Skocz do zawartości
IGNORED

Listwa Tomanek jak to jest


artur 1984 waw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, piotrek7 napisał:

Słowo kluczowe to: "dno"

Hehehe, Piotrek daj juz spokoj temu biednemu Tumankowi ?

Juz nie mamy i jest lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam, potrzebuję dwa gniazda w tap8 zmienić na typu direct czyli bezpośrednie bez filtrów, jaki przewód byście polecili do środka i gniazdo iec na gwint? Furutech Alpha-22 i Furutech gold IEC, czy może jednak Viborg VI-06G w zupełności wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bl4ck napisał:

Witam, potrzebuję dwa gniazda w tap8 zmienić na typu direct czyli bezpośrednie bez filtrów, jaki przewód byście polecili do środka i gniazdo iec na gwint? Furutech Alpha-22 i Furutech gold IEC, czy może jednak Viborg VI-06G w zupełności wystarczy?

Pakuj Viborga. Świetna jakość za ułamek ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 30.07.2020 o 09:33, piotrek7 napisał:

Kupiłem kiedyś DCbloker Tomanka. Psuł dźwięk. Testowałem pod wzmacniaczem, przetwornikiem, przedwzmacniaczem. Największe "spustoszenie" w jakości dźwięku zrobił przy wzmacniaczu.. Jak dla mnie, ten produkt nie nadaje się do zastosowań w audio. Ostatecznie podłączyłem go pod LODÓWKĘ. I do tego nadają się te wszystkie Tomanki ?

Dla "draki" z nudów kupiłem dc blocker Tomanka za 400pln. Tanie urządzenie. Spodziewałem się, że po podłączeniu pod wzmacniacz zetnie dźwięk, osuszy. Test z czystej ciekawości. Do tej pory wzmacniacz najlepiej grał wpiety bezpośrednio w ścianę. Po wpięciu dc blockera zacząłem słuchać znanych mi utworów. Szczerze przeżyłem pozytywny szok. Wszytko się zauważalnie, nie na granicy percepcji poprawiło: dynamika, czarne tło, rozdzielczość basu, wzrosła ilość "powietrza" przy basie schodzącym niżej niż 60Hz, szerokość i wyrazistość sceny, rozdzielczość na sybilantach. Szczerze nie znajduję wad tego urządzenia pomimo, że jest nowe i jeszcze niewygrzane. Najbardziej co u mnie słychać na plus do poprawa "ataku" basu, jego rozdzielczość i schodzenie w dół. Gram na Hegel H20 z DAC Hegel H25, XLR to Albedo Monolith lub Wile Ton, Kable głośnikowe w bi-wire Wile Ton i wile Ton 5.1. Zasilanie: Prosto ze ściany kabel do Tomanka, z Tomanka do wzmacniacza kabel Wile 5.1 pro. Dac zasilany z kondycjonera (który notabene poprawia brzmienie) - właśnie zamówiłem drugi pojedynczy dc blocker tomanka pod dac. Kondycjoner podpięty pod gniazdko kablem wile 5.1, pomiedzy kondycjonerem z Daciem kabel wile ton 2020. Jako żródła dźwięku dźwięku używam latopa z USB bądź z HDMI poprzez TV i dalej do DACa - zasilacz laptopa wpiety w kondycjoner. Kolumny to Monitor Audio PL 200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elgreg napisał:

