elecaudio. To kabelki na poziomie Furutecha w bardzo rozsądnych pieniądzach 

27 minut temu, Bartekkw napisał:

Poszedłbym w stronę Elecaudio

Dziękuję za podpowiedź, pozostaje pytanie jaki przekrój wybrać, mam do wyboru ELECAUDIO CS-321B / 3x2,5 mm / oraz ELECAUDIO CS-331B  /3x 3,5mm / ?

Zdecydowanie popieram

Proponuję ten

Hidden Content

Kabel zaprojektowany do układania na dnie morskim. Wystarczająco gruby. Zapewni głębię przekazu a przy tym stanowi doskonałe nawiązanie do jakości wyrobów Tomanka. Słowo kluczowe to: "dno"