Jump to content
tooma2

Kolumny do denon pma1510ae pokój 12m2

Recommended Posts

6 minut temu, Adam 38 napisał:

Te 7v7 wcale nie są takie jak Wam się wydaje. 

Coś więcej ? 😃

8 minut temu, Adam 38 napisał:

Te 7v7 wcale nie są takie jak Wam się wydaje. 

Coś więcej na ich temat ? 😃

16 minut temu, tooma2 napisał:

Coś więcej ? 😃

Coś więcej na ich temat ? 😃

Z Twoim Denonem Faithless album Forever będzie czystą przyjemnością. Nie grają typową V ką, góra metaliczna, nie zauważyłem podbicia górnego czy średniego basu. Grają swobodnie, z życiem ale barwnej średnicy z nich nie dostaniesz. To były moje jedne z pierwszych kolumn, mało je już pamiętam ale na 100% nie grały jakąś przegiętą V-ką, no i jak już wspomniałem Faithless bardzo fajnie na nich się słuchało 🙂

Zgrabne i zwyczajnie ładne. 

Edited by Adam 38

/// ASTELL&KERN SR 25+OPPO PM 3 /// CYRUS 8.2 DAC+PSX-R2+ATC SCM 7v3 & DYNAUDIO X14 ///

1 godzinę temu, KALIBER napisał:

Kiedyś w 12 m kw grałem różnymi monitorami , po czym zakupiłem podłogowe 3 drożne Chario które miały stanąć w trochę większym pomieszczeniu , i co ?

To że wcale się nie udusiły , grały i grają monitorowym przekazem ze świetną stereofonią - przestrzenią i oddechem , bas sie nie wlókł - nie buczał i nie buczy .

Do autora , podłącz sobie Chario pod Denona i posłuchaj .

O jakich Chario mowa ?

xavian
50 minut temu, -Mike- napisał:

O jakich Chario mowa ?

Silhouette 200 .

Ale trzeba zaznaczyć fakt że te same kolumny w różnych pomieszczeniach i budownictwie , nie wspominając już o akustyce  mogą zabrzmieć różnie .

Pamiętam z przed lat mini Yamahy Piano które zakupił znajomy w komplecie z subikiem , mieszka w typowym bloku , w pokoiku circa 12-14 m kw po podkręceniu gałki siły głosu w wyższe rejony , pracowało pół bloku . 😀

Tak że warunki mieszkalne , budowa , adaptacja pomieszczenia to nie w kij dmuchał , zmiennych na dżwięk jest bardzo dużo .

PS , a gdzieś tam pierdzielom o wpływie kabli na brzmienie , do tego zasilających , ludzie powagi trochę .

Tesi 561 i po problemie. No i z tej kwoty jeszcze trochę zostanie na płyty, kable i takie tam. Dźwięk kulturalny, lekko zaokrąglony, bas wyraźny, góra "smakowita". Sprawdzone w takim dość niedużym metrażu. Co ciekawe świetnie radzą sobie z bardzo różną muzyką - klasyka i np. metal, a wokale to ich mistrzostwo, czyli średnica barwna i namacalna 😁

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Castle stirling 3 jak się mają w połączeniu z denonem ? No i powiedzmy melodika albo bl40 bądź bl30 ? Słuchał ktoś takie połączenia ? 

Te X16 nie są bezpiecznym wyborem.. raz są mega prądożerne.. cxa 80 ich nie radzi.. Denon dużo mocniejszy nie jest. Dwa to dość jasno grający głośnik i potrzebuje raczej czegoś muzykalnego i ciepłego.

Trzy już lepiej nowe Emity 20 bedzie super z Denonem.

Ja miałem tego Denona pma1510ae, Monitor Audio S2, jest to poprzednia seria kolumn Silver, niby mała kolumna ale 20cm basik ma zamontowany i całkiem nieźle jej wychodzi granie. Gdybyś jednak wolał duże kolumny to tylko z przednim bassportem jak Dali Zensor7 mi w nich troszkę pazura brakowało przy głośniejszym słuchaniu. Ciekawe też może być Melodika BL40 MK3, gdy tych kolumn słuchałem w salonie audio to miałem wrażenie iż za dużo basu mają, tanie a pozytywnie zaskoczyły mnie kolumny Pylon Audio Pearl27, za 2tys zł można już mieć nowe i chyba nic lepiej nie zagra w tej kwocie.