Dla "draki" z nudów kupiłem dc blocker Tomanka za 400pln. Tanie urządzenie. Spodziewałem się, że po podłączeniu pod wzmacniacz zetnie dźwięk, osuszy. Test z czystej ciekawości. Do tej pory wzmacniacz najlepiej grał wpiety bezpośrednio w ścianę. Po wpięciu dc blockera zacząłem słuchać znanych mi utworów. Szczerze przeżyłem pozytywny szok. Wszytko się zauważalnie, nie na granicy percepcji poprawiło: dynamika, czarne tło, rozdzielczość basu, wzrosła ilość "powietrza" przy basie schodzącym niżej niż 60Hz, szerokość i wyrazistość sceny, rozdzielczość na sybilantach. Szczerze nie znajduję wad tego urządzenia pomimo, że jest nowe i jeszcze niewygrzane. Najbardziej co u mnie słychać na plus do poprawa "ataku" basu, jego rozdzielczość i schodzenie w dół. Gram na Hegel H20 z DAC Hegel H25, XLR to Albedo Monolith lub Wile Ton, Kable głośnikowe w bi-wire Wile Ton i wile Ton 5.1. Zasilanie: Prosto ze ściany kabel do Tomanka, z Tomanka do wzmacniacza kabel Wile 5.1 pro. Dac zasilany z kondycjonera (który notabene poprawia brzmienie) - właśnie zamówiłem drugi pojedynczy dc blocker tomanka pod dac. Kondycjoner podpięty pod gniazdko kablem wile 5.1, pomiedzy kondycjonerem z Daciem kabel wile ton 2020. Jako żródła dźwięku dźwięku używam latopa z USB bądź z HDMI poprzez TV i dalej do DACa - zasilacz laptopa wpiety w kondycjoner. Kolumny to Monitor Audio PL 200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do czego w systemie służy folia aluminiowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukasz752 napisał:

Do czego w systemie służy folia aluminiowa?

A tak to już od lat pozostało jak nie miałem dobrych kabli zasilających 🙂 Folia aluminiowa posiada właściwości ekranujące, zmniejsza zakłucenia elektromagnetyczne. Słyszalna poprawa górnych częstotliwości, zwłaszcza koi sybilanty. Ale nie jest to jakaś spektakularna różnica, ale jednak slyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lukasz752 napisał:

Do czego w systemie służy folia aluminiowa?

Do pieczenia. Lub przechowywania żywności

A w systemie? Kiedyś gdy audio raczkowało w Polsce, niektórzy nawlekali na kable zasilające płyty CD (TAK!!!! Byli tacy). Twierdzili, że warstwa odblaskowa płyty odbija szkodliwe zakłócenia z sieci , gniazdek i nieszczelnych wtyczek 😉. Tak chyba jest z folią? Ale jak się słyszy pozytywny wpływ Tumanka na brzmienie systemu to w sumie nie dziwi mnie, że folia działa 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia czyli taki substytut:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ilu przywiązywało do swych kabli baterie AA wzorując się na kablach Audioquesta? Też działało!!!!???? W komplecie z folią aluminiową to był niemal Hi-End!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Do pieczenia. Lub przechowywania żywności

A w systemie? Kiedyś gdy audio raczkowało w Polsce, niektórzy nawlekali na kable zasilające płyty CD (TAK!!!! Byli tacy). Twierdzili, że warstwa odblaskowa płyty odbija szkodliwe zakłócenia z sieci , gniazdek i nieszczelnych wtyczek 😉. Tak chyba jest z folią? Ale jak się słyszy pozytywny wpływ Tumanka na brzmienie systemu to w sumie nie dziwi mnie, że folia działa 😁

właśnie zrobiłem test. owinąłem szczelnie folią spożywczą telefon z włączonym routerem. ilość folii jak na zdjęciu. Sygnał routera zniknął. Brak internetu w laptopie. Drugi test owiniecie telefonu z jednym arkuszem widocznym na zdjęciu. Sygnał routera osłabił sie do jednej kreski, momentami zrywało internet. Czyli folia spozywacza izoluje fale routera. Czy ma to wpływ na sygnał audio? Niech kazdy szuka odpowiedzi 🙂 U mnie słychać, gdy miałem podstawowe kable zasilajace, słabo ekranowane. Na pewno jedna warstwa folii nie wystarcza. U mnie pelna utrata sygnału z routera z telefonu ustała po szczelnym zawinięciu 8 warstwami folii aluminiowej spozywczej 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20230208_112617.jpg

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

Do pieczenia. Lub przechowywania żywności

A w systemie? Kiedyś gdy audio raczkowało w Polsce, niektórzy nawlekali na kable zasilające płyty CD (TAK!!!! Byli tacy). Twierdzili, że warstwa odblaskowa płyty odbija szkodliwe zakłócenia z sieci , gniazdek i nieszczelnych wtyczek 😉. Tak chyba jest z folią? Ale jak się słyszy pozytywny wpływ Tumanka na brzmienie systemu to w sumie nie dziwi mnie, że folia działa 😁

W kwestii Tumanka 😁 chetnie zaproszę na odsłuch. Kędzierzyn. Właśnie czekam na drugi dc blocker pod DACa. Ciekaw jestem jak dc blocker wpłynie na sam przetwornik cyfrowo-analogowy i sekcję przedwzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisów forumowiczów (niektórych) ta tuleja podobno "działa". Były nawet wykonania z rur stalowych. Zasada działania pewnie ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, elgreg napisał:

A tak to już od lat pozostało jak nie miałem dobrych kabli zasilających 🙂 Folia aluminiowa posiada właściwości ekranujące, zmniejsza zakłucenia elektromagnetyczne. Słyszalna poprawa górnych częstotliwości, zwłaszcza koi sybilanty. Ale nie jest to jakaś spektakularna różnica, ale jednak slyszalna.

A gdyby tak jeszcze czapeczke na czas odsluchow z takiej folii aluminiowej na glowke naciagnac?

Foljarze 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, elgreg napisał:

Dla "draki" z nudów kupiłem dc blocker Tomanka za 400pln.

I akurat jedyne trzy posty po 7,5 roku na forum wrzuciłeś w temacie Tomanek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elgreg napisał:

właśnie zrobiłem test. owinąłem szczelnie folią spożywczą telefon z włączonym routerem.

Znasz stary dowcip o ruskich naukowcach, który wyrywali musze nóżki? Taką wartość ma Twój test 

3 godziny temu, elgreg napisał:

 chetnie zaproszę na odsłuch. Kędzierzyn

Dziękuję, nie skorzystam. Sam mam to ustrojstwo u siebie. Przetestowane na wszystkie możliwe sposoby na różnych sprzętach. Od Roksan K3 po ATC P1. W każdym przypadku miał negatywny wpływ na dźwięk. Stąd moja ocena. 

Godzinę temu, kichanadeta napisał:

A gdyby tak jeszcze czapeczke na czas odsluchow z takiej folii aluminiowej na glowke naciagnac?

Foljarze 🙂

Nie śmiej się. Mam znajomego, który był dzielnicowym. Jedną z jego najczęstszych klientek była miła, starsza pani. Skarżyła się, że dniami i nicami sąsiedzi napromieniowują ją. Zalecił jej właśnie czapeczkę z folii aluminiowej. Pomogło!!!!! Brzmi to jak niesmaczny żart ale to opis autentycznej sytuacji. 

 

A tak na marginesie. Jeśli ktoś chce bawić się w DIY, lepiej wykorzystać FOLIĘ MYLAROWĄ. O wiele lepiej ekranuje a przy tym nie przewodzi prądu. Owijanie wtyczek i gniazdek folią, która może przenieść ładunek elektryczny jest debilizmem. Dlatego tym bardziej nie skorzystam z zaproszenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, elgreg napisał:

właśnie zrobiłem test. owinąłem szczelnie folią spożywczą telefon z włączonym routerem. ilość folii jak na zdjęciu. Sygnał routera zniknął. Brak internetu w laptopie. Drugi test owiniecie telefonu z jednym arkuszem widocznym na zdjęciu. Sygnał routera osłabił sie do jednej kreski, momentami zrywało internet.

Czyli ZRYWAŁO, były PRZERWY, na końcu CISZA.

...i bardzo OK!

Tak właśnie "zakłócenia" wpływają na transmisje cyfrowe.

Jak w tym wszystkim trzymają się kupy opisy o: "kocach, pogorszeniu sceny, wlekącym się basie lub szorstkości wysokich i braku czarnego tła"?????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem "drugiego" Tomanka wpietego w tor zasilania pod DAC. Tomanek zasilanie prosto ze ściany, między Tomankiem a DACiem kabel wile ton 2020. Różnica jest na plus w każdym elemencie, choć już nie tak duża jak przy wzmiacniaczu. 

Przetestowałem także obydwa dc blockery wpięte w przeciwfazie. Fakt degradują dźwięk. Tomanki ewidetnie poprawiają dźwięk w momencie zachowania prawidłowej fazy prądu.

U mnie obydwa Tomanki pozostają wpięte w system zasilania - za 800zł wręcz niesamowita poprawa dźwieku. Dziękuję za krytyczne uwagi pod moimi wpisami, czasami krytyka jest pomocna, zwłaszcza jeden wpis zmotywował mnie do nowych testów w wolnym czasie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, elgreg said:

Przetestowałem "drugiego" Tomanka wpietego w tor zasilania pod DAC. Tomanek zasilanie prosto ze ściany, między Tomankiem a DACiem kabel wile ton 2020. Różnica jest na plus w każdym elemencie, choć już nie tak duża jak przy wzmiacniaczu. 

Przetestowałem także obydwa dc blockery wpięte w przeciwfazie. Fakt degradują dźwięk. Tomanki ewidetnie poprawiają dźwięk w momencie zachowania prawidłowej fazy prądu.

U mnie obydwa Tomanki pozostają wpięte w system zasilania - za 800zł wręcz niesamowita poprawa dźwieku. Dziękuję za krytyczne uwagi pod moimi wpisami, czasami krytyka jest pomocna, zwłaszcza jeden wpis zmotywował mnie do nowych testów w wolnym czasie 🙂

Zdajesz sobie sprawę, że prąd przemienny jak sama nazwa wskazuje płynie w obu przewodach fazowym i neutralnym i nie ma znaczenia jak podłączysz urządzenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lukas752 napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że prąd przemienny jak sama nazwa wskazuje płynie w obu przewodach fazowym i neutralnym i nie ma znaczenia jak podłączysz urządzenie?

Z wielką odpowiedzialnością stwierdzam, że fazowaść prądu ma ogromne znaczenie w audio pomimo prądu przemiennego, zwłaszcza we wzmacniaczu. W odwrotnej fazie wszytko gra, jednak jest nienaturalna holografia sceny muzycznej, bardzo to słychać w bębnach perkusji, gdzie zamiast punktowego basu, dobrze lokalizowanego dla słuchacza, bas się rozjeżdża na boki, jak i zresztą cała scena muzyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, elgreg said:

Z wielką odpowiedzialnością stwierdzam, że fazowaść prądu ma ogromne znaczenie w audio pomimo prądu przemiennego, zwłaszcza we wzmacniaczu. W odwrotnej fazie wszytko gra, jednak jest nienaturalna holografia sceny muzycznej, bardzo to słychać w bębnach perkusji, gdzie zamiast punktowego basu, dobrze lokalizowanego dla słuchacza, bas się rozjeżdża na boki, jak i zresztą cała scena muzyczna.

Co to jest fazowość prądu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, burz said:

To jest to czego ty nie słyszysz.

😉

Aha. Myślałem, że to coś związanego z prądem elektrycznym. Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Lukas752 napisał:

Aha. Myślałem, że to coś związanego z prądem elektrycznym. Szkoda.

Zgadza się, to ma związak z prądem. Na zdjęciach (trzeba mocno powiekszyć - zdjęcia z mojego wzmacniacza) są zaznaczone literki N oraz L. L to tam gdzie ma być faza. W Polsce nieświadomie ludzie mają często podłączony sprzęt odwrotnie, czyli prąd płynie do wzmacniacza do N. Błąd ten wynika z tego, że najczesciej w Polsce elektrycy podłaczają odwrotnie fazę w gniazdku niż to przywykło do krajów, gdzie są określone przepisy w tym zakresie. REASUMUJĄC: gdybym bezmyślnie do gniazdka z bolcem podłączył kabel zasilający i dalej do wzmacniacza to miałbym odwrotnie podpietą fazę, co szanowny kolego uwierz słychać i to bardzo.  W moim sprzęcie na wyjsciu z kabla prąd musi płynąć jak na trzecim obrazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20230211_100803.jpg

Faza.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przmor napisał:

Twój wzmacniacz jest wykonany w I klasie ochronności?

Z oznakowania na wzmacniaczu (symbol) wychodzi na to, że I klasa ochronności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przmor napisał:

A instalację elektryczną masz z uziemieniem czy zerowaniem?

Nie mam pojęcia, można to jakoś sprawdzić? generalnie cała instalacja budynku robiona  w 2009 roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, elgreg said:

Zgadza się, to ma związak z prądem. Na zdjęciach (trzeba mocno powiekszyć - zdjęcia z mojego wzmacniacza) są zaznaczone literki N oraz L. L to tam gdzie ma być faza. W Polsce nieświadomie ludzie mają często podłączony sprzęt odwrotnie, czyli prąd płynie do wzmacniacza do N. Błąd ten wynika z tego, że najczesciej w Polsce elektrycy podłaczają odwrotnie fazę w gniazdku niż to przywykło do krajów, gdzie są określone przepisy w tym zakresie. REASUMUJĄC: gdybym bezmyślnie do gniazdka z bolcem podłączył kabel zasilający i dalej do wzmacniacza to miałbym odwrotnie podpietą fazę, co szanowny kolego uwierz słychać i to bardzo.  W moim sprzęcie na wyjsciu z kabla prąd musi płynąć jak na trzecim obrazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20230211_100803.jpg

Faza.jpg

Nadal uważam, że to jak się podłączasz nie ma znaczenia. Dodatkowo istnieją konfiguracje sieci gdzie przewodu neutralnego w ogóle nie ma (np na statkach) i wierz mi twój wzmacniacz będzie tam działał tak samo dobrze jak u ciebie.

Zobacz sobie jak przepływa prąd elektryczny w prądzie przemiennym w najprostszej instalacji z jedną fazą i przewodem neutralnym. Tam nie ma znaczenia który przewód jest który. Raz prąd płynie jednym, raz drugim.

To co słyszysz to jedynie wytwór twojej wyobraźni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Lukas752 napisał:

Nadal uważam, że to jak się podłączasz nie ma znaczenia. Dodatkowo istnieją konfiguracje sieci gdzie przewodu neutralnego w ogóle nie ma (np na statkach) i wierz mi twój wzmacniacz będzie tam działał tak samo dobrze jak u ciebie.

Zobacz sobie jak przepływa prąd elektryczny w prądzie przemiennym w najprostszej instalacji z jedną fazą i przewodem neutralnym. Tam nie ma znaczenia który przewód jest który. Raz prąd płynie jednym, raz drugim.

To co słyszysz to jedynie wytwór twojej wyobraźni.

Odwrócenie faz przy podłączeniu sprzętu u mnie skutkuje też faktem, iż przy oglądaniu zwłaszcza polskich filmów (czyli bez lektora) głosy aktorów są zdecydowanie mniej wyraźne. Prawidłowe podłączenie zasilania powoduje, że mowa aktorów z filmu jest zdecydowanie bardziej wyraźna, zrozumiała, słyszalna od przodu kolumn (w odwóceniu faz mowa jest słyszlana z za kolumn).

 

Szanowny Kolego, rozumiem, że wg Twojej oceny, wiedzy, praktyki i analizy na załączonych zdjęciach z wnętrza DACa HD25 nie ma to totalnie znaczenia (bezpiecznik) gdzie podłączysz fazę a gdzie przewód neutralny? nawet na statku 🙂

Jaki masz sprzęt?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20230211_125931.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